mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 16:51:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 291105 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« : sreda, 20.11.2002 : 15:23:54 »

Čez nekaj dni pričakujemo novega družinskega člana - malo angleško buldoginjo.. Cheesy Glede da s to pasmo nimam čisto nobenih izkušenj bi prosila vse vse lastnike tovrstnih kužkov za kakršenkoli nasvet v zvezi z nego, kopanjem, prehrano, vzgojo, koliko gibanja tak kužek potrebuje. Slišala sem da ni priporočljivo da hodi na daljše sprehode... Huh Vsi kužki so ponavadi zelo aktivni, zato nimam niti približne predstave koliko dolgi naj bi bili najini sprehodi?
Kakšno opremo potrebujem (krtače, šampone), vsake koliko časa jo lahko skopam?
Ima majhno napako na ušesih, tako da bi jih bilo treba povezati. Na koga se lahko obrnem, ali je veterinar pravi naslov za to..koliko časa kužek nosi tako povezo na ušeskih?
Katera hrana je najbolj primerna (briketi, konzerve) in ali je treba tej hrani dodajati kakšne vitamine?
Hvala vnaprej za vse predloge in nasvete,
Eva Wink
Logiran
althea
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 154


« Odgovor #1 : četrtek, 21.11.2002 : 10:51:48 »

Živjo afna:))

Kako pa že veš za napako na ušesih?
A je kaj hujšega...

Lp, Zoran
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #2 : četrtek, 21.11.2002 : 11:21:07 »

afna se je narobe izrazila. psička nepravilno nosi ušesa. jih je pač treba povijat da bosta imela pravilno lego, tako kot je za buldoga predpisana.
afna, ta to za žal niso veterinarji pravi naslov. to ti lahko pove vzreditelj (če seveda zna)
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #3 : četrtek, 21.11.2002 : 11:43:25 »

Eva, lepo pozdravljena med buldozerji!

Pa dajmo lepo pocasi. Najprej sprehodi: mene ostali buldozerji obicajno vlecejo za usesa, ker trdim, da mora biti buldog v zelo dobri kondiciji, ce hocemo, da bo zdrav. Celo boljsi kot kaksen drug pes, saj so obremenitve sklepov tako manjse, vezi mocnejse, dihanje lazje ... Je pa ena stvar, ki jo moras imeti vedno pred ocmi, buldog nikoli in nikdar ne sme noreti in skakati. To je vcasih zelo tezko, verjemi, nasa Ditka ima zato vsake 2 leti natrgane kolenske vezi. Sploh moras paziti do nekje enega leta. Sprehodi so krasni, ampak pocasi, v njegovem kasu. Poznam tudi samca, ki prehodi 16 km, pa mu ni nic hudega. Zaceti je treba pocasi in mu nikdar dovoliti, da nori.

Buldogova koza je lahko izjemno obcutljiva, ceprav je to pri nas malo znano. Ravno tako kot shar pei je nagnjen k demodeksu, alergijam na hrano, reakcijam na prevec suh zrak ... Pri nas smo dolga leta uporabljali Clorexyderm, pa se je nekje od pomladi nekaj spremenilo in mi nobena od psic ne odreagira dobro nanj. Zato smo zamenjali s Hagnovim Dog It Essentials in smo vse 4 zelo zadovoljne. Pa tudi kaksnega balzama semtertja se buldog ne brani. Kopamo se cisto po potrebi, obicajno na nekje 3 mesece. Jaz prisegam na gumijaste krtace in rokavice.

Hranimo jo z briketi, trenutno ovcetino od Nutra. Konzervam se jaz na dalec izogibam, saj znata tako buldog kot shar pei precej hitro odreagirati na konzervanse v njih s kaksnim grdim ulkusom na kozi. Najverjetneje ti hrani ne bo treba dodajati nicesar, ce se bos odlocila za kvalitetno briketirano hrano.

Kar se tice usesk je pa takole, veterinar ti pri lepljenju ne bo prav nic pomagal. Kdo pa je vzreditelj od tvoje kuzice? (In koliko je stara?) Ce ti lepljenja ne bo pokazal vzreditelj, lahko prideta z malcico tudi k meni in te bom jaz naucila. Najprej pa se je fino prepricati, da ne gre za poskodbo hrustanca ob tetoviranju, ker potem vse lepljenje tega sveta ne bo pomagalo. Je pa to pri buldogu kar pogosto. Drugace pa redno lepljenje pomaga nekje v 5 tednih.

No, povej nam kaj vec o svoji malcici. Od kod prihaja, kdo je vzreditelj, koliko je stara, kdo sta mamica in ocka ...

Lp, Mojca in tacke
Logiran
AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« Odgovor #4 : petek, 22.11.2002 : 09:54:47 »

Pozdravljena!

Tudi jaz imam buldoginjo (govorim, kot da se slika ne vidi). Sicer sem proti Mojci še začetnica (moja Aisha je namreč jutri stara šele 14 mesecev). Se pa strinjam z njo v vsem. Glede kondicije pa absolutno. Moja je živo srebro na štirih nogah. Če jo malo lepše pogledaš, že išče igračke. Nora je na žogice Grin.
Tudi jaz sem jo hranila z Nutro (ovčetina in riž - rada jo je imela). Zdaj pa je dietno Eukanubo Fish & Potato. To je veselje pri skledi Cheesy. Ugotovila sem, da ima zeloooo rada ribice. Ker je imela alergijo, mi je veterinar svetoval naj menjam tudi hrano, čeprav je vzrok alergije bil v bolhah -verjetno. Ker se igra z drugimi psički v parku, je izgleda kakšno staknila in postala cela bulasta. Z bolhicami ima veliko buldogov probleme. Sicer pa nasploh s kožo. Enkrat na teden ji dam skuto z jajčko zraven hrane (za dlako). Moja je drugače vsejed. Nora je še na topljeni sirček (zdenka sir....).
Eva, boš imela prvega buldoga? Aisha je moja prva, zato sem čisto paf nad njenim karakterjem. Ful je pridna kuža.
Kopam jo kot Mojca. Po potrebi. Šampon pa ima proti zunanjim zajedalcem z nerc oljem. Je kar redu.
Krtačim jo prav tako z gumijasto in zraven še s trimerjem.
No, saj sem povedala, da se v vsem strinjam z Mojco. Kar sem jo vprašala mi je dobro svetovala, tako, da sem ugotovila, da punca ima kar nekaj v glavi. Mojca, malo moram hvalit. Ne zameri.
Spomnila pa bi te še na stopnice. Čim manj, skoraj nič hoje po stopnicah. Do enega leta še posebej strogo to upoštevaj.
Tudi mene zanima kaj več o ta mali. Torej napiši kaj več o njej.
Pa kakšna slikica bi bila dobrodošla.

Lepo se imejte vsi,
Jasmina z Aisho
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #5 : petek, 22.11.2002 : 10:48:08 »

Smiley oj.. kaj več o kužiki..
po rodu je jugoslovanka..iz Kikinde..rojena je bila 15.9, tako da je sedaj stara 9 tednov.. Cheesy
njena slikica je že objavljena in sicer na forumu "onemogočite preprodajalce živali", na 20 strani na dnu..
več slikic in podrobnosti pa vam pošljem v ponedeljek, ko bo kooončno prispela domov...
Aisha, zanima me kje lahko kupim hrano Nutra...kakšna količino je zadosti za obrok?  Huh
Logiran
AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« Odgovor #6 : petek, 22.11.2002 : 13:18:48 »

Eva,

jaz sem iz Maribora, tako, da ti bo Mojca lahko bolj povedala kje lahko kupiš Nutro.

Koliko hrane, pa tudi ne vem, ker je Aisha začela z Nutro za odrasle. Najboljše je, da greš v kakšno boljšo trgovino za živali in pogledaš na vrečke.
Mislim pa, da odrasli dobi buldog dobi okoli 400 g Nutre.
Nisem ti kaj dosti pomagala, ne?

Pozdrav, Jasmina
Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #7 : sobota, 23.11.2002 : 22:05:35 »

Hojla!
Danes sem na sprehodu videla buldoga. Bil je kar velik sam je imel pa tako čudno hojo. sprednje noge je tak navzven metal in kot da bi delal kroge z njimi. a je takšna normalna hoja pri buldogih?
Logiran
AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« Odgovor #8 : ponedeljek, 25.11.2002 : 09:31:16 »

Zdravo,

po moje to ni normalna hoja. Buldogi obračajo noge noter ne ven.
Sicer se bo pa verjetno še kdo oglasil, ki se malo bolj spozna?
Daisy ali pa Peibie?

Pozdrav,
Jasmina
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #9 : ponedeljek, 25.11.2002 : 13:04:49 »

buldog ima zaradi svoje hruškaste oblike telesa in zelo širokega predprsja in kratkih nog značilno hojo. tudi noge imajo postavljene ven iz razmen (pri večini psov gredo noge iz ramen ravno, pri buldogu ne). mogoče se zato zdi kot da bi malo metal noge ven. če pa praviš da jih je metal zelo to sigurno ni ok. pa tudi v visok ne sme bit. na žalost pa se kar dostikrat vidi visokonogega buldoga kar je seveda velika napaka.
Logiran
Rex
gost
« Odgovor #10 : nedelja, 01.12.2002 : 19:11:19 »

Zivjo!

Zanima me, kateri so vzreditelji buldogov, na katere se lahko obrnem; razmisljam (in se odlocam) o nakupu buldoga, nemskega bokserja ali evrazijca (ce se le tega sploh dobi v Slo.).

LP Wink
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #11 : nedelja, 01.12.2002 : 22:51:30 »

Za Rexa:
Na mojpes.net je med oglasi tudi oglas vzreditelja od katerega sem dobila mojo Lizo. Gospod Branko Čurčič je sicer iz Kikinde, ampak se splača...moja Liza je prekrasna kužika, pridna čista in lepo vzgojena, pa čeprav je stara šele 9 tednov..njeni bratci in sestrice so še vedno na voljo, če pa želiš pa lahko prideš pogledat mojo Liziko, pa boš videl, da se res splača...prispela je z vsemi dokumenti, napotki,zeloooo zdrava in negovana.. gospod je bil res skrben.. Grin Grin

LP, Eva in Liza
Logiran
Rex
gost
« Odgovor #12 : nedelja, 01.12.2002 : 23:40:33 »

Zivjo!
Hvala za odgovore!
so ti jo oni dostavili ali si jo sla ti iskat?
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #13 : ponedeljek, 02.12.2002 : 00:04:46 »

Za Rexa:
Pred kratkim je bila v Beogradu razstava, daisy pa je na razstavo peljala svojo boston terierko, tako da mi je ona pripeljala Lizo...(HVALA DAISY  Grin)..če pa ne bi imali te sreče, bi pa Liza prišla z letalom. 6.decembra bo JAT začel z rednimi poleti na relaciji LJ - BG, tako da ti g. Čurčič lahko kužka da na avion, ti pa ga počakaš na Brniku...vse skupaj ni drago, le papirologije je malce več, polet pa traja kakšno uro in pol. Za ceno in ostale info. pokliči JAT-ovo poslovalnico v Lj.,številke pa žal nimam pri sebi.
LP, Eva in Liza
Logiran
AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« Odgovor #14 : ponedeljek, 02.12.2002 : 09:53:36 »

Imam slikice od samcka in samicke, ki sta v Beogradu pri g. Brankotu!!! Grin
Če slučajno koga (Rex) zanima!
Jasmina
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines