mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 22:20:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Padec imunskega sistema
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Padec imunskega sistema  (Prebrano 14416 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #30 : sobota, 19.12.2009 : 09:19:08 »

sigurno ima samo notri boljše možnosti za še nekaj  srečnih mačjih let. tudi če ima kakšno kronično bolezen, ki se do konca ne bo nikoli pozdravila, je notri manj izpostavljena sekundarnim okužbam in stresu. dodaj še ustrezno prehrano in si na dobri poti za okrepitev imunskega sistema.  super
ker je zunanja, bi jo najprej peljala k veteriranju naredit iste teste kot pri prostoživečkah (fiv, felv, mikrosporija...). skratka dober veterinar jo mora dobro pregledat in potestirat  ter ti glede na to svetovat, ali lahko daš muci (takoj) skupaj. če je potrebno, jo imaš v času zdravljenja ločeno (recimo zaprto v kopalnici).
nikar reve ne pusti več zunaj! če bi bila notranja, tudi zdaj ne bi bila bolna. vsekakor je super odločitev, da boš poskrbela zanjo!  bravo
Logiran
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #31 : sobota, 19.12.2009 : 10:07:50 »

Tudi mucam se lahko pomaga okrepiti imunski sistem, prav tako kot ljudem. Zato obstajajo razni dodatki h prehrani.

Vsekakor bi bilo dobro macko vzeti notri (ce je mozno in ce to ni prevec stresno za muco, za vedno, drugace pa vsaj med zdravljenjem) ter jo imeti pod nadzorom toliko casa, da se ne pozdravi.
Kot je ze omenila bvovk, je mozno, da je kaksna kronicna bolezen, kjer se bodo lahko simptomi kazali vec ali manj kar non-stop. Jaz imam dva taksna, kjer enemu vedno tece iz ucka, drugemu pa iz nosa, ceprav sta oba dala skozi celotno zdravljenje, in ceprav imata simptome, nista vec kuzna...

Nujno bi bilo treba muce imeti loceno vsaj na zacetku, kajti macji nahod je zelo nalezljiv in sploh ce notranja muca ni cepljena, zna kar hudo zboletu tudi ona. Dobro bi bilo tudi takoj zaceti dodajati hrani se Lysine, ki se zelo dobro obnese prav pri raznih virusnih obolenjih.

Absolutno je najboljsi pristop obisk dobrega veterinarja, ki bo znal svetovati kako ukrepati, s cim jo hraniti, kaj dodajati poleg zdravil (ce so potrebna) in kako ukrepati glede zdruzevanja druge, notranje muce...

Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Padec imunskega sistema
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines