mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:48:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Čiščenje mačjih oči
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čiščenje mačjih oči  (Prebrano 11269 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #15 : petek, 12.06.2009 : 12:29:13 »

O.K., jaz jih tudi ne bom več. Hvala ti  Kiss Pa jaz tudi s prsti mažem očke, ne direktno iz tube. Sicer bomo pa kmalu nehali, če bo šlo tako naprej  Cheesy
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #16 : petek, 12.06.2009 : 12:30:47 »

Suha vata se nasplošno odsvetuje za brisanje gnojnih stvari, ker se laski od vate prilepijo na gnoj in lahko še dodatno dražijo, saj predstavljajo tujek.
Bolje je s kompreso ali čisto bombažno krpico ali robčkom, ker ne puščajo nič na rani.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #17 : petek, 12.06.2009 : 12:33:17 »

Kar je zlepljeno seveda odstraniš/očistiš, verjetno pa ni priporočljivo preveč šarati po očesu samem v smislu, da bi ga nonstop spiral. Za čiščenje ponavadi uporabljam kar kleenex robčke.
Logiran

Ursssa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 162


WWW
« Odgovor #18 : petek, 12.06.2009 : 12:35:47 »

A tudi tista kozmetična, stisnjena vata ni ok? Tega pa res nisem vedela, meni se je pa gaza zdela malce pregroba. Vidiš, še dobro, da sem omenila. Hvala.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #19 : petek, 12.06.2009 : 13:45:51 »

Jaz tudi z gazo čistim.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #20 : ponedeljek, 06.07.2009 : 19:38:08 »

Tobrex se menda dobi tudi v obliki kapljic. Mogoče je to lažja varianta za tiste z "nemirkoti".
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #21 : ponedeljek, 06.07.2009 : 21:12:27 »

Ne, je lazje namazat. Na prst si das malo vec mazila in nekja ga gre v vsakem primeru v oci, pri kapljicah pa moras bit natancen (pri nemirni zivali je lahko z eumetnost zadeti oko), poleg tega bi morala kapljica na ocesu stati vsaj nekaj sekund za navecjo ucinkovitost (kar pomeni, da bi zival morala teh par sekund drzati glavo pri miru). Meni se zdijo kapljice uporabne za res zelo mlade macke in kaksne z res "sesutimi" ocesi.
m.
Logiran
Odri
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #22 : torek, 23.02.2010 : 13:47:14 »

Živjo! Bom kar tu vprašala, da ne odpiram nove teme (in upam, da nisem preveč off topic ...). Pri mojem dve leti starem mucu zadnjih nekaj dni opažam izcedek iz očesa, ki se nato strdi v velike črne zaspančke. Pred tem ni nikoli imel takšnih zaspančkov, zdaj pa mu jih odstranjujem približno dvakrat do trikrat na dan. Ali naj ga odpeljem k veterinarju ali naj še malo počakam? Sprašujem zato, ker se zavedam, da zadnje čase malo paniciram (muc ima zadnje čase pogosto težave z zdravjem in potem trznem ob vsaki zadevi) ...
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Čiščenje mačjih oči
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines