mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:02:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Padec imunskega sistema
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Padec imunskega sistema  (Prebrano 14400 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #15 : petek, 24.04.2009 : 16:20:07 »

Jaz sem pomislila na "Linex" probiotične kapsule _ za ljudi, ki jih lahko po zdravnikovem priporočilu uživajo tudi dojenčki. Kako pa je pri mucah? Ima kdo kako izkušnjo oz. veterinarsko priporočilo?

Glede na to, da probiotiki stabilizirajo in obnavljajo črevesno floro, bi bilo morda tudi to za poskusit, če bi bilo ziher, da je to primerno tudi za živali (predvsem sem mislila na Yo in njene uboge "driskarčke") - prašek iz kapsule se da namreč prav lepo zamešati med hrano.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Ursssa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 162


WWW
« Odgovor #16 : petek, 24.04.2009 : 17:07:20 »

Ja, ko je Neli imela drisko, sem ji po nasvetu Helene dala Linex, stresla sem ji ga kar v gobček.  Je pomagalo, pa niti se ni preveč upirala.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #17 : petek, 24.04.2009 : 19:23:27 »

Jaz Linex dajem psom (mačke nimajo težav s prebavo). So itak dobrega okusa (vsebina kapsule namreč).
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #18 : petek, 24.04.2009 : 19:33:35 »

Bomo probali s tem. Očitno jih je selitev bolj prizadela, kot je zgledalo...
Hvala, punce  Kiss
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #19 : nedelja, 26.04.2009 : 18:44:57 »

Kupijo se tudi probiotični geli z veliko probiotiki, daš jih na žličko, kuža pa jo poliže. Tudi okus je njami, bi rekla. Wink  Jaz dam svoji kužiki kar preventivno vsake toliko časa eno dozo teh probiotikov, v izogib kakim prebavnim težavam.
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #20 : torek, 05.05.2009 : 19:36:15 »

Roško je ozdravu  Smiley Spet je živahen in glasen, normalno je in pije. Ko smo ukinili antibiotike, je bilo vse ok. Zdej ga morem samo še neki časa filat z vitamini, minerali in proteini in lizinom (ona dva z Maco pa sta vesela, ker vsak dan dobita konzervico ali vrečkico  Grin).
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #21 : torek, 05.05.2009 : 22:39:11 »

Roško je ozdravu  Smiley Spet je živahen in glasen, normalno je in pije. Ko smo ukinili antibiotike, je bilo vse ok. Zdej ga morem samo še neki časa filat z vitamini, minerali in proteini in lizinom (ona dva z Maco pa sta vesela, ker vsak dan dobita konzervico ali vrečkico  Grin).

 Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #22 : torek, 05.05.2009 : 23:23:35 »

Marija, king-roy, sem te pozabla prašat kolko sem ti dolžna za lizin  sram In nimam še nobene predstave za kolko časa bom imela tisto škatlčko. Neki si govorila, da bi mogla še naročit...?
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #23 : sreda, 06.05.2009 : 00:27:22 »

Malo pred koncem mi javi,da naročimo  Wink
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #24 : sreda, 06.05.2009 : 11:45:33 »

Dobro. Mi boš pa takrat povedala kolko je vse skupi in kako/komu plačam.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #25 : četrtek, 12.11.2009 : 21:22:11 »

Naš cca pol leta star muc že kak dan kiha, danes enkrat v drugi polovici dneva pa sta se pojavili tudi tretji veki, ki pa ne izgledata vneti. Izcedkov iz oči ali noska ni, apetit ima še vedno gromozanski, mogoče ima malo manj energije, ampak ne pa, da bi recimo samo spal. Nima hude driske, je pa malo mehkejše vse skupaj. Je cepljen in pred kratkim razglisten. Hrane nismo menjavali, rastlin (razen petršilja) trenutno ni.

Sedaj pa ne vem, naj greva zjutraj do veterinarja ali sem po nepotrebnem tako zaskrbljena? Predvidevam, da bo v tem primeru dobil antibiotik, pa sem malo skeptična glede dobrih in slabih strani antibiotikov.

Nasvet?



Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #26 : petek, 13.11.2009 : 08:21:53 »

smo enako kot včeraj - pomoje se greva pokazat, da bom vsaj mirna potem bolj
Logiran
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #27 : petek, 13.11.2009 : 09:28:18 »

Lahko bi bil macji nahod, lahko pa da so samo kaksni blazji simptomi...dokler nima vrocine, je in pije in je na splosno aktiven, po moje ni panike...

Ce greste na kliniko pazite le, ker zdaj povsod kuga razsaja, da ga ne boste po nepotrebnem izpostavljali se kaksnim drugim stvarem...
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #28 : petek, 13.11.2009 : 09:54:04 »

Smo naročeni za popoldan, tako da upam, da bomo potem tudi kmalu na vrsti.

Je (papa) še vedno uredu, samo je pa dejansko manj aktiven in se prihaja veliko bolj stiskat (pa drugače čez dan ni največji crkljivko) tako da mislim, da se res ne počuti uredu in se greva zato raje pokazat. Celpjeni smo, pa držali se bomo proč od ostalih. Mene je vedno strah, ko koga peljem, da bo še kaj dodatno dobil, pa če gre za veterinarsko kliniko ali pa človeško ...
Logiran
chococat
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #29 : sobota, 19.12.2009 : 08:49:38 »

Mene pa zanima, ce je sploh mozna ozdravitev macke, ki ima verjetno porusen imunski sistem (kar naprej je prehlajena, kljub obiskom veterinarjev - po nekaj dneh zdravljenja je ok, nato pa spet ne) - ce bi jo imeli v stanovanju (trenutno je zunanja, pri sorodnikih)? Macka je stara priblizno 14 let, zdravstvene tezave so se zacele pojavljati v zadnjem letu in pol.
Verjetno je tudi v casu zdravljenja ne bi smela imeti poleg svoje (izkljucno notranje) macke, ker bi lahko zbolela se ona?
Ima kdo kaksne izkusnje?
Najlepsa hvala
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Padec imunskega sistema
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines