mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 19:55:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: S psom v trgovino
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: S psom v trgovino  (Prebrano 21876 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #60 : sreda, 21.03.2007 : 16:48:21 »

ooo hvala za pohvalce Wink sta bla 2 brata in ena sestrica
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #61 : sreda, 21.03.2007 : 19:26:00 »

Lepega psa imaš! Men je pa všeč tud una slikca mamice na koči-kam vse se spravijo. Tud moj pes je najraje na koči.
No, pa da ne uidem iz teme. Jaz svojega psa peljem v trgovino v bližino naše hiše-je tak manjši merkator. Ima veliko okno kjer imam svojega psa lahko neprestano na očeh. Sicer se pa tudi on ne premakne z mesta kjer sem mu ukazala da pčaka in gleda v trgovino za mano. Drugih ljudi in psov pa ta čas niti ne pogleda, ga takrat zanima samo kje sem jaz Smiley
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #62 : sreda, 21.03.2007 : 19:34:12 »

zalarjeva!

Yeey končno sn dobo odgovor vsaj v 1 temi! Cheesy Ja za njegovo mamo so mogli direkt naret ploščo na utici ker je vedno plazla po strehi Wink- sploh pa ko sem ji jaz vzel zadnjega mladička... Cry, ampak tako pač je:P
Sem ga danes mislil vzet v polek pred trgovino ampak sem se premislil in ga doma pustil, da me je počakal, ko pa zapustim dvorišče brez njega te pa itak... laja, cvili, skače... Revček
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #63 : sreda, 21.03.2007 : 19:35:27 »

Joj spet napake...POLEG, vedno pozabim... Treba opustit inkecije!  Wink HECCCCCC
Logiran
kittyconcubine
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #64 : torek, 06.01.2009 : 22:21:05 »

hey.... ok, za to temo je ze malo pozno, ampak vseeno.
Sama zelo podpiram idej o tem, da se pusti pse v trgovine... razen mogoce v specarije=P
no ja.. hotela sem  reci, da vse lepo in prav, da pes caka pred trgovino, lepo mirno in vse in se ljudje ne vtiujejo vanj. ampak kaj se pa zgodi ko pes laja in renci na vse kar hodi mimo?
govorim iz lastne izkusnje, ko sem s kolegico sla do bankomata pred kapitelom v ljubljani. in je pred sparom privezem veliki snavcer, ki jezno in ogorceno laja v trgovino, kamor je odsla lastnica. in seveda je zalajal in zarencal na vsakega cloveka, ki je sel mimo. in poskusal skociti v enega znanca, ki je stal pred trgovino. pes je drugace miren in se na cesti ne meni za nikogar(ga dostikrat srecujem tam okoli), ampak nikoli se ne ve...
druga izkusnja je pa s drugim kolegom, ki ima 2 buldoga.. isto ju priveze pred kapitelj in gre v trgovino. in se preden vstopi ze vidi kako ljudje zacno riniti v psa... in ker je pac on veliko bolj obcutljiv na to, kot sta psa, je bil zelo vesel, ko je mene prineslo mimo, da sem pocakala z njima(in ju jaz po dolgem in pocez pocohala).

sicer pa nimam obcutka, da bi v lj posebno natakarji ''tezili'' zaradi psov.. se ko sem sama delala v romeu, smo kar tekmovali kdo bo prvi mu prinesel vodo=) samo problem je bil, ko je 1x prisla ena punca s dvema psoma, ki sta se ulegla direktno na mojo''cesto'' in bi kmalu enemu stopila na rep, ko ga nism opazila s tremi krozniki v rokah...

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #65 : sreda, 18.02.2009 : 13:25:04 »

V Kinologu je zapisan odgovor Trgovinske zbornice Slovenije na vprasanje:

Kje je pravna podlaga v zakonodaji RS, da sme trgovec nalepiti znak prepovedi psa v trgovino. Na vprašanja mi na VURS, zdravstvenem inšpektoratu in tržnem inšpektoratu zagotavljajo, da z njihovega zakonodajnega področja ni prepovedano vstopiti v trgovino s psom.
Tone Hocevar


Odgovor se glasi:

Spoštovani!
Kot ste že prejeli informacije, v Republiki Sloveniji trenutno ni predpisa, ki bi prepovedoval vstop psom v trgovske ali gostinske lokale.
 
Lep pozdrav,
Barbara Krivic, univ.dipl.prav., svetovalka
Logiran

alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #66 : sreda, 18.02.2009 : 14:42:32 »

Odlicno.

In kaj lahko s tem storimo? Se pravi se trgovine in lokali sami odlocijo ali kako?
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #67 : sreda, 18.02.2009 : 15:10:00 »

Torej lahko s psom odkorakaš v trgovino in ti nihče nič ne more. Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #68 : sreda, 18.02.2009 : 15:11:16 »

Super, grem probat  Grin Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #69 : sreda, 18.02.2009 : 15:12:36 »

Ne bi rekla. Kot nihče ne more vkorakati v tvojo hišo in mu ti nič ne moreš...
Tukaj ne gre za javno površino. Če se motim, naj me kdo ki se bolje spozna na to, popravi.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #70 : sreda, 18.02.2009 : 15:14:22 »

Veliko trgovin ima na vratih prečrtanega psa. Zame to pomeni, da s psom ne smem noter.

Sicer raje vprašam, če lahko greva in če so prijazni ful nakupujem. Primer: so mi v trgovini s čevlji rekli: "seveda, smo ljubitelji živali" in sem kupila 3 pare obuval. Wink
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #71 : sreda, 18.02.2009 : 15:17:14 »

Sej je bil hec...piše ali ne piše, če je prečrtan pes na vratih, seveda ne bom šla kar notri. Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #72 : sreda, 18.02.2009 : 15:20:14 »

Tudi jaz ne bi za vsako ceno rinila v trgovino s psom, če ti niso v tej trgovini dobrodošli.
Povzročam stres sebi, psu in zaposlenim tam. No, predvsem sebi in psu Huh.
Itak pa nimam navade jemati psa s sabo v trgovino. Se mi pač ne zdi noben benefit.
Ga raje vzamem na sprehod, ali kam drugam....
Je pa res, da mi je prav lušno kdaj videti koga, ki je v trgovini s psom in da so do njega prijazni. Nice touch...
 Cheesy
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #73 : sreda, 18.02.2009 : 16:08:34 »

Meni je v enem kafiču tu pri nas na vprašanje če gre pes lahko notri lastnik dejal: "Ne, sploh pa ne s takim" Grin

V enem drugem so pa več kot dobrodošli.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #74 : sreda, 18.02.2009 : 16:20:50 »

Hehe, moj bi vse stalaže podrl  Grin
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: S psom v trgovino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines