mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:46:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: romski psi po mestu
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: romski psi po mestu  (Prebrano 6218 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bibsy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« : petek, 17.08.2007 : 09:11:07 »

Imam eno mogoče komu hecno vprašanje. Kaj lahko naredim, ko vidim, da se ciganski prsi (zdej so to bolj mladi psi) sprehajajo po obvoznici gor pa dol (kak 1km stran od romskega naselja)? Če pokličem zavetišče, bojo ze zdavnaj ušli, preden do njih pride kdo iz zavetišča. A jih lahko jaz ujamem in kako se tega lotiti?
Sej bi lahko pogledala stran tako kot večina, ampak ne bom. Včeraj je bla taka super prilika, da bi jih lahko ujela, samo ker ne vem kako postopat z romskimi psi (ali so napadalni, ali bi se me bal...itd), ker pač nimam s tem izkušnje. Kaj je najbolje, da naredim? Jaz jih ne morem več gledat kako prečkajo sem ter tja cesto polno avtov.

Jana, če je podobna tema že odprta tole izbirši ali pa pripoji. Sem pa samo pregledala naslove, če je že kaj podobnega , tako, da sem se lahko zmotila.
Logiran
jerkre
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #1 : petek, 17.08.2007 : 12:07:39 »

Mislim, da se "romski" psi ne razlikujejo prav dosti od ostalih potepuških "neromskih". Mogoče je najboljše da kličeš v kakšno bližnje zavetišče in za nasvet povprašaš njih.

Lp
Logiran
bibsy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #2 : petek, 17.08.2007 : 15:08:21 »

Preden bi vse to poklicala, se zmenila ... bi prilika da jih ujamem že ušla.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #3 : petek, 17.08.2007 : 15:21:39 »

Zakaj, prej pokličeš in se zmeniš da jih pripelješ ko jih dobiš.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #4 : petek, 17.08.2007 : 17:42:41 »

Kar dvomim, da bo kdo prišel po njih, če ne bojo "fiksirani" Wink

Torej je v vsakem primeru dobro, da jih zadržiš, potem pa pokličeš zavetišče in jih vprašaš, če jih pripelješ sama al pridejo po njih. Romski gor al dor, če so čipirani, grejo najverjetneje k lastniku, če pa niso in so mlajši od štirih let..... no na ta tema je pa sigurno že odrta Wink
Najbolj "sitno" je, ko "zaskrbljeni" občani klicejo, da je bil tam in tam takrat in takrat viden pes... hja super! Kaj pa zdaj? Zavetišče ima čas 24 ur, da so odzove na tak klic.... in kje bojo psi takrat?  Roll Eyes
Torej če so pesjančki dojemljivi za tako ustavljanje imej pripravljeno kasno ovratnico in povodec, potem pa naprej. če so pa bolj jezne sorte se pa ne spuščaj v debate z njimi (no, razen če to obvladaš), predvsem če je to v bližini ceste, ker se lahko mimogrede zgodi še večja nesreča.
Seveda jih lahko tudi prej pokličeš in jim poveš za kašen problem gre, pa se že v naprej zmeniš kako bo s prevozom.
Logiran
bibsy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #5 : petek, 17.08.2007 : 19:25:27 »

Sleepy hvala. Mislim, da bom res o prilki zasegla te pesjane. Če pa bojo se mi izmikal, jih bom probala pa na kakšno hrano dobit.
Gledala pa več ne bom te cestne samomorilce.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #6 : sobota, 18.08.2007 : 20:00:21 »

Malenkost. Držim pesti, da bo lov uspešen  Smiley
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #7 : sobota, 12.12.2009 : 14:49:48 »

lepo prosim da mi nekdo pomaga z informacijo kam se obrniti za odstranitev ciganskih psov?
Se mi reveži smilijo, ampak kar je preveč je pa PREveč Cry

Torej na koga pritisnit, da teh psov ne bo več prosto naokoli? Tako so pogumni da zaidejo celo na vrtove...

Ne vem zakaj morajo bit ''normalni'' psi pod nadzorom, ciganski pa ne...

Problem pa ni samo v predrznosti teh revežev in ogrožanju prometa, temveč tudi v neprestanem produciranju novih...
stanje je bilo znosno, sedaj pa je (zame in mnoge druge) katastrofalna situacija  Angry

hvala

p.s. kako prijetno, ravnokar je en na vrt prišel Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #8 : četrtek, 07.01.2010 : 12:17:30 »

kam se obrniti??
psov je že cel kup, zavetišče ne reagira na neulovljene pse, vurs se verjetno ne bo zmigal, ker se že za mučenje ne...
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: romski psi po mestu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines