mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:43:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: CEPLJENJE PROTI BORELIOZI
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: CEPLJENJE PROTI BORELIOZI  (Prebrano 31525 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #90 : sreda, 16.06.2010 : 19:50:40 »

To sem pa jaz vprašala. In tako cepljenje lahko prepreči novo okužbo, obstoječo pa pusti tam. (upam, da sem ga prav razumela)
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #91 : sreda, 16.06.2010 : 22:04:48 »

Ja, za nazaj nima vpliva, preprečuje nove okužbe.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #92 : sreda, 16.06.2010 : 23:34:29 »

Pri nas se titer po skoraj enem letu, ko sem ga ponovno testirala, ni spremenil, je ostal zelo visok, pes pa povsem brez kliniènih znakov.
Mi lahko poveš kaj to pomeni? Še ena kura antibiotikov ali nič, če ne kaže znakov?
Glede cepiva pa: a potem, če slučajno ima borelijo, psa zdraviš in potem cepiš?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #93 : sreda, 16.06.2010 : 23:39:50 »

Meni psa, ki ima erlihijo ali borelijo, na kraj pameti ne pride ceit. Ampak vsekakor ... stvar posameznika.

Cepivo pa deluje (ce deluje) tako kot vsako cepivo - prevenira okuzbo ob stiku s povzrociteljem.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #94 : sreda, 16.06.2010 : 23:44:54 »

Meni psa, ki ima erlihijo ali borelijo, na kraj pameti ne pride ceit. Ampak vsekakor ... stvar posameznika.

Četudi kri ne pokaže več, ker si psa zdravil? Me samo zanima. Wink
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #95 : četrtek, 17.06.2010 : 07:54:08 »

Visok titer še po enem letu je dokaj običajna reč. Meni je bilo rečeno, da se je včasih testiralo takoj po zdravljenju, vendar so prišli do zaključka, da nima smisla, saj je bil titer ponavadi še vedno visok. Tudi po enem letu in več.

Ne, ne greš ponovno na antibiotike, če ni kliničnih znakov.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #96 : petek, 18.06.2010 : 14:16:10 »

Vprasanje o cepljenju proti boreliji sem postavila zadnjic na "sprehodu" v Tivoliju veterinarju, ki je predaval na temo zascite in zdravljenja klopnih bolezni. Povedal je, da je zdaj cepivo "tapravo" in ucinkovito, ker je prilagojeno za nase razmere, ne vec za ZDA.

Ima se kdo kake izkusnje, info na to temo?

Se mi zdi, da se vsake nekaj let pojavi "novo" cepivo. Smiley Kaj pomeni prilagojeno na nase razmere?
Da vkljucuje (vsaj) tri vrste, se pravi B. burgdorferi sensu stricto, B. garinii in B. afzelii? Ali da vsebuje B. burgdorferi s. str. in se potem rece, da je pri nas samo ta? Ker namrec ni, pri nas gre vecinoma (ca 80-90%) za B. afzelii in B. garinii. B. burgdorferi s. str. pa ima cez 10-20% okuzb.

Performing the study in Europe, where the causative agent of Lyme borreliosis is not only B. burgdorferi s. s., but also B.
garinii
, B. afzelii and probably other species
, the need for heterogeneity in the immune response has to be considered. (Tőpfer, 2007)

V zgornjem clanku je govora o psih in nic ne pisejo, da bi bila B. b. s str. edini povzrocitelj.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #97 : petek, 18.06.2010 : 14:17:58 »

pri nas gre vecinoma (ca 80-90%) za B. afzelii in B. garinii. B. burgdorferi s. str. pa ima cez 10-20% okuzb.


Misljeno na splosno, ce prav vem se je pregledovalo razlicna bitja (pse, ljudi tudi klope?). Pa Nemci so podobno pogruntali. Ce se da komu brskat, mislim da sem ze enkrat omenila?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #98 : petek, 18.06.2010 : 14:30:56 »

Hvala, maja01, za mnenje .Sicer je Sančotova veterinarka tudi zelo skeptična do cepiva, ampak glede na to, da izumljajo vedno nove variante ...
In ne, zalarjeva, mi na kraj pameti ne pride, da bi psa spet dala pod antibiotike, če ni znakov bolezni,  okužba je sicer ostala, titer tudi (eno mnenje veterinarke je bilo, da  visoko število protitelesc sploh ni nujno slabo), pes pa je po počutju povsem zdrav.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #99 : petek, 18.06.2010 : 14:33:07 »

Deluje na 4 seve od 17 pri nas prisotnih. Ne vem na katere, je pa to povedal en primorski veterinar.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #100 : petek, 18.06.2010 : 14:37:47 »

Kako se imenuje cepivo in kdo je prozivajalec?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #101 : petek, 02.07.2010 : 14:59:15 »

Proizvajalec je Merial cepivo se imenuje Merilym.

Zara je bila v torek cepljena s prvo dozo cepiva. Drugo dobi čez 1 mesec, potem pa sledi letna revakcinacija.

Če koga zanima...cena ene doze je 25€.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #102 : petek, 02.07.2010 : 15:18:50 »

Hvala alexy. Tale je po mojih info samo proti B. burgdorferi s. s..

Zoia, si ti ziher, da je to cepivo, ki ga je omenjal un prim. veterinar, proti boreliji? Glede na stevilo sevov meni prej pade na pamet lepto.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #103 : petek, 02.07.2010 : 15:23:30 »

Ja, zato ker samo Borrelia b. s.s. lahko povzroča klinično sliko lymske borelioze pri psih. Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #104 : petek, 02.07.2010 : 15:36:54 »

V ZDA ja, v Evropi zal ne.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: CEPLJENJE PROTI BORELIOZI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines