mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 06.06.2024 : 17:54:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 205 206 207 208 209 [210] 211 212 213 214 215 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 295128 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #3135 : sreda, 05.08.2009 : 08:10:22 »

Ma jaz sploh ne morem verjet....never ending storry.... Angry
Žabca, pa daj res prosim vtipkaj v Googla samo besedico puppy mills, lahko daš samo slike, če se ti ne da brat, pa boš videla, pri čem sodeluješ in si NAJBOLJ odgovorna in vpletena v te stvari.
Ljubiteljica živali???
Daj prosim, preglej, preberi, naštudiraj vse skupaj, prespi in razmisli in se psom v dobro odloči za pameten nakup.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #3136 : sreda, 05.08.2009 : 09:46:21 »

Žabca - prepričali smo te, da psa ne boš kupila pri preprodajalcu - OK, že to je nekaj.

Še vedno pa si odločena, da ne bo imel rodovnika, bo pa iz "domačega" legla. Tudi, če so tam razmere malenkost boljše, pa vendar kako boš vedela, da taista psička nima mladičkov 2 x letno? Tudi, če zanjo lepo skrbijo, to vseeno ni humano. Take ljudi žene predvsem želja po zaslužku, tako da so tudi pri leglu največkrat le minimalni stroški - na račun hrane, cepljenj, razglistenja... mladičkov in mame. Naj te ne zavede potni list z vpisanim cepljenjem - tudi preprodajalci jih imajo, pa kuža nikoli ni bil cepljen, nalepko lahko dobi vsak, podpis veterinarja pa je ponarejen.

Poleg vsega napisanega se je treba zavedati še nečesa - kaj rodovnik sploh je? Rodovnik dobijo VSI mladički v leglu, katerega starša imata rodovnik in opravljen VZREJNI PREGLED. Pri buldogih to izgleda tako, da more kuža dobiti telesno oceno (podobno kot na razstavi) in potem dobi vzrejno dovoljenje ali pa prepoved.
Če boš mladička kupila iz nerodovniškega legla, v katerem imata oba starša rodovnik, to pomeni, da je z vsaj enim od staršem nekaj narobe, da nima vzrejnega dovoljenja. Tako je zelo velika verjetnost, da bo imel mladič kako dedno hibo.

Pišeš da tudi pes z rodovnikom lahko zboli - seveda. Rodovnik ni cepivo, s katerim bo kuža dobil imunost na vse bolezni. Vendar je rodovnik določena garancija, da kuža ne bo imel nekaterih dednih bolezni in napak, saj se take predstavnike izloča iz vzreje in ne morejo imeti rodovniških mladičev.

Rodovnik za mladička stane (za člane) okrog 30 €, vzrejni pregled in telesna ocena (za starše) ne presegata 100 €, zakaj so potem rodovniški mladički toliko dražji? ZARADI OSKRBE mame (posebna hrana za breje in doječe psice, VMP...) in mladičev (mlečni nadomestek, kvalitetna hrana za mladiče, razglistenje, cepljenje, igrače, plenične podloge...) - vse to v primeru, da so vsi zdravi, v nasprotnem primeru računaj še glukozo, podkožno infuzijo, antibiotike...
Vse te stroške ima dober vzreditelj, šteparji (tudi domačih legel) pa tega nimajo, saj psica mladiče doji še potem, ko so stari 2 meseca, njena hrana (in kasneje od mladičev) pa je najcenejša iz najbližjega supermarketa.

Upam, da nisem bila predolga in boš vseeno prebrala celoten post. Če je problem le v denarju, se da z večino vzrediteljev dogovoriti za nakup mladička na obroke. Če boš kupila nerodovniškega, je prav tako velika verjetnost, da bo šlo za obroke - prvi gre prodajalcu, ostali pa žal veterinarju.

V Sloveniji je trenutno vsaj 8 rodovniških legel. Pokliči na KZS in ti bodo dali informacije o vzrediteljih, ki imajo oz. pričakujejo mladičke.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #3137 : sreda, 05.08.2009 : 10:23:21 »

A ni žalostno, da mora eden od nas precej natančno v vsako temo vedno napisat kaj rodovnik pomeni, kljub temu, da ponavadi jana napopa link do teme, kjer že vse to piše, ker se ljudem ne da kliknit in prebrat?! Grozno! Pa še to ne bo pomagalo po moje, ker je tale kar odločena, da bo psa kupila pri šteparju! Da te ni sram! Ljubiteljica živali, pa kaj še?!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3138 : sreda, 05.08.2009 : 11:00:35 »

Žabca, "domače" leglo ni nobeno zagotovilo. Mogoče res psi ne živijo v umazanih boksih kot na pasjih farmah, ampak to je še vedno nenadzorovana vzreja, kar pomeni, da ni nobene kontrole nad zdravjem samcev in samic, da se samice pari vsako gonitev, da psi nimajo ustrezne prehrane in nege (po navadi dobijo kvečjemu brikete s prve pumpe ali špara), da mladiči v leglu ves čas predvsem sesajo do mamine onemoglosti in da jih ne navajajo na trdo hrano, če pa že, pa kvečjemu na kakšen čokolino, kar je popolnoma neprimerna hrana za pse, da samica po navadi ni ustrezno cepljena pred paritvijo, da mladički niso pravilno socializirani, da ni nobenega zagotovila, da paritev ni bila opravljena v bližnjem sorodstvu iz preprostega razloga, ker ni rodovnikov in nihče ne pozna porekla samca in samice itd.

Razlog za vse zgoraj napisano pa je, da ti strašni "ljubitelji živali", ki producirajo domača legla, nimajo prav nobenega znanja o vzreji in pasmi, ki jo "redijo". Pojma o pojmu nimajo. Mogoče imajo res radi svoje živali, ampak zaradi svojega velikega neznanja psom in pasmi zelo škodijo. Iz istega razloga kupcem mladičev niso sposobni dati prav nobenih nasvetov o vzgoji, negi, prehrani, zdravju itd. Če jim že dajo kakšen nasvet, je pa popolnoma skregan s pametjo.

Zato, ne se hecat. Našparaj za mladiča iz rodovniškega legla pri dobrem vzreditelju. Ne samo, da je to večje zagotovilo za zdravje in tipičnost mladiča, temveč ti bo dober vzreditelj dajal tudi potrebno podporo in nasvete dokler bo tvoj pes živ.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #3139 : sreda, 05.08.2009 : 13:44:59 »

Morda to ne bo spadalo glih v to temo, ampak ker je ravno govora o vzrediteljih moram povedati, da je meni nekdo rekel, da vzreditelji niso kupcu mladiča dolžni dajati nobenih nasvetov, češ da se mora kupec o pasmi prej vse pozanimati, samo jaz se s tem ne strinjam povsem. Če imam jaz kakšno vprašanje se mi zdi vseeno prav da mi vzreditelj pomaga in da kak nasvet.. Kakšno je vaše mnenje glede tega?
Logiran
Žabca
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #3140 : sreda, 05.08.2009 : 13:48:35 »

Če imate nerodovniškega psa, ob tem pa razčiščene pojme o tem, da ni za parjenje, potem ste več kot dobrodošli med nami.
Logiran
Žabca
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #3141 : sreda, 05.08.2009 : 13:52:02 »

Vidim da ni ravno tako ker te potem vsi povprek napadajo zakaj nerodovniški pes Smiley Nima veze.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3142 : sreda, 05.08.2009 : 14:28:10 »

Lynn, moje mnenje o tem je napisano v zgornjem postu. Vesten in dober vzreditelj svoje mladiče spremlja v novem domu in je vedno na voljo za nasvete in pomoč

Žabca, a si prebrala moj post?

Logiran
Žabca
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #3143 : sreda, 05.08.2009 : 14:36:08 »

Sem prebrala.

Ta forum je preveč privržen rodovniškim psom in zaradi tega drugi lastniki psov nimajo priložnosti zvedet kaj več o psih ker takoj ko kdo omeni nerodovniškega psa ga zbombardirajo iz vseh strani. Bolje da poiščemo prijaznejši forum.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3144 : sreda, 05.08.2009 : 14:45:36 »

A dej no!

Mislim, da si iz naših odgovorov, zakaj ne kupiti nerodovniškega psa, izvedela marsikaj o psih in vzreji. Ampak jebiga, očitno ti gre v nos, ker se ne ujema s tvojim prepričanjem. Life sucks, nimaš vedno prav.

Veliko sreče z nakupom in pozneje!
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3145 : sreda, 05.08.2009 : 14:47:06 »

Hehe, svet je poln prijaznih stricev in tet Angry, ki ljudem govorijo to, kar hočejo slišat. Da le imajo strici in tete kakšno korist od tega in da ljudje dobijo potrditev za svoje nadinteligentno razmišljanje. In so oboji zadovoljni....
Tole bo kar bottom line vsega, se mi zdi Angry
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #3146 : sreda, 05.08.2009 : 14:49:28 »

Na katerem koli kvalitetnem forumu boš doživela popolnoma isti odziv kot tu.
Pri tej problematiki žal ne gre za moje oz. tvoje mišljenje, temveč za to, kaj je prav in kaj ne.

Ne gre za to, da je forum preveč podvržen rodovniškim psom, temveč zato, da je proti "čistokrvnim brez rodovnika", mešančki so čisto OK.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3147 : sreda, 05.08.2009 : 14:56:21 »

A mešančki so čisto OK Shocked?
Khm, tega pa nisem vedela Undecided.
No, da se tistim brezdomčkom in tistim, ki živijo v neznosnih razmerah pomaga, to že, ampak OK pa niso, se mi zdi.
Njihovo produciranje že ne Angry
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3148 : sreda, 05.08.2009 : 14:57:50 »

Sem prebrala.

Ta forum je preveč privržen rodovniškim psom in zaradi tega drugi lastniki psov nimajo priložnosti zvedet kaj veČ o psih ker takoj ko kdo omeni nerodovniškega psa ga zbombardirajo iz vseh strani. Bolje da poiščemo prijaznejši forum.

Dej, Žabca, a se delas tolk butasto, al si pa res. Preberi tisto, kar piše in še enkrat samo zate:

TUKAJ IMAJO ENAK STATUS LASTNIKI NERODOVNIŠKIH IN RODOVNIŠKIH PSOV. ZA VSAKEGA PSA, NE GLEDE NA POREKLO, JE POTREBNO ODGOVORNO POSKRBETI PO VSEH MORALNIH IN OSTALIH NORMAH, KAMOR SPADA TUDI ONEMOGOČENJE PARJENJA ZA RAZPLOD NEUSTREZNIH PSOV IN PREPREČEVANJE PRODUKCIJE MEŠANCEV (to so seveda tudi, ali še posebej "čistokrvni nerodovniški psi")!

TUKAJ SO SKRAJNO NEZAŽELJENI VSI, KI ZAGOVARJAJO ALI KAKORKOLI PODPIRAJO PRODUKCIJO KAKRŠNIHKOLI NERODOVNIŠKIH PSOV! (TO JE TUDI NAKUP PSA)


Ti s svojimi pisanji evidentno z vsem (tudi z denarjem) podpiraš izkoriščanje psov za svoj žep (namišljen prihranek v tvoji denarnici ob predvidenem nakupu), zato si na mojpes.netu nezaželjena. Prosim, čim prej se odpravi, od koder si prišla. Tukaj smo ti dali vse informacije in še več in ker se te prav nič ne prime, se nismo več pripravljeni ukvarjati s teboj. Tudi po nakupu ne hodi več sem, ker pomoči ne bo. Znajdi se s svojo pametjo in denarjem, saj imaš več kot očitno obojega v izobilju.
Logiran

Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #3149 : sreda, 05.08.2009 : 14:59:02 »

Kocka -mešančki v smislu "azilaši".
Nikogar se ne zbombandira, če je vzel psa v zavetišču oz. pri prostovoljcih preko društva. Kupce "čistokrvnih brez rodovnika" pa ponavadi se.
Logiran
Strani: 1 ... 205 206 207 208 209 [210] 211 212 213 214 215 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines