mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 16:17:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Odnos do psov in njihovih lastnikov
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odnos do psov in njihovih lastnikov  (Prebrano 24111 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
barbarko
novinec
*
Sporočil: 49


« : sobota, 02.05.2009 : 10:43:29 »

Tole bi sicer lahko spadalo tudi kam drugam, ampak se mi zdi da zajema cel kup enih stvari, ki so drugače na tem forumu ločene, da sem se odločila odpreti posebej temo. Se pa rabim tudi malo zlajat in mogoče dobit nazaj kakšno ramo, ki mi bo zagotovila da še nisem popolnoma zmešana. Današnji dogodek, ki me je spravil ob živce sicer ni nov, je pa prvič da sem reagirala (znorela) nazaj. Na sprehodu z mojo tamalo sva namreč srečale babico in dedka s svojima vnučkoma. In ko sva šle mimo njih (sva se potrudile da sva šle čim bolj stran, ampak po razmočeni zemlji pa res ne mislim hodit, ker se oni počutijo da rabijo vse tri metre širine pločnika), začneta oba smrkavca lezt v mojo in zraven vpiti: "Kuža! Kuža!" Ker moja nad vsiljivimi otroki ni preveč navdušena že hočem rečt "Ne" nakar zaslišim: "Ne kužata božat, bo ama, ama!" ?!?!?!?!?!?!?!?!!? Vdihnem, da ne bom ženske nazjala vpričo njene družine in rečem: "Ne, ne bo AMA AMA (matr katera blesava beseda) in prosim ne govorite tega, ker strašite otroka." Greva dalje in slišim oba smrkavca za mano kako se dereta: "Kuža ama, ama! Kuža ama ama!" in babo, ki zraven pritjuje: "Jaaa, ama." Ja meni je zelo žal, ampak tok dolge lajtnge pa nimam. In sem rekla "no super, vidite zdaj kako to zgleda?" In se oglasijo "gospod", da naj neham in naj grem kam drugam, ne da s psom hodim tukaj po teh vrtovih. ?!?!?!?!?!?!?!!?!?!?!?!?!? Vrtovih?! Hodile sva OB! TRAVNIKU!, ki stoji zraven električnih vodov in je dobesedno nikogaršnja zemlja, saj ga v celem letu ne pokosi nihče! Nihče. Trava je tam poleti visoka tudi po meter in pol, trenutno pa šele cca. pol metra in on meni vrtovi? Popiz...m totalno in mu povem da je to javna površina, da ni table da pes tja ne sme in torej ni ovire da bi tam hodile in mu pomolim pod nos še vrečko s frišnim kakcem in povem, da jaz za svojim psom pobiram. In on meni nazaj (precej osorno): " Ja vi ja, kaj pa drugi lastniki?" Ja, ker jaz zato ker sem lastnica psa spadam v posebno družino lastnikov psov in moram plačevati za vse njihove grehe, tako kot če bi bili moji mladoletni otroci. Itak da se mi je odpeljalo še 1x in sem mu tudi povedala, da z drugimi lastniki psov pač nimam nič, nakar so odšli naprej, medtem ko sta otroka veselo prepevala: "Kuža laja z repkom miga...!" Bog ne daj da bi jim v šoli, vrtcu ali doma kdo razložil ne to da se "kužata ne boža, ker bo ama, ama", ampak kako se k njemu pristopi. Mater, iz enega ekstrema v drugega.

Par tednov nazaj me je razjezil drug cepec (mi je prav žal, jaz takemu človeku resno ne znam rečt drugače- mi fizično ne znese), ko sva šle s tamalo na popoldansko lulanje (ponavadi samo lula), gospa počepnejo, polulajo, na travi, greva mimo naduvanega mladeniča, ki me važno povpraša: "Če ne znam pospravit za sabo?" Sem mu precej mirno povedala, da plastičnega lončka ne nameravam nosit s sabo in da če ne ve kako punčke lulajo, je lahko tudi tiho (to da tudi mladi samci počepnejo in ne dvignejo noge bi bila zanj po vsej verjetnosti univerzitetna matematika). Žal tamala potem ni hotela nardit še št. 2, ker sem mu bila pripravljena jo it nazaj pokazat- v vrečki!

Zakaj te štorije? Ker imam poln k...... kufer tega, da se na vsakem ovinku najde ena k...a, ki misli da lahko steguje gobec lih kokrkol ji paše! Zakaj je treba otroke strašit da jim bo pes nekaj naredu, sploh če je več kot očitno da se jih pes izogiba, ker norijo k njemu kot da je javno dobro?! Zakaj je toliko ljudi prepričanih, da so psi/ živali (in majhni otroci) javna last in da lahko vsi rinejo v njih in jim tlačijo svoje usrane tace v gobec, ušesa, voziček?! Zakaj se ljudje pizd...o na lastnike psov, čeprav nimajo pojma a je ta pes naredu kaj ali ne?! Za vsak slučaj?! Dost je! Pokažem človeku vrečko s kakcem in je še vedno zoprn kako smo lastniki psov nemarni. Pa kaj naj, fentam psa da bo on srečen? In ta isti človek, bo za naslednjim vogalom brez slabe vesti odpel šlic in se poscal na prvo drevo. Da ne rečem da bo slekel hlače (ker tega je na našem koncu precej) in se meni nič tebi nič podelal meter stran od pločnika. In potem smo prasci lastniki psov, psi pa itak da niso omembe vredni, ker so itak samo malo višje pred ljubljanskimi podganami.

Zadnjič je bila na internetni informativni strani novica, da so imeli v središču Ljubljane akcijo, kjer so poučili lastnike psov da je treba imeti pse pripete in da je treba pobirati iztrebke. Nimam nič proti, še več- podpiram, ampak, totalno mi gre na kompleten živčni sistem, da se o higieni in čistoči poučuje samo lastnike psov, ker ljudje ki psov nimajo so snažni že po difoltu. In točno tak je bil tudi odziv na to novico, saj so komentatorji kar tekmovali v tem, kdo bo bolj žaljiv. In seveda, vsi lastniki psov smo enaki- prasci, svinje, izmečki od izmečkov.

In še bolj mi gre na živce to, da se znajo v tej državi vsi samo pizd..i nihče pa ne zna pogledati kako stvari dejansko stojijo. Ne najini sprehodni poti, stojijo trije koši za smeti (z izjemo tega pred lastnim blokom, pa raje vržem vmes v kake druge smeti, da mi ni treba tiste vrečke ali dveh prenašat celo pot do doma). Eden izmed teh je 10 metrov od mojega doma, drugi 15, naslednji nekje na polovici najinega sprehoda (pa ponavadi ne nardi svojega takoj ko iz bloka stopiva). Slednja dva sta koša za smeti na avtobusni postaji in tisti, ki ste kadarkoli želeli vreči karkoli v te smeti ste najbrž opazili, da velikost ni nekaj s čimer bi jih opisali. In medtem ko prvega izmed teh košev praznijo precej redno, praznijo drugega tako pogosto, da je največkrat več smeti na tleh kot v kanti. Ja, lastniki psov smo eni navadni prasci. V celem našem naselju, je en sam koš za pasje iztrebke in še ta na enem otroškem igrišču, kamor svojega psa ne bi peljala niti če se mi dokončno skeglja. In druga zadeva glede katere se nelastniki psov in pametnjakoviči kot je tisti novinar Tavčar tako radi duvajo, je nepobiranje iztrebkov. Jaz zase vem kaj pa kako. Ampak... mi lahko prosim nekdo razloži, kako naj človek pobere iztrebek iz meter in pol visoke trave? Med bloki ne sme it- bo kažin čeprav pobiram, zadaj za spomenikom ne sme it (ne tam lahko gredo samo klošarji, ki poleti spijo za živo mejo), na travnik ne more, ker se ne da pobrat kakca iz visoke trave, na drug travnik ne sme, ker krave ne bodo jedle, na njivo ne sme, ker je itak logično da ne sme, no (to so interpretacije različnih ljudi, ker pes ne sme ti na potrebo tam kjer te oni pač vidijo da je šel). Ampak vprašam, kam potem lahko gre in zakaj hudiča imamo potem zakon pobiranja iztrebkov?

In to je tisto kar sem nekako hotela napisat v vsem tem mojem bluzenju. Nima veze kakšne zakone imamo, nima veze ali jih upoštevamo ali ne. Obstaja precej osebkov na tem svetu (al jih pa res samo jaz vse srečam), ki jim gredo psi enostavno na živce in bi nad njimi najraje izvedli holokavst, ne glede na to da pobiraš kakce, pes ne sili v njih, je frišno stuširan in kaj jst vem kaj še. In kot lastnik psa si avtomatično manj vreden kot vsi ostali osebki na tem svetu. Dam še en primer: v našem blku imamo v pritličju prehod (zaenkrat še) da ljudem ni treba delati ovinka okrog treh blokov. Greva z mojo s sprehoda, hodim po eni strani- tisti strani na kateri so moja vhodna vrata. Nasproti nama gredo "gospa", ki gleda v tamalo kot da je nekaj najbolj ogabnega kar je videla v življenju in se pomika vedno bolj proti steni (na najino stran), ker ona se pa nama že ne bo umaknila? Na njeno nesrečo sem bila pred vhodom prej kot ona, nakar so "gospa" obstali en meter pred mano, vsa zaprepadena (ker so očitno iz lastne zahojenosti "izgubili bitko") in stoji tam in z razdalje enega metra nepremično gleda mojega psa- samo predvidevam da direkt v oči- nakar se po rakovičje premakne na drug konec prehoda in gre dalje- pikiranje psa se nadaljuje. Pa kaj je narobe s temi ljudmi, no?! Kaj je za njih pes res samo za na ketno in za pretepat?



Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1 : sobota, 02.05.2009 : 12:18:50 »

Eh, barbarko, slušalke pa muziko v ušesa, tako fajn releksacijsko, po uživajta na sprehodu. Se ful obnese,veš. Ampak žal potem ne slišim niti, če mi kdo pohvali psa ... Grin
Logiran
barbarko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #2 : sobota, 02.05.2009 : 12:54:10 »

Ja sej, po eni strani imaš prav. Ampak jaz se bojim, da več ko se bom od takih ljudi umikala bolj bodo postajali nasilni in večje bedarije bodo učili svoje otroke. Mislim... otroci hodijo mimo naju, lezejo v psa, tečejo za nama in lajajo v psa in starši...? Nič. V vseh letih kar imam pse sem doživela enega samega človeka- mamo, ki je lastnega otroka, ki je skakal v mojo nazjala ko majmuna, ne zato, ker jo pes lahko ugrizne, ampak ker je to NAPAČNO PRISTOPANJE K PSU- izhajala je iz pasjega stališča. Jaz sem samo stala in  Shocked  Shocked  Shocked ...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3 : sobota, 02.05.2009 : 13:02:49 »

Ma po mojih izkušnjah niti ni vsako leto slabše, ljudje vendarle postajajo strpnejši in bolj razgledani /dovzetnejši do drugačnosti/drugosti, pa tudi lastniki s(m)o verjetno bolj vzgojeni kot pred desetletji ...
Ma na kre..., ki te primitivno  nazija samo zato, ker si v določenem trenutku šel mimo s psom (in ni ne lulal ne kakal ne lajal ali kaj drugega)  in je on slučajno imel pet minut časa, še vedno občasno naletim ... Ampak zdaj me res ne gane več.
Logiran
barbarko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #4 : sobota, 02.05.2009 : 13:12:19 »

Zanimivo... jst ravno prej nikoli problemov, v zadnjih nekaj letih pa skoz. Se sprašujem če ima to kaj veze z mojo "nevarno" pasmo al pa z dejstvom da pri teh letih še vedno zgledam kot smrklja, pa mislijo da si lahko dovolijo, jst sm pa z leti vedno bolj občutljiva na nesramen odnos. Sej vem, sej vem, ignorirat, ma ti povem da komi čakam na vikend in praznike ko tam načeloma ni nobenih ljudi.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #5 : sobota, 02.05.2009 : 13:38:11 »

Kao nevarna pasma in mladosten izgled lastnika nimata popolnoma nobene veze. Taisti odnos smo okusili skoraj vsi lastniki psov, tudi mi, ki imamo vse kaj drugega kot pitbula na povodcu in se kako kazemo svoja castitljiva leta  Grin
Tudi sama sem poskusala z ignoriranjem a sem dosegla le to, da so ti osebki dobili le vecji zalet in so z vsakim srecanjem postajali bolj pogumni in nesramni... do momenta, ko nisem vec zmogla ignorirati in sem uporabila pristop s klikerjem (beri: kliknilo mi je v glavi) in sem se zdrla na te pametnjakovice, da me je bilo slisati do Krima (zivimo namrec blizu Golovca). Raje ne bom ponovila kaj vse sem jim izrekla, vsekakor pa sem jim jasno dala vedeti, da ni vse njihovo in s tem ne morejo razpolagati, da se mi bodo od zdaj naprej oni umikali v velikem loku in ne obratno, ko je bilo do tedaj in se mnogo tega sem jim troduplo vrnila.
In zdaj imam ljubi mir  Roll Eyes
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
barbarko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #6 : sobota, 02.05.2009 : 13:49:09 »

Evo viš Drejči, točno to kar si napisala- dobijo še večji zalet. Se bojim umikanja, ker bo počasi zmanjkalo prostorčkov. Sej se mi je zdelo da najin dober izgled nima nič s tem  Wink .
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #7 : sobota, 02.05.2009 : 14:00:05 »

Jp, tako kot pravi Drejči, kao nevarna pasma nima veze. Imam dve šicujki in sem bila dostikrat tarča psihičev, ko sem še živela v Ljubljani. Zdaj smo na deželi, bolj na samem, in hvala bogu mi ni treba več poslušati takšnih bebcev.

Tudi jaz sem se po navadi zdrla nazaj, so se hitro začeli lepe delat, v smislu, ja kaj ste pa tolk živčna, no, ampak nisem jim ostala dolžna.

Ljudje so vsi znvervirani in namesto, da bi odpravili vzrok svoje znerviranosti, se spravljajo na vsakega, ki pride mimo. Se mi zdi, da je to že kar nacionalni šport.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #8 : sobota, 02.05.2009 : 14:13:23 »

Nevarna pasma nima veze.
Jaz sem šetala najbolj cukrastega bernca na svetu in on polula en grm, pa se začne dret ženska iz sosednje hiše od tega grma, da naj izginem itd. Stara sem bila okoli 20 let, izgledala pa enih 15. Te hiše so bile samo kakih 500m stran od naše hiše.
Ji nisem ostala dolžna, vendar nisem bila nesramna. Potem se je pa začelo: da tisti od tam zgoraj (oni so bili staroselci, mi smo pa tam živeli šele enih 20 let) smo itak samo cigani, svinje, kur** in prasci in podobno. Mi vsi nove hiše, nove avte (pa to nima kot finančni status veze) oni pa so vsak dan zlivali v odtok na cesti ostanke hrane, da so tam okoli letale podgane, polno šrota okoli hiše... itd.
Na živce smo ji šli, ker nismo bili pač priseljenci in ne tapravi lokalci, pa se je morala na enega zlajat.
Sedaj njen pravnuk in moja tamala hodita skupaj v vrtec in moja tamala pravi da se bo prav z njenim pravnukom poročila Shocked Roll Eyes Lips Sealed  Roll Eyes
Logiran
barbarko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #9 : sobota, 02.05.2009 : 16:43:32 »

 Grin Čestitke ob skorajšnji poroki.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #10 : sobota, 02.05.2009 : 17:40:17 »

eh, saj skoraj ni, da ni Sad....
Včeraj smo šli z našo tamalo, ki ni prav nobene "nevarne pasme", je lepa srednje velika (bolj pri tamalih v bistvu) pod soncem najbolj prijazna kuža na svetu Cheesy, v ZOO. Folka je blo ohohohoho - ne vem, kdaj sem nazadnje vidla tolk ljudi na kupu, prisežem. In novo okolje in oni velik nosorog pred vhodom in se je ful ustrašla in začela lajat.  Medtem, ko sem jo umirjala in jo navajala na novosti, sem že prec prvo minuto pokasirala, da z nevarnim psom  Shocked  nimam kej počet klele v vrsti   :oin v ZOOju sploh  Shocked.
Saj potem je bilo vse OK, ampak bila sem pa res že na tem, da se poberem in greva samevat v kakšnen lokalni gozd in bit v najboljši družbi (= ena z drugo, midve sami, jaz in moja psička Kiss).
Eh.... no ampak po drugi strani pa voljo boljšajo in ti moralo dvigujejo ljudje, ki recimo takole pasjo dušico "ponucajo", da otroka naučijo /(tudi) barv - ej res prav simpatično se mi je zdelo, ko je ena mamica razlagala svojemu tamalemu, da je tale mali prijaznia kuža tamle rjav, a vidiš, tamle je črn, poglej poglej, tačke ima pa bele, a vidiš, kašne lepe....
Jap, vedno so bili in bodo črni in beli in sivi in vseh odtenkov ljudje na svetu (pa nimam v mislih rase, saj se razumemo, ane). Dejmo se imet radi in bit strpni eni do drugih, bo ful lažje živet vsem skupaj. Smiley
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #11 : sobota, 02.05.2009 : 18:27:03 »

Midva se z našima dvema sprehajava po poljskih poteh. Ni vrag, da nisva kar nekajkrat naletela na dva para najinih let, ki sta primaširala po travniku , namesto, da bi uporabili poti.
Glasno so se jezili, da smo  pasjeljubci krivi, da krave jedo pasje dreke. Kljub temu, da so videli naše polne vrečke. Potem pa je mož popenil in jih nadrl nazaj; Dol z našega travnika!, čeprav travnik niti slučajno ni bil naš. Od takrat se sprehajajo drugje in če se slučajno srečamo, se naredijo, kot da nas ne vidijo.  Grin
Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #12 : sobota, 02.05.2009 : 18:35:56 »

Mi smo šli tudi včeraj v ZOO.
Oaza88, tudi meni ni bilo nič jasno, ko sem videla koliko je obiskovalcev. Do morskega leva smo se komaj prebili  Grin
Kakšne pripombe na naša dva shih tzujčka ni bilo, me je pa razjezila ena mamica, ki očitno svojega otroka ni naučila kako se dela s psi. Je tamala hotla Li Mei kar z nogo "pobožat".

Pa še dva "pripetljaja"...
ko je bila Mejka še mladiček, sem se z njo sprehajala po polju, kjer imajo nekateri tudi vrtove. Bila je spuščena in je tekla k neki ženski, ki je urejala svoj vrtiček. Ta se je v trenutku dvignila in jo hotla "nagačit" s svojo motiko. Seveda se mi je utrgalo in sem jo pošteno napiz...

Naslednjič pa smo bili na sprehodu, ustavila sem se na majhnem koncu travnika (2x3m) in prijateljici hotla pokazat trikce, ki sva se jih z Mejko že naučili. Kot veter je priletela ženska in me začela spraševat, če bom to pospravila za sabo. Takoj sem ji začela razlagat, da se ni pokakala in da če bi se, bi za njo pospravila. Pa je rekla, da je mislila dlako, ki jo "čupam" dol iz nje  Huh Sej nisem vedla, a se heca, ali resno misli. Spet sem se neki kregala, grozila mi je s tožbo, pa da je njen mož policaj blablabla...
Zraven sebe pa je imela dva majhna vnuka. Raje ne razmišljam kakšnega vzornika vidita v svoji babici.

Vseeno sem videla, da se s takimi ni vredno kregat in se spuščat na njihovo raven. Je veliko bolje, da se zasmejiš in greš stran. Pa čeprav mi taki ljudje dvignejo pokrov  Grin

Čim manj konfliktov s takimi pacienti vam želim!  Wink

Lep večer!
Logiran
barbarko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #13 : sobota, 02.05.2009 : 18:52:48 »

Lisa, tale "Dol z našega travnika!" si moram pa prav zapisat nekam da ga ne pozabim  Grin.

Li Mei: sej to je tisto, k ti pridejo nekateri s takimi idejami, da te sicer prime da bi se norca delal, ampak potem se malce zamisliš kaj so taki ljudje v svoji psihozi sposobni narest- ker ne glede na to da je ta ženska pri tebi imela blesave ideje, sem prepričana da j v svojih omejenih možganih bila prepričana v svoj prav do amena. Meni recimo se je zgodilo, da greva po potki, na kateri so na široko in globoko blatne sledi od avtomobilskih gum, moja se polula zraven potke na travnik, malo pobrca da pomarkira in glej ga zlomka, trije listki padejo na tisto z blato usrano potko. Ma se ni takoj našla stara kura k je šla tiste tri listke vrečt nazaj na travo.  Huh

Grozila mi je ženska iz sosednjega bloka, kaj vse bo zmetala na tisti kos trave pred "mojim" blokom, ker je moj pes tam vohal. Žal je bilo to še v tistih časih ko še nisem vsekala nazaj, danes ji porcija ne bi ušla.


Drugače se mi zdi pa tale naš konec precej psihopatski. Na enem velikem travniku, ki sicer stoji zraven telovadnice in razen tega da uboge otroke naženejo coperjev test tečt po tistih potkah itak ni uporabljan za nič drugega, sta se zastrupila vsaj že dva psa, enemu ni bilo več pomoči. Sem pa tukaj na tem forumu zasledila, ko je ne vem kdo že pisal o tem, da se je na taisti lokaciji znašlo že marsikaj zastrupljenega, politega z varikino in nafilanega z žiletkami. Koliko je to res ne vem. Kadar grem tam mimo sicer vidim ljudi s psi, ampak jaz moje tja ne peljem za nič- kokr so ljudje zraven je štala. Ravno zato greva na ta konec, kjer se je zgodil današnji incident, ker je to Pot spominov in tovarištva in razen na "pohodni dan" tam več ali manj ni žive duše, ki bi se usajala nad nami- je precej priljubljen konec za pesa ven peljat Smiley.
Logiran
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #14 : sobota, 02.05.2009 : 19:45:13 »

Jaz do zdaj na sprehodih še nisem imela težav in tudi z otroki in starši ne (je pa res, da imam Unaija šele 3 mesece, tako da bog ve, kaj še bo).

Me je pa do kraja razp... en tip, ki je šel iz gostilne takrat, ko sem šla jaz z Unaijem ravno noter (hotela sem vprašati, če lahko sedeva ven na teraso). Šel je mimo dol po stopnicah in ko je že bil mimo mene, je s takim prezirom in zgroženostjo in gusom zamrmral "S psom!", da sem povsem šokirana obstala in samo vprašala "Kako pa?" Sploh nisem našla besed, nič nisem mogla, tip pa me je valjda ignoriral in šel dalje. Bil je nek mlad spedenan piz...un... še pol ure zatem sem bila tako besna, da sem kar pihala. Celo mesto je poslušalo moje monologe. Roll Eyes
Mislim, bodi vsaj toliko pogumen in mi reči to v obraz, ne pa tako mimogrede, kot nek ogaben ded, ki mrmra opolzkosti in se dela, kot da nič ni...
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Odnos do psov in njihovih lastnikov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines