mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 20:18:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje?!?
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lulanje?!?  (Prebrano 57168 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #225 : petek, 27.02.2009 : 14:24:44 »

 Lonnci, veš koliko sem jaz kiksnila pri mojem Bučku  Lips Sealed ampak se je vse nekako čez čas uštimalo.  Smiley Je tud moj Bučko moj prvi prav MOJ pes. Imam doma, kjer sem prej živela Bobi-ja, ampak je bil od vedno mamin, tako da sem ga doma pustila. Ga grem pa čisto vsak dan pogledat. Star bo 14 let.  Smiley
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #226 : petek, 27.02.2009 : 14:29:38 »

Lonnci, pri vsakem psu lahko naredimo kak vzgojni kiks, začetniki pa še toliko prej. Pol problema je rešenega, ko sami sebi to priznamo in ukrepamo Wink Druga polovica se pa reši z doslednostjo Smiley
Logiran
samanta
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #227 : ponedeljek, 04.05.2009 : 14:30:05 »

Imam psa pikinezerja, starega 1 leto. Že približno 4 mesece mi lula in kaka po stanovanju, samo ponoči. Čez dan je vedno čist in me vedno opozori ko je čas za njegovo potrebo. Prosim če mi lahko svetujete kaj naj storim.

Hvala lepa za vaše nasvete!
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #228 : ponedeljek, 04.05.2009 : 19:31:15 »

Kako dolgo pa mora zdržati ponoči? Kdaj ga zvečer peljete zadnjič ven in kdaj prvič zjutraj? Če praviš, da čez dan nima teh problemov, je verjetno je ta čas za kužka predolg. Drugače pa ti priporočam, da si vzameš čas in prebereš vse strani v tej temi od začetka. Marsikaj je že napisano, samo čas si je treba vzeti.  Smiley
Pa še nekaj: najbrž imaš psička pekinezerja in ne pikinezerja, kajne? Upam, da je šlo pri poimenovanju pasme samo za tipkarsko napako.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
samanta
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #229 : torek, 05.05.2009 : 08:00:46 »

Hvala za odgovor!

Zvečer ga peljem ven nazadne ob 21.30h. Zjutraj ob 7.00, vendar se polula že sredi noči.
Je pekinezer in je bila tipkarska napaka.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #230 : sreda, 20.05.2009 : 09:43:21 »

Mislim da je pri 4-mesečnemu to absolutno preveč poredko...

Prvo, ven ga pelješ zadnjič tam šele ob 23h in polnoči in potem zjutraj ob 7h ali mogoče celo malo prej. Zadnji obrok mu daj najkasneje ob 19h in ga kakšno uro po njem dobro sprehodi da bo kakal. Potem naj hrane nima več na razpolago.

Za tisto lulanje, ki ostane pa so možnosti plenička za čez noč, spanje v boksu oziroma kletki.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #231 : sreda, 20.05.2009 : 09:50:10 »

No, jaz moram tudi Gala pograjat. Imam že 2 meseca spet probleme ker markira vse po stanovanju najraje pa bel tepih (ki seveda ni več bel ampak rumenkast). Ga kregam ne pomaga, ga ignoriram ne pomaga, uvedli smo še en dodatni sprehod (prej 3 zdaj 4) ne pomaga. Zacahna vse kar misli, da je njegovo in meni se bo zmešalo. Svoje stvari gre označit ponoči ko zaspim tako da lahko zjutraj pucam in dopoldne, ko so sami tako da lahko pucam takoj ko pridem iz službe.

Vem, da ga moram dati čimprej kastrirat ampak bi rada, da mine vsaj eno leto od zadnje narkoze, tako da enkrat konec leta grejo jajčko preč.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #232 : sreda, 20.05.2009 : 10:12:30 »

Samo vprašanje - a v kletki pa ne bi počakal, medtem ko te ni in ponoči?
Ali pa da vsaj omejiš gibanje na en prostor, kjer naredi najmanj škode?
Da imaš manj za čistit Smiley
Logiran
prstica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #233 : sreda, 20.05.2009 : 10:22:58 »

Naša Nara tudi lula vse povprek. Cel popoldan je na dvorišču, potem pa pride not in naredi lužico.
Kako naj odreagiram v takem primeru? Stara je 3 mesece.
Kaj pa naj naredim v primeru, ko me ni doma in ima nastavljen papir, ona pa nekaj naredi na papir nekaj pa po kuhinji. Jaz samo pospravim in si mislim svoje. Četudi bi jo postavila zraven in govorila FUJ verjetno ne bi bilo haska. 
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #234 : sreda, 20.05.2009 : 19:35:46 »

Če Nara naredi lužo doma, ko te ni, samo popucaj in si misli svoje. Zunaj jo pa maksimalno pohvali, ji daj priboljšek, ploskaj, pleši okrog nje - skratka, karkoli, da bo dojela, da je učinek zunanjega lulanja ena fejst nagrada in ena presrečna Prestica.

Drugače pa: mladiča pelji ven TAKOJ, ko se zbudi (ampak res takoj, 5 minut je že prepozno). Če je to sredi dneva, ni problem - moraš biti pa vsaj na začetku res ves čas v pripravljenosti. Pri tako majhnih pomaga tudi lulanje sredi noči (budilka - čevlji - lulat -pohvalit - nazaj spat - zjutraj podočnjaki  Roll Eyes). Ampak deluje!
Pa recimo kakšnih 15-20  minut po obroku če jo pelješ ven, je tudi dost velika verjetnost, da bo kaj naredila; in nova priložnost zate, da jo pohvališ. Ampak po obroku ne sme divjati; samo polula naj se, pa pojdita nazaj.
Bolj kot boš vztrajna, prej ti bo uspelo. Poročajta kaj, kako ste - pa čimveč, saj smo vsi firbčni! Kiss

Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #235 : četrtek, 21.05.2009 : 12:38:19 »

Prestica, jaz delam pri Mimi točno tako, kot ti svetuje Pepsi. Meni se je enkrat polulala, ne da bi sploh opazila, drugič pa sem jo ujela na sredini, jo hitro pobasala in odnesla ven. Jaz jo imam dopoldne v kletki, vandar tudi vanjo ničesar ne naredi. Imava pa režim: par minut čez peto zjutraj vstajanje, takoj lulat, notri, da se jaz spravim iz kome, pa potem za pol urce na sprehod, hranjenje, spet lulanje, jaz v službo, ona spat. Dopoldne jo nekdo pelje lulat, po službi takoj ven, ponovi vajo enih trikrat + večerni daljši sprehod, od 23. do 24. ure pa še enkrat lulat. Evo, pa sva čisti.
Logiran
prstica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #236 : četrtek, 21.05.2009 : 13:38:55 »

Mogoče mi res prekmalu zaključimo in gremo spat. : ) Bomo od danes naprej zadnji obhod naredili okoli enajstih (o marija), prvič pa gremo ven ob 5.40.
Danes zvečer dobim kovinsko kletko, tako, da bomo začeli Naro seznanjat s to pošastjo. : )))))) Verjetno se ji bo zdelo sploh in oh krivično in bo vsa nesrečna, toda upam, da se bo navadila. Vsaj za toliko časa, dokler ne bo zdržala do mojega prihoda domov.
Logiran
Višavček
otrok do 14 let
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #237 : torek, 10.11.2009 : 18:46:27 »

Živijo!
No jaz imam pa eno vprašanje.
Doma imam 2 meseca starga psička(višavski terier). Podnevi mi vedno lula in kaka na plenice, ker zunaj še ne zna. Moti me pa to, da se ponoči, ko se zbudi pokaka in polula v sobi. Kako bi ga lahko odnavadila, da bi kakal in lulal tudi ponoči.

Lp*
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #238 : torek, 10.11.2009 : 18:53:05 »

Dva meseca star mladič ne bo zdržal, brez da bi tudi ponoči lulal in kakal. Svetujem: obleci si bundo, obuj škornje ali teniske in ven z njim, ko se ponoči zbudi.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #239 : torek, 10.11.2009 : 23:32:51 »

Dva meseca star mladič ne bo zdržal, brez da bi tudi ponoči lulal in kakal. Svetujem: obleci si bundo, obuj škornje ali teniske in ven z njim, ko se ponoči zbudi.

Točno tako, tak je tudi moj nasvet.

Zakaj pa zunaj še ne zna ? A ga ne navajate na to, da potrebi opravlja zunaj ?

 LP
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje?!?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines