mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 08:07:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  oprema  |  Tema: KAJ ŠE?
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: KAJ ŠE?  (Prebrano 30917 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #15 : nedelja, 12.06.2005 : 22:31:13 »

-2 posodi (nerjaveče jeklo ? z gumo, da ne drsi, ena za vodo, druga za hrano)
-košara (plastična, ne lesena, da je ne zgrize)

Meni osebno so bolj všeč keramične posode. Zakaj? V vrtcu smo imeli take iz nerjavečega jekla in če si polizal krožnik.. bljak! Zakaj bi potem moje pes to lizal Cheesy! <- to je le moje osebno mnenje Wink Košara je bolj priporočljiva plastična, ker lesena ima velikooo kotičkov za umazanije, bolhe itd. Grize pa lahko tako leseno kot plastično Wink.
Jaz sem glede igrač kupila ene 4 igračke (žogico, gumjasto igračko ki cvili, igračo iz pliša, "kostka" iz blaga za prinašanje). Ko smo pripeljali malo domov je takoj sama pokazala da je žogica in gumjaste igrače niti malo ne ganejo... Hočem povedati to, da je brez veze kupovat veliko igrač preden dobiš psa, ker mu potem lahko pač niso všeč. Najbolje je imeti nekaj igrač za "vzorec" in potem vidiš kako naprej.
Sicer pa jaz vsakič ko grem v trgovino za živali "moram" nekaj kupiti, tako da se potem seznam sproti dopolnjuje- še posebno glede igrač in priboljškov.

Kaj pa hrana? Vam bo dal kaj hrane že vzreditelj? drugače se pozanimajte s kakšno hrano hrani mladičke in to kupite.

Veliko veselja z vašo novo članico! Smiley

Lp, Mojca
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #16 : ponedeljek, 13.06.2005 : 07:59:50 »

Jaz bi kr takoj kupila flexi, da se kužica počasi navaja na hojo na vrvici, tudi jaz sem najprej čakala, pa se ni izkazalo za ravno briljantno idejo.  Meni se moja na ovratnico ni htela navadit, pa sem ji na začetku raztavno dala gor in je skupaj s tisto vrvico divjala po hiši in se je super navadla. Za v avto razmisli še o varnostnem pasu, jaz ga uporabljam že od začetka in mi je bolj všeč kot kletka, pa še cenejše je... :-)

Kar se pa igrač tiče, pa dam popolnoma prav Geri. Mogoče še kakšno stvar za grizt, da se bo rajši tistega lotevala kot čevljev.
Logiran
_Tyra_
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 159


« Odgovor #17 : ponedeljek, 13.06.2005 : 08:34:20 »

Sicer ni ravno osnovna oprema, ampak bi bilo fajn, da si nabaviš tudi kakšno sredstvo za odstranjevanje notranjih (pratel) in zunanjih zajedalcev.

Mogoče tudi kako bikovko za glodanje.

Pri igračkah pa pazi na kvaliteto - med bolj kvalitetnimi so igračke iz latexa.

Glede česanja - za začetek bi bila fajn gumijasta krtačka (natakneš si jo na roko), kasneje pa kaka ščetka (vprašaj vzreditelja kakšne so najbolj primerne za beagla). 

Pa na socializacijo ne pozabi, igralne urice, mala šola,....
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #18 : ponedeljek, 13.06.2005 : 13:29:44 »

Pa še moj seznam, preden sem kupila psa:

-2 posodi(jaz imam eno keramično-za vodo(je tudi ne 'more' prevrniti in politi vode, in eno plastično-za brikete)
-ovratnico
-2 povodca(flexi in navaden)
-ležišče(plastično z blazino), seveda le če pes ne bo spal na postelji Grin
-boks za v avto
-3 igrače(ena žogca, ena piskajoča in ena vrv z vozlji)
-nekaj za razglistenje(tablete Pratel ali pa Banminth pasta) in proti klopom&bolham
-'žvečilke'(palčke za žvečenje)
-grooming oprema(šampon, klešče za ščipanje krempljev, pri beaglu gumijasta rokavica, zobna ščetka, zobna krema...)
-hrana
-prva pomoč(obveze in sterilna gaza, vata, levkoplast, termometer, pinceta za odstranjevanje klopov, pinceta, škarje, razkužilo za izpiranje ran)
-...

Predlagam pa ti, da se o vsem tem še pogovoriš z svojim vzrediteljem. On ti bo znal najbolje povedati, kaj kupiti(sploh za nego!). Wink Kje pa boš kupila beagla in kdaj pride k vam?


Lep pozdrav,
Jessy



Logiran
Ribica
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #19 : ponedeljek, 13.06.2005 : 15:05:27 »

Ja, z igračami vem, da nima smisla pretiravati. Žogico že imamo, tisto gumijastozadevo tudi, ker sem včasih pazila eno labradorko občasno in da je imela tudi pri nas svoje igrače.

Za v avto je mišljena tista plastična zadeva, pri košari sem pa tut mal nerodno napisala ja. Vem, da lahko tut to grize, samo pri plastični se ji ne mora nič nikamor zapičit.

Glede hrane ne vem, trenutno so jih hranili še z adaptiranim mlekom, drugače pa mama je Eukanubo. 

Beagli so trenutno v MS, drugače so pa iz Ljubljane.

Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #20 : nedelja, 17.07.2005 : 14:34:30 »

Ojla!

Kaj pa, če bi na začetku uporabila oprsnico, namesto ovratnice? Mladiček bo verjetno hotel malce po svoje in ga bo ovratnica preveč davila.

LP, Tjaša.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #21 : sreda, 20.07.2005 : 23:28:32 »

oprsnica je bolje, ovratnica pa ce ga ne mores kontrolirati. drugace se pa ne strinjam, da posoda za vodo nebi smela drset. mojmu prejsnemu psu je bilo najbolje poleti politi posodo in se ohladiti. sem mu lahko kar 5x zaporedoma prinesel vodo. posoda za hrano pa res ne sme drset.
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #22 : četrtek, 10.11.2005 : 15:36:19 »

Meni je vzrediteljica dala nekaj hrane zraven, pa kos dekice, na kateri so mladički ležali pri vzrediteljici, da bi se psička počutila bolj domače. In ta dekica je res delovala... Še skoraj do enega leta je vedno v postelji imela še kos tiste deke...
Logiran
mrcinica
otrok do 14 let
*
Sporočil: 11


« Odgovor #23 : sreda, 01.11.2006 : 18:32:33 »

kakšne igrače in koliko igrač rabi zlati prinašalec? to me zelo zanima, ker hočem da ko pride pes k hiši da mora biti use zrihtano. Wink Wink Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #24 : petek, 29.12.2006 : 14:33:22 »

Jaz bi pa vprašala kakšne igračke ima najraje beli višavski terier?Dobim ga komaj pomladi a bi vseeno že prej malo izvedela kaj potrebujem.Pa ne samo za igračko tudi za povodec,...Prosim pišite lastniki in poznavalci te pasme.

PS:Upam da nisem prehitra. :)Aja,in kaj je to flexi povodec??? Undecided Huh
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #25 : petek, 29.12.2006 : 14:35:04 »

Fleksi povodec je tisti,ki je na ročaju notri pa vrvica,ki jo pes vleče..So različno dolgi.Imajo pa v vsaki trgovini s pasjimi potrebščinami.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #26 : petek, 29.12.2006 : 14:40:51 »

Vsak pes je poseben in navadno ni igračke, ki bi bila pasemsko pogojena. Edino na kar bo treba malo pogledat je velikost in trdota igračke.
Mali pes - mala in bolj mehka igrača Wink
Kar pa sploh ni nujno...
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #27 : petek, 29.12.2006 : 14:41:30 »

Aja to tako ali tako vem da rabim sam nisem vedela kaj pomeni "flexi" a oni brez ročaja povodec tudi rabi?Aja in kako izgleda tisti varnostni pas za avto?Prosim če še dodate kako sliko psa ali teh potrebščin! Wink
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #28 : petek, 29.12.2006 : 14:43:09 »

Glede povodca je vseeno kakšnega ima.Mi imamo fleksi za po gozdu,po mestu navadnega.Kakor hočeš.Mislim pa da bo za tazga majhnega psa namesto pasu boljši box za v avto.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #29 : petek, 29.12.2006 : 14:48:36 »

Varnostni pas je podoben tistemu, s katerim se mi zavežemo v avtu, samo da ima na eni strani karabin, ki ga pritrdiš na pasjo oprsnico.
Nič posebnega Wink

Mladička je ponavadi najlažje naučit na navaden lahek povodec. Ta razsteglivi fleksi je ves čas malo napet zaradi mehanizma, ki skrbi da se vrvica zvija nazaj v ročaj. In če mamo psa na ovratnici ni tako prijetno.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  oprema  |  Tema: KAJ ŠE?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines