mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:30:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Zatečena tačka
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zatečena tačka  (Prebrano 6585 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pipikus
rad pišem
****
Sporočil: 314


WWW
« : četrtek, 18.06.2009 : 20:09:02 »

Danes se je moj maček Pipi, ko je lovil muho s krempljem na levi tački ujel za režo na radiatorju. Ko ga je mami izvlekla  je šel takoj ležat na tla in nekaj časa je še mjavkal. Mjavkal je isto kadar mjavka preden bruha. Nekaj časa je ležal na tleh nato pa malo odšantal stran. Čez pol ure je bilo spet vse vredu. Igral se je, grizel.... Sedaj pa, ko se je zbudil sem opazila da ima zatečeno tačko pa ne vem ali naj ga peljem k veterinarju ali pustim da se to samo uredi. Ker zatečene tace popoldne še ni imel. Mjavka pa tudi ne več...  Prosim za nasvet.

Lp Pipikus
Logiran
Ursssa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 162


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 18.06.2009 : 20:51:46 »

Jaz bi ga peljala k veterinarju, če oteklina ne uplahne do jutri. Lahko, da bo rabil kakšno longeto.
Držim pesti, da ni nič hudega.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2 : petek, 19.06.2009 : 11:26:15 »

Pri nas se je končalo brez poškodb, pri sodelavki z zlomom prsta (ista zadeva - reža na radiatorju). Priporočam čimhitrejši obisk veterinarja. Lp.
Logiran
pipikus
rad pišem
****
Sporočil: 314


WWW
« Odgovor #3 : petek, 19.06.2009 : 12:54:39 »

Oteklino ima še zmeraj. Sem se pogovorila z mami in smo se odločili, da bomo še malo počakali. Normalno hodi, tudi teče tako, da mislim da ni nič hudega. No upam.  Undecided
Logiran
pipikus
rad pišem
****
Sporočil: 314


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 21.06.2009 : 14:59:18 »

Vse je ok- hvala bogu-skače-papa-nagaja-zdrav ko dren- vseeno hvala za nasvet pa srčno upam da se to ne bo več ponovilo- Cheesy Smiley Cheesy Smiley
Logiran
Ursssa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 162


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 21.06.2009 : 18:01:07 »

Super!
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #6 : ponedeljek, 22.06.2009 : 08:49:37 »

pipikus, moj taveči Muc je tudi šepal dva dni, in imel malo zatečeno zadnjo levo nogo. Se je zgodilo v petek, po moje je precenil višino, in skočil iz previsokega. Sem ga dobro pretipala, in ga ni skoraj nič bolelo, le enkrat, ko sem ga nerodno dvignila, ker je težak, je zacvilil. V nedeljo - včeraj je bila noga popolnoma zdrava.  Smiley Skače, dela vse, kar je prej.  Kiss Če pa ne bi bilo do danes boljše, pa bi ga peljela k veterinarju, sigurno.

Sem vesela, da je tudi tvoj muc O.K.  Smiley
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 13.06.2010 : 20:12:50 »

Mene pa malo panika grabi, namreč moj mali muc Vitas ( zavrženi muc, star cca 3 tedne ) je danes ob intenzivni igri na poji postelji sam s seboj, padel iz postelje na tla ( višina cca 40- 45 cm ) . Na zadnjo tačko mi šepa, poskuša sicer stopiti na njo, ampak čist malo toliko da se dotika tal. Drugače jo prepogiba normalno, tako v kolku, kot v ostalih sklepih. Tudi nič ga ne boli, ko ga pretipam, pa je drugače zelo glasen, če ga kaj zaboli. Mu je pa sedaj po 3 urah, tačka rahlo zatekla. Je pri takem malemu mucu dovolj samo udarec, da tačka zateče ?
Je pa drugače še vedno živahen, se igra, samo mal je previden pri uporabi tačke.

Kakšen nasvet ali pa samo tolažba da bo OK ?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #8 : nedelja, 13.06.2010 : 20:19:45 »

Ce jutri ne bo ok, pejta pokazat. Mi smo tacko pri tako malem mucu enkrat uspeli izpahnit pri padcu s pulta. Ni bilo videt ali slisat nicesar razen sepanja.
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 13.06.2010 : 20:21:39 »

Hvala Maja bomo videli kako bo jutri, je pa zatečeno pri prstkih, prav šapica. Ga tudi ne zaboli, če mu prstke narahlo stisnem skupaj.
Joj res upam da je samo udarec  Undecided
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #10 : sreda, 16.06.2010 : 19:34:20 »

Joj čist pozabla sporočit da je Vitas že čist OK  Cheesy Cheesy veselje
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #11 : sobota, 19.06.2010 : 14:58:32 »

Hmmm, zdaj pa ne vem več nič  Huh ... 13.6 si je Vitas poškodoval tačko, imel zvečer zatečeno in je šepal, naslednji dan zjutraj ni bilo več zatečeno, popoldne jo je že 80 % uporabljal, se pravi stopil nanjo skoraj na full, 15.6 je stopil na tačko čist normalno, skakal skratka bilo vse ok, danes je pa spet začel šepat na isto tačko, jo uporablja toliko kot jo je prvi dan, ko se je poškodoval, se pravi čist malo, sicer med igro jo uporablja normalno, ko se preteguje tudi, samo ko hodi je bolj previden.
Zdaj pa sploh ne vem, a se zapeljeva v ponedeljek do vetov al kaj naj.
 Je pa hiperaktivc in ga ne zadrži nič, če bi hotela da bi bil čist pri miru, bi moral biti v transporterju, sam tam mi dela samomore  Roll Eyes , pleza mi vsepovsod, res ga nič ne zadrži.
Je možno da si je te dni samo še dodatno preforsiral tačko, pa da ga sedaj spet boli.
Jao čist vse gre narobe  Sad
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #12 : sobota, 19.06.2010 : 16:52:58 »

ena moja mala mica je imela čisto podobno situacijo: par ur sploh stopila nanjo, potem čisto normalno, potem malo šepala, potem normalno, pa šepala, pa nič stopila, pa spet vse normalno...sva šli 4.dan k vetu, ampak tačka je bila čisto OK in že naslednji dan je bilo vse kul. Mogoče je pa hotla samo simpatičnega strička pogledat, ka pa vem...  Wink
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Zatečena tačka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines