mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 13:14:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 290462 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« Odgovor #60 : petek, 09.01.2004 : 14:20:58 »

Gubica,

daj gor kakšno slikico, da vidim junakinjo.

Moram preveriti še, ampak mislim, da vem od katerega g. Zasesemparil, je tvoja Neli. Undecided

Prijatelji imajo od njega psičko in vsi mladički imajo podoben videz, sploh ušeska.

Se kaj oglasim, ko zvem.

Uživaj  tvojo trmoglavko, jaz trenutno z mojo ne morem, ker je pri mami na prisilnih počitnicah. Zdaj se ziher drajsa po zasneženem hribu. Grin Cheesy Grin Grin Wink

Jasmina
Logiran
gubica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #61 : četrtek, 15.01.2004 : 16:04:00 »

Peibie (Mojca), bulldoga mi je svetovala, nej tebe prasam za nasvet.
mogoce ves kako bi neli odvadla, da bi lulala na pojstlo?

neli se mi tko mascuje, ce kej ne sme al pa ce je kej kregana, al pa kej.
pa je ze nehala to delat, ucerej pa ka ni bla nc kregana, se je pa spet kr useen polulala na pojstlo. ne vem vec kaj nej nardim...

se mi zdi in tut vsi tko pravjo, da ma ful energije za buldoginjo in tut ful kondicije. je tko ziva in se mi tut zdi, da ze prhaja v puberteto, tko da me ful preiskusa in si vcasih res velik dovoli. sam te stvari vem da pasejo zraven. in ce nagaja pa ce kej zgrize, al karkoli, sej sm huda, pa jo posljem na prostor, sam to lulanje na pojstlo pa res ne gre nikamor.

fora je v tem, da drugac ze zdavnej ne lula in ne kaka vec notr. glede tega je res pridna. sam pojstla... joj... aja, pa se to, ne maram je fizicno kaznovat, tko da bi rada, ce mas kaksno drugo resitev... bi bla zlo hvalezna...

pozdravcek in hvala v naprej.
Logiran
AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« Odgovor #62 : četrtek, 15.01.2004 : 16:11:17 »

Mislim, da s silo res ne prideš nikamor sploh pri buldogu.

Dobro včasih ni druge rešitve kot da malo streseš za kožo, ampak.....

Peibie, daj napiši kaj. Ali pa seveda kdo drug, da vidimo kaj bi se dalo v tem primeru narediti, razen tega, da Neli dobi vrečko na lulo.  Wink Grin Grin Cool

Pozdrav buldožerjem,
Jasmina
Logiran
bunka
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #63 : nedelja, 18.01.2004 : 16:46:53 »

Pozdravljeni!
Sicer sem nova na tem forumu vendar ne tudi pri buldogih. Imam dve psički eno staro pet let in drugo eno leto. Obe sta živahni, nemogoči, razvajeni do onemoglosti sram skratka takšni kot so večinoma buldogi. Večjih problemov do sedaj (razen trme in neposlušnosti, ter uveljavjanja svoje volje ) nismo imeli.
Dokler nismo dobili druge psičke je bila starejša ful lepa rada je jedla in bila za buldoga lepo debela. Sedaj pa so začeli nastajati problemi saj je presuha ima namreč le 20 kg. Nikoli ni marala preveč briketov ampak smo ji morali kuhati hrano kot za ljudi dodajali smo ji vitamine. Sedaj pa tudi posebej za njo skuhane hrane noče, svetovali so mi naj ji dam brikete (te ki so veterinarski) in če ne bo pojedla naj jo pustim da bo že jedla ko bo lačna. Ena dan sem jo res pustila nekaj malega je pojedla ostalo pa pustila v posodi. Ker se mi je smilaila sem ji naslednji dan skuhala vendar tudi tega ne poje vsega. Včasih je pojedla tudi po tri polne posodice hrane, sedaj pa še eno ne. Kako naj jo poredim, da bo spet lepa?
Naj povem da se veliko igrata in sta na slpoh bolj aktivne. Je mogoče v tem problem? Ko jima damo hrano juj ločimo, saj je drugače veliko večino pojedla mlajša tako da ima mir pri hrani. Je morda užaljena in zato noče jesti?  Drugo psičko imamo že kakih devet mesecev zato mislim da ni problem v tem saj se drugače lepo razumeta!
mirjana
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #64 : nedelja, 18.01.2004 : 17:02:54 »

bunka:Tudi sama poznam kar nekaj buldogov,ki niso prav ješči in lastniki zanje kuhajo posebno hrano jih pitajo s posebaj skuhanim piscancem(posebej zanje,...itd)da bi vsaj malo pojedli.Vendar na koncu se je se vedno najbolj obnesel nacin,ki si ga opisala:
Psu das za jesti in po 15 minutah hrano umaknes.Naslednji dan mu das prav tako,ce ne poje ne bo jedel na koncu so se vsi psi jedli in noben ni shiral ali kaj podobnega....
Tudi sama imam nejescega psa in vem kako je to,zato ti povem da se ta nacin se najbolj obnese.Pes naj se ti ne smili,saj je on tisti ki te izsilujuje,moj pes tudi po tri dni ni jedel,pa s eje na koncu vendarle navadil na red Wink Wink

lp,pia
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #65 : torek, 20.01.2004 : 14:40:20 »

Ja, vse lepo in prav; pes izsiljuje, mu ponudis zaganje, stisnjeno v brikete, po 15 minutah vzames in tako naprej. Potem pa prides do tega, da pes v treh tednih poje, ce vse kuglice sestejes skupaj, mogoce dva polna obroka. Shocked Cloveka bi po zelo hitrem postopku spokali vsaj na psihiatrijo na oddelek za motnje hranjenja, pes pa izsiljuje. Roll Eyes Ja, saj vem, psi niso ljudje, ampak tako na lahko pa tudi ne gre vedno.

Se enkrat ponavljam, da je pametno ob takih nenavadnih spremembah vedenja (sploh ce gre za ne ravno najmlajsega psa) najprej pregledati kri (krvna slika IN biokemicne preiskave) in urin in izlociti morebitne bolezenske vzroke.

Tale 'bo ze jedel, ko bo lacen' se pri nekaterih psih sicer obnese, pri mnogih pa niti slucajno. Sploh pa ne potem, ko se pes ze navadi biti brez hrane (hmm, kdo ze pomislil na anoreksijo?). Na tejle strani http://www.bowchow.com/kidney.html je bolj spodaj poglavje Help with Inappetance, kjer je nastetih kar nekaj stvari, ki se obicajno obnesejo kot spodbujevalci apetita. Da pes sploh zacne spet jesti, potem se pa lahko pocasi vracata na normalno hrano.


Gubica, tule si me pa dobila. Grammy je vcasih to pocela, ampak bolj v stilu MOJE. Sicer ne z mojo posteljo, ampak s tujimi cloveskimi in predvsem pasjimi. Zdaj se sicer zelo trudim, da bi se spomnila, kaj sem naredila, da je s tem prenehala, ce ni celo minilo samo od sebe. Razmisljam.
Bi se pa jaz tega lotila cisto preprosto. Moja postelja je moja. Ce sem zelo prijazna in dobrovoljna, ti pa zelo pridna in se zelo potrudis to pokazati, ti dovolim, da se prides crkljat na posteljo, drugace pa nimas na njej kaj poceti.

Lp, Mojca
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #66 : torek, 20.01.2004 : 16:06:35 »

Ne trdim,da je nujno da probamo z briketi.Lahko probamo tudi s kuhano hrano(recimo kvalitetno pripravljen kuhan obrok).Seveda,ce vemo da je zdravstveno stanje psa stabilno,sem že v prenekaterih primerih zasledila da ta način deluje, Wink Cheesy
Velikokrat se namreč zgodi,da psi izsiljujejo pa se ljude tega sploh ne zavedamo...Ravno tako je pri hrani,tako kot majhni otroci so se tudi psi naučili izsiljevati...

No kakorkoli probaj ta način,če se ne obnese,pa bomo probali kaj drugega...

lp
Logiran
AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« Odgovor #67 : torek, 20.01.2004 : 16:11:00 »

Zdaj pa mi še nekaj povejte.

Čeprav imam Aisho že karnekaj časa, ne vem ali to delati vsi s svojimi buldogi.

Jih umivate tudi zadaj (rito in ta malo pri samičkah)?
Za spredaj je logično pri vseh pasmah očke mislim, gubico pa pri bolj nagubanih psih.

Jaz jo umivam zadaj, ker sem dobila tak napotek od "vzrediteljice". Poleti vsak dan, drugače na dva dni.

Pa še to! Imate posodice dvignjene od tal ali na tleh?

Pozdrav,
Jasmina
Logiran
gubica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #68 : sreda, 21.01.2004 : 09:41:22 »

moja neli ima repek tako pritisnjen na ritico, da ji moram vsaj obrisat z vlaznim robckom vsakic ko gre kakat. tudi ta malo, ker lula tako, da jo  pritisne ob tla, ce pa dezuje zunaj, pa to pomeni, da jo pritisne direkt v blato  Grin

imam pa se eno vprasanje. glede gubic pod ocmi. neli ima eno oko belo in kljub temu, da ji brisem in umivam, je se vedno rjavo. ali je res, da obstajajo prav za to neki robcki, ki jih ponavadi uporabljajo za bele pudlje in podobno? kje bi jih lahko dobila? neke robcke, ki so za umivanje uck in usesk sem ze probala, pa ne pomagajo.

posodice ima pa na tleh.
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #69 : sreda, 21.01.2004 : 13:49:45 »

No končno se je začelo nekaj dogajati tudi v temi o bulldogih  Grin...
Neli, kar se tiče prehrane je moja Liza ista...ne pa ne in konec...  Angry Midve sva počeli že marsikaj..od tega da sem sedela zraven nje in jo hranila iz roke, menjavanja vrste briketov, ponujala sem ji kuhano hrano...pa nič. Potem sem pač sčasoma ugotovila kaj ima zeloooo rada (surovi vampi, piščenec, mleta govedina, goveje srce, tuna, kalamari) in sva sklenili en kompromis. Jaz ji v brikete vmešam kakšno tako stvar, ona pa se potrudi in poje vsaj toliko, da ne shira..  Undecided
Glede lulanja na posteljo se pa strinjam z Mojco... moja postelje je MOJA ! Pri nas je tudi tako, da Liza lahko počne karkoli hoče, skače po stropu če ji paše...ampak na posteljo pa NE SME in PIKA ! Liza je ravno tako kar dolgo imela "lulane vaje". Lulala je v svojo posteljo..potem sem se pa en dan razjezila, nisem zamenjala polulane "posteljnine" in sem jo pustila naj spi na umazanem in polulanem. od takrat se to ne dogaja več.. Wink

Ps. Umijem jo občasno, ne vsak dan, razen ko ima "ženske težave"  Roll Eyes, posodice ima pa na tleh...

Lp, Eva
Logiran
gubica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #70 : četrtek, 22.01.2004 : 10:41:19 »

zivjo, eva. vidim da ima tvoja liza tudi eno oko belo, pa me zanima ali ima tudi pod njim dlaka postaja rjava? moja neli odkar je bila operirana na uckih (zleze solznice), ima rjavo. kako se tega znebim?
se nekaj. ima katera od vas buldoga, ki je imel ravno tako operirane oci? in ali so jim odstranili zleze ali samo nazaj zasili?
pozdravcek, kaja
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #71 : četrtek, 22.01.2004 : 13:56:06 »

Ojla Kaja..
Liza je imela operacijo učka ko je bila stara nekje 4 mesece. Bili sva v Lescah pri dr. Zlati Čop. Žlezo so ji samo zašili, ker ni priporočljivo da se jo odstrani. Menda je po odstranitvi pogosto ti. suho oko oz. uček nima dovolj solzic, pa pogostejša so vnetja. Pri bulldogih je to pogost pojav, oz. mislim da skorajda ne poznam bulldoga, ki tega ne bi imel.
Dlako pod učkom pa ima tudi Liza rjavo, ker se pač solzi in te solzice oksidirajo... Ni hudega, je pa res da ni prav lepo za videt. S čim se ta dlaka razbarva pa nimam pojma...Baje obstaja neka tekočina, kako se pa imenuje pa res ne vem. Sem že spraševala pa...  Huh mogoče bi pa Pia vedela, glede na to, da je obarvanost dlake pogst pojav tudi pri maltežanih??

LP, Eva
Logiran
gubica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #72 : četrtek, 29.01.2004 : 12:24:04 »

neli je imela obe ucki operirani. tut nekje pri stirih mesecih. so ji tudi samo nazaj zasili. sem slisala, da ni pametno zlez odstraniti, mi je doktor razlozil. sem pa mislila, da je to kaj povezano z rjavo dlako pod ucki, pa sem malo povprasala, pa so mi vsi rekli, da solzice oksidirajo. ampak bi kljub vsemu probala dobit kaj, da bi bilo manj rjavo. ker potem me vsi sprasujejo, ce je kaj narobe z njenimi ucki. pa ne samo zato. tudi zato, ker rada skrbim zanjo in ker imam rada, da je lepa in cista Smiley jaz sicer se nisem uspela jit vprasat v trgovine, ce to imajo, kaksno tekocino (ali pa vlazne robcke), ki bi to vsaj delno odstranilo, ce pa bom kaj nasla, pa sporocim.
poljupckajte svoje buldoge.
pozdravcek, kaja
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #73 : ponedeljek, 02.02.2004 : 17:51:10 »

Gubica pozdravljena!
Robčki za učke ti ne bojo razbarvali rjavih gub,jih boš samo očistila.Mi smo z
rednim čiščenjem in mazanjem uspeli razbarvat rjave gubice. :DTi bom povedala
kako.Gube najbrej očistiš z robčki za učke al pa z kakim sredstvom,ki ne vsebuje
alkohola napr.:Hibisept.Počakaš da se to malo posuši in nato obrišeš še z suhim
robčkom.Pol pa namažeš z kremo,ki se imenuje Pasta di Fissan!Probala sem z raznimi kremami,pa se vse razpacajo al ne ostanejo gor!Pasta di Fissan je pa edina,ki je odgovarjala!To je krema za dojenčkovo ritko.Ne vem če se jo da dobit
pri nas v lekarni,ker jaz jo kupujem v lekarni v Italiji.Probaj vprašat!Če  pa ti bojo
ponudili kako drugo napr.Penaten,ne vem probaj.Nam ni odgovarjala.Če ne pa ti
jo lahko tudi pošljem po pošti!Ta večja pakunga-100 ml stane pa cca.7 eurov.Jo pa
imaš kar za nekaj mesecev!
Naš bully sicer ni bil operiran,ampak gubice vseeno oksidirajo in postanejo rjave.
Ima pa že kar nekaj potomcev in zaenkrat ni bil še noben od njih operiran. Wink
Ni pa to nič strašnega!Se to pač pojavlja dokaj pogosto pri tej pasmi.


              Lep pozdrav in en bully slurp vsem vašim Bullyjem!! Kiss

                                                                                                    Sian        
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #74 : četrtek, 05.02.2004 : 21:09:06 »

Za Bunko:

Pozdravljeni!
Sicer sem nova na tem forumu vendar ne tudi pri buldogih. Imam dve psički eno staro pet let in drugo eno leto. Obe sta živahni, nemogoči, razvajeni do onemoglosti sram skratka takšni kot so večinoma buldogi. Večjih problemov do sedaj (razen trme in neposlušnosti, ter uveljavjanja svoje volje ) nismo imeli.
Dokler nismo dobili druge psičke je bila starejša ful lepa rada je jedla in bila za buldoga lepo debela. Sedaj pa so začeli nastajati problemi saj je presuha ima namreč le 20 kg. Nikoli ni marala preveč briketov ampak smo ji morali kuhati hrano kot za ljudi dodajali smo ji vitamine. Sedaj pa tudi posebej za njo skuhane hrane noče, svetovali so mi naj ji dam brikete (te ki so veterinarski) in če ne bo pojedla naj jo pustim da bo že jedla ko bo lačna. Ena dan sem jo res pustila nekaj malega je pojedla ostalo pa pustila v posodi. Ker se mi je smilaila sem ji naslednji dan skuhala vendar tudi tega ne poje vsega. Včasih je pojedla tudi po tri polne posodice hrane, sedaj pa še eno ne. Kako naj jo poredim, da bo spet lepa?
Naj povem da se veliko igrata in sta na slpoh bolj aktivne. Je mogoče v tem problem? Ko jima damo hrano juj ločimo, saj je drugače veliko večino pojedla mlajša tako da ima mir pri hrani. Je morda užaljena in zato noče jesti?  Drugo psičko imamo že kakih devet mesecev zato mislim da ni problem v tem saj se drugače lepo razumeta!
mirjana
Jaz sem imela podobne težave. Liza je bila sicer že prej neješča, ampak v času ko sem imela dve psički se je to še stopnjevalo. Na koncu je pojedla le še 1/4 hrane, ki je bila predpisana za njeno težo... kaj je bil razlog ne vem, mogoče ljubosumje ali pa kaj drugega. Naj pa povem, da je bila tamala precej dominantna in ko je šlo za hrano je raje pojedla še "pisker" kot pa da bi pustila Lizo zraven. Ko sem ju hranila ločeno je pa natančno vedela, da Liza malica in se je drla ko sraka, če ni smela zraven. No v vsakem primeru se je Liza VEDNO umaknila in ji prepustila kosilo. V tem času je pa shujšala iz 25 kg na 20 kg.
No sedaj sva sami in se zadeva obrača, je z večjim veseljem, sem ji pa tudi zamenjala hrano. Dajem ji brikete Bosch energy extra, ki so namenjeni psom, ki so bolj aktivni in pa psom, ki imajo nezadostno težo. Najboljša stvar pri teh briketih je ta, da je z psa, ki je težek 20 kg dnevna mera cca. 250 g briketov (za vse ostale je normalna dnevna količina nekje 350g in pa več) tako da Liza končno poje normalno količino hrano na dan... in pa v primerjavi z drugimi briketi imajo več beljakovin (27 %) in maščob (26%).
Jaz ji zjutraj dam eno polno polno merico (220 g) in ji hrano pustim. Čez dan te brikete počasi vse pozoba, zvečer pa jo še malce "zgoljufam" in ji dam še 100 g briketov, v katere ji vmešam kaj zeloooo dobrega (piščanca, kalamare, mleto dušeno govedino ipd.) in na ta način poje še 100g več. naj povem da je v 14 dnevih na teži pridobila malo manj kot 3 kg, kar je skoraj 15 % teže... To se mi zdi pa zelo veliko. Tako da ne vem no...poskusi na ta način.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines