mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 08:47:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Zopet napad psov na ovce
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zopet napad psov na ovce  (Prebrano 21110 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« : sreda, 29.04.2009 : 22:33:46 »

Družini Kmetec s Šentiljske ceste na obrobju Maribora sta dva psa poklala devetnajst ovc, oziroma skoraj polovico črede. Lastnika psov so policisti odkrili in LE oglobili.

Psa (Rottweiler in Nemški ovčar) sta prišla do ovc tako, da sta pod ograjo skopala luknjo, saj je bila le ta previsoka in pod elektriko.

Mislim groza  Cry

Tukaj pa si lahko ogledate video:

http://24ur.com/novice/crna-kronika/za-poklane-ovce-le-globa.html

Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1 : sreda, 29.04.2009 : 23:00:50 »

Ne štekam, pa tista ovca na tleh ki je očitno še nekako živa? Kar leži tam?

Sicer pa katastrofa, v primeru da bi sama imela ovce v bližini drugih sosedov bi jih sigurno čuvalo par zverin. Pol se pa pejte.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #2 : sreda, 29.04.2009 : 23:09:54 »

Jaz tudi ne razumem. Pa zakaj niso tiste ovce s polomljeno tačko humano uspavali tudi ne razumem.

Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #3 : sreda, 29.04.2009 : 23:10:25 »

Mogoče pol, po snemanju.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #4 : četrtek, 30.04.2009 : 10:01:24 »

Sicer pa katastrofa, v primeru da bi sama imela ovce v bližini drugih sosedov bi jih sigurno čuvalo par zverin. Pol se pa pejte.

Meni je tudi nekako logično,da zraven črede ovac paše par ovčarskih psov.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #5 : četrtek, 30.04.2009 : 10:05:01 »

Žal ni logično. Ker je pse treba šolat in to stane. Pa še cajt jemlje. Pa še ni instant rešitev.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #6 : četrtek, 30.04.2009 : 10:08:04 »

Hm, odvisno kje živiš. Žalostno je sicer da se moraš bat za ovce zaradi drugih psov, ne zveri, ampak tako to očitno je. Mogoče si bojo zdaj kakega omislili.

Tule blizu nas ima en stric ovce, zraven pa psa na ketni. Kako naj bi tist čuval nevem, laja pa itak za vsak drek Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #7 : četrtek, 30.04.2009 : 10:08:47 »

Žal ni logično. Ker je pse treba šolat in to stane.
Mrtve ovce so tudi gospodarska škoda.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #8 : četrtek, 30.04.2009 : 10:13:33 »



Tule blizu nas ima en stric ovce, zraven pa psa na ketni. Kako naj bi tist čuval nevem, laja pa itak za vsak drek Smiley

Take neumnsoti tud men niso jasne. Kako hudiča naj bi ketnar čuval karkoli? Roll Eyes
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #9 : četrtek, 30.04.2009 : 10:19:00 »

Mrtve ovce so tudi gospodarska škoda.

Itak. Ampak očitno je lažje zahtevat povračilo škode.

Kar sem napisala je drugače stališče predstavnika Zveze drustev rejcev drobnice Slovenije. Seveda ne samo to, ampak še kaj drugega zraven. Bistvo je, da je potrebno za "ta pravo" ovčjerejstvo preveč časa, energije itd. in se greš težko polovičarstvo. Sploh na določenih koncih Slovenije. Kar seveda ne pomeni, da pri nas ni ljudi, ki znajo - samo (večji) del jih poskuša po najlažji poti, ki pa se (običajno) ne obnese.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #10 : četrtek, 30.04.2009 : 10:28:54 »

Nevem sicer kako je v Sloveniji, poznam pa pse ki čuvajo posestva tako ali tako, pa sploh niso pastirji. Ovce in druge živali so "njihove", če prileti kaka žival jih pač skupi. Psi niso ne šolani ne nič, samoumevno je da bojo zaščitili in to nalogo dobro opravljajo.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #11 : četrtek, 30.04.2009 : 10:41:13 »

Mam jst velik pomislekov pri njihovih staliscih in idejah.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #12 : četrtek, 30.04.2009 : 10:54:56 »

Kadar se na ovce spravijo psi, je pravzaprav nepotrebno govoriti o zaščiti ovac. Ker naj bi bili psi privezani. Za vsakega spuščenega psa pod kontrolo na sprehodu se najde kdo ki piska in jamra brez potrebe. Ko pa spuščeni psi lutajo okrog ponoči, pa naj bi bili za pomor ovac krivi kmetje sami? Pa odškodnine tudi ne dobijo nobene, razen če se uspejo sami zmeniti z lastniki psov. Ali pa škodo iztožiti na sodišču. Če se seveda ugotovi, čigavi so psi. Ponavadi se ne. In kar se mene tiče, bi ne bilo prav nobene škode, če se psa, ki se ga dobi pri napadu na ovce na licu mesta potolče.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #13 : četrtek, 30.04.2009 : 11:05:40 »

Se strinjam itak, da nimajo psi kej lutat okoli brez nadzora (ali pa ce zakljucim stavek pri lutat). Ne strinjam pa se, da je nepotrebno govorit o zasciti ovc. Ravno tako kot je na cesti treba pazit tudi druge voznike - kaj meni pomaga, ce je kriv nekdo drug, ce jst ostanem brez nog (recimo)?

In kar se mene tiče, bi ne bilo prav nobene škode, če se psa, ki se ga dobi pri napadu na ovce na licu mesta potolče.

Si mislila evtanazirat, ne?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #14 : četrtek, 30.04.2009 : 11:12:17 »

Ovce so bile zavarovane z visoko ograjo, ki je bila dodatno elektrificirana. Zakaj torej debata o varovanju ovc z ovčarskimi psi? V tem primeru je to brezpredmetno, saj so se te ovce nahajale na obrobju Maribora in ne na Kočevskem, kjer bi jih bilo potrebno varovati pred medvedom.

In dejstvo je, da sta pokol povzročila dva psa, ki nista bila pod nadzorom in ki nista bila ustrezno varovana. To, da sta bila lastnika "zgolj" oglobljena je v tem trenutku najverjetneje posledica naše zakonodaje - če je še kakšna druga možnost (pa tudi mene zanima)??

Upam samo, da bo lastnik ovc uporabil vsa zakonska sredstva, ki jih ima na voljo (tožba, kazenski pregon, povračilo škode.....?)
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Zopet napad psov na ovce
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines