mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 14:59:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: pasji mladički
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: pasji mladički  (Prebrano 17307 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sunset
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« : ponedeljek, 18.05.2009 : 17:05:04 »

Doma imamo teden dni stare pasje mladičke in sicer jih je 6. Iz dneva v dan bol rastejo, so lepo rejeni, lahko rečem da so prave bunkice in nobeden ne zaostaja - hvala bogu  Cheesy   
Danes pa neznosno jokajo, ne vem sicer zakaj, imamo jih v koči pa sem jih zdaj prestavila ven, ker mislim da jim je prevroče in zato jokajo. Hrane imajo verjetno zadosti, ker veliko časa presesajo pri mami in jih ona ne zavrača pri sesanju. Mi lahko poveste tisti ki ste imeli podobno izkušnjo ali če se vam saj približno sanja kaj bi to bilo, da tako jokajo. Tudi ko je mama zraven jokajo in ob enem sesajo. Vidijo še nič, tudi hodijo ne, samo puzajo in jokajo. Se mi kr srce trga ko jih poslušam.... sram
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1 : ponedeljek, 18.05.2009 : 17:13:09 »

Nisem nek hud strokovnjak, ampak kolikor vem, se tako majhni mladiči oglašajo bolj ali manj ves čas. Sploh če pravite, da so OK. Mogoče bi pa poklicali veterinarja, da jih pride pogledat in se spotoma še zmenite za prvo cepljenje.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 18.05.2009 : 17:26:13 »

Tole pac ne spada k vzgoji mladicev, temvec k vzreji. Glede na to, da ne veste osnovnih stvari o leglu in pasjih mladicih, dvomim da gre za odgovorno vzrejo.

Je bila psica med brejostjo razglistena?
Je sicer cepljena proti kuznim boleznim?
Je psica hranjena z ustrezno visokokakovostno pasjo hrano za dojece psice?
Zakaj je psica z mladici v koci in ne v hisi?
Vsaka veterinarska postaja ima telefon, na katerega se poklice in vprasa, v kolikor je sum, da je kaj narobe.
Je pa dejstvo, da je z mladici delo in so stroski.

Zakaj ima vasa psica mladice?
Logiran

sunset
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 18.05.2009 : 17:42:47 »

se opravičujem če sem napisala pod napačno temo!!!!!!!!!!

je pa takole, psica je čistokrvna, cepljena proti vsem, redno pregledana pri vetirinarju, TUDI MLADIČI! vse je bilo opravljeno tako kot mora. samec je rodovniški z vzrejnim dovoljenjem, psico hranimo za kvalitetno hrano, da ne rečem koliko gre denarja za hrano, ampak ker je pes tak kot mora bit in ker jo imam zelo radi in jo imamo iz LJUBEZNI DO ŽIVALI tudi na denar ne gledamo! psica je pa v koči oz v pejaku 5 x10m (če to ni dosti ne vem kaj vam je dosti), poleg tega ima izhode in redno vsakodnevno sprehode in dolgo turo..... tako kot se spodobi če imaš psa. se pa zavedamo vsi mi doma da je z mladiči delo in se jih vsi zelo posvečamo, menjavamo vodo na pol ure psici in redno se prehranjuje. mene je zanimalo samo to zakaj jokajo in če mogoče jokajo če jim je prevroče. sedaj ko se je shladilo malo so tiho in SPIJO.
hvala
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #4 : ponedeljek, 18.05.2009 : 18:01:34 »

če psica nima rodovnika ni čistokrvna Wink
Logiran
sunset
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #5 : ponedeljek, 18.05.2009 : 18:07:41 »

kaj pa je "mešanček"    al ni fora da če sta oče in mati čistokrvna da je mladič tud čistokrven pa al ma rodovnik al ne. sej jo ni naskoču en vaški potepuh.... lepo vas prosim, pa sej niste resni!
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 18.05.2009 : 18:10:15 »

čist resni, poglej: http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,111.0.html Smiley
Logiran

sunset
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 18.05.2009 : 18:20:06 »

kukr koli razpravljajte vi o svojih temah še naprej, meni je žal da sem dala temo na vašo stran, ker sem vas lepo prašala zakaj jokajo, potem pa se tema obrne na nekaj čist drugega. nisem neumna in vem kako s psi, samo mnenje drugih me je zanimalo. pa vidim da tuki zveš vse drugo prej kot pa tisto kar me je zanimalo. o čistokrvnosti in nečistokrvnosti pa se ne bom dajala, sama vem da je moj pes oz psica iz čudovitega lega čistokrvnih aljaških malamutou in da so tudi moji psički temu primerni in pregledani pri vetirinarju. vsekakor pa se ne mislim z vami pogajat kako in kaj.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 18.05.2009 : 18:21:59 »

Lej, sunset, kako potekajo zadeve pri odgovornih ljudeh:

- imajo rodovnisko psico z vzrejnim dovoljenjem,
- parijo s samcem z vzrejnim dovoljenjem,
- predvsem se pa pred samiim parjenjem pozanimajo o VSEM mogocem, tudi o oskrbi psice in mladicev in
- imajo "na lagerju" veterinarja za "izredne razmere", ki ga lahko poklicejo kadarkoli, ko jim kaj ni jasno ali
- imajo vzreditelja, ki jim stoji pri oskrbi legla ob strani (mimogrede, zakaj ne poklices vzreditelja svoje pisce in vprasas?),
- ne sprasujejo na forumih in cakajo na odgovore, temvec neposredno ukrepajo TAKOJ, saj mi ne vidimo in slisimo mladicev in ne psice,
- ne napisejo nikamor "Hrane imajo verjetno zadosti, ker veliko časa presesajo pri mami in jih ona ne zavrača pri sesanju.", ker mladice tehtajo vsak dan in vedo tocno, ali pridobivajo dovolj na tezi, ali premalo; ce premalo, jih je treba dohranjevat (beri: hranit na dudo),
- od ljubezni ne psica in ne mladici ne zivijo, temvec zivijo izkjljucno samo od odgovorne oskrbe, kar pa pomeni tudi lastnikovo ucenje, znanje, vedenje, sprasevanje ... in konkretna oskrba - psice in mladicev, kar ne pomeni drago temvec ustrezno hrano in podobno.

Logika ti da vedeti, da je v vrocih dneh lahko mladicem prevroce, v mrzlih pa premrzlo. Pa se pac ne caka na vecer, ko se bo shladilo ali jutro, ko se otopli, temvec je (se posebej, ker opletas z ljubeznijo) smiselno od odgovornega vzreditelja pricakovati, da bo imel psico in mladice nekje v hisi in pod nadzorom. Lahko je tudi kaj drugega narobe in ko bo kaksen mladic poginil, ker ne bos vedela, da je narobe to, ker je prevec tiho, bo prepozno. Tako pa ... ja, v kocah kotijo in za mladice skrbijo psice, katerih skrbnikom ni veliko mar in tezko nas bos prepricala o globoki ljubezni in veliki odgovornosti. Mere koce in pesjaka so popolnoma nepomembne (minimum je itak z zakonodajo dolocen). Upam, da bodo mladici do dopolnjenega 9. tedna starosti (zakon doloca to starost za odhod iz legla) dobro hranjeni z ustrezno hrano za mladice in ustrezno socializirani ter cepljeni in oddani odgovornim skrbnikom.

Ja, tvoj pes je mesanec in produciras mesance, ne glede na to, kako izgledajo. Se da izvedeti, kdo je oce mladicem? Njegovo rodovnisko ime?
Logiran

sunset
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 18.05.2009 : 18:26:05 »

ne komentiram nobene stvari več niti ne bom razlagala kdo je oče in podobno. od zdaj naprej vem da se ne obračam več na forume pač pa izrecno na mojega vetirinarja.
lep pozdrav
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #10 : ponedeljek, 18.05.2009 : 18:28:28 »

Ok, to da sem samo uč vrgla, pa trikrat našla besedo vetIrInar, najbrž ni le površna napaka, a ne? Tongue
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 18.05.2009 : 18:34:30 »

sunset, no, koncno ena pametna - da je veterinar (ne tisti za osemnjevanje krav, temvec tak, ki se ukvarja s hisnimi zivalmi) primeren za odgovore na vprasanja.

Glede imena oceta samca - skoda, saj bi v istem trenutku, ko bi ti napisala ime samca, dobila KZS prijavo proti njegovemu lastniku.
No, videti si dobila instrukcije ali pa si zbrala toliko zdrave pameti, da si videla, kam si z idejo o steparstvu stopila - v osir.
In sama bom naredila VSE, da vam cim prej vsem odklenka in vam bo prepovedano predstavljati svoje pse kot pasemske, da jih boste lahko oglasevali samo kot mesance. Bomo videli, koliko bos potem zasluzila z njimi.

Je ljubezen do denarja odtehtala, da je psica morala imeti mladice in da si v ta - za pse tako gnil svet dala skotiti se vec mesancev. Res, "fantasticna" ljubezen do psov skozi denarnico. Za zjokat. Sem prepricana, da se ti sanja ne, zakaj starsi tvoje psice niso imeli rodovnikov in/ali niso opravili vzrejnih pregledov. Itak bolje, da ne ves, saj bi te pri navedeni ljubezni do psice in mladicev grozno bolela glava vsak dan posebej. Tako pa ... prepricana sem, da ti dol visi, ce je kateri od mladicev pobasal kaksno dedno bolezen, saj se bodo s tem itak ukvarjali novi lastniki. Da bodo le dali denar.

Resnicno pa srcno upam (zaradi psov, nikakor zaradi tebe ali tvoje denarnice), da bo z mladicki in psico vse v redu in da bodo mladice dobili v roke vsaj za silo postimani ljudje.
Logiran

sunset
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 18.05.2009 : 18:39:30 »

he he denarnica. lepo vas prosim. pse bom oddala, ker imam že oddane. ne briga pa vas ali jih bom prodala za denar ali kaj. za enkat MI NE MANJKA DENARJA in to ni moj izhod iz finančnih težav. imam prelepo službo in čudovit dohodek, da bi se zajebavala še s prodajo psov. toliko o tem. in ne presojajte nekaj česar ne veste.
Logiran
sunset
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 18.05.2009 : 18:42:52 »

pa prosim da me kr zbrišete dol z tega foruma vsekakor se tukaj ni it z vami, želiš vprašat, dobiš pa napad z vseh strani, pa niti nisem mislila tako hudo. eno vprašanje in taka galama. tako da bom sama poskrbela za svoje leglo, ker vidim da tukaj nisem naletela na prava vrata.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #14 : ponedeljek, 18.05.2009 : 18:44:51 »

sunset nobenemu resnemu in odgovornemu vzreditelju nebi takšno vprašanje niti na pamet padlo!
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: pasji mladički
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines