mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 14:54:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 290221 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #75 : četrtek, 11.03.2004 : 21:47:05 »

Lep pozdrav vsem buldožerjem po Sloveniji in tudi drugod.

Full mi je blo fajn, ko sem prebirala vaša vprašanja, sporočila in prigode z vašimi buldogi. Tudi meni je ta pama prirasla k srcu, saj so nekaj posebnega. Sama sicer še nimam bully-a, na žalost Cry Cry. Sem pa hkrati vesela Smiley Smiley, ker sva se s fantom odločila, da bova kupila psička te pasme. Sicer sva se odločila, da počakava še nekaj časa, da se dodobra pozanimava o vsem kar moraš vedeti o tej pasmi in seveda, da prišparava tudi kak tolar. Kot vi lastniki tako ali tako že veste, da so razmeroma dragi, a vredni svojega denarja. Tako daa sva sklenila, da ga bova kupila v roku dveh let. Grin

Sedaj pa bi bila hvaležna vseh informacij o negi, prehrani, gibanju in vsem kar še zraven paše!!! Sploh pa katerega vzreditelja mi priporočate, ker jih je kar nekaj. Ali je možno, da mi sploh ne bodo hoteli prodati mladička, ker ga ne nameravam voditi na razstave? Undecided

Torej kateri od vzrediteljev je najboljši:
**
Miran Vidic


Hvala vam za odgovore že vnaprej!!!!

Želim vam še veliko let veselja in sreče z vašimi bully-ji in upam, da se vam kmalu pridružim v vašem veselju. Wink
pa pa
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #76 : petek, 12.03.2004 : 12:11:49 »

Živjo Bully lover!

Me veseli, da se je na forumu oglasil še en ljubitelj bulldogov in da se tudi v tej temi kaj dogaja...  Grin

Torej:
Citat
Kot vi lastniki tako ali tako že veste, da so razmeroma dragi, a vredni svojega denarja

Ja res...cene bulldogov so pri nas zelo visoke, gibljejo se tam nekje od 1000 eurov pa do vrtoglavih višin... razlog temu je, da so samičke večinoma oplojene umetno, da kotijo s carskim rezom, da imajo samičke maloštevilna legla, da je smrtnost mladičkov zelo visoka,da imajo mladički pogosto posebne in večje potrebe od mladičkov ostalih pasem in so s tem stroški vzreje veliko višji kot pri ostalih pasmah. Potem je tukaj še odvisna kvaliteta mladiča, koliko zvenečih imen je v rodovniku in kakšne preddispozicije ima za razstavnega psa... in pa jasno popularnost pasme... Ampak kot praviš se res splača...  Wink

Citat
Sedaj pa bi bila hvaležna vseh informacij o negi, prehrani, gibanju in vsem kar še zraven paše!!!

Glede prehrane, nege in gibanja ti ni potrebno komplicirati...Jaz sem na začetku sledila vsem nasvetom in poslušala vse kar so mi povedala... Pa ne sme jest tega, pa ne onega, pa morš pazit na to in tisto...  Roll Eyes Če bi se vseh teh nasvetov držala bi lahko Lizi zavila v vato in jo zaprla v vitrino..  Roll Eyes  Pač kužonu daješ brikete boljše kvalitete, priboljški pa...velja vse kot pri ostalih pasmah...
kar se tiče gibanja...so od bulldoga do bulldoga zahteve različne...eni so namreč nolj "leni" in se jim ne da kaj preveč, drugi so pa bolj živahni in jih je treba malce "bremzat"...sicer pa, ko ga spoznaš veš kdaj ima dovolj...  Glede nega tudi niso zahtevni...vsake toliko mu je treba očistiti gubice z vlažno brisačko, postriči nohte, skopaš ga po potrebi... Nič kompliciranega.

Citat
Sploh pa katerega vzreditelja mi priporočate, ker jih je kar nekaj.
Tukaj pa...kvaliteta vzreditelja je relativna...
Takole bom rekla...če bi jaz danes kupovala bulldoga, bi se skoraj 100% odločila za Želeta in Sonjo Kusetič... Zakaj? Zato, ker sem imela priložnost videt kako živijo njuni psi, lani sem videla kako sta pričakovala Hildino prvo leglo in kako sta se pripravila nanj...Povem ti lahko, da marsikateri starši ne pričakujejo otroke tako pripravljeni in s takim veseljem. Da ne bi govorila o tem ko je ta mladiček prišel na svet...kako skrbno ga je Sonja negovala, koliko truda, neprespanih noči in ljubezni je vložila vanj... Res neverjetno... In pohvale vredno... Mislim, da so celo slikice na strani bulldog kluba.   Kiss

Citat
Ali je možno, da mi sploh ne bodo hoteli prodati mladička, ker ga ne nameravam voditi na razstave?

Niso vsi bulldogi razstavni... včasih se zgodi, da se skoti perfekten mladič za katerega bi bilo škoda, da se ne bi razstavljal.. ampak to ni vsak in v vsakem leglu.. No takrat se mogoče zgodi, da vzreditelj išče kupca, ki ga bo razstavljal... Ampak ponavadi je izbira tvoja...

Uhhhh šele sedaj vidim, da sem napisala cel roman.....  Wink

LP, Eva
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #77 : petek, 12.03.2004 : 12:29:18 »

EVa!
Hvala lepa ya vse tvoje odgovore. Zelo sem ti hvaležna. Kot si napisala bi ti kupila psička pri Željku in sonji Kusetič. Koliko legel pa sta že imela? So njuni kužki zdravi? Za koliko denarja bi lahko pri njiju kupila psička? Vem da se o ceni ne sprašuje, saj moraš prewj vedeti veliko drugih stvari,ampak če so cene tudi zelo visoke recimo približno okoli 450.000,00 - 800.000,00,  Undecided Toliko pa ne vem če bom kdaj sploh sposobna dati za kužka, kljub temu da si zelo želim imeti to pasmo. Meni je zelo pomembno da bo kuža zdrav vendar taka cena pa bi bila res previsoka za moj žep. V tujini sem zasledila, da se cene ponavadi gibljejo med 1.500 EUR in 2.500 EUR, vendar so za 2.500 na prodaj razstavni kužki. Ma dosti o cenah. vesela bom če mi pošljete kako slikico od vaših bully- ov in še kak nasvet morda o vsem kar se tiče teh kužkov in njihovih vzrediteljev.

Lep pozdrav vsem  Smiley Wink Cheesy Grin
Urša
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #78 : petek, 12.03.2004 : 12:47:57 »

Živjo Urša...

Žele in Sonja sta imela lani prvo leglo, bil je en sam mladiček in je bil fantastičen... parila sta pa njunega Tysona in Hildo, ki sta oba krasna, zdrava in neproblematična psa... Vzrejati sta začela iz ljubezni do bulldogov in to počneta samo za lastno zadovoljstvo... Sonja je tudi tajnica v bulldog klubu in ti res priporočam, da jo pokličeš in se pogovoriš z njo. Je zelo prijazna gospa, ki ti bo rade volje dala odgovore na vsa vprašanja in ti tudi svetovala in ponudila pomoč pri nakupu...
Za kakšno ceno bi lahko kupila kužka pri njiju ne vem, ampak o tistih 450.000 do 800.000... lepo te prosim. To cifro sem pri nas slišala le od enega "vzreditelja" in je od mene in pa nekaj ljudi, ki se na to razumejo požela salve smeha... Cena kužka je odvisna od njegove kvalitete...kot rečeno je pa neka normalna cena od 1000 eurov naprej. Osebno več kot 1500 eurov ne bi dala... Za primer ti povem, da je lani eden izmed "top" vzrediteljev prodal fantastičnega samčka z vsemi preddispozicijami da postane krasen razstavni pes za 1500 eurov...  Tko da tistih 800.000...pa ja  Grin Grin Grin....

Slikice bulldogov boš našla pa v galeriji mojpes.net...mogoče te bodo zanimale tiste iz bulldog piknikov...pa še na spletni strani kluba jih je kar nekaj...  Grin
http://www.mojpes.net/galerija/thumbnails.php?album=40
http://www.mojpes.net/galerija/thumbnails.php?album=45


Lp, Eva
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #79 : petek, 12.03.2004 : 13:15:07 »

Hello!

Pogledala sem fotke ful so lepe. Od koga pa so mladički na slikicah na strani kluba za angleške buldoge? Ej kok so srčkani, da bi jih kr pojedla. Grin

Imam vprašanje. Kako narediš citat v okvirčku? Sem že nekaj probavala pa nič. sram

Zdej pa vas prosim, vse bully lastnike oziroma vse ljubitelje te pasme, da mi date kak predlog za ime mojega bodočega bully-a ( samčka ).

Thanks, se še slišimo.
Lp Urša
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #80 : petek, 12.03.2004 : 13:26:57 »

Ojla!

Dodajam še eno malenkost...da ne bi bil kdo užaljen...
Sonja in Žele sta bila moja izbira na osnovi intuicije in mojih lastnih predstav kako bi bilo treba skrbet za mladičke in kako živijo njuni pesjani... so pa še drugi vzreditelji, ki se zavzemajo za pasmo in zanjo veliko naredili... Npr. gospod Tone Kovačič... tudi on ima krasne pesjane in se zelo trudi za in okrog njih  Wink  in če vzameš kužona iz njegove vzreje ti tudi ne bo žal...  Kiss

Na slikicah bulldog kluba je pa tisti mladiček ki ima piko na bučki Sonjin...tiste tri štručke, ki so v "kompletu" so pa Tonetove... Za ostale ne vem...

LP, Eva
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #81 : petek, 12.03.2004 : 13:34:12 »

Sama nimam buldoga, ceprav mi je pasma vsec. Ne me narobe razumet, pesjani so mi zelooo simpaticni, super so za cmokat, krasne face pokajo, ampak niso "moj tip" psa (na mojem "must have" seznamu so trenutno itak le kake 4 pasme). Ce bi imela bullija, samcka, bi mu pa vsekakor dala ime Turbo (nicki bi potem bili Turbadur, Turbic, Turbek,...). Grin

Citiras pa tako, da tekst, ki ga zelis citirati, das med (quote)(/quote), le da namesto () das [] oklepaje; npr.
(quote)bla bla(/quote) izgleda tako (ce zamenjas () z []):

Citat
bla bla
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #82 : petek, 12.03.2004 : 13:41:49 »

Ok, najprej, zivjo, Ursa, dobrodosla!

Potem pa, da ne bo pomote, Sonja in Zele sta krasna, Tyson moj srcek smrcek, Hilda pa vnukinja od nase Ditke; trenutno imajo 7 malih kepic, ki dirigirajo zivljenje vsem v hisi.

A glede na tole:

Vzrejati sta začela iz ljubezni do bulldogov


ostali vzrejajo pa iz sovrastva do buldogov?  Huh Grin Grin

Buldoge lahko vzrejas, samo ce jih imas res rad; ce ti je razlog denar, zelo hitro zapres stacuno, saj obstaja mnogo precej lazjih nacinov za zasluzek kot vzreja buldogov.

Ursa, v klubu so veseli vsakega 'nadebudneza' Wink, ki bi se rad kaj naucil o pasmi, pridruzi se jim, spoznaj cim vec vzrediteljev in cim vec psov in njihovih lastnikov, tako si bos najlazje ustvarila mnenje o vsakem vzreditelju posebej in se lazje odlocila, kateri je tisti, ki se ti zdi najbolj primeren. Racunaj na to, da vecina zeli povratne informacije o svojih psih in da boste v stiku 10 in vec let.  Cheesy

O cenah pa tole, postavlja jih trg in so tocno taksne, kot jih trg pozre.

Lp, Mojca

Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #83 : petek, 12.03.2004 : 13:42:58 »

Nanook ta ime si si pa dobr spomnila Grin
 
Citat
Ce bi imela bullija, samcka, bi mu pa vsekakor dala ime Turbo

Se mi zdi da bi mu res kr pasu, čeprav vem da je bolj počasen kot kej druzga, ampak prav zato je cool - nasprotje.

Thanks
Lp Urša
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #84 : petek, 12.03.2004 : 13:51:19 »

 Grin Grin Grin Turbo...  Roll Eyes Posrečeno...
nanook a si predstavlješ tipičnega, lenega, zavaljenega bullija, ki se mu še tace ne ljubi dvignit, da bi se polulal...in ki ga moraš dobesedno na kolenih prosit, če lahko blagovoli it malo hitreje, da boš še pred večerom doma iz jutranjega sprehoda ( Tanja & Jure...ne opisujem Pakota...neeeeeeeeeeee  Grin Grin)... in mu je ime TURBO  Grin Grin Grin Super ime....  Grin Wink Potem lahko razlagaš, da je sicer bolj hiter, ampak da mu danes slučajno turbina ne dela...  Shocked Grin Tongue

Ps. Če bi jaz imela samčka bi bil Petrus ali pa Oskar...

LP, Eva
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #85 : petek, 12.03.2004 : 13:55:07 »

Citat
ostali vzrejajo pa iz sovrastva do buldogov

Mojca saj veš kaj sem mislila...veliko jih vzreja zaradi denarja...in nekateri živijo večinoma le od tega... sej veš da je tako...  Wink

Lp, Eva
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #86 : petek, 12.03.2004 : 14:19:11 »

Mojca saj veš kaj sem mislila...veliko jih vzreja zaradi denarja...in nekateri živijo večinoma le od tega... sej veš da je tako...  Wink



Pravzaprav ne vem, kaj si mislila, saj cisto vsi vzrejajo za denar, nobeden jih ne senkuje ali menja za gnile hruske.

Je pa eno majckeno razlike v tem, koliko v svoje pse in vzrejo vlagajo, a ne?

Opravicevat cene z visokimi stroski legla je pa lahko, ce ne ves, kaksni so stroski legla buldogov in kaksni so stroski drugih legel, verjemi, da razlika ni tako enormna. Cena je taka, kot jo pozre trg.

Lp, Mojca

P.s. Zalostno, da v galeriji SKAB-a ne spoznas se kaksnega mladica ...
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #87 : petek, 12.03.2004 : 14:32:17 »

Veš kaj Mojca... sploh ne bom komentirala in se spuščala v razglabljanja in razprave, ker nimam ne volje ne energije za spletkarjenje... Žalostno je le to, da očitno nihče ne sme povedat svojega mnenja in razmišljanj, ne da bi ga poskusili malo manj ko linčat...  Cry  Očitno ne sme sme imeti nihče SVOJEGA mnenja in stališč... Potem pa najboljše, da kar vsi zapustimo tale forum, da bo tebi zadovoljeno...  Wink Če pa imaš kakšno osebno zamero, mi lahko pošlješ tudi mail... Wink

LP, Eva
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #88 : petek, 12.03.2004 : 14:58:36 »

Se opravicujem, ce je moje razmisljanje o vzreji, cenah in trgu tako bogokletno, da bi se komu zdelo, da ga zelim lincat, ali bog ne daj, da bi zapustil forum, da pa bi gojila kaksno zamero do koga, ki postavi ceno za psa, pa se najmanj. Je samo in zgolj produkt nekajletnega opazovanja vzreje in dogajanja na pasji sceni.

Debata o cenah psov se mi zdi pac zanimiva, se vedno pa verjamem, da je cena taka, kot jo pozre trg, pes pa je vreden tocno toliko, kot ga ceni lastnik.

Lp, Mojca
Logiran
AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« Odgovor #89 : petek, 12.03.2004 : 15:40:42 »

Najprej naj povem, da bom povedala svoje mnenje in niti slučajno ne mislim nobenega "pikat". Do omenjenih ne gojim nobenih negativnih čustev ali kaj podobnega. zato naj se nobeden ne počuti ogroženega, ker sem itak samo ena dušica, ki nima najboljših izkušenj z "vzrediteljem" Undecided.

Nikoli in res nikoli se ne bi odločila za nakup psa, ker nekdo prebedi ne vem koliko noči ob mladičih, in ker je nekdo takooooooo grozno prijazen. Jaz sem takrat nasedla. Pa ne bom nikoli več (upam, da to ni tisto "never say never"). Mislim, da je še kako pomembno kdo so starši, stari starši, katere bolezni oziroma okvare so se pojavljale koleno, dva ali tri nazaj.

Potem pa kupiš psa, ki se tako zelo razlikuje od tistih, ki jih gledamo na boljših razstavah. Pa tudi tistih, ki jih gledamo na spletnih straneh evropskih top vzrediteljev.

Cena. Nikoli v nobenem leglu ne more biti cena za vse mladiče enaka. Nekateri slov. vzreditelji delajo ravno to.
Glede 800.000 SIT pa sem slišala, da je bil en razstavni pes (aktualen) kuplejn še za malo višjo ceno. Sicer star več kot pol leta, ampak cena pa je bila takšna.

Pri buldogu se napake ne vidijo pri mladiču. Nekatere že, večina pa ne.

Rada bi samo, da se kdo ne nasanka tako kot jaz, ki sem si kupila psa za cartanje za takrat 3000 DEM. Ne rečem, da ni vredna. Glede na to koliko veselja Grin Cheesy ti da kuža, je vreden še več.

Za toliko denarja dobiš v bljižnjih državah (Belgija, Nizozemska...) že zelo dobrega razstavnega psa, ki pa ti ravno tako nudi veliko veselja, kot vsak drugi. Hočem povedat samo to, da bi se slov. vzreditelji morali spustiti malo nižje in pogledat okoli sebe. Absolutno pa delat več na zdravju in kvaliteti naših buldogov.

Lepo se imejte s svojimi gubicami,
Jasmina
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines