mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:35:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Olje na dlaki
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Olje na dlaki  (Prebrano 7061 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« : sobota, 13.06.2009 : 19:30:24 »

Prosim za nasvet:

kako odstraniti olje iz dolge dlake? Kopanje s šamponom ni bog ve kako pomagalo.

Psička je "mastna" po glavi in obeh dolgih dolgodlakih uhljih.  Huh

Hvala za odgovor.

PS: Sem na hitro preletela celotno nego, pa nisem našla nič "oljnatega". Roll Eyes Jana, če sem falila, se že sedaj opravičujem. Undecided
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1 : sobota, 13.06.2009 : 19:31:34 »

Ja ja, hitri prstki... Grin Cheesy Wink

V naslovu je napaka - mišljeno je OLJE! Smiley
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2 : sobota, 13.06.2009 : 20:18:24 »

Kakšno olje pa je? Avtomobilsko gre dol, če namažeš še z nečim bolj mastnim, na primer z bepanten kremo. Namažeš, dobro vtreš, pustiš recimo deset minut, potem pa s šamponom opereš.

Štos je v tem, da je krema še bolj mastna od olja in da ga zato razstopi. Pomaga tudi parafinsko olje.

lp
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 13.06.2009 : 20:25:18 »

ne vem kje sem enkrat brala, da pomaga babypuder?!
Logiran

fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #4 : sobota, 13.06.2009 : 20:44:40 »

Kalsang, olje je, vsaj po mojem mnenju, jedilno oz rastlinsko. Avtomobilsko  definitivno ni, ker ni ne umazano ne smrdeče.

Verjetno krema pomaga tudi pri jedilnem olju? Danes bom psičko pustila pri miru, je bilo že kopanje verjetno too much zanjo, se bom jutri lotila teh dolgih uhljev in glave.

Skogkatt, tudi jaz se spomnim da so včasih rekli da se na kaj mastnega da puder v prahu, vendar se bojim, da ne bi naredila še večje packarije. Huh

Ima morda še kdo kaj izkušenj?
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #5 : sobota, 13.06.2009 : 20:49:57 »

Otroski puder definitivno pomaga, samo dobro ga je treba skrtacit ven iz dlake. Ko pa psa kopas je treba sampon posteno razredcit in res dobro sprati ven, drugace bo dlaka imela se bolj masten videz.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #6 : sobota, 13.06.2009 : 20:53:39 »

Malček zasušene zadevščine na bazi olja, je super ponovno "naoljit" in se pol dosti lažji odstrani s šamponom, kot pravi Kalsang. Za zelo mastne zadeve se pa za odstranjevanje super odnese kar gel za pomivanje posode, če je to na manjšem delu in da gre hitreje. Sicer pa večkratno šamponiranje...

To s pudrom pa še nisem probala. Sliši se zanimivo!

Pa še ena varianta: če je jedilno olje, samo druge pse pustiš, da veselo poližejo. Slina - najboljši razmaščevalec  Wink
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #7 : sobota, 13.06.2009 : 21:02:44 »

Otroski puder definitivno pomaga, samo dobro ga je treba skrtacit ven iz dlake. Ko pa psa kopas je treba sampon posteno razredcit in res dobro sprati ven, drugace bo dlaka imela se bolj masten videz.

Krtačenje bo bolj težko prišlo v poštev, ker ima psička tudi vozlje na uhljih. V bistvu je eno z drugim - mastno + vozlji. Sad

Pa še ena varianta: če je jedilno olje, samo druge pse pustiš, da veselo poližejo. Slina - najboljši razmaščevalec  Wink

Aaammm, mojima dvema kokljama na kraj pameti ni prišlo, da bi psičko lizali. Roll Eyes Tongue

Ma, nerodno je ravno to, ker je psička mastna samo po glavi in uhljih. Glavo prat (ponovno) - danes smo se sicer celi skopali, bo kar malo problem. Bom najverjetneje najprej poskusila s pudrom, pa bom potem eno z drugim - krtačila, pa še vozlje obdelovala. Bi bilo to pametno? Huh

Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Ursssa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 162


WWW
« Odgovor #8 : sobota, 13.06.2009 : 21:22:35 »

Otroški puder preverjeno pomaga, samo ga dobro izčeši. Se pravi: popudraj, malo vmasiraj puder v dlako in češi, dokler ga ne spraviš ven. Če ga pa ne boš mogla izčesati zaradi vozlov, pa tudi ne bo problem, pač bo malo sivkasta, sčasoma bo šlo pa ven skupaj z maščobo. Ampak če vozlov ne moreš skrtačit, jih moraš tako ali tako odstriči, ali ne?
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #9 : nedelja, 14.06.2009 : 07:52:00 »

Ampak če vozlov ne moreš skrtačit, jih moraš tako ali tako odstriči, ali ne?

Glede na to, da psička ni moja, pač pa je ali izgubljena ali zapuščena, se v njeno frizuro ne bom preveč spuščala, da me ne bi lastnik psice, vkolikor se bo našel, napadel kaj vse si drznem. Roll Eyes

Ji bom pa seveda skušala pomagati oz "odmastiti" čim več dlak, seveda. Baby puder je že nanešen. Wink
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #10 : nedelja, 14.06.2009 : 07:55:11 »

Jaz bi jo vseeno postrigla. Tezaven lastnik gor ali dol. Wink
Logiran

fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #11 : nedelja, 14.06.2009 : 07:58:44 »

Kaja, saj tam, kjer ne res ne bom mogla s krtačo čez, bom sigurno gric gric bunko stran. Še zmeraj je manjši greh da psičko uštimam, kot da se je izgubila, pobegnila...etc, ane? Roll Eyes Tongue Wink
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #12 : nedelja, 14.06.2009 : 08:01:51 »

Ja, itak. Naj bo lastnik vesel, da bo dobil psico nazaj, pa ceprav s smesno frizuro.  Wink Vsaj upam, da ima kje lastnika...
Logiran

fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #13 : nedelja, 14.06.2009 : 08:52:51 »

Jp Kaja, se strinjam. Če bi karkoli brundal, mu lahko tudi jaz marsikaj povem nazaj, hehe. Wink

Psička je sicer lepa, zgleda negovana, na sebi ima dve ovratnici, eno obično in eno proti bolham, dlaka je svetleča, ljudi se ne boji, ponoči nismo vedeli da jo imamo, mačk sploh ne šljivi, edino ptič ji je zanimiv... skratka - res upam, da jo kje močno pogrešajo in da se najdemo.

Sicer je pa naša oljnata zadeva taka - otroško posipalo deluje, na glavi je že super dlaka, uhlji so pa težji del. Je treba pa delček po delček krtačit, pa še to bi prav prišla kakšna mini krtačka, da bi lahko po vseh vogalih prišla.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #14 : nedelja, 14.06.2009 : 09:02:31 »

mini krtačko dobiš pri kakšni mali deklici, ki se še z Barbikami igra. Smiley
Kaj pa zobna krtačka, že odslužena seveda - jst jih porabim za vse živo, ne morš verjet, kako hudo praktična zadeva je to. Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Olje na dlaki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines