mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:24:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Prebavne motnje
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prebavne motnje  (Prebrano 2524 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
hedonist
novinec
*
Sporočil: 3


« : sreda, 03.06.2009 : 16:41:42 »

Zdravo!
Potrebujem kakšno dobro mnenje. Imamo mešančka starega 2 meseca in pol. Ko smo ga dobili je bil poln glist. Z razglistivijo je 2 dni kakal samo gliste. Sedaj ga hranimo z purina Pro Plan - Protective junior briketi. Mislim, da ima prebavne motnje. Kaka namreč po 4x na dan in to zelo veliko, preveč za njegovo velikost. Kakci so smrdeči in dolgi. Zelo nekompaktni, ko ga pobereš je skoraj tekoči, čeprav ima prej obliko klobasice. Ima kdo kakšen predlog kaj storiti??
Hvala za odgovore.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #1 : sreda, 03.06.2009 : 16:47:47 »

Najbrž mu ta hrana ne odgovarja. Poskusi s kakšno drugo kvalitetno za mladiče, seveda naredi prehod, ne samo komplet zamenjati. A glist pa zdaj nima več?
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #2 : sreda, 03.06.2009 : 17:43:54 »

Kot je rekla frigga, preidite na druge kvalitetne brikete. Prehod naredite postopoma - nekaj dni mešajte oboje brikete, na začetku več Purine, potem postopoma spreminjajte razmerje v korist novih briketov.
Lahko nabavite tudi linex tablete (človeške, proti driski) in mu date parkrat kapsulo, to naj bi spet vzpostavilo črevesno floro - če je imel toliko glis, ima verjetno tudi prebavni sistem zmatran od tega.
Srečno malčku.
Logiran
hedonist
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #3 : četrtek, 04.06.2009 : 10:14:41 »

Najlepša hvala za predloge. Po pregledu foruma sem že našel nasvet z linexom in včeraj prvič poskusil s pol kapsule, ampak je danes še vedno isto. Mu bom danes zmešal celo kapsulo in bomo videli. Ja glist naj ne bi imel več, saj je že drugič dobil pasto proti njimi. Imate mogoče še kakšen predlog glede briketov? Pozabil sem omeniti, da ima tudi izredno smrdeč zadah.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #4 : četrtek, 04.06.2009 : 10:31:42 »

Upoštevaj, da nobena stvar, razen mogoče oglja, ne bo imela takojšnjega učinka na drisko.

Kar se tiče svetovanja briketov je tako, da kvalitetnih briketov je mnogo, a žal psi niso enaki in kar enemu paše, drugemu lahko ne bo ustrezalo. Boš moral probat. Upam, da me ne bodo kregali, če ti napišem, da kolikor poznam skrbnikov mladičev, sem vidla, da jim dajejo Royal Canin, Trainer, Hills in še kako znamko, torej zelo različno. V bistvu  ti bo vsak lastnik psa omenil svojo znamko.

Koliko časa že traja ta driska? Na to bodi pozoren, imaš res mladega mladička in driska ga lahko izčrpa in dehidrira, kar bi prineslo resne zdravstvene zaplete. Glede na to, da omenjaš tudi slab zadah, bi ti svetovala obisk veterinarja. Bolje preprečiti kot zdraviti hude zaplete. Tudi par dni driske je za mladiča lahko že tvegano.

Srečno z malim. Poročaj, kako vam gre.
Logiran
hedonist
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #5 : nedelja, 14.06.2009 : 11:20:06 »

Zdravo!

Se je že uredilo. Hills briketi mu trenutno najbolj dišijo. Poskušam pa ga navaditi na Eukanubo.
Hvala za nasvete.

Lp
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #6 : nedelja, 14.06.2009 : 12:14:51 »

Jaz ne bi preveč eksperimentirala. Če mu Hills ustreza in mu ne povzroča prebavnih motenj, ne vidim razloga, zakaj bi poskusila še z Eukanubo pa še čim. Hills je dovolj kvalitetna hrana.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Prebavne motnje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines