mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 17:16:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Zobna higiena
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zobna higiena  (Prebrano 18619 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« : sreda, 27.05.2009 : 21:03:46 »

Ali svojim malim kosmatinčkom perete zobke? S katero ščetko (če ja)? Tisto, ki se jo dobi v trgovinah za male živali ali s kakšno drugo? In kako vam to uspe?   Wink
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1 : sreda, 27.05.2009 : 21:12:39 »

Ščetkamo, ko najdemo energijo za prerivanje in starorimske borbe. Roll Eyes
Uporabljam kar običajno človeško mehko zobno čšetko, ker je Pega pasjo prežvečila že ob prvem poskusu ščetkanja. Uspe pa nam... z veliko dobre volje in potrpljenja Smiley ker Pega ščetkanje jemlje kot tanartabulš-super-žur in se zraven reži, premetava, grize in seveda liže zobno pasto. Ampak nekako nam gre. Smiley
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #2 : sreda, 27.05.2009 : 21:15:18 »

Pardon, z zamikom sem ugotovila, da s kosmatinčki misliš na mačke. Za mačke bom pa tiho, ker nimam pojma Tongue
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #3 : sreda, 27.05.2009 : 21:44:20 »

Miskica, hvala vseeno. Po mojem je tvoja izkušnja podobna marsikateri mačji... Wink

Sem pa mislila svoji kepici, ki jo šele pričakujem (zdaj že res nestrpno, saj sem njegov prihod zaradi bratrančeve poroke v tujini prestavila, da ne bi bil sam) kupiti kar ultra soft Curaprox ščetkico, ker se mi je tista, ki sem jo videla v trgovini za male živali, rigidna in groba. Rada bi ga pa takoj navadila, če bo le šlo, saj se mi zdi pomembno, da si tudi zobke ščetkamo.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #4 : sreda, 27.05.2009 : 21:44:59 »

Vtaknite *zdela* kjer manjka...  Grin
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #5 : sreda, 27.05.2009 : 22:22:23 »

Missyb, pri nas se je zelo obnesel nasvet pridne v neki drugi temi, da lahko mačku drgneš zobe tudi z gazo. Jaz nanjo nanesem še nekaj encimske zobne paste. Veterinarju se je to zdelo povsem ok.
Seveda bo še boljše, če jih boš navadila na ščetko, jaz si mačka nekako nisem predstavljala s ščetko v gobcu.
Pa še to: pričakuj precejšen upor na začetku (ne boj, mesarsko klanje Grin), ampak pri nas je to trajalo samo parkrat, potem sta se povsem vdala v usodo. Pa obvezna nagrada na koncu.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #6 : četrtek, 28.05.2009 : 06:54:44 »

Ja, nagrada, to to... je v redu, če si nataknem gumijaste debele rokavice pred tem početjem? Ali bo imel slabo asociacijo vsakič, ko me bo videl, da si jih natikam in bo revček odvršal v agoniji na turbo pogon!
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #7 : četrtek, 28.05.2009 : 10:07:27 »

Jaz ne bi z rokavicami, ker bi imela še manj občutljiv prst, že tako ovit v gazo. Pač si enkrat, največ trikrat popraskana in pogrizena, potem  je mir. Žrtev za tistih par minut zaprem v kopalnico, da ne uide, z levico ga zgrabiš za vratno gubo, z desnico odpreš gobec in po hitrem postopku ...
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #8 : četrtek, 28.05.2009 : 10:12:27 »

Če imate mačko, ki se zelo upira (pri npr. dajanju zdravil, v tem primeru pač čiščenju zob) morda ni nesmiselno razmišljati o tem, da se jo zavije v brisačo medtem.

Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #9 : četrtek, 28.05.2009 : 10:26:55 »

A je drugace macka socializirana? Mislim, se pusti prijeti ali je samosvoja?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #10 : četrtek, 28.05.2009 : 10:48:09 »

Ima kdo kakšen nasvet, kako očistiti zobke mački, ki nujno potrebuje čiščenje, vendar ima preslabo srce in obstaja velika verjetnost, da se ne zbudi več iz narkoze?  Undecided Stara je osem let, mešanka s perzijko ("čudež narave"), pri sterilizaciji so nam povedali, da zelo verjetno ponovne narkoze ne bi preživela. Obstaja kakšna pasta, ki bi "raztopila" zobni kamen? Ali pa kakšni posebni briketi, tablete,... karkoli, razen posega pri veterinarju?

Že vnaprej hvala vsem za nasvete.

Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #11 : četrtek, 28.05.2009 : 11:13:04 »

Soul, jaz sem ravno spraševala tule v Belgiji za čiščenje zob.
So mi rekli, da če mačka ni preveč divja in stanje zob ni pretirano hudo, lahko naredijo tudi na živo. Si po pravici povedano ne predstavljam kako, tudi ne, ali je to pametno in kako bi to vplivalo na srce...
Za hec mogoče vprašaš vete, če se najde kdo tudi v Sloveniji, ki bi to naredil tako. Undecided
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #12 : četrtek, 28.05.2009 : 11:26:20 »

Hvala Župca!
Sem tudi to že razmišljala in se takoj spomnila lastnih izkušenj z zobarji, pri katerih VEDNO!!! zahtevam injekcijo  sram Zadnjič pri puljenju sem celo želela narkozo  Tongue neuspešno, itak  Roll Eyes

hmm, kaj pa, če jo zadane kap od groze in strahu ...  Lips Sealed Res ni nobene manj boleče rešitve? Resnično si ne upam tvegati z narkozo, moram pa nekako spucati zobke...
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #13 : četrtek, 28.05.2009 : 11:36:30 »

A je macka "divja"? Se tebi pusti?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #14 : četrtek, 28.05.2009 : 12:34:01 »

Pred kratkim sem kupila "sprej" za zobe, ki se ga ne scetka in ne splakuje. Sedaj sem ga sele nekajkrat uporabila na 15+ let stari kodrici (se ji ne upamo dati narkoze - se morda vec ne bi zbudila) in vsaj zadah je za nekaj casa dober. Kako se bo obneslo na dolgi rok, ne vem. Zaenkrat sem zadovoljna.

****. Ne vem, ce se sme dati gor ta link. Ce se ga ne sme, prosim zbrisite. To je zaenkrat najboljse, kar imamo zanjo. Prav tako sva en dva tri "fertig" - 4-krat spricnem, ona pomlacklja in to je to.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Zobna higiena
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines