mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 11:12:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Kdaj začne pes dvigovati taco ob lulanju?
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kdaj začne pes dvigovati taco ob lulanju?  (Prebrano 23767 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #15 : petek, 15.07.2005 : 12:57:18 »

Ja to, ko preveč dvignejo taco pa se prevrnejo pol pa debelo gledajo kokr kaj je pa zdj to? Grin Grin Grin Grin Grin
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #16 : petek, 15.07.2005 : 13:00:02 »

Hehe, ja, točno to Grin
Še nekaj me zanima...Se je komu slučajno zgodilo, da je psica začela posnemati vedenje psa in pričela dvigat nogo? Ker Liza dozdaj sicer je označevala, ampak tako, kot običajno lulajo samičke. Nekaj časa nazaj pa tudi pri Lizi opažam, da je začela taco dvigovat kdara označuje Grin To dvigovanje sicer ni tako intenzivno kot pri psih, izgleda pa zanimivo, ko se včasih oba spravita tako lulat in me kdo vpraša, če sta oba samca in kako se med seboj razumeta  Grin Grin
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #17 : petek, 15.07.2005 : 13:10:52 »

Ja, ena izmed mojih psic redno dviga taco pri kakem grmu, stebru, cestni svetilki, zidu.... sploh če je pred njo kaj takega storil kak samec. Najbolj izrazito je to v obdobju pred gonitvijo in med gonitvijo. Taco dvigne zelo visoko in zanimivo se mi zdi, da se ne polula po tisti, na kateri stoji za razliko od samca (npr. njenega sina), kateremu se to ponavadi dogaja.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #18 : petek, 15.07.2005 : 14:09:59 »

Pozabila povedati, da so mi skrbniki dveh mladičev (teden manjka do 4 mesece) povedali, da že dobra dva tedna dvigata taco pri lulanju.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #19 : petek, 15.07.2005 : 14:48:48 »

Pri nas tudi vsako toliko katera od psic dvigne nogo... enkrat so mi rekli, da je to kao izkazovanje nadrejenosti nad drugim psom... bu Huh

Aja, pa nista se tega naucili s posnemanjem, ker nista imeli od koga, se je zgodilo "spontano" Wink tako da mogoce ta teorija o nadrejenosti drzi...
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #20 : četrtek, 21.07.2005 : 11:49:33 »

TagTu, tvoji pesjani so pa hitro začeli dvigovati taco Huh Huh
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #21 : četrtek, 21.07.2005 : 11:59:14 »

Hehe, ocitno tibetancki zgodaj zacnejo. Wink Tudi moj je (pa ne vem zdaj, 3 ali 4 mesece, v glavnem kar zgodaj no).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #22 : četrtek, 21.07.2005 : 13:47:29 »

Ja, ena izmed mojih psic redno dviga taco pri kakem grmu, stebru, cestni svetilki, zidu....

Tudi moja frajlica vedno dviguje nogo, če polula kakšen kupček zemlje, trave, grmiček, deblo drevesa...., pa včasih tudi kar tako ( ko ni nobene "ovire" na poti  Tongue).
Je pa začela to bolj intenzivno početi po sterilizaciji, ali pa mogoče čisto slučajno v tistem obdobju, pa smo to nekako poskušali povezovati, ampak vidim da tudi druge to počnejo, ki niso sterilizirane.
Enakopravnost med spoloma, ni kaj! Cheesy
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #23 : četrtek, 21.07.2005 : 14:12:42 »

Dopolnjujem - vsi štirje so po podatkih skrbnikov približno na istem z dviganjem tace Cheesy Grin

Nanook - če jim že dlaka počasi zori, naj vsaj pri kakšni stvari malo pohitijo, a ne Wink Roll Eyes
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #24 : četrtek, 21.07.2005 : 16:56:27 »

Moja psica tudi dviga nogo pri lulanju. na kaj to kaže?
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #25 : petek, 22.07.2005 : 06:45:14 »

Nekoč sem brala, da to počno bolj odločne in samozavestne pasje dame. Če to na splošno drži, ne vem, kar se naše tiče, bi se pa kar strinjala Wink
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #26 : nedelja, 31.07.2005 : 23:08:50 »

Nas je star devet mesecev, pa se vedno lula kot puncka Grin Pa se sploh ne sekiram.. sosedov planšar je zacel dvigovat taco pri kaksnem letu pa pol sele...
Logiran
ogy
otrok do 14 let
*
Spol: Ženska
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #27 : četrtek, 25.08.2005 : 19:54:38 »

imam psa manjše pasme in na začetku so nam rekli da bi moral že pri petih mesecih lulat po moško.pri nas je šlo precej počasneje,in najprej me to ni zanimalo potem pa sem že skoraj obupala.uspelo mu je šele pri osmih mesecih.zdaj lula po moško samo na pokončne površine(steber,zid,ulična svetilka...),ko lula na tla to počne kot kakšna samička.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #28 : četrtek, 25.08.2005 : 20:23:50 »

Jah, eni malo prej, drugi malo kasneje, nekateri pa celo zivljenje se obcasno lulajo kot psicke.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #29 : četrtek, 25.08.2005 : 21:39:48 »

Witty tudi dviguje taco, še posebej ob kakšno ograjo, steber, zid... Na ravnem pa lula normalno, kot punčka. Smiley Nima pa nobenega psa za zgled. Je pa kar dominantna, ampak ne vrjamem da je dvigovanje tace povezano s tem.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Kdaj začne pes dvigovati taco ob lulanju?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines