mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:19:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: LOVEC USTRELIL - tibetansko mastifko
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: LOVEC USTRELIL - tibetansko mastifko  (Prebrano 20287 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« : četrtek, 30.04.2009 : 08:57:48 »

Ker nam ni vseeno in želimo, da javnost izve kaj se dogaja ....

Ustrelil psico, nato grozil še lastniku

Neznanec v lovski uniformi z lovsko puško pokončal psičko, potem pa s smrtjo še zagrozil njenemu lastniku

Mirni družinski večer, ki ga je Srečko Turk iz Spodnjega Gasteraja pri Lenartu v soboto s partnerico in njunim desetletnim sinom preživljal na domačem dvorišču, je okoli 20.30 prekinil močan pok. "Ko sem zaslišal pasje cviljenje, sem takoj pomislil, da je krogla, ki jo je nekdo izstrelil proti hiši, zadela našo psičko," se sobotnega večera spominja Turk. Da bi bil preveril, kaj se je v resnici zgodilo, je stekel v smer, od koder je odjeknil strel. Slutnja, da je bila njihova psička ustreljena, se je uresničila, ko je v neposredni bližini dvorišča na tleh najprej zagledal krvav madež, kmalu zatem pa še neznanca, oblečenega v lovsko uniformo in s puško v roki. Ker strelec njegovih klicev, da naj se ustavi, ni upošteval, mu je sledil, a ko se mu je približal na deset metrov, ga je neznanec šokiral. Obrnil se je proti njemu, naperil puško vanj in se zadrl: "Stoj! Ubil te bom, p.... ti materina." Ko je ugotovil, da mu je v iskanju strelca sledil tudi sin, se je Turk zbal, da bo morilec psa vzel življenje tudi njemu. Dogodek je prijavil policiji, a lovca na begu niso našli niti policijski psi. "Vso noč sem upal, da se bo naša psička, ki je nedavno skotila pet mladičkov, vrnila. A to se ni zgodilo. Zjutraj, ko sem sam nadaljeval iskanje, sem jo našel mrtvo," je povedal lastnik tri leta in pol stare tibetanske mastifke. Kot je še dodal, je lovec psičko ustrelil v prsni koš, naboj pa ji je prebil trup, saj je bilo v predelu reber na psički opaziti izstopno strelno rano.

Poleg tega, da je Turk dejanje prijavil policiji, je o njem obvestil tudi lovskega inšpektorja in obe lovski družini, ki delujeta na tem območju. "Po zakonu o zaščiti živali je streljanje psa prepovedano. Za takšen prekršek je zagrožena globa v višini 420 evrov, če bo policija storilca našla, mu bom globo zagotovo izrekel. Če pa bo policija ugotovila tudi, da je domnevni lovec storil kaznivo dejanje, ker kolikor vem, je oškodovancu grozil, da ga bo ubil, bo kazen zanj mnogo hujša," je za Večer izjavil lovski inšpektor Bojan Kotnik. S primerom se ukvarjata tudi obe lovski družini, ki delujeta na tem območju. Ali se strelec skriva prav v njihovih lovskih vrstah, nobena od družin do včeraj še ni odkrila. Policisti pa za zdaj o dejanju ne dajejo izjav.


VESNA LOVREC


VIR:  http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/default.asp?kaj=3&id=2009042905428860


V spomin Kori!  Cry
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #1 : četrtek, 30.04.2009 : 09:01:24 »

Joj kaj vse se dogaja. Cry Cry Cry Upam da tega človeka čim prej najdejo.
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #2 : četrtek, 30.04.2009 : 09:05:31 »

Smo še v Sloveniji?
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 30.04.2009 : 09:06:43 »

Joj, groza. In to se je zgodilo v bližini doma? Undecided Slišala sem, da lahko lovec ustreli psa, če ta v gozdu brez lastnika preganja divjad in zato me je na sprehodih zmeraj strah. To se je zgodilo tudi moji prijateljici, ko ji je lovec ustrelil mlado psičko. Pač ni videl lastnice. Mogoče kdo ve, ali je to res? Ali res kakšen zakon ali pravilnik lovcem dopušča, da ustrelijo psa?  Shocked
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #4 : četrtek, 30.04.2009 : 09:10:29 »

Oh, groza  Cry, nimam besed.....
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #5 : četrtek, 30.04.2009 : 09:15:17 »

Kolikor jaz vem ne sme ustrelit spuščenega psa, nevem pa kako je s tem če ga vidi preganjat divjad. Konec koncev ga lahko tudi "vidi", pa bum.
Uboga psička, sožalje lastnikom.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #6 : četrtek, 30.04.2009 : 09:17:06 »

Žalostno, da je psička morala umreti. Sožalje njenim lastnikom.

Dogodek, ki ga je storil "lovec" je grozljiv in brutalen, tip pa je "zrel" za ustanovo!
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #7 : četrtek, 30.04.2009 : 09:32:11 »

Napisano bolj nazorno!


Slovenske novice, 30.04.2009 Ustrelil Koro, grozil lastniku
Na Spodnjem Gasteraju v Slovenskih goricah je lovec ustrelil tibetansko mastifko Koro, mater petih kužkov, in to blizu njenega doma — Ko ga je njen lastnik Srečko Turk dohiteval, je uperil puško še vanj — Dogodek kot mora spremlja Srečkovega sinka, ki je vse to opazoval — Lovci iz Lenarta in Jurovskega Dola niso sposobni ugotoviti niti, čigav rajon je tam, kaj šele da bi poiskali storilca — Ker je izginil čez močvirje, sledi ne najdejo niti policijski psi
Lenart, 29. aprila

Nič kaj prijetnega podaljšanega prazničnega konca tedna ni imela družina Turk s Spodnjega Gasteraja v občini Sveti Jurij v Slovenskih goricah, streljaj od Lenarta. Barabin jim je ustrelil psičko Koro, ki so jo Turkovi imeli kot družinskega člana. Povrhu je streljal vanjo v smeri proti hiši, pred katero so stali ljudje. Potem je s puško zagrozil še gospodarju Srečku.

Večerni strel

Sobotni večer so Turkovi uživali na domačem dvorišču, kjer je ležala tudi njihova psička s petimi mladiči. Nenadoma je poskočila, zalajala in stekla proti izhodu, za njo pa mladički. Minilo je le nekaj trenutkov, ko je za hišo počilo. Iz puške. Gospodar je pohitel pogledat, kaj neki se dogaja. Ob poti, ki jo uporabljajo samo še sosedje, je zagledal lužico krvi. Takoj je posumil, da je bila verjetno ustreljena njihova Kora.

Srečko pripoveduje: »Šokiran sem stekel za človekom, ki je streljal, da bi ga povprašal, čemu. Videl sem, da je lovec. Pospešil sem korak, on tudi. Nenadoma se je, ker sem se mu približal, ustavil. Uperil je vame puško in mi zagrozil, da me bo ustrelil. Ni se šalil, nikakor ne. Zato sem se mu umaknil, napotil sem se nazaj proti domu. Lovec je izginil v pokrajini.«

Srečko je z družinskimi člani začel iskati sled za pogrešano Koro, a je niso našli.

Zaprosil je policijo, naj pomaga izslediti lovca in najti ljubljenko: »Prišlo je približno deset policistov, med njimi trije vodniki službenih psov. Odkrili niso ne lovca ne psice. Lovec je prebrisano pobegnil čez bližnje močvirje, tako da mu niti službeni psi niso mogli slediti.«

Koro je našel šele zjutraj, ko se je zdanilo: »Mrtvo. Nato sem stopil na Lovsko zvezo Lenart in poizvedoval za storilcem. Lenartčani so rekli, da za naš rajon odgovarjajo lovci LD Jurovski Dol. Oni iz Jurovskega Dola pa spet, da lenarški. Niti z ene niti z druge lovske zveze pa ni bil nobenemu lovcu izdan obhodni nalog. Neznani lovec je torej šel na obhod brez naloga starešine.«

Sinkova groza

Najhujše trenutke je doživel Srečkov sinek: »Videl je, ko je lovec s puško meril name. Sinek je otrpnil od groze, prepričan, da me bo ustrelil. Zaradi tega zdaj sina tlači mora, da ne more spati, proti gozdu si sploh ne upa pogledati, kaj šele da bi vanj stopil. Travmatični dogodek ga bo, žal, še dolgo spremljal.«

Srečko še doda, da niso bili prav nikoli obveščeni ali opozorjeni ne od policije in ne od lovcev ali kogar koli drugega, da bi psica komur koli škodila. Pa saj ni nikdar nikomur ničesar storila, nikogar napadla. Miroljubna in prijazna tibetanska mastifka je bila zelo navezana na domača otroka, čudovita čuvajka. Opravila je pasjo šolo, na mnogo razstavah je pobirala vrhunske ocene.

Srečko Turk se ob vsem doživetem sprašuje, kako lahko lovec nenadzorovano vandra naokoli, spotoma ustreli psa, in če lastniku to ni povšeči, vzame na muho še njega.

Neetično, nekulturno, neodgovorno

Srečko ne more razumeti: »Mar naj se še lastniki psov in mačk za svoje štirinožce postavijo z orožjem? Naj se gremo z lovci vojno? Ne razumem, da lahko član lovske družine pohajkuje naokoli z orožjem in ga uporabi, če se mu le zahoče. Razočaran sem tudi, da iz obeh lovskih družin, Lenarta in Jurovskega Dola, še nihče ni poizkušal kaj več izvedeti o dogodku. Otresli so se odgovornosti tako eni kot drugi. Zato naj za dogodek izve javnost, vsi naj izvedo, kako postopajo ljudje, ki naj bi po lastnih trditvah odgovarjali za živali in naravo.«

Bojazen Turkovih, da jih bodo zdaj vzeli na piko lovci obeh tukajšnjih bratovščin, je zagotovo odveč, je zatrdil tudi dr. Marjan Toš, nekdanji visoki funkcionar Lovske zveze Slovenije, zdaj urednik revije Lovec. Saj lovci vendarle niso morilci, opominja Toš in dodaja: »Če drži, kar pravijo Turkovi, je treba takšnega človeka nemudoma vreči iz lovskih vrst, ker je sramota za celotno organizacijo. Nihče nima pravice streljati psov, ne navadnih mešančkov ne čistokrvnih. Še posebno ne doma, zraven pa še ogrožati ljudi. To je skrajno neetično, nekulturno in neodgovorno, saj moramo vsi državljani, še zlasti tisti z orožjem, striktno spoštovati zakone in etična pravila. Zato je nujno, da se dejanje odkrije in ustrezno sankcionira!«

(O. B.)


VIR: http://www.delo.si/tiskano/html/zadnji/Slovenske+novice
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #8 : četrtek, 30.04.2009 : 09:41:44 »

Iskreno sožalje za psičko. Sad Groza, res.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #9 : četrtek, 30.04.2009 : 09:48:32 »

Kaj pa če ne gre za lovca, ampak za enega psihiča pač tako oblečenega? Me je groza, če pomislim, da tak človek okrog vandra.
Žal mi je za družino. Upam, da tipa kmalu dobijo.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #10 : četrtek, 30.04.2009 : 09:51:05 »

Upam, da dobijo prasca.
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #11 : četrtek, 30.04.2009 : 10:05:01 »

Sožalje lastnikom, Korinim mladičkom pa  Kiss in srečno.
Upam, da psihopat dobi svojo lekcijo...taka golazen se ne bi smela prosto sprehajat naokrog (ne z orožjem, ne brez njega).
Katastrofa.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #12 : četrtek, 30.04.2009 : 11:03:22 »

Sožalje. Tega psihopata je pa treba strpat nekam, kjer ne bo več grožnja živalim in ljudem. Idiot! Kreten.... Naprej raje ne, bom brisana.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #13 : četrtek, 30.04.2009 : 11:09:38 »

Iskreno sožalje tudi z naše strani Cry
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #14 : četrtek, 30.04.2009 : 11:24:55 »

Sožalje družini.  Upam, da je krivec za to smrt vsaj tako nor, da ustreli še sam sebe!
Takih ljudi ne potrebujemo na tem svetu.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: LOVEC USTRELIL - tibetansko mastifko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines