mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:34:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Displazija
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Displazija  (Prebrano 28173 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #30 : torek, 12.10.2004 : 16:01:21 »

Ja, naravnega psi veliko bolje prenašajo, kot pa sintetičnega in slednji res ni priporočljiv, ker lahko izzove hudo drisko. Pa tudi presnovi se ga samo cca 20% medtem ko naravnega cca 90%.

Lp
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #31 : torek, 12.10.2004 : 17:39:58 »

Tukaj je opisan poizkus Dr.  Belfielda, ko je brejim psicam z zelo slabimi kolki in kasneje njunim mladičkom doziral vitamin C. Mladički so bili tudi pri višji starosti brez znakov displazije! Najdeno na spletni strani http://www.truehaus.com/truehaus/vitc.htm

The first bitch had very bad hips, and according to Seeing Eye dog standards, should have been neutered to prevent damaging pregnancy. Dr. Belfield gave her 2,000 milligrams (2 grams) of C daily as soon as she was pregnant. Eight puppies were born, and they were given 50
to 100 milligrams of liquid C from birth until weaned. From that point to four months, 550 milligrams of powdered C were added to their food. This was increased to 1,000 milligrams, then 2,000 until the puppies were 18 to 24 months old. None of the puppies were dysplastic.
Another bitch had been bred twice to different studs that were certified free of CHD. Each time, half of her puppies were dysplastic. She was bred again and vitamin C was administered under Dr. Belfield's guidance. She produced eleven puppies with perfect hips. In all, eight
litters were handled in this manner over a five-year period. When x-rayed at two years of age, all puppies were free of CHD.


Psice so dobile zelo visoke doze vitamina C. Mladički so se sicer na višje doze postopoma prilagaji, psice pa so kar takoj dobile 2,000 mg vitamina C na dan. Malo se sprašujem kako so lahko to prenesle oz. njigova črevesna flora. Drugače gledano pa je rezultat, ki je nastal fantastičen.

Popravljam naslov http://www.truehaus.com/truehaus/vitc.htm, sedaj je pravi: http://www.truehaus.com/vitc.htm

Lep pozdrav
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #32 : torek, 12.10.2004 : 19:46:18 »

Jaz sem psici dodajala C-vitamin (tabletke od Plivita) in ga ocitno predozirala. Pa smo fasali krvavo drisko. K sreci mi je takoj kapnilo, da bo to od tablet, tako, da smo v dveh dneh s pomocjo posta in tablet Venter prisli nazaj na prejsnje stanje.
Alti, tudi tamale dobivajo po 200mg? lp
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #33 : torek, 12.10.2004 : 19:55:25 »

Vsake stvari je lahko prevec, tudi vitamina C. Sicer pa kar se tice predoziranja mene bolj skrbita A in D. http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=7;action=display;threadid=416
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #34 : nedelja, 16.10.2005 : 17:51:53 »

Kakšni pa so znaki Displazija. Samo šepanje, al še kaj drugega. KOliko časa pa "mora" pes šepati, da pomisliš na displazijo?

(joj,jaz sem pasji hipohonder)
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #35 : nedelja, 16.10.2005 : 19:34:40 »

Ja, kar se tiče displazije sem pa tudi jaz "pasji hipohonder". Sicer me že tako ali tako veliko stvari (glede pasjega zdravja) hitro zaskrbi, ampak displazije se pa na smrt bojim.  Undecided
Logiran
Tasko
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #36 : sreda, 15.03.2006 : 19:50:28 »

Ojla,

ravno sm od veterinarja in ta je slikal mojga 2 leti starga labradorca TAska, slike niso dobre, on predvideva, da gre za komolčno displazijo, vendar bo še za mnenje vprašal ortopeda Tomaža Miklavžina, če se ne motim. Ali ga kdo pozna in ima kakšne izkušnje z njim?
Mi lahko kdo svetuje, ki že ima psa z displazijo, kako moraš z njim ravnati, koliko gibanja,..KAj pa stopnice? Pr nas vodi v stanovanje strmih 15 stopnic in Tasko mora vsak dan štirkrat gor in dol. Pravo sranje. Ali ima mogoče kdo kak predlog, kako bi ga spravljala gor, za nosit je kr težki, tak da ne vem če bi to lahko, ali pa če se da kak stopnice preuredit oz. pojma nimam kako in kaj.
Vedno sem se bala te grozne displazije in evo, ravno mojga pesota je zadelo. Bogec, tak mi je grozno.
hvala za nasvete
KAtarina
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #37 : nedelja, 04.06.2006 : 18:58:35 »

Po mojem je bolje, da se izogibas stopnicam (ce se le da), pa v hribe (vzponi pac) ni priporocljivo.

Po ravnem pac kolikor lahko, najbolje po mehki podlagi (cim manj betona).

Znanka je namrec dala operirat zlato prinasalko, ki je imela displazijo komolcnega sklepa in zdaj zivi zivljenje brez problemov - pac ne hodijo v hribe, drugace je pa vse super!
Logiran
jernej_le
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #38 : nedelja, 05.08.2007 : 15:51:38 »

Pri mojem ,sedaj že pokojnem, psu se je pojavila displazija kolkov pri 4.mesecu.Po dveh mesecih se mu je stanje popravilo.
Po manj kot 10.letih pa je imel problem s hrbtenico tako,da je  bil v petek uspavan.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #39 : četrtek, 22.11.2007 : 16:57:52 »

Trenutno berem sicer konjski članek ampak res nisem vedela, da je displazija v bistvu artritis.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #40 : četrtek, 22.11.2007 : 17:34:56 »

Kako to mislis andi?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #41 : četrtek, 22.11.2007 : 17:54:09 »

Zdaj pa jst ne vem kaj ti misliš z vprašanjem kaj jst mislim Wink

Nekaj o displaziji sem sicer kdaj pa kdaj prebrala ampak tega pa nisem nikjer zasledila.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #42 : četrtek, 22.11.2007 : 22:47:53 »

Trenutno berem sicer konjski članek ampak res nisem vedela, da je displazija v bistvu artritis.

Sama displazija ni artritis. Displazija vodi v artritične spremembe, ki seveda tudi pripomorejo pri diagnostiki displazije.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #43 : petek, 23.11.2007 : 07:49:15 »

Hm zanimivo. Podatek sem namreč zasledila v strokovnem članku.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #44 : petek, 23.11.2007 : 08:45:23 »

Katerem clanku?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Displazija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines