mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:53:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Nategnjene vezi
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nategnjene vezi  (Prebrano 22205 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #30 : sreda, 01.02.2006 : 19:09:59 »

Hehe, Shiva zna imeti visok prag bolečine pri igri - pasji ali z nami, dvonožci, pri poškodbah pa je prava mila jera. Prve dni smo si skoraj zatiskali ušesa, tako je cvilila ob vsakem premiku, sedaj ji očitno pomaga analgetik.

Uf, jaz sem pa že dobila kanček upanja da nam morda le ne bi bilo treba toliko časa strogo mirovati... Undecided Namreč - doma minimalno trem že poganjajo sivi lasje oz kocine od živcev, ker s(m)o obsojeni na strogo mirovanje. Lips Sealed

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #31 : sreda, 12.11.2008 : 23:33:40 »

Že dolgo nič novega v tej temi.  Undecided Pomeni, da nima nihče problemov...fino.  Cool

Fortuna, bi te vseeno vprašala, kako si rešila ta problem pri svoji psički  Undecided
Me zanima, ker se je moji v nedeljo na sprehodu zgodilo, ko je letela kot raketa, da je zacvilila....in jo je potem bolela zadnja tačka. Takoj sem pomislila na natrganje vezi. Sem govorila z dr. in ji je zaenkrat svetoval čimveč mirovanja. Dobila je rymadil in je že malo bolje. Vendar me skrbi, a upam na najboljše.  Smiley


Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #32 : četrtek, 13.11.2008 : 02:51:18 »

Fortuna, bi te vseeno vprašala, kako si rešila ta problem pri svoji psički  Undecided

Uf, že dolgo je od naše poškodbe.  Lips Sealed

Mi smo zadevo rešili z mirovanjem. Za operacijo je vedno še čas.

Upam, da bo tudi z vašo psičko vse v redu.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #33 : četrtek, 13.11.2008 : 17:56:34 »

Hvala Fortuna za odgovor.  Smiley
A samo z mirovanjem je bilo ok ? nič drugega? Koliko časa pa ste mirovali?
Res je že dolgo časa ja...Me pa veseli, da je vse v redu in upam, da bo z mojo tudi čimprej . Je pa velik problem ravno mirovanje  Shocked Undecided
(pa je že malo bolje...že stopa na tačko, edino skakat še ne more in ravno zato kar malo trpi, se mi zdi...)  Wink
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #34 : četrtek, 13.11.2008 : 19:58:00 »

Malenkost. Wink

Ja, mi smo strogo mirovali - uf, sedaj ti ne bom znala čist točno povedat, ker sta že dve leti mimo, pa vmes smo tudi z drugo psico nekaj mirovali itd - mislim pa, da smo bili nekje 3 do 4 tedne strogo na povodcu, se pravi brez tekanja, skakanja, igranja...

Prosim, poročaj, kako vam gre.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #35 : četrtek, 13.11.2008 : 20:31:18 »

Hvala ti. Bom sporočila. Še sreča, da tudi spi kar rada  Cool Kadar je budna, je pa malo težje  Undecided
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #36 : nedelja, 11.01.2009 : 17:21:34 »

Ja, na srečo smo jo odnesli na eni tački z mirovanjem glede nategnjenih vezi.  Wink

Ampak smo imeli pa spet smolo. Tokrat gre za vse pretrgane kolenske vezi na drugi tački.....
Sva že bili na pregledu pri dr. Matku in operacija sledi.... Undecided Cry

(sem že tudi napisala v temi operacije kol.vezi)
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #37 : četrtek, 29.09.2011 : 16:32:08 »

Naš je zgleda tudi pridelal to poškodbo. Smo najprej testirali klopne bolezni, ker je tako čudno, občasno šepal, ampak zgleda,da so vezi.

To mirovanje nam nekako ne gre. Pes noče niti kakat na povodcu, omejeni sprehodi ga spravljajo ob živce, nabiva kilometre po stanovanju, cvili,...že itak je šušta, zdaj je pa res obupno.

Kaj sploh lahko naredim, da mu/nam to olajšam? 
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #38 : četrtek, 29.09.2011 : 16:40:04 »

Psa v mirovanju je najbolje krotiti z mindgames, torej da ga umsko zaposliš, da kej pogrunta. Pri Maju sva tako prebrodila en kašeljski teden notri (načil se je na primer kihati, zehati,...)  za dlje časa pa ne vem, kako bi se znašla.
Logiran

king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #39 : četrtek, 29.09.2011 : 16:48:59 »

Problem pri Royu je ta, da začne "mind"funkcionirati po 15min norenja.
Ko je ura za sprehod, lahko s klobaso mahaš pred nosom, a če bo pod balkonom vejica počila, bo letel tja, pozabil na klobaso, igrico in vse skupaj.

In ko imaš dva je še huje. Tamala že čaka pred vrati, da gremo, Roy je itak histeričen in potem se še zravsata, kar je pa spet zdaj prepovedano, ker mora počivat.

Logiran
kalil
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #40 : četrtek, 31.05.2012 : 11:32:55 »

Lep pozdrav!
Imam 9 let starega mešanca z labradorcem, ki je v soboto dvakrat malo poskočil in začel šepat na zadnjo levo tačko. Ko sta z fantom prišla iz sprehoda (ob 22h) je rahlo šepal, čez kakšno uro pa na nogo niti stopil ni več. Umirila sva ga in dala na prostor. Naslednjič sem ga pregledala ob pol 2h zjutraj in opazila,da mu je tačka zatekla. Kuža do takrat ni praktično nič spal, zato sem poklicala dežurnega veterinarja. Rekel mi je naj mu dam lekadol in če ne bo bolje se vidimo zjutraj. Dala sem mu lekadol, za vsak slučaj sem pomerila še temperaturo,ki ni bila previsoka nato pa sem z njim ostala do jutra. Ob 6h je na tačko lahko stopil, vendar je še vedno močno šepal zato sem ob 8h še enkrat klicala veterinarja in ga peljala pregledat. Ko smo prišli tja, naš kuža !čudežno! skoraj ni več šepal Smiley ..Veterinarka ga pretipala in rekla, da so verjetno natrgane križne vezi, da naj kuža sedaj 4 tedne počiva in enkrat na dan dobi Metacam (proti bolečinam). Moral bi tudi skujšati 5kg ampak to pa naj bi bilo tudi to.
Danes kuža še vedno rahlo šepa, pa čeprav dobiva Metacam.
Stvar je v tem, da sem malo pobrskala po spletu in vsi govorijo o nekih operacijah. So možne tudi klopne bolezni (erlihija, borelija...) in bi čakanje 4 tedne lahko še poslabšalo situacijo? Bi morala po nasvet še do drugega veterinarja?


Hvala za odgovore in lp
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #41 : četrtek, 31.05.2012 : 11:44:36 »

Lekadol? Paracetamol je za pse (in mačke) strupen. Moji veterinarji ga strogo odsvetujejo...
Logiran
kalil
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #42 : četrtek, 31.05.2012 : 12:06:23 »

Ja, rekla je naj mu dam lekadol. Se mi je zdelo čudno, ampak če mi tako reče veterinar..
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #43 : četrtek, 31.05.2012 : 12:10:35 »

Jaz psa peljala na pregled k ortopedu in ga dala testirat za klopne bolezni. Nikakor pa ni dovolj, da psa veterinar samo pretipa in reče ''verjetno...''.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Nategnjene vezi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines