mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 17:27:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 290576 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #90 : petek, 12.03.2004 : 15:44:05 »

Mojca, zame je moj kosmatin neprecenljiv. Wink Pa nimam buldoga, ampak vseeno ena majhna zanimivost: ko sem ga kupovala, nisem vzrediteljice vprasala za ceno - povedala mi jo je sama, ko je videla, da sem resna.

LP, Miska

PS: moji sorodniki imajo buldoga od  g. Vidica. On je pravi Turbek, pa se malo bombe poleg. Grin
Logiran
AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« Odgovor #91 : petek, 12.03.2004 : 15:48:47 »

Zagotovo, da je vsako bitje neprecenljivo. Se strinjam.

Ni pa mi všeč, da nekateri tako visoko ocenijo svoj trud, ki mogoče sploh ni bil tolikšen. Leti na "vzrediteljico" moje Aishe!!!!!Da ne bo pomote.
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #92 : petek, 12.03.2004 : 16:35:24 »

Miska, natanko tako. Smiley

Na sreco je zdravstveno stanje buldogov pri nas sorazmerno dobro. Ko isces mladica, pa je zadnje case tudi kar nekaj izbire in lahko izbiras med pet-puppyji in razstavnim potencialom. Pocasi se to zacenja poznati tudi ze na ceni. Shocked Wink Pa smo spet pri trgu in konkurenci.  Tongue Grin Zdrava rec, ker se je potem treba malo potruditi.

In prav pocasi tudi v glave ljudi kaplja t.i. kinoloska zavest; da se psa ne kupuje kot skatlo spagetov (poskusis in vrzes stran, ce ni dobro Lips Sealed).

Vesela sem vecjega stevila legel in vzrediteljev, tako si lazje ustvaris neko sliko o pasmi in tem, kaj te caka.

Vedno bom rekla, obiscite cim vec vzrediteljev in spoznajte cim vec psov, tako bo odlocitev lazja. In manj zgodb, kot je Jasminina. Pa je njena se srecna, saj je zdaj Ajsa zdrava in zadovoljna.

Lp, Mojca
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #93 : petek, 12.03.2004 : 17:51:30 »

Hello buldožerji Grin

ful sem že dobila veliko informacij o tej pasmi, vendar sem že kar zaskrbljena, če bom sploh izbrala pravega vzreditelja in če bo moj kuža zdrav. Nekaj časa nazaj sem po elektronski pošti vzpostavila stik tudi z g. Šinkom, ki je bil vesel za zanimanje o tej pasmi in povedal da je zelo pomembno da mladička kupiš pri dobrem vzreditelju. Omenij je nekaj zdravstvenih težav, kot so kolčna displazija, težko dihanje... Vendar mi je omenil da je manjša verjetnost zdravstvenih težav, če je mladič od dobrega vzreditelja. Nekje pa sem zasledila, da imam jaz kot kupec mlaička pravico zahtevati vpogled v rodovnik staršev, kjer naj bi bili tudi vsi zdravstveni podatki in zapisano naj bi bilo tudi, če je kuža imel slikane kolke. Nekaj na ta način.

Skrbi pa me tudi da bi slučajno ostala brez tega psa, saj naj ti nekateri vzreditelji nebi prodali psa, če jim enostavno nisi všeč, kar pa ne pomeni, da kuža nebi imel v tvojem domu veliko ljubezni in veliko dobrih ljudi okoli njega ter pasjih prijateljev. V takem primeru bi bila zelo žalostna Cry Cry

Sicer živim v bloku, vendar kuža nebi rabil hodoti po stopnicah, ker imamo dvigala, pa še nikoli nebi bil sam saj so od fanta starši vedno doma.

Zdaj pa me zanima kolikokrat na leto vi vašega bully-a skopate in kje ga okopate. Midva s fantom sva namreč nameravala oz. nameravava kupiti pasjo kad, ki sva jo zasledila na neki internetni strani.

Jasmina ti imaš ful luštkano psičko.
papa
Urša
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #94 : petek, 12.03.2004 : 19:18:33 »

Ursa, ko kupujes psa, je rodovnik tisti papir, ki ga uporabis za zbiranje in preverjanje informacij. Na njem so napisani predniki in z malo iznajdljivosti in firbcnosti na internetu kaj hitro najdes informacije o psih, ki se pojavljajo v rodovniku. Vzreditelj, ce je tak, kot mora biti, ti bo z veseljem sam postregel z vsem, kar o prednikih ve. S Tonetom smo znali dolgo v noc premlevati prednike in ostalo zlahto, tudi generacije, ki niso vec vpisane v rodovniku. Z Mirjano, mamo_pei na forumu, pa znava imeti o zlahti nasih drugih dveh dam take pogovore, da si na Mobitelu prste manejo. Grin Grin

Slikanje kolkov v Sloveniji ni pogoj za pridobitev vzrejnega dovoljenja buldogov, ceprav je displazija po statistikah pri pasmi zelo prisotna, je pa tudi res, da tezave zaradi displazije kolkov pri buldogih niso tako perece kot pri marsikateri drugi pasmi. Ravno tako so tezave s komolcno displazijo, pa s kriznimi vezmi (sploh pri tistih, ki se jim pozabi povedati, da so buldogi in da buldogi ne skacejo meter in pol sonozno v zrak Wink), pa s hrbtenico. Nekaj je tezav s kozo, ocmi in usesi. Tezave z dihanjem so zoprna rec in res je treba biti pozoren, se pa da vecini tezav izogniti, ce je pes v dobri kondiciji in ce ne pocnemo neumnosti v stilu iz avta s klimo na 40 stopinj laufat. Pa buldogu ni ravno za verjet, da bo sam vedel, kdaj je dovolj. Roll Eyes

Prepricana sem, da bosta nasla psa in vzreditelja zase, sploh ce sta se ze tako kmalu odlocila iskati. Oglasita se na kaksni razstavi, saj se vedno najde kaksen clan kluba, ki z veseljem ure in ure govori o teh psih (prisezem, da bos imela ti prej dovolj kot lastniki buldogov Wink).

Aja, se o kopanju. Ditka se kopa v nasi banji, takrat ko je umazana. Priznam, da je cel prasicek, saj se poci po tleh ravno tam, kjer bi bilo najmanj treba. In, ja sram, cesanje ni ravno moja mocna tocka. Tako da se kopa na mesec do dva.

Ce prej ne, se pa oglasita vsaj na jesenski specialki. Bo gotovo pestro.

Lp, Mojca
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #95 : sobota, 13.03.2004 : 11:08:22 »

Citat
...(sploh pri tistih, ki se jim pozabi povedati, da so buldogi in da buldogi ne skacejo meter in pol sonozno v zrak Wink ),...

 Grin Grin Grin Grin Turboti! Wink

Ma ne vem, ko jaz vidim buldoga, mi v glavi odzvanja samo eno ime-Turbo, pa ni vazno ali je hiperaktivec ali pa tak bolj miren. Od sestricne starejsemu sinu namrec pravimo turbo Kiss, za hec.

(Em, Tasa, ce to beres, to ne pomeni, da zgleda mali kot buldog...aja, pa lastniki in ljubitelji bullijev, to spet ne pomeni, da so pa buldogi grdi... sram Bom raje tiho. Lips Sealed)
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #96 : nedelja, 14.03.2004 : 00:15:40 »

Hello!!

Jaz sem pa vzpostavila stik z gospo Sonjo in moram reč, da je res prijazna gospa in vedno pripravljena pomagati. Sicer sem ji po mailu poslala polno vprašanj in mi je na hitro odgovorila le na enega, ampak me je povabila na obisk, da mi bo z veseljem odgovorila na vsa vprašanja. Dala mi je tudi telefonsko, da se dogovoriva za obisk, hkrati pa bom lahko še mladičke mal pogledala, saj ma lih leglo zdaj. Pa še slikice mi je poslala po mailu. Grin

Tolk so srčkani kužki. Cheesy

Lp Urša

p.s. PA LEPA HVALA VSEM ZA VAŠO POMOČ.

Se še kaj beremo!!! Grin

papa
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #97 : nedelja, 14.03.2004 : 09:07:27 »

Mene pa zanima kaksni so vzrejni pogoji za angleske buldoge? In kaj je poleg nujnih testov se priporocljivo, da se preveri pred parjenjem (poleg tistega kar velja za vse pse)! lp
Logiran

Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #98 : nedelja, 14.03.2004 : 13:16:18 »

Ursa, uzivajte na obisku, pa fejst zulite! Cheesy Se zna kaj hitro zgoditi, da se ti kaksna mala kepa zapleza v narocje in je ne spustis nikdar vec. Wink Grin

Tanja, buldog za vzrejno dovoljenje ne potrebuje nobenih zdravstvenih pregledov, tako da je kar na potencialnem kupcu, da preveri (pri vzreditelju ali kako drugace), kaksno je zdravstveno stanje zlahte. Pri nas je to dokaj enostavno, saj so buldozerji kar lepo povezani med seboj in lahko na, recimo, enem pikniku izves marsikaj o druzini. Je pa zivljenje nasih buldogov resnicno sorazmerno zdravo. Za primer lahko povem, da je imela Ditka v skoraj 7 letih trikrat natrgane kolenske vezi (pac, no, malo je krizana z zajcem  sram), zaceljene brez operacije, eno bradavico, eno deformirano blazinico (je treba vcasih noge dvigniti, ko hodis  Shocked), vsako zimo je na mega dozah omega 3, ker ima drugace zelo suho kozo, in enkrat ali dvakrat je imela rahlo vnete oci; vsake kvatre enkrat ji zbrisem nosno gubo in usesa, ko ravno pride mimo in imam robec v roki, treba ji je strici nohte, ceprav tako kot Bagi to z veseljem naredi tudi sama Cool, vsake toliko se jo vrze v banjo, ker je pac prasicek, jaz pa ne prav pridna frizerka, s hrano nima nobenih tezav, od vampov do briketov, bi bila pa hitro kot sod, ce bi lahko jedla, kolikor bi hotela, sprehaja se rada, plava, ce je treba, drugace pa brodi po vodi, rada se sanka po trebuhu po visokem snegu, z vrocino in dihanjem nima vecjih tezav, samo pocasneje se ohladi, ko se enkrat segreje. En tak povprecen buldog.

Saj kar ne morem verjeti, da ima ze skoraj 7 let! Shocked Zame je se vedno tista mala 8-mesecna zavijajoca hijena, ki sem jo prvic videla. Vcasih bi ji populil usesa, vcasih pa je tako ljubka, da se kar stopis.

Evo, konec ode Ditki! Tongue Grin Grin

Lp, Mojca
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #99 : nedelja, 14.03.2004 : 16:02:33 »

Hvala Peibie! Cheesy  Ves, Ales je zadnjic med enim od mojih blebetanj o tisoc in eni pasmi spet izjavil, da hoce buldoga (to govori ze celo vecnost Roll Eyes). Sem ze mislila, da sem ga prepricala, da to ni pametna ideja, pa ocitno temu ni tako. Hvalabogu, da zaenkrat ni prostora za se eno pasjo duso, ker sem mu obljubila, da tokrat lahko on izbira. Saj ves, mala vrazicka je bila moja ideja! Grin
lp in  Kiss Ditki in Grammy
Logiran

bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #100 : nedelja, 14.03.2004 : 16:58:09 »

Lep pozdrav!!

Mojca zanima me kje si ti kupla svojo kepico Ditko?
A ti poznaš gospo Sonjo? Pa ker sem prebrala, da je tvoja Ditka stara 7 let me zanima, če si kdaj imela mladičke oziroma, če hodiš kaj na razstave s svojo kužiko? Kot sem prebrala imate doma veliko prigod z vašo psičko, to mora biti zanjimivo in hecno, ko gledaš svojo kužiko pri njenih vragolijah. Se ti je mogoče kdaj zgodlo, da se tvoja psička ni s kakim psom zastopla ali pa de je bla agresivna? Čeprav vem da so miroljubni in prijazni kužki. No vsaj tisti, ki sem jih jaz kdaj srečala in čohala. Cheesy

Drugače pa komaj čakam, da mi kaka kepica zleze v naročje!!!! Grin
Aja še nekaj je. Ali je možno, da bo mama od mladičkov huda zdej ko ma mlade in ker me ne bo poznala ali so to eni veliki crkljivčki navkljub vsemu. Če se ne motim si ti napisala , da je Sonja ful prijazna gospa zato verjetno poznaš njo in njene pse.

Lep pozdrav vsem buldožerjem.
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #101 : nedelja, 14.03.2004 : 17:10:15 »

Še eno stvar sem pozabila Roll Eyes, smotka jst. Grin
Zasledila sem in sicer na strani kluba za velike pasme in milose, da ima gospod ** kar dva legla mladičev.In sicer iz prvega legla ima 5 punc, ki so se skotile mislim da 19.02.04, v drugem pa 3 fante in 2 punci, ki so se skotili 11.03.04.
Nevem a ni to mal preveč mladičkov naenkrat?
Mamici sta sicer različni, oče je pa isti - Indy.

Ne vem kaj bi rekla. Nekje sem zasledila, da taki ki imajo več legel naenkrat, da se jim gre samo za denar. Jaz o tem lih ne bom in ne morem sodit!

Me pa zanima vaše mnenje, saj imate kužke doma pa verjetno se malo več na vzreditelje spoznate, kot jaz. Sploh pa bi me veselilo, če bi se oglasu še kdo, ki je kužka kupil pri tem gospodu, da bi mi lahko kaj več povedal.

Lp Urša
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #102 : ponedeljek, 15.03.2004 : 00:28:58 »

Tanja, reci ze enkrat Alesu, naj pride Ditko pogledat. Pa po moje ne bojo imeli skabovci nic proti, ce ga na kaksen piknik na ogled pripeljes.

Ditka je imela eno leglo se pri svojem vzreditelju Tonetu Kovacicu (k nama je prisla, ko je bila stara dobri 2 leti - Tadejeva ljubezen na prvi pogled oz. lajez), iz tega legla je samo njegova Diva, ki je mama od Zoltanove Joy in Sonjine Hilde, drugo leglo pa je imela lani poleti s samckom z Nizozemske, ki je tudi oce Zoltanovega Indyja (skratka sama zlahta  Grin), pri njenem solastniku in vzreditelju nasih Golding pejk Wink, od tu pa so Macho, Dzomba in mala Bambi.
Vsake toliko pa gre tudi na kaksno razstavo, njena usesa je ne naredijo ravno svetovno prvakinjo, drugace pa je prav cedna. Wink Tule http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=409 sta na zadnji sliki z mlajsim bratom Cosmopolitanom.
Drugi psi je naceloma ne zanimajo, razen ce se priblizajo meni ali Tadeju, je namrec ljubosumna in posesivna do amena, najina huda vzgojna napaka, s kom drugim je cisto pridna. To zgleda tako, da gre po cesti Ditka in za njo trop psov, ona ne trza, potem pa se kdo iz tropa nameni proti nama in Dita to zelo hitro in predvsem glasno prepreci.

Ne boj se, pri Sonji te bodo lepo sprejeli vsi, tudi Tyson, Hilda in Bejba.

Imeti vec legel buldogov naenkrat je po moje bolj vprasanje, ali zmores. Kot sem ze napisala, vzrejati prave buldoge, ne da bi jih imel rad, je tezko. Po moje te kar hitro mine, cisto prevec dela in predvsem skrbi. Sta pa to Zoltanovi prvi legli, tako da se ne bo mogel oglasiti nihce, ki bi imel njegovega psa.

Ce sem se kaj pozabila, je to zato, ker ze mocno spim sram.

Lp, Mojca
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #103 : ponedeljek, 15.03.2004 : 09:01:40 »

Peibie, obljubim, da se enkrat oglasimo. Saj zdaj se nam bo tako ze zacela pasja sola in bomo se veckrat v Ljubljani. Sicer je pa Ditko ze videl, takrat ko smo sli po Bagi in je bil, jasno, navdusen! Grin lp
Logiran

bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #104 : ponedeljek, 15.03.2004 : 11:50:33 »

Pozdrav buldožerji! Grin

Danes popoldan bom poklicala Sonjo, da se dogovoriva za obisk. Komaj čakam!!! Grin

Moram še film za fotiča kupit, da jih bom mal poslikala.

Zasledila sem da je 27. Marca in 28. Marca razstava v Ljubljani, zato me zanima ker dan bodo buldogi, da jih pridem mal ogledovat in slikat, pa da koga še kaj povprašam in spoznam čim več ljudi, ki ljubijo bully-e!!! Grin Grin

Mojca boš ti tudi na razstavi v Ljubljani? Če boš bi me veselilo, če bi te spoznala in tvojo Ditko.

Lp, Urša
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines