mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:04:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: pasji mladički
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: pasji mladički  (Prebrano 17281 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #30 : četrtek, 22.04.2010 : 21:33:03 »

Zlatolasska, tole si pa čisto v redu napisala. Smiley

Včasih res živci popustijo, ko človek že dvatisočpetstotič bere isto vprašanje, ampak v bistvu imaš prav. Najbrž se marsikdo prestraši, ali pa enostavno zaviha nos in si misli, semle me pa ne bo več. Ampak poglej sebe - ti si vztrajala in se očitno zelo veliko naučila.
Ko bi le bilo več takih! Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Harley Queen
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #31 : petek, 23.04.2010 : 08:40:04 »

Zlatolasska, se strinjam s tabo, ampak v bistvu samo v primeru, ko nekdo šele načrtuje nerodovniško leglo-takrat ga je po moje potrebno zelo previdno in potrpežljivo seznaniti s problematiko in ga nekako prepričati, naj tega za božjo voljo ne počne-in po moje tukaj lepe besede marsikdaj naletijo na plodna tla...
V primeru, ko pa se nekdo obnaša tako kot se je sunset, pa tudi meni, ki sem sicer zelo miroljuben človek, zavre kri do stropa! V bistvu sploh ni šlo za napad nanjo-prvi odgovori na njen prvi post so čisto miroljubni, z namenom seznanjanja s problematiko (ne)pasemskih psov in njihove vzreje...no, ampak efekta ni bilo, sunset se je vedno bolj "šopirila" in nikakor, da bi uvidela svojo napako...in če nekdo ne uvidi na lep način, se sploh ne čudim, da so odgovori takšni kot so!
Ne vem, kaj se je tebi zgodilo pred leti, ko si pisala prvič na forum (paritev samojeda)-morda si res doživela neupravičen napad in to vsekakor ni bilo prav! Tvoji občutki takrat so morali biti res neprijetni, ampak me zelo veseli, da nisi obupala in da stopaš po pravi poti!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #32 : petek, 23.04.2010 : 10:39:08 »

No, jaz se pa ne strinjam.
Zakaj bi morali biti prijazni z neprijaznimi ljudmi, ki NE sprejmejo argumentov in NE berejo, prav tako pa pred pisanjem ne preberejo, kje so se znasli? In ne preberejo tistega, na kar jih napotimo, zelijo pa takoj izvedeti resitve tezav z mladici, ki jim jih ne moremo ponuditi na forumu, hm ...

Prepricana sem, da nimam veliko pri tem, kdo se odloci za korektno vzrejo, kdo pa za stepanje. Taksna odlocitev nikakor ni odvisna ne od mene in ne od mojega trenutnega pisanja tukaj. Ce je nekdo pripravljen pred odlocitvijo za leglo kaj prebrat, ima vse moznosti. Napisala sem ze vec ali manj vse, kar je potrebno za pravilno odlocitev - zakaj korektna vzreja. Tezko je se kaksne nove argumente izumiti. Nic ni treba iskat, so linki na clanke vsepovsod izpostavljeni. Prepricevat nisem vec pripravljena nikogar, se manj prosit, da se izogne nerodovniskim stepanjem ali nakupom taksnih psov. Vsak je odgovoren za svoje odlocitve in odgovornosti za to, kdo bo vzrejal ali kdo bo stepal, nikakor ne prevzemam jaz in ne ta forum.
Logiran

zlatolasska
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 151


« Odgovor #33 : petek, 23.04.2010 : 13:22:02 »

Jana, se strinjam s tabo. Z ljudmi, ki nocejo sprejeti arugumentov je tezko biti prijazen. Sploh, ker ves, v kaj se ti ljudje spuscajo.
Izpostavila pa sem dejstvo, da so nekateri ljudje pac samo nevedni v tej smeri. In pri takih bi mogoce bolj pomagal blazji pristop. Pac z nasvetom, da to kar se pocne ni ok, in da naj si prebere to in to stran. Na zalost je te stvari treba preveckrat ponavljat, ampak saj na koncu se vsaj pri kaksnem cloveku izplaca.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #34 : petek, 23.04.2010 : 13:52:00 »

OK, jaz sem z mnenjem nekje vmes... Se strinjam, da mora biti prvi odgovor v smislu: "Nerodovniška legla niso pozitivna stvar, ker: LINK. Psov je žal preveč, LINK. Pes, ki nima rodovnika, je mešanec: LINK. Rodovnik ni samo papir, ker: LINK.". In ja, to večkrat naredim.

In strinjam se tudi, da ko na tak odgovor dobiš odgovor, da "moj pes je ziher čistokrven, ker poznam oba starša in rodovnika ne rabim, ker so razstave mučenje živali", popizdiš. Upravičeno.
Logiran
Verona
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #35 : nedelja, 17.06.2012 : 19:40:29 »

Joj...zastarela tema; vendar se me je dotaknila. Popolnoma v isti dilemi sem bila včeraj, ko so se moji tamali popldan začeli jokcati... In potem, zvečer mi vendarle ni dalo miru, če je TO res TO (vroč dan in prevoroča kotilnica) in sem pri vzreji odprla celo temo in spraševala...
Ne vem; sem mati dveh otrok, sem ponosna na svoje drugo leglo in ni me sram priznati da je kljub temu, da sem prebrala ogromno knjih, se sprehajala po veliko forumih in brala ter požirala pametne in manj pametne nasvete še več vprašanj, na katera ne znam odgovoriti. Ne s področja vzgoje otrok, ne s področja "vzgoje" psa.
Poskušam storiti najbojše; res je, da imamo veterinarje; res je, da imamo "svoje vzreditelje"; vendar bodimo odkriti, niso vsi pripravljeni nekomu vsak trenutek biti na voljo... Stiki z drugimi vzreditelji pa ti dajo različne odgovore; zato dilema vedno ostane in na tebi kot vzreditelju je, da prisluhneš sebi in storiš tako, kot meniš da je prav. Kajti z zagotovostjo ti nihče ne more reči, kaj je narobe...

Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: pasji mladički
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines