mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 19:38:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: CEPLJENJE PROTI BORELIOZI
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: CEPLJENJE PROTI BORELIOZI  (Prebrano 31620 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #75 : ponedeljek, 02.05.2005 : 09:15:02 »

Najprej je nekaj dni šepal izmenično, enkrat na eno, drugič na drugo taco...postal je apatičen...čez kakšne 3 tedne se je pojavil epileptični napad in vsi veterinarji so bili prepričani, da je posledica borelioze...Baje je vedno tako, da ima med šepanjem tudi povišano temperaturo, nimi apetita... Sad
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #76 : ponedeljek, 02.05.2005 : 15:09:22 »

Antibiotik, ki zelo pomaga pri boreliozi je tudi Vibramicyin za tiste pse, ki slabo prenesejo Clinofug. Se mi pa zdi, da ga Krka ne izdeluje več. Je pač treba pogledat za isto kombinacijo k drugemu proizvajalcu.
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #77 : torek, 03.05.2005 : 08:16:34 »

Ja, meni je že bilo rečeno tako, da Krka ne izdeluje več Vibramycina...
Logiran
TjasaK
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #78 : četrtek, 19.05.2005 : 08:46:09 »

Jaz sem lih vceraj, ko sem kuzata peljala k veterinarju vprasala, kako je s tem cepljenjem. Mi je pa rekel, da tega ne prakticirajo radi, da naj raje vzamem Advantix, ker glede cepljenja je tako, da je samo za doloceno vrsto Borelioze, ni popolna zascita pred klopi. Pa glede na to, da je iz ZDA je bolj namenjena tistim. Tako mi je po domace razlozil  Huh
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #79 : četrtek, 19.05.2005 : 09:51:58 »

Kateri vet. ti je to rekel? Lahko na privat.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TjasaK
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #80 : četrtek, 19.05.2005 : 10:19:35 »

Sure. Zakaj? Je kaj narobe?
Logiran
shaya
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #81 : torek, 01.09.2009 : 15:21:10 »

Ali ima kdo kakšne podatke kakšne so kaj danes cene za test na boreliozo? Kri menda pošiljajo v Ljubljano in naj bi trajalo kar nekaj dni, da dobiš nazaj rezultate.

Hvala.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #82 : torek, 01.09.2009 : 15:23:03 »

Za erlihijo in borelijo skupaj okoli 100€.
Logiran
shaya
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #83 : četrtek, 03.09.2009 : 08:40:03 »

Hvala. Smo dali včeraj kri za testirat, točno 84 €. Vsak test je 42 €.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #84 : sreda, 09.06.2010 : 16:37:01 »

Med brskanjem po clankih sem nasla tudi enega, kjer so se ukvarjali z razlicnimi cepivi in trajanjem imunosti. Preden ga spet izgubim: Merilym, LymeVax, ProLyme in Recombitek Lyme ->B. burgdorferi s.s., Biocan B ->B. afzelii in B. garinii.
Characterization of the humoral immune response in dogs after vaccination against the Lyme borreliosis agent A study with five commercial vaccines using two different vaccination schedules
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #85 : sreda, 16.06.2010 : 18:01:38 »

Vprasanje o cepljenju proti boreliji sem postavila zadnjic na "sprehodu" v Tivoliju veterinarju, ki je predaval na temo zascite in zdravljenja klopnih bolezni. Povedal je, da je zdaj cepivo "tapravo" in ucinkovito, ker je prilagojeno za nase razmere, ne vec za ZDA.

Ima se kdo kake izkusnje, info na to temo?
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #86 : sreda, 16.06.2010 : 19:11:48 »

Cepljenje psov
Za razliko od ljudi lahko pse zaščitimo tudi s cepljenjem. Na voljo je namreč cepivo, ki vsebuje evropski sev Borrelia burgdorferi sensu strictu (ta edini povzroča klinično zaznavno bolezen pri psih). Cepivo povzroči tvorbo specifičnih protiteles, ki povzročitelja borelioze, potem ko klop posesa nekaj krvi, onemogočijo že v telesu klopa. Delujejo namreč tako, da v prebavilih klopa preprečijo aktivacijo povzročitelja in prenos povzročitelja v slinske žleze klopa, tako da ne pride niti do vstopa borelij v telo psa. Pri prvem cepljenju psa sta potrebna dva odmerka cepiva v razmaku enega meseca, nato pa vsako leto cepljenje ponovimo - najbolje pred obdobjem pričakovane največje aktivnosti klopov.

http://cm.dnevnik.si/tiskane_izdaje/nedeljski/1042273058
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #87 : sreda, 16.06.2010 : 19:14:13 »

Ja, točno tako je povedal tale veterinar zadnjič na sprehodu v Tivoliju. Skoraj dobesedno Smiley
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #88 : sreda, 16.06.2010 : 19:37:38 »

Se spomnim, ja Wink. Hvala za citat.
Dejstvo je, da zadnja 4 leta nisem nikogar slisala, da bi psa dejansko cepil (prej pa se je vec govorilo o tem, vendar tudi o relativno majhni stopnji zascite). Zato me je zdaj mal firbec.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #89 : sreda, 16.06.2010 : 19:46:08 »

In kako je s cepivom pri psu, ki je že okužen z boreliozo? Pri nas se titer po skoraj enem letu, ko sem ga ponovno testirala, ni spremenil, je ostal zelo visok, pes pa povsem brez kliničnih znakov.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: CEPLJENJE PROTI BORELIOZI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines