mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 03:37:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: CEPLJENJE PROTI BORELIOZI
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: CEPLJENJE PROTI BORELIOZI  (Prebrano 31626 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #45 : sreda, 23.03.2005 : 19:13:48 »

se strinjam s Peibie in Nanook. Nisem apriori proti cepljenju, ampak vsakoletna cepljenja in cepljenja proti vsemu zivemu in nezivemu in to s cepivi, ki niso niti dovolj pretestirana in imajo obilo stranskih ucinkov, se mi zdijo pa traparija. Jasno, cepiva so naredila veliko dobrega, ampak mislim, da tudi tukaj, tako kot pri vseh receh, pretiravanje ne vodi v nic dobrega. V cepivih niso navadne zupce ali voda in so velik sok za telo. Tako zdravo, se bolj pa za bolno. Absolutno podpiram uvedbo obveznih titrov, pa da se ukine obvezno vsakoletno cepljenje od katerega imajo edino korist farmacevtski in veterinarski lobij.
Konec koncev dvomim, da bi kdo od vas sebe ali svojega otroka vsako leto zele cepiti proti crnim kozam, davici, oslovskemu kaslju in podobnim (hudim) boleznim.
m.
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #46 : četrtek, 24.03.2005 : 14:31:51 »

Jaz moja dva, tako kot prejšnjega psa, redno cepim z večvalentnim cepivom (poleg stekline, ki je itak obvezna), letos se odločam še za boreliozo, ker je na Obali v zadnjih nekaj letih kar pogosta bolezen, prijateljem je nekaj psov zaradi nje tudi poginilo, žal. Ko sem bila majhna, je naš pes, ki ni bil cepljen, v petem letu starosti zbolel za kugo, bolezen je bila huda, vendar je preživel. Sestri pa je kasneje škotska ovčarka zbolela za parvovirozo, deset dni smo jo vozili na infuzijo. Eden od zdajšnjih je bil ob posvojitvi okužen z odraslo obliko filarije, zdravljenje je trajalo skoraj eno leto (z zadnjim testiranjem krvi), stalo pa je pribl.100.000,00 sit, da o bolečinah in mukah ob zdravljenju ne govorimo. Mislim, da je preventiva vsekakor boljša od kurative, tako za psa, kot za skrbnika.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #47 : petek, 08.04.2005 : 16:22:05 »

Oks, mogoce ves s katero borelijo je okuzen tvoj pesjan?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #48 : petek, 08.04.2005 : 17:44:27 »

Jaz vseeno predlagam, da se malo pozanimate o tem cepivu proti boreliji... se lani je namrec veljalo, da se proti boreliozi cepiti ne da, ker je prevec razlicnih vrst borelije, za katero lahko zbolimo in zbolijo psi in da je zato nesmiselno, ker cepiv proti vsem tem vrstam se ni.

V ZDA je drugace, ker je tam samo ena vrsta borelije.

Preventivno cepljenje je ze uredu, samo ce zmanjsa moznost obolenja za samo 10%, recimo, bi jaz imela pomisleke.
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #49 : sobota, 09.04.2005 : 13:36:35 »

Nanook!
Oks ima Lajmsko borelioz! Sva se odločila, da se cepljenju odpovemo... sram
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #50 : sobota, 09.04.2005 : 13:42:21 »

Ze ze, ampak a gre za B. burgdorferi, garinii ali afzelii?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #51 : sobota, 09.04.2005 : 14:21:12 »

Kako?Huh Kje pa to piše? Meni na izvidih piše samo Lajmska... Shocked
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #52 : sobota, 09.04.2005 : 14:25:11 »

Lajmska (lyme) borelioza je bolezen.
Nuki pa zanima, ce ves, katera vrsta bakterije jo je povzrocila. Smiley
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #53 : sobota, 09.04.2005 : 14:31:19 »

Sej ravno to sprašuejem...kje piše za bakterijo?Huh Shocked Imam pred sabo izvide in piše samo LB in število titer... sram
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #54 : sobota, 09.04.2005 : 15:24:27 »

Oks, brez panike. Ce ne pise, potem verjetno niso dolocali, so samo "pogledali titre". Ce se ne motim, je dolocanje do vrste pri tej skupini bakterij kar problematicno (bolj kot ponavadi), pa me je vseeno zanimalo, ce so sli in dolocili.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #55 : sobota, 09.04.2005 : 19:10:34 »

Oks, brez panike. Ce ne pise, potem verjetno niso dolocali, so samo "pogledali titre". Ce se ne motim, je dolocanje do vrste pri tej skupini bakterij kar problematicno (bolj kot ponavadi), pa me je vseeno zanimalo, ce so sli in dolocili.
Hm..Nuki...kaj bi bilo drugače, če bi vedela vrsto bakterije? Mislim...saj način zdravljenja je enak, a ne?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #56 : sobota, 09.04.2005 : 19:22:26 »

Kakor vem ne bi bilo glede zdravljenja nic drugace.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lizika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #57 : torek, 19.04.2005 : 12:15:14 »

Kaksni pa so znaki oziroma simptomi da se je pes okuzil z boreliozo??
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #58 : sreda, 20.04.2005 : 07:56:31 »

Zelo različni in običajno popolnoma neopazni. Kuža lahko začne šepati (običajno), pri tem šepa vsakič na drugo taco (ko jo pretipaš jo ne umika, ker ga bolijo sklepi in ne mesto na dotik), postane apatičen, neješč, lahko dobi epileptične napade, ima povišano temperaturo...težko vstane. Sama preventivno kontroliram titer na vsake 4 mesece. Smiley
Logiran
Lizika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #59 : sreda, 20.04.2005 : 11:17:33 »

sej to je ta bolerioza, ko jo klopi prenasajo a ne? bolj mal vem o teh boleznih... u glavnem moj kuza je mel klopa in zdj mene panika kaj ce se je okuzil...sej je bolj kot ne vse v redu z njim, je normalno, hodi tud normalno, samo nekam len je postal. vec spi kot ponavadi pa non stop bi se cartal pri meni, vseskozi mi leze v narocje,...
sej pravim lahko da se mi vse skup samo dozdeva, ker me skrbi Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: CEPLJENJE PROTI BORELIOZI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines