mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 11:59:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: CEPLJENJE PROTI BORELIOZI
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: CEPLJENJE PROTI BORELIOZI  (Prebrano 31634 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #30 : torek, 22.03.2005 : 15:34:33 »

Aha....že razumem! Cepljenje je obvezno samo za tiste, ki imamo to "smolo", da imamo zdrave pse.  Wink

Za pse, ki niso ravno pri zdravju pa verjamem, da zna biti cepljenje precej obremenjujoče...
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #31 : torek, 22.03.2005 : 15:55:53 »

Citat
Da pa cepivo proti boreliozi nima nobenih posledic, pa tudi ne vem, kdo si je zmislil. Samo kdo, ki mu mocno disi easy money! Celo FDA ni mogel spregledati vseh cudeznih avtoimunih artritisov ...

Še kako res. Pa za čudežne avtoimune in druge artritise ni krivo samo cepivo proti boreliozi, so druga tudi, primer tisto s katerim cepijo otroke proti otroški paralizi....... Mislim, če bi vsak starš bil obveščen kaj se lahko zgodi (okvara tkiv, mišičevja, osrednjega živčevja itd.), bi se vsi kar hitro premislili, vendar žal še te možnosti nimajo....

Citat
Za pse, ki niso ravno pri zdravju pa verjamem, da zna biti cepljenje precej obremenjujoče...

Jok, pa pri zdravih tudi.

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #32 : torek, 22.03.2005 : 16:33:42 »

Katero zgodbico?  Shocked

Ah, en teksaski dohtar je "malce" pretiraval z raznimi zadevami, med drugim je lastnikom pokrov dvignilo tudi cepljenje proti boreliji, pa so se odlocili malce ostreje ukrepati in so ga tozili. Baje so dobili, stric je izgubil licenco. Zal nimam nobenega clanka/linka, tako da tole lahko vzamete z rezervo (lahko pa verjamete, kakor komu pase), imam samo prepis tozbe in nekaj komentarjev od sodnika (baje).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #33 : torek, 22.03.2005 : 18:37:47 »

Mislim, ce bi vsak stars bil obvescen kaj se lahko zgodi (okvara tkiv, misica, osrednjega zivcevja itd.), bi se vsi kar hitro premislili, vendar zal se te moznosti nimajo....



Tega je mene najbolj groza, da sploh ne vemo, s cim vse spikamo sebe, svoje otroke in svoje pse.

Lp, Mojca
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #34 : sreda, 23.03.2005 : 10:34:41 »

Sem bila do sedaj tiho, ampak ne morem biti več: a je kdo od vas, ki tako blazno zagovarjate, da se ne psov ne ljudi ne bi cepilo proti nalezljivim boleznim, pomislil, kakšne posledice imajo šele bolezni za organizem? Pa tudi to, da so včasih ljudje umirali ravno zaradi teh bolezni in da je tudi cepljenje pripomoglo k temu, da teh bolezni skoraj ni več oz. jih je zelo malo... Pričakujem seveda vse možne argumente (ki ste jih že tako lepo natrosili na te strani)... Dokler je cepljenje (steklina, za ljudi pa še vrsta ostalih cepljenj) obvezno po zakonu, se lahko "bunite" v nedogled, pa ne bo nič pomagalo  Wink
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #35 : sreda, 23.03.2005 : 10:42:27 »

Kako ne bo pomagalo??? Roll Eyes Odločitev ali psa cepiš ali ne je še vedno tvoja! Smiley
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #36 : sreda, 23.03.2005 : 10:51:43 »

Ja, cepljenje proti kužnim boleznim je čisto naša odločitev (jaz osebno rajši cepim, kot da mi psica zboli za raznimi nadlogami), steklina pač ne- če greš čez mejo, na razstavo, na vzrejni pregled, bohnedej da pes koga ugrizne, pa ni cepljen,... proti steklini je treba cepiti, to sem mislila, da pač ni naša odločitev  Wink Se opravičujem, da sem malo zgrešila temo (ker je tu govora o boreliji), ampak taka tema se odpre skoraj pri vsaki bolezni- bom šla drugič raje na steklino  Wink
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #37 : sreda, 23.03.2005 : 11:09:51 »

Ja, kot je bilo že velikokrat napisano in baje piše tudi na samem cepivu...drži cepivo proti kužnim boleznim precej več kot eno leto in je psa popolnoma nesmiselno cepiti vsako leto. Tudi pri steklini so izjeme: bolni psi. In takega imam doma...niti na kraj pameti mi ne pride da bi ga obremenjevala s cepivom. Zakon gor ali dol!!!! Lips Sealed
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #38 : sreda, 23.03.2005 : 11:32:03 »

Tina, mislim, da nihce od nas, ki smo tule izrazili skepticnost do cepiv (vsaj zase in za Nanook lahko to z gotovostjo trdim), ne pravi, da cepiva niso naredila mnogo dobrega. Sem pa osebno zelo skepticna (na podlagi studij in raziskav) do potrebnosti vsakoletnega cepljenja, do potrebe po cepljenju proti nekaterim kuznim boleznim, do cepljenj z vecvalentnim cepivom, do sestave cepiv, predvsem pa do nenevarnosti cepljenja in ucinkovitosti in zato smiselnosti nekaterih cepiv. Se enkrat ponavljam, moja skepsa temelji na studijah in raziskavah, ne na namisljeni paranoidnosti ali celo skrtosti. Dejstvo, da bolnemu organizmu naredi cepivo vec skode kot koristi, pa ni nekaj novega. Ze samo novodobna praksa dajanja sredstev proti parazitom po cepljenju in ne vec teden ali dva pred njim na primer je dokazano obcutno zmanjsala ucinkovitost cepiv. Zal je moj racunalnik kaput in so mi linki nedostopni, vendar pa so stvari povsem dostopne vsakomur, ki bi se zelel o teh stvareh pouciti. Skratka, moj namen je samo ta, da se ljudje o stvareh poucijo in se odlocajo na osnovi dejstev, ne pa na osnovi tradicije.

Pa se to, res je, da nimamo prav dosti vpliva na cepljenje proti steklini, vendar pa ce nam, ki smo direktno vpleteni, ni do tega, da se o zadevi poucimo, se zadeva prav gotovo ne bo nikamor premaknila, saj sta farmacevtski in veterinarski lobi absolutno premocna in imata od vsakoletnih cepljenj cisto prevec dobicka, pa ali so potrebna ali ne. Zato je edini nacin, da se kdaj, dalec v prihodnosti, kaj spremeni v dobro psov (in v koncni fazi tudi nasih otrok), da se lastniki psov samo izobrazimo na tem podrocju.

Lp, Mojca
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #39 : sreda, 23.03.2005 : 11:56:25 »

Se strinjam, da se je treba poučiti. Pa tudi zagovarjam to, da se uvede (zakonsko) titracijske teste za steklino, kjer (najbrž pri večini) cepljenje ne bi bilo več potrebno. Ampak, kot si že napisala Peibie, lobiji so premočni tudi pri temu... Drugo pa je, če je pes bolan, v tem primeru se pa strinjam, da zanj cepljenje ne pride v poštev (če je bilo o tem govora že prej, sem žal spregledala)...

Glede dajanja tablet proti parazitov po cepljenju, se pa tudi meni zdi to čisti nesmisel. Zgleda, da se bom na koncu koncev še strinjala z vami vsemi  Wink  Roll Eyes  Smiley  Smiley  Smiley
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #40 : sreda, 23.03.2005 : 12:03:59 »

ko imajo eni tolk pametnega povedat proti cepljenjem..
jaz vem , da sem imela v svojem življenju ene 10 psov, poznam jih več sto in nikoli nisem poznala nobenega ,ki bi zbolel za kugo, leptospirozo ali hepatitisom..tud nobenega ,ki bi imel kakšne grozne posledice po cepljenju izjema j eena mal abulica na mestu cepljenja...
moja mami jeimela štiri pse kot otrok...tkrat še niso cepili..trije so ji poginili v prvem letu zaradi kuge.....bilo je tragično ,pravi da so zelo trpeli in da je bilo grozno ,ker se jim ni dalo pomagat.....
Tudi ne poznam nobenega otro a,ki bi zbolel za paralizo, ali umrl za tetanusom...ali imel tragične posledice po cepljenjih..čeprav sem brala o nekaterih v rumenem tisku.......ampak brala sem iz prejšnega stoletja navodila zdravnikov ob tej grozni bolezni, ki spolh ni bila redka, kako gledaš kako propadajo gibalnne možnosti in ne moreš nič narest,samo geldaš in veš da se ne bodo več vrnile.....pa izjavo ene otroške zdravnice ,ki je rekla...da ko je samo enkrat v življenju videla umirat za tetanusom, ji še na misel ne pride ,da bi opustila cepljenja.......pa je bila zdravnik ,ki vidi vse sorte.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #41 : sreda, 23.03.2005 : 12:05:37 »

Se strinjam, da se je treba poučiti. Pa tudi zagovarjam to, da se uvede (zakonsko) titracijske teste za steklino, kjer (najbrž pri večini) cepljenje ne bi bilo več potrebno. Ampak, kot si že napisala Peibie, lobiji so premočni tudi pri temu... Drugo pa je, če je pes bolan, v tem primeru se pa strinjam, da zanj cepljenje ne pride v poštev (če je bilo o tem govora že prej, sem žal spregledala)...

Glede dajanja tablet proti parazitov po cepljenju, se pa tudi meni zdi to čisti nesmisel. Zgleda, da se bom na koncu koncev še strinjala z vami vsemi Wink Roll Eyes Smiley Smiley Smiley

Pa kog abriga steklina..važen je prispevek v državno blagajno
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #42 : sreda, 23.03.2005 : 13:00:48 »

Nisem a priori proti cepljenjem, se enkrat pa ponavljam isto: 

Tina, mislim, da nihce od nas, ki smo tule izrazili skepticnost do cepiv (vsaj zase in za Nanook lahko to z gotovostjo trdim), ne pravi, da cepiva niso naredila mnogo dobrega. Sem pa osebno zelo skepticna (na podlagi studij in raziskav) do potrebnosti vsakoletnega cepljenja, do potrebe po cepljenju proti nekaterim kuznim boleznim, do cepljenj z vecvalentnim cepivom, do sestave cepiv, predvsem pa do nenevarnosti cepljenja in ucinkovitosti in zato smiselnosti nekaterih cepiv. Se enkrat ponavljam, moja skepsa temelji na studijah in raziskavah, ne na namisljeni paranoidnosti ali celo skrtosti.


Cepljenja se mi zdijo malo prevec resna tema, da bi pogovor o njih bazirala samo na psih in ljudeh, ki jih poznam (ceprav v koncni fazi lahko gremo tudi v to), oz. na rekla-kazala sistemu, ce pa se komu da brati samo linke, ki smo jih ze nametali (kapljica v morje), niti ni treba vzeti v roke kaksne imunologije, se lahko pogovarjamo.

Tina, mogoce bi se pa dalo zlobirati lobi, ki bi imel veliko od rednih titracij.  Cheesy Cheesy Ej, rajsi dam dvakrat na leto 20 jurjev za titracije, kot pa enkrat na leto 8 za cepljenje.  Roll Eyes

Lp, Mojca
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #43 : sreda, 23.03.2005 : 16:26:37 »

Citat
ali imel tragične posledice po cepljenjih..

Kdo pa je govoril tukaj o tragičnih posledicah, deteljica?? Lepo te prosim no Roll Eyes. So pa posledice lahko precej neprijetne in komplicirane, lahko te zaznamujejo do konca življenja, kot sem že napisal, pa ti ni potrebno biti nič bolan pred cepljenjem, lahko samo izredno slabo reagiraš na cepivo. Sicer pa ti boš sigurno vedela ja Roll Eyes
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #44 : sreda, 23.03.2005 : 16:53:19 »

Pa kdo vam kaj hoce? TinaZ in deteljica, pac cepita za vse in svasta, magari vsak drugi mesec, do konca zivljenja (pasjega). Kaj me briga, saj ne gre za mojega psa. Ce pricakujete roman, seciranje, argumentacijo vsega kar sem zgoraj povedala-ni sans. Imam napisano, se vec imam v glavi, vsega skupaj verjetno vec kot 20 strani, pa vam tudi slucajno ne mislim pripopati semle gor (ali kam drugam); ostalo bo pri meni, ker se mi ne da pisariti npr. dr. Schultzu, ce lahko uporabim njegove clanke in studije. Jaz jih imam in to je to. Ostali pa pocnite kar hocete. Sem vam napisala mnenje; ce se strinjate, prav, ce se ne, tudi. Sva pa s Peibie na obeh forumih nametali cisto dovolj linkov, ki vas garantirano vsaj za en teden pribijejo na stol.
Ce vas zanima imunologija, priporocam Brockovo Biology of microorganisms (ne morem posodit, rabim za studij), kjer je (za moje pojme) fino razlozeno (pa se veliko slikovnega materiala).
Sicer pa-tako kot je Peibie napisala; nisem apriori proti cepljenjem, sem se dovolj dolgo piflala zadevo, da vem, da so storila mnogo dobrega. Ampak ker ljudje nimajo mere in ker je zmernost nekaj dobrega...smo zdaj tam, kjer smo.
O zakonih, pravilnikih, odlocbah....se grem pa v petek pogovarjat s pravniki.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: CEPLJENJE PROTI BORELIOZI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines