mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:38:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Zverinice - Društvo ljubiteljev dihurjev
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zverinice - Društvo ljubiteljev dihurjev  (Prebrano 38504 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #60 : ponedeljek, 21.05.2012 : 09:36:53 »

Ful the best, tako reportaža kot odobreni "papirji". Le tako naprej! bravo
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #61 : ponedeljek, 21.05.2012 : 09:42:03 »

O, čestitke za tak super dihurčkov dan in za status Cheesy!

Jaz bi tud mela dihurčka sram, ampak nimam nobenih pogojev zanj. Mogoče enkrat ko bom velika, pa bom imela bajto in bom lahko eno sobo samo njim namenila. Mojemu Skipu se namreč čisto strga, če zavoha ali bognedaj vidi kakega Lips Sealed.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #62 : ponedeljek, 21.05.2012 : 12:26:04 »

 Afro Čestitke za dobro organizacijo Cheesy Zverinkoti ste super simpatični veselje
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #63 : ponedeljek, 21.05.2012 : 14:49:58 »

A ima kdo link do članka v Dnevniku? Jaz ga namreč ne najdem.  Sad

Čestitke za status društva. Pa fotke so super! Cheesy
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #64 : sreda, 13.06.2012 : 15:30:31 »

Oprosti Pepsi, sem spregledala.

Povezava do clanka klik in klik.

Da ne bi nastanka Kosovirja kdo narobe razumel ... Drustvo Zverinice seveda obstaja in ostaja in bo normalno funkcioniralo naprej. Torej, spletna stran ostaja, forum ostaja, pojavljanje na prireditvah ostaja, vsi projekti kot so majcke, koledarji, ... ostajajo. Dihurckov dan bomo naslednje leto ponovili v okviru Zverinic, drustvena stevilka ostaja, ...
Funkcija drustva bo "spremenjena" le v toliko, da se bomo ukvarjali bolj z informiranjem in izobrazevanjem ter druzenjem in oskrbo dihurjev pa bomo prenesli na Kosovirja. Dokler ni zavetisca, sistem ostaja enak - dihurji so torej namesceni pri fizicnih osebah (ce gre za najdeno zival, v dogovoru s pristojnim zavetiscem), zavod (prej drustvo) bo kril stroske njihove oskrbe.
Del sredstev, ki jih dobimo s prodajo drustvenih (Zverinice) izdelkov, sreclovom in ostalim bo se vedno namenjen za oskrbo brezdomnih dihurjev, torej teh, ki so sicer zdaj v oskrbi Kosovirja. Konkretno bomo v kratkem opravili nakup hormonskih implantov vsaj za Vladota in Boyza, za Pupo bomo moramo prej ugotoviti kaj je z njo (sum na limfom). Kasneje, ko bo kosovirsko zavetisce, bodo clani Zverinic tudi pomagali pri oskrbi ...

Skratka, nic bat, ostajamo na sceni.  Smiley

Za zacetek nas v nedeljo, 17. 6., skupaj z Zavetiscem Horjul, DZZŽ Ljubljana in azilasi najdete na Argonavtskih dnevih na Vrhniki, naslednji vikend, v soboto, 23. 6. pa gremo zurat na DOBRodelen ZUR.
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #65 : nedelja, 17.06.2012 : 17:35:49 »

Danes smo na Vrhniki obiskali »Zverinsko« stojnico in prvič v življenju sem požgečkala ta pravo dihurčico  veselje veselje
Hvala za prijazen klepet  Smiley
(Miniaturna Zaphod in Doc Marten pa sporočata, da sta z novim domom povsem zadovoljna  Wink)

Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #66 : nedelja, 17.06.2012 : 22:15:13 »

Hvala vama za cvek in nakup.  Smiley
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #67 : četrtek, 05.07.2012 : 21:31:05 »

Še tukaj napišem, če bo slučajno kdo potreboval informacijo: kakšne tričetrt ure nazaj je bil opažen (bi rekla, da odrasel) dihur v Savskem naselju. Temne barve, na prsih ima svetlo liso. Nisem ga utegnila dobro videti - tekel je čez Fabianijevo ulico v smeri zahoda in skliznil nekam med blok na Fabianijevi 47 in garaže ob Linhartovi. Dokler sva parkirala in tekla za njim, ga nikjer ni bilo več videti - tam je ena zaplata trave in nekaj dreves, vse dokaj temno. Malo sva pregledala grmovje in opazovala, če se je skril pod avtomobili, žal ga nisva več videla.
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #68 : četrtek, 05.07.2012 : 21:33:49 »

Si prepričana, da ni bila kuna? Te so točno takšne barve, temne z belo liso na pod brado.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #69 : četrtek, 05.07.2012 : 22:37:00 »

Jaz bi tudi skoraj stavila, da je bila kuna belica. Tam okrog Zale-Vojkova-okrog bmx proge-Savsko jih je precej. Mislim, po celi Ljubljani jih je precej, je pa par "becirkov" kjer so skorajda kolonije (skorajda zato, ker so samotarske zivali, z izjemo mladicev, ki ostanejo skupaj z mamo do jeseni, oz. celo do naslednje pomladi).

Bom pa pozorna, ce bi kdo javil kaksnega pogresanega smrduha.

Lp, m.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #70 : petek, 06.07.2012 : 07:11:01 »

Ko sva ga opazila so moje prve besede bile "Glej, kuna" - potem sva se oba strinjala, da se je ta žival nekoliko drugače gibala in, da je bila kar velika. Vse skupaj je bilo v trenutku in na dosti temnem mestu, ni bilo časa za bolj podrobna opazovanja. Priznam, da dihurja nikoli nisem videla na ulici, kune pa sem, zato se mi je zdelo, da je tokrat šlo za nekaj drugega.

V vsakem primeru se je žival gibala sproščeno in tekoče ni tekel, kot bi bil poškodovan.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #71 : petek, 06.07.2012 : 07:37:01 »

Kune belice so v povprečju večje in težje od dihurjev, sploh od domačih. Gibanje je pri obeh približno enako, temna barva in opazna (samo) bela lisa na prsih pa je značilnost predvsem kune belice. Če si opazila belo liso na prsih, bi pri dihurju definitivno opazila obrazno masko oz., če pa je kaka variacija barve domačega dihurja, ima še kake tačke belo obarvane, kar bi bilo pa tudi opazno.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #72 : petek, 06.07.2012 : 07:46:49 »

Eh, zdaj sem preguglala tisoče slik kun in dihurjev in verjetno je res bila kuna. Obraza nisem videla, toda rep je bil dolg in zelo košat.

Hvala, punce, pa oprostite za lažni preplah.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #73 : petek, 06.07.2012 : 20:20:27 »

Ce je bil dolg rep, je bila res kuna. Upam, da ni poskodba ni prehuda.

Drugace pa ni panike. Smiley
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #74 : sreda, 12.09.2012 : 15:19:19 »

V petek, 14. 9. 2012, ob 11.45, na 1. programu Radia Slovenija bo v oddaji Od muhe do slona (Robert Bogataj) govora tudi o dihurjih.

Sicer pa nas boste konec meseca, 29. in 30. septembra lahko nasli na jesenskem Bioexu. Razstava bo ze tradicionalno potekala v rastlinjaku Biotehniske fakultete, na Vecni poti (nasproti Zoo).

Podroben program sledi. Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Zverinice - Društvo ljubiteljev dihurjev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines