mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 02:56:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: PREVZEM MLADIČKA
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: PREVZEM MLADIČKA  (Prebrano 17420 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zelenjava
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : ponedeljek, 11.05.2009 : 15:34:48 »






Pozdravljeni!

Drugi teden naj bi dobil kužka z rodovnikom. ker sem ga moral čakati pri vzreditelju, in na potrdilo o rezervaciji mi je napisal takole.( samček bo na dan prevzema, tetoviran s strani kinološke zveze slovenije,proti glistam in trakuljam,cepljen proti 7 boleznim,euro potni list,rodovnik.Rekel pa mi je še da ko bo dopolnil 6 teden starosti da ga lahko odda prej nesme.Zdaj pa me zanima, ali če pridem iskati takoj tisit dan ko bo 6 teden, ali pač 1 dan kasneje, bo on rodovnik že imel,ali ga bo dobil kaj kasneje. Ker piše da cepljen bo na dan prevzema, pol verjetno rodovnik prinese kinolog zraven, ko ga tetovira ali ga kasneje pošlje.Hvala za odgovor.Pa upam d ame nebodo spet administratorji brisdali do zdj od 2 odgovorov  so oba psota zbrisali.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1 : ponedeljek, 11.05.2009 : 15:39:25 »

Mi je čisto vseeno kdo je ta oseba, ampak jaz bi pri priči odpovedala rezervacijo in si našla drugega vzreditelja, če je to kar si napisal res.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2 : ponedeljek, 11.05.2009 : 15:41:30 »

1. Po pravilniku o zaščiti domačih živali se psov ne sme oddajati pred dopolnjenim devetim tednom starosti.

2. Rodovnike vzreditelj po vseh opravljenih formalnosti dobi po pošti od Kinološke zveze Slovenije. Po navadi so že nared, ko se psa odda, včasih je pa treba še malo počakati.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 11.05.2009 : 15:43:46 »

zelenjava, tudi tega bi najraje izbrisala - najprej zaradi povrsnega pisanja (knof "predogled" je zato, da pogledas tekst in popravis napake, preden objavis), nadalje zaradi vprasanj, s katerimi sem te ze napotila k vzreditelju.

Kako si predstavljate kupiti psa, pa pri tem ne upate vprasati VSE, KAR VAS ZANIMA? Res ne razumem.
Greva po vrsti:

1.) Jaz bom prijavila inspekciji tebe in vzreditelja, v kolikor res ugotovimo, da je sel pes od psice pred dopolnjenim 9. tednom starosti. Ce kupujes psa, si najprej preberi Zakon o zasciti zivali in Pravilnik o zasciti hisnih zivali. Najdes na netu.

2.) Rodovnika verjetno ne bos dobila zraven, temvec ti ga bo vzreditelj dostavil kasneje, lahko pa poklices na KZS in preveris, kako je z rodovnikom za tvojega psa. Morajo ti povedati. Pac dvignes telefon in vprasas. Nic vec in nic manj, zagotovo pa prav nic bolecega. Lahko izves, kdaj lahko pricakujes rodovnik svojega psa v svojih rokah.

3.) Pes ne sme od vzreditelja pred tetoviranjem, ce hoces sebi dobro. Torej, psa bos dobila tetoviranega, ce zaupas vzreditelju, potem lahko verjames, da bo tudi razglisten.

4.) Pes mora imeti moder potni list in v njem potrdila, proti cemu je bil cepljen. Katere so te famozne bolezni, ki jih naj bi bilo 7, vprasaj veterinarja, ce ne upas vprasati vzreditelja.

Logiran

zelenjava
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 11.05.2009 : 16:37:36 »

Še enkrat pozdravljeni!

Vzreditelja sem vprašal,  če se res nesme oddati pri 6 tednu, in mi je odgovoril  da se ga lahko po 9.In sem mu rekel, kako če  ste meni rekli  da po 6 je reku nene nisva se potem razumela.  Jaz sem vam razlagal da, v približno v 6 do 7 tednu psici usahne mleko  in da so takrat najbolj primenri za oddajo drugače pa  da bom moral počakati da dopolni 9 teden.Zdaj pa nevem, ali ker sem mu rekel, da so mi na forumu tako povedali se je premislil.ali se pa res nisva razumela.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #5 : ponedeljek, 11.05.2009 : 16:53:04 »

Hm, jaz si pac glede na napisano mislim samo to, da se je usral in ti seveda ne bo upal dati psa prej, kot takrat, ko ga po zakonu lahko. Ampak ne odgovarjam ti zato, temvec zato, da ti predlagam, da zelo dobro razmislis, ali si res pripravljen pri tem vzreditelju kupiti psa, predvsem pa, da gres mladice veckrat pred odlocitvijo in prevzemom pogledat, pri cemer bodi pozoren na to, kako ravna vzreditelj s psico in mladici, pa tudi z ostalimi psi (ce jih ima vec). Psa ti mora dati socializiranega, kot se za dvomesecnega mladica spodobi, torej ga mora navajati na cistoco, na razlicne zvoke, na razlicne ljudi, na pse, macke, morda tudi druge zivali, na ropot, na voznjo z avtom, na ovratnico in povodec ... Hranjen mora biti z ustrezno visokokakovostno hrano za mladice (samica in ostali psi pa z ustrezno hrano za njih), vsi psi morajo biti cisti (v smislu stare umazanije), brez bolh in brez glist. Vzreditelj ti mora odgovoriti na vsa vprasanja, ki mu jih v zvezi z leglom in mladici postavis. Vsi podatki, ki ti jih da, morajo biti preverljivi (preveri na KZS, kako je z leglom; povedati moras rodovniski imeni samca in samice in datum kotitve, pa seveda kaksen podatek vzreditelja; vprasaj vzreditelja, v katero veterinarsko ambulanto bo vlekel mladice na cepljenje in poklici tja ter vprasaj, s kaksnim cepivom in proti katerim boleznim pri njih cepijo mladice), po internetu preveri vse prednike teh mladicev, kolikor jih le najdes - kako zivijo, kako so z zdravjem ... Osebni stik s kaksnimi lastniki mladicev prejsnjih legel tega vzreditelja bos v tako kratkem casu tezko navezal, pa vendar - pomrdaj in pozanimaj se. Nihce med nami ne bo mrdal zate, se manj za vzreditelja, tukaj pa ni dovoljeno pisati o konkretnih leglih ali vzrediteljih.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 11.05.2009 : 16:59:00 »

Se tole:
Ne vem, kako najdete forume sele potem, ko ste psa ze zaarali ali celo placali in prevzeli, pred nakupom in pred odlocitvijo pa ne? To mi prav cisto zares ne bo nikoli jasno.

Namrec, zdaj je malo pozno jokcat, da pa vzreditelj morda ni tapravi in sprasevati zadeve, ki bi jih moral vedeti ze davno prej (o rodovniku, o zakonodaji, o cepljenjih in tetoviranjih, o modri knjizici, bla bla ...).

Psa se kupuje povsem drugace in ne takole, kot dokazujete pametni Slovenceljni: imam denar, na fotki mi izgleda super, v oglasu je cifra, ajmo ... kupimo, potem bomo razmisljali, kaj pes sploh potrebuje in kaj potrebujem jaz.

Ko se odlocis za pasmo, precekiras vse mogoce in nemogoce naslove, vzreditelje, prednike, legla, samce, samice ..., gres na kinoloske prireditve, spoznas folk, ki ima pse iste pasme, crpas informacije od njih ... Pogosto v tej fazi, ki lahko traja tudi vec mesecev ali celo let, zamenjas izbrano pasmo. In kupis preverjeno ter s predznanjem, ki ti ga lahko marsikdo tukaj zavida.
Psa namrec kupujes za 10-15 let, ce je kaj srece, in zraven v paketu mora biti tudi vzreditelj, ne pa da ze sedaj, ko sploh psa se nimas, vzreditelju ne zaupas.
Logiran

Qwer
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 11.05.2009 : 21:03:13 »

Nekam hitro bi ti ga rad oddal. Verjetno se jih je naveličal.  Shocked

Na rodovnik boš pa čakal par tednov, so zelo hitri. Cheesy
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #8 : torek, 12.05.2009 : 13:07:31 »

Rodovnik velikokrat dobiš že ob prevzemu psička.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #9 : torek, 12.05.2009 : 13:15:52 »

Ja, ampak zadnje čase, odkar so novi predvsem, je to zelo redko.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #10 : torek, 12.05.2009 : 13:39:33 »

  Jaz sem vam razlagal da, v približno v 6 do 7 tednu psici usahne mleko  in da so takrat najbolj primenri za oddajo

jaoooo  Lips Sealed Lips Sealed

sicer mi ni jasno, za katero pasmo se gre, ampak a so mladicki slucaaaaajno jedli samo materino mleko do 6. tedna? Nic druge hrane?
Ce je tako, mi je pa jasno, zakaj bi se po hitrem postopku rad znebil mladicev.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #11 : torek, 12.05.2009 : 13:53:48 »

jaoooo Lips Sealed Lips Sealed

sicer mi ni jasno, za katero pasmo se gre, ampak a so mladicki slucaaaaajno jedli samo materino mleko do 6. tedna? Nic druge hrane?
Ce je tako, mi je pa jasno, zakaj bi se po hitrem postopku rad znebil mladicev.

Ja, to je zelo poceni vzreja, a ne Tongue Huh
Logiran
famus
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #12 : četrtek, 28.05.2009 : 01:45:35 »

se gre za labradorca?
Logiran
*LuNa*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 127


« Odgovor #13 : petek, 29.05.2009 : 22:01:38 »

Poišči drugega vzreditelja, ker ta je več kot očitno slab vzreditelj.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #14 : nedelja, 14.06.2009 : 23:18:49 »

Ja, jaz vem za kar nekaj primerov, ko vzreditelj odda mladiče pri šestem ali sedmem tednu.
Hm, če bi jaz vzrejala pse, bi imela verjetno en drug problem - ne bi jih mogla dati od sebe... Cheesy

Bi pa jaz tudi poiskala drugega vzreditelja.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: PREVZEM MLADIČKA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines