mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 01:56:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 105216 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #60 : četrtek, 16.03.2006 : 11:51:48 »

Ne, kljub BBh se vedno ostanejo tisti, ki svojih psov, pa ce ti imajo narejen odpoklic ali ne, enostavno ne poklicejo.

Upam da jih ne srečam... :/
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #61 : četrtek, 16.03.2006 : 12:00:49 »

Zato pa  obstaja izpit B-BH, katerega pisni del bi po moje moral biti bolj zahteven.
Ko kandidati pozitivno opravijo izpit B-BH v celoti,  ki je sestavljen iz treh delov,  prejmejo izkaznico KZS,da so sposobni za vodnika psa spremljevalca, na državi pa je, da ta izpit uzakoni kot obvezen za vse skrbnike psov.
Še naprej; samec je do mojega avta izredno zaščitniški vendar bo "vsiljivca", ki pride preveč blizu le opozoril (ni še nihče upal dalje, da bi pokazal še kaj drugega).
Tudi če so psi čuvali avto, to po mojem mnenju niso pravi čuvaji oz niso niti odreagirali primerno, da bi si lahko zaslužili ime čuvaj.


BBH po mojem mnenju ni "jamstvo", da se bo pes v vsakem trenutku obnašal primerno. Moja psica ne mara večine moških, ki jih ne pozna. BBh je opravila zelo dobro ampak ne dam roke v ogenj, da ne bi storila česa nepredvidljivega, v kolikor bi se počutila ogroženo. Prav zato pa, kot je napisala Jana, lastniki takh psov predvidimo situacijo v naprej in ne dopustimo, da do neljubega dogodka sploh pride.
Drugi pes pa nima opravljenega BBH, vendar pa mu zaupam 99 %, da bo napadel le v primeru, ko bom jaz RESNIČNO ogrožena. Se je že zgodilo, da sem se počutila ogroženo oz nemirno, pa se je pes obnašal brezbrižno in na koncu ugotovila, da je imel prav.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #62 : četrtek, 16.03.2006 : 12:02:17 »

Uh, pol posta mi je požrlo.

Tudi če so psi čuvali avtomobil, si ne zaslužijo imena čuvaj, saj so odreagirali imenu neprimerno.
Logiran
samo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 302


« Odgovor #63 : četrtek, 16.03.2006 : 12:02:28 »

Ja žal se vedno najdejo taki, ki bodo zakone kršili in pozabili kar so se naučili v šoli in v življeniu. Ta skrbnica je očitno imela že nekaj podobnih situacij pa se iz tega ni nič naučila, kaj šele, da bi ukrepala, da do tega neljubega dogodka nebi prišlo in s tem povzročila veliko škodo pasmi, ki jo ima sigurno rada. Da ne govorim, da je s svojim neodgovornim ravnanjem izpostavila  ljubitelje psov vseh pasem in mešancev, v nemilost celotne slovenske javnosti.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #64 : četrtek, 16.03.2006 : 12:06:38 »

Zakaj je prišlo do napada na več psov in nazadnje tudi na človeka, ki teh bullmastifov niso provocirali?

Preprosto zato, ker so bullmastifi delovali kot krdelo. Dovolj je že, da je eden izmed njih zoprno dominanten do neznanih ljudi in živali, pa bo ostale potegnil za sabo. Začetna zoprnost se v sekundi spremeni v agresivnot, ta v ubijalsko slo in psi sploh ne  vedo več, zakaj trgajo neko drugo bitje na kose. Njihov užitek pri tem je nepopisen, nagon končno v polnem zamahu, drug drugega še spodbujajo in situacija je nerešljiva... Dejansko psi med dejanji, ki vodijo v zadovoljevanje njihovih nagonov čutijo neizmeren užitek, kot da bi doživljali orgazem za orgazmom. Seveda ne bodo nehali dokler žrtev ne bo ušla iz njihovega dosega, dokler ne bo mrtva ali dokler ne bo nekdo fental njih.

Ogromno napadov se zgodi zaradi kdelnega nagona, saj smo tudi pri nas imeli ze taksne primere: dva psa, pa trije ali stirje se spravijo na kaksno zrtev. Moji šicuji družno fentavajo igrače. Čeprav je to res zanemarljivo v primerjavi s takšnimi napadi, si ne delam utvar o tem, od kod jim takšna vztrajnost in veselje, da pol ure skupaj vlečejo plišastega medveda, rjovijo, razgrajajo in nehajo šele, ko so se utrudijo. Ta nagon je isti. Samo spucajo si ga na pliškah, drugi psi pa na ljudeh.

Glede odgovornosti vzreditelja, se strinjam da je deloma tudi sam kriv. Te pse bi morali vsaj kastrirati, če drugega ne. Moj oče ima tibetanskega mastifa in takoj, ko so mastifove pubertetniške muhe preprasle v nadlegovanje okolice, so ga kastrirali. Čeprav je to tudi zelo redka pasma in čeprav je očetov pes njen krasen predstavnik, se je vzrediteljica takoj strinjala z odločitvijo.

Slabo mi rata, ko gledam internetne strani vzrediteljev raznih pasem, predvsem pa velikih in čuvarskih, po možnosti z bojno zgodovino, kot so bullmastifi (tudi teh sem si pod vtisom dogodka včeraj nekaj ogledala). Nikjer  nobenega pravega opisa značaja, kje so pasti, na kaj je treba paziti, kateri nagoni znajo biti problem. Se potem lahko sploh še čudimo, zakaj ljudje kupujejo pse po videzu?

Tu je odgovornost vzrediteljev.

Za tibetanske mastife je v tem pogledu odlično poskrbljeno. Kar nekaj internetnih strani je z izčrpnimi podatki, opisi in svarili. Eden od vzrediteljev je na svojo internetno stran dal celo fotografije svojega posestva ograjenega s petmetrsko ograjo, ki ni tam zaradi lepšega. To je še posebno razvidno na fotografiji kakšnih desetih mastifov, ki vsi ležijo pred ograjo in strmijo nekam v isto smer. Če se pri tem ne vprašaš, zakaj tam ležijo, kaj gledajo in zakaj je ograja tako visoka, ti res ni pomoči. Naj poudarim, da pred ograjo ležijo čeprav imajo  kakšen dober hektar ograjene povšine samo zase...

Vsak vzreditelj je odgovoren za to, kakšne informacije daje kupcem svojih mladičev. Če jih samo v nebo hvali, je še večji kreten kot tisti, ki si psov nabere za celo ubijalsko krdelo.

Lastnica teh psov pa je očitno motena oseba, ena tistih, ki imajo vedno prav, pa če se svet na glavo postavi. Vem še za en primer, ko so njeni psi napadli psičko, samo da so to psičko ubili. Pa je lastnica spet samo domišljavo odvrnila, da njeni psi niso krivi...

Glede sodnega sistema, zdaj pri nas obstajajo tudi sodni izvedenci za pasje zadeve. Ena od njih je tudi moja prijateljica z magisterijem iz behavioristike družnih živali, tako da mislim, da bi moralo sodišče ustrezno ukrepati in da bo imelo na voljo prave strokovne informacije. Bi bilo pa dobro, če bi se vsi, ki so jih ti bullmastifi kdaj že nadlegovali, združili in pripomogli k učinkovitejšemu sodnemu postopku. Mogoče bi se potem tudi zakonodaja spremenila tako, da bi bilo bolje poskrbljeno za varnost ljudi in psov.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #65 : četrtek, 16.03.2006 : 12:08:04 »

Ta skrbnica je očitno imela že nekaj podobnih situacij pa se iz tega ni nič naučila, kaj šele, da bi ukrepala, da do tega neljubega dogodka nebi prišlo in s tem povzročila veliko škodo pasmi, ki jo ima sigurno rada.

Vidiš, to gre pa meni najbolj v nos. Da so se napadi že dogajali, pa ni poskrbela, da se ne bi več... Ignoranca Lips Sealed
Logiran
samo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 302


« Odgovor #66 : četrtek, 16.03.2006 : 12:10:53 »

Ne B-BH ni jamstvo, pomeni pa, da sta tako pes kot vodnik, kar je bolj pomembno, opravila izpit. Zaradi tega sem tudi mišljenja, da je pismen test premalo zahteven.V vseh pasjih šolah se povdarja, da se na tečajih uči  tečajnike in ne psa.S psom mora delati tečajnik sam po navodilih inštruktorja.

Dvomim pa, da je tale gospa kdaj videla kako pasjo šolo.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #67 : četrtek, 16.03.2006 : 12:11:03 »


Preprosto zato, ker so bullmastifi delovali kot krdelo. Dovolj je že, da je eden izmed njih zoprno dominanten do neznanih ljudi in živali, pa bo ostale potegnil za sabo. Začetna zoprnost se v sekundi spremeni v agresivnot, ta v ubijalsko slo in psi sploh ne vedo več, zakaj trgajo neko drugo bitje na kose. Njihov užitek pri tem je nepopisen, nagon končno v polnem zamahu, drug drugega še spodbujajo in situacija je nerešljiva...

Za tole bi bila zelo vesela če mi daš kakšne linke, kjer si o tem lahko več preberem. Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #68 : četrtek, 16.03.2006 : 12:11:51 »

Ce so pa psa zamenjali za enega, ki ga ne marajo... Boljso foro sem sicer slisala od lastnice belgijca, ki je razlagala, da jim pes uide. Ja, pet let, vsaj 4x na teden, vsak teden, celo leto. Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #69 : četrtek, 16.03.2006 : 12:12:49 »

Andi, bom poiskala. Veliko sem se naučila iz predavanj behavioristike moje prijateljice Metode Mikuž Bračkovič. Jo bom vprašala za kakšen material.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #70 : četrtek, 16.03.2006 : 12:20:43 »

Super Kalsang, hvala. Lahko mi tudi na mail pošlješ ali na zasebno.
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #71 : četrtek, 16.03.2006 : 12:28:33 »

Ampak taksne navade kot jih imajo bullmastifi ima tudi danasnja mladina!kajneda?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #72 : četrtek, 16.03.2006 : 12:29:29 »

Ja, v končni fazi smo vsi zverine...
Logiran
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #73 : četrtek, 16.03.2006 : 12:37:45 »

http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20060316_3070968.php
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #74 : četrtek, 16.03.2006 : 12:43:45 »

Vsak, ki pozna delovanj pasjih nagonov, se lahko ob tako naivnih izjavah samo za glavo primer...
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines