mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 09:31:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Cviljenje v avtomobilu
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cviljenje v avtomobilu  (Prebrano 26148 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #60 : sreda, 04.09.2013 : 23:51:04 »


Joooj, če zdaj pomislim ... saj si človek ne more predstavljat, kako smo še 10 let nazaj s katrco šli kampirat za en mesec, pa dva mini otroka z otroškimi sedeži vred, pa voziček, pa vsa kamp oprema, pa lulanje, pa bruhanje - pa kaj - smo šli na Hvar in še kam.




Aja čak, to spada v eno drugo temo. Roll Eyes

Sam res.. kakšni so bili avtomobili včasih, pa smo ravno tako hodili za 14 dni na morje.. danes pa takšne kolobcije. Lips Sealed
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #61 : sreda, 04.09.2013 : 23:53:03 »

Analogna generacija je vse to preživela, a ne Grin

(Glih take barve stoenko smo imeli mi v analognih pionirskih časih)
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #62 : četrtek, 05.09.2013 : 08:10:24 »

Ehm, ne morem, da ne bi Roll Eyes ... Tu ne gre za premajhen avto, ampak preprosto za kompliciranje tam, kjer ne bi bilo treba huh. Pa očitno tudi za poveličevanje avta, če je ene police škoda Huh Saj če daš boks not, pod polico, ne moreš zagotoviti ne zračenja ne hlajenja Lips Sealed.

Malo se je treba znajti "včasih", pa biti praktično življenjski in ne obseden s svojim materialnim imetjem, pa je vse OK (in greš lahko tudi s katro ali fičkom s familijo ali pač z enim psom Wink na dopust).

Ommmm Tongue
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #63 : četrtek, 05.09.2013 : 08:39:52 »

Nimam pojma kako izgledajo tile vaši avti Tongue, ampak mi smo vrgli srednji sedež ven (za stalno, pa moram rečt, da je tud moj dragi zelo navezan na avto Wink, ampak pač - nov družinski član, se je treba prilagajat) in  tam namestili box (atlas 80 - mislim, da bi bil primeren za stafforda? - če ne daš izdelat alu-box po naročilu, je še najboljša rešitev za prostorsko stisko). Box se lepo vsede v luknjo, sprednji sedeži ga pa še dodatno fiksirajo. Cviljenje pa ignoriraj - verjetno bo zdej malo dlje časa trajalo, da se "potolaži", ko ste že v štartu popuščali Wink.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #64 : četrtek, 05.09.2013 : 08:51:24 »

Žal… tudi jaz se pridružujem splošnemu menju (se sklepa po napisanem), da je tu izključno stvar prioritet :/
Na koncu se je treba objektivno vprašat, kaj ima prednost. In cena je visoka. Gre za življenje in ne »samo« pasje. Sad
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #65 : četrtek, 05.09.2013 : 09:55:01 »

Mah, saj človek komplicira takole samo dokler se psu ne pridružijo še otroc Wink Potem je pa veselica, ko z vozičkom (jojmene!) pri natovarjanju opraskaš avtek, pa ko mulc že na poti v jasli v loku špricne na nove sedeže izbruhan čokolino pa v jutranji gužvi sredi mesta vrešči na vse grlo, ker mora luuulaaaaaaaaaaaaaaaaaaat, pa take  Evil
Potem se zdijo pasje dlake in cmihanje in lajanje ena sama milina  Cool
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Nollie
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #66 : četrtek, 05.09.2013 : 12:53:33 »

Peguagot 607 je sicer ogromn avto(nekih 7metrov dolga limuzina)ki ima vso mozno luksuzno opremo,med drugim tudi hlajenje gepeka-ampak pomankljivost,ki je velika(v nasem primeru)je fiksna polica v gepeku,zadnji sedezi se ne dajo podret(samo sredinsko naslonjalo za roke,ki se odpre v gepek)in glede na to da so sedezi usnjeni ni nobene drame z bruhanjem,dlakami...v avtu sta prisotna dva otroka(eden se v sedezu)ko kam gremo..tako da..pri nas je vedno komedija-zejn,lacn,lulat-dodamo se mladicka,ki mu je vse zanimivo in bi gledala ven,se igrala z nasima mulcoma... Smiley donira kdo enopdostorca? Hihihihi!!!
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #67 : četrtek, 05.09.2013 : 13:15:30 »

Kaj ti rabi tolk velik avto, če je neuporaben. Tongue predaja Ne vem, no, ali prej malo splaniraš, ko kupuješ, za kaj boš avto rabil in kakšne kriterije mora izpolnjevati ali pač prodaš, ko ne ustreza več in kupiš, kar zadosti tvojim potrebam. As simple as that. Sploh če maš za zamenjat "the avto" in denar očitno ni problem. Smiley
Logiran
Nollie
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #68 : četrtek, 05.09.2013 : 13:52:10 »

U bistvu niti ni tok simpl as that..niso vse stvari zamenjive in se manj nadomestljive,ne glede nasituacijo..Uf..sicer je pa avto blizu 10let star in zgubil vecino svoje vrednosti(itak! Smiley),tudi kupljen je bil ze rabljen..sicer je pa tole ze cist off topik,tako a..cviljenje ostaja in ga bomo premagal in ga pregnal Smiley zamenjal avtomobila se ne bomo,ne enga ne druzga,sicer se pa tako malo kam peljemo da..midve greva raje pes Smiley bols za kondicijo,tako mojo kot njeno!!! Smiley
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #69 : četrtek, 05.09.2013 : 13:54:10 »

Ekola, zadeva rešena, hehe. Cviljenje pa ignorirat, kot je bilo že rečeno Wink!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #70 : četrtek, 05.09.2013 : 13:57:21 »

in kje je problem vgradnja rešetke pol? Sicer je pa odgvor v skladu s temo že napisan…  Huh
Ni za odkrivat toplo vodo...
Logiran
Nollie
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #71 : četrtek, 05.09.2013 : 14:25:37 »

Ravno tako je odgovor ze napisan na tvoje vprasanj-kje je problem montirat resetko..
1.malo sodelovanja na forumu ne skodi..
2.lahko da je kdo odkril toplo vodo v zvezi s tem,ker vcasih se je psu dalo blago uspavalo da je lažje "pretrpel"voznjo..sploh,ce je kuzku slabo medvoznjo,vsaj tako se slisala..
3.Nollie ni prvi kuza,je pa prvi skupen kuža..morda zato tok kompliciram in dramatiziram..hocm da ji je najbols in da je najboljsa(kar absolutno tudi je)ravno tako kot za nase mulcke!!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #72 : petek, 06.09.2013 : 08:05:28 »

Psa zadrogirat za lastni mir? Nikoli slišala, da bi kdo to prakticiral in to je edino pravilno.  Lips Sealed

Pes pač nima gumba za izklop. In psa je dooooooosti lažje naučiti na mir v avtu, če mu ta mir v prvi vrsti zagotovimo mi.

Meni nikakor ni logično, da ima en star avto prednost pred življenjem psa in ostalih potnikov. Ker ko/če psa meče po avtu ne nastrada samo pes, ampak tudi ostali, v vašem primeru celo otroci, v katere pes prileti.

Ima avto res prednost pred otroki (ne samo psom)?!?!  Shocked

Kakšno sodelovanje bi pa rada? Da napišemo nekaj kar ni res, da bo nekdo zadovoljen?
Logiran
Nollie
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #73 : petek, 06.09.2013 : 13:10:11 »

Sodelovanje je bilo mišljeno z moje strani  Cool
Hja glede uspalava-tako pravi neka stara mama v sosednji ulici..ravno tako kot ce mu je slabo med voznjo se kuzku da pac zdravilo,ali tudi to ne??mislim da je tudi na letalskem prevozu tako nekako   Undecided
res nevem zakaj bi jo premetavalo po avtu,sej ni spuscena da bi se prosto sprehajala,sam firbcna je in bi rada vse vidla..z varnostnega pasu jo spustim samo ko stojim kje..takrat res ne vidim potrebe da bi bila pripeta..prejsna psica je prav uzivala. med voznjo v gepeku(brez boksa,samo mreza)in je vecino poti stala in surfala cez ovinke  Grin
in ja je pomembno udobje..ce imam psa,se ne pomeni da se bom v pasjo uto preselila zato da bo psu bolj udobno(sicer  je kuza notri v stanovanju).. butnglavc
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #74 : petek, 06.09.2013 : 13:32:54 »

U bistvu niti ni tok simpl as that..niso vse stvari zamenjive in se manj nadomestljive,ne glede nasituacijo..Uf..sicer je pa avto blizu 10let star in zgubil vecino svoje vrednosti(itak! Smiley),tudi kupljen je bil ze rabljen..sicer je pa tole ze cist off topik,tako a..cviljenje ostaja in ga bomo premagal in ga pregnal Smiley zamenjal avtomobila se ne bomo,ne enga ne druzga,sicer se pa tako malo kam peljemo da..midve greva raje pes Smiley bols za kondicijo,tako mojo kot njeno!!! Smiley

za božjo voljo nehej komplicirat ...

sem imela enega psa in avto, pa je prišel še en pes pa smo zamenjali avto za karavana. pa so prišli prvi mladiči in smo zamenjali za enoprostorca in ko so bili trije psi in še mladiči (in sem na morje pripeljala samo da kufra in NE PIVA - ker ni šel v avto) smo šli na podaljšanega transporterja s katerim imam probleme s parkiranjem po ljubljani ... pa???

normalno se vozim s psi, KI SO V BOXIH, ne parkiram več na drugem parkigu ob vhodu (prvi je itak za invalide) ampak malo dalj in smo komot.... ko pa mladiči cvilijo dam pa radio malo bolj naglas, da se navadijo zraven še radia .... si pa ne predstavljam, da bi imela pse spuščene po avtu oz. na varnostnih pasovih. se mi kar zmeša verjetno ...


Psa zadrogirat za lastni mir? Nikoli slišala, da bi kdo to prakticiral in to je edino pravilno.  Lips Sealed

Pes pač nima gumba za izklop. In psa je dooooooosti lažje naučiti na mir v avtu, če mu ta mir v prvi vrsti zagotovimo mi.

Meni nikakor ni logično, da ima en star avto prednost pred življenjem psa in ostalih potnikov. Ker ko/če psa meče po avtu ne nastrada samo pes, ampak tudi ostali, v vašem primeru celo otroci, v katere pes prileti.

Ima avto res prednost pred otroki (ne samo psom)?!?!  Shocked

Kakšno sodelovanje bi pa rada? Da napišemo nekaj kar ni res, da bo nekdo zadovoljen?

podpis pod tole  Kiss

avto je potrošni material, ki te pripelje od točke A do točke B ne pa statusni simbol ....
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Cviljenje v avtomobilu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines