mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 16:08:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: surovo meso
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: surovo meso  (Prebrano 23023 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
samo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 302


« Odgovor #45 : četrtek, 05.01.2006 : 08:42:04 »

Izogibaj se svinjskemu mesu.

Tudi sam uporabljam surovo meso kot dodatek ali priboljšek, takrat dobita moji dve psički včasih, perutnino, ovčetino, govedino, divjačino, surove sredele, ki jih obožujeta, kar je pač takrat pri roki.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #46 : četrtek, 05.01.2006 : 18:59:44 »

Ob dolgotrajnem hranjenju s piscancjim in/ali puranjim mesom (krace/perutnice/bedra, skratka "misice") lahko pride do kakega pomanjkanja mineralov, zato se ponavadi futra zraven se bodisi rdece meso, drobovino, srce,... Jasno je pa odvisno od psa. (op. zgoraj velja tako za kuhano kot surovo meso)
O bakterijah, parazitih, toksinih v surovem mesu je pa mislim da ze veckrat napisano v ostalih temah.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #47 : četrtek, 05.01.2006 : 19:34:57 »

Mu kupujem meso pri istem mesarju, kot za nas... nekaj kosckov mesa gre potem k njemu v skledico ostalo pa v lonec in za kosilo nam na mizo... Roll Eyes

Tako da upam, da kakih parazitov ne bo staknil...
Logiran
Klaudi
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #48 : četrtek, 11.06.2009 : 16:04:06 »

Pozdravljeni!
Pri nas smo se odločili za nakup nemške doge in sedaj me počasi res že skrbi, ker se sploh ne moremo opredeliti s čim naj jo bi hranili, da bi bila čimbolj zdrava?
Sprva smo se odločili, da bi jo hranili s kvalitetnimi briketi (Hill's, RC) ampak sem na briketirano hrano prebrala že toliko kritik, da me tekšna prehrana resno skrbi. Veliko sem si prebrala o hranjenju surovega mesa in surovih mesnatih kosti pa,da poleg tega kdaj dodaš še malo zelenjave in ostalih dodatkov. Ampak baje naj bi taka prehrana lahko povzročala agresivnost?
Tako, da sem potem razmišljala še o kombinaciji obojega tako, da bi psa nekaj časa hranila z briketi nekaj časa pa s surovim mesom in kostmi.
Res me zanima kakšno je vaše mnenje o prehranjevanju nemške doge, ker so na prehrano zelo občutljive tako, da res ne vem kaj bi bilo najboljše.
Vsak odgovor bo več kot dobrodošel.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #49 : četrtek, 11.06.2009 : 16:14:52 »

O prehrani mladiča se moraš najprej posvetovati pri vzreditelju, kjer ga boste kupili. Namreč vsaj prvih nekaj tednov moraš nadaljevati z isto prehrano, kot jo je mladič imel pri vzreditelju. Seveda ob predpostavki, da je vzreditelj mladiče hranil kvalitetno, kar ne bi smel biti problem, če boste izbrali dobrega vzreditelja (kar upam, da boste).

Prehrana mladiča in mladega psa velike pasme je delikatna, ker ti psi hitro in dolgo rastejo, zato je treba paziti, da je hrana dovolj hranljiva, ne pa tudi preveč, ker lahko sicer nastanejo problemi. Zato je pomembno, da sledite napotkom (dobrega) vzreditelja.

Surovo meso ne povzroča agresije. To so babje čenče in to sploh in nikakor ni res. Je pa hranjenje s surovo hrano poglavje zase, potrebno je kar nekaj znanja. Vzemite si čas in stvar dobro naštudirajte, predvsem pa, posvetujte se z vzrediteljem.
Logiran
Klaudi
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #50 : četrtek, 11.06.2009 : 17:22:11 »

Kalsang hvala za odgovor. Ja seveda se bomo dobro posvetovali z vzrediteljem in mislim, da smo izbrali zelo dobre (vsaj upam da smo). In upam, da mi bo vzreditelj znal dobro svetovati, če ne sa pa kasneje (kajti kmalu gremo namreč k vzreditelju malo pogledat in se pogovorit) še obrnem na tale forum.
Aha no nisem vedela ali je to da surovo meso povzroča agresijo res ali ne tako da hvala tudi za ta odgovor.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: surovo meso
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines