mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 07:11:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: CEPLJENJE PROTI BORELIOZI
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: CEPLJENJE PROTI BORELIOZI  (Prebrano 31629 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #60 : sreda, 20.04.2005 : 11:22:42 »

Ja bravo! Shocked O tem je bilo že toliko napisanega, da ne bom več  Lips Sealed
Logiran
Lizika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #61 : sreda, 20.04.2005 : 12:01:31 »

ja pardon, ker sem vprasala  Shocked
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #62 : petek, 22.04.2005 : 20:26:10 »

Hmm,mogoce neumna pripomba..Laymska borelioza=klopni meningoencefalitis in ga pri nas povzroca Borelia burgdorferi.Nanook vrst borelij ki si jih ti omenila sicer ne poznam,vem pa da v slo niso prisotne anserina in thelieri.
Pri psu so vecinoma znaki paralize,boleci in otekli sklepi.Glede preiskav pa je seroloska preiskava bolj majava:"pozitiven seroloski test potrjuje stik z B.burgdorferi,negativen pa tega ne izkljucuje,ker je to antigensko labilen organizem".Ce ima pes klinicne simptome je se najbolj primerna gojiscna preiskava z vzorci koze,secnega mehurja,vranice.
Sicer pa je najboljse preventiva kaksna snov proti klopom in pa PREGLED po sprehodu!!!
"BORELIJA POTREBUJE PRIBLIZNO 24H,DA SE PREBIJE IZ CREVESNEGA EPITELIJA V SLINSKE ZLEZE(klopa seveda),TAKO DA TAKOJSNJA ODSTRANITEV KLOPA BISTVENO ZMANJSA MOZNOST OKUZBE"
Drugace pa se se ljudi cepi le ce imajo za to bolezen riskantne poklice(veterinarji,gozdarji..) in jaz mojega psa sigurno nebi,saj so v vecini primerov kanidi le rezervarji teh mikrobov.
Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #63 : petek, 22.04.2005 : 20:59:31 »

Hja, moji podatki so taki: borelijo pri nas (v Evropi) povzrocata v vecini primerov drugi dve vrsti iz skupine B. burgdorferi s. lat., B burgdorferi s. str. je v manjsini.

Tole

Citat
Laymska borelioza=klopni meningoencefalitis

mi pa ni cisto jasno. Kaj mislis s tem?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #64 : sobota, 23.04.2005 : 10:27:36 »

Lymska bolezen s.borelioza je pac ime , ki ga je bolezen dobila ob odkritju(Connecticut-Lyme mesto),pri nas pa jo imenujemo klopni meningoencefelitis:tudi cepis se proti k.meningoencefalitisu.
No pri nas so bili bolj skrti ...mi smo omenjali samo B.burgdorferi brez podvrst,pa baje da je toliko labilen organizem in pride lahko do toliko razlicnih sevov,da v glavnem ni vakcine ki bi ucinkovito scitila.Tako da cepljenje pesjana kar odpade.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #65 : sobota, 23.04.2005 : 11:49:31 »

Hm, si prepricana? Kajti meningoencefalitis ima lahko vec povzrociteljev-bakterije, viruse, lahko je tudi "asepticno". Povzrocitelj borelije je ze omenjena bakterija, medtem ko za glavnega povzrocitelja meningoencefalitisa pri nas ponavadi navajajo virus (flavivirus).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #66 : sobota, 23.04.2005 : 14:16:17 »

Bravo!!!To pa je to...lahko bi me ze izucilo da naj ne verjamem vsega kar kaksen profesor omeni....Imas popolnoma prav.Borelioza in k.meningoencefalitis ni isto,sicer pa so tudi posledice borelioze lahko vnetja moz.ovojnic.Torej NI cepiva za boreliozo,JE pa cepivo za k.meningoencefalitis.No,hvala...to bo nekaj kar se mi bo za vedno vtisnilo v spomin.Wink
Se opravicujem za napakico....
Lp
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #67 : nedelja, 24.04.2005 : 08:52:16 »

Zdej pa meni ni popolnoma nič več jasno!!!! Kako je lahko cepivo proti meningitisu, če se pa cepi proti boreliozi!? Shocked
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #68 : nedelja, 24.04.2005 : 09:09:36 »

Oks, Balu je zamesala klopni meningitis in boreliozo.
Cepivo proti klopnemu meningitisu, ki ga povzroca virus, obstaja, vendar pa je povzrociteljev meningitisa vec (virusi, bakterije).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #69 : torek, 26.04.2005 : 08:32:08 »

Ja ja sem malo pobrkala,vendar samo to da sem inacila boreliozo in klopni meningitis.Vse kar sem napisala pa drzi za boreliozo,tako da ne vem kako se lahko cepi proti njej.Normalno pri cloveku po prvih znakih (to je na zacetku eritema migrans-rdec flek okoli vboda klopa) sledi le terapija z antibiotiki.
No ce ima kdo novejse podatke naj mi razlozi kako naj bi to cepivo proti boreliozi sploh delovalo.
Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #70 : četrtek, 28.04.2005 : 14:22:05 »

Tisti, ki imate pesjane z borelijo-so postavili diagnozo le na podlagi titra ali so opravili se kaksno dodatno preiskavo (ELISA, western blott, PCR)?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #71 : četrtek, 28.04.2005 : 14:26:55 »

Pri Berotu je vzel kri, naredil hitri test. In čez 5 min so bili rezultati, da je pozitivno na boreliji. In to je to. Dobil je antibiotike (iste kot moja mami) in jih je jemal 12 dni. Po tistem ni imel več znakov borelije-trkam na les Undecided To se je pa dogajalo cca. 3 leta nazaj.

Lp jana
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #72 : četrtek, 28.04.2005 : 18:24:56 »

Katere antibiotike je pa dobival, se mogoce spomnis (ali pa kdo drug)? Je dobil tudi kake kortikosteroide?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #73 : petek, 29.04.2005 : 07:02:57 »

Oksu so vzeli kri, jo poslali v Mestni log in dobili smo samo rezultat titer...Pa seveda antibiotike za 7 tednov Clinofug! Cry Moj pesjan kortikosteroidov ni dobival!
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #74 : petek, 29.04.2005 : 15:08:01 »

Oks,kaksni pa so bili znaki?Kako si opazil da je nekaj narobe?Da bom tudi sama bolj pozorna ker zdaj bo taka sezona Smiley
Se en link tako za prebrat
http://www.ezdravje.com/si/okuzbe/klopi/
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: CEPLJENJE PROTI BORELIOZI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines