mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 07:16:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 105225 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #75 : četrtek, 16.03.2006 : 13:03:19 »

Kalsang,
mislim, da so Natasine izjave zelo na mestu in da nikakor ni zelela netiti vsesplosne gonje proti tovrstnim psom, ker si tega resnicno ne zasluzijo. Vsak najmanjsi namig proti tej pasmi, pa bi v tem trenutku zanetil pravo inkvizicijo s strani tistih, ki jim kinologija in psi niso ravno blizu.
Treba je vedeti, da to bere cela Slovenija in da v tej masi ljudi prevladujejo ravno tisti, ki so jim psi in njihovi nagoni, spanska vas.
Pa naj bo se tako zlajnano... krivec je clovek, ki ima pse, katerih ni zmozen ali pa noce obvladati in jih vzgojiti, da bi se lahko normalno vkljucili v urbano okolje.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #76 : četrtek, 16.03.2006 : 13:08:58 »

Ja, seveda... imaš prav
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #77 : četrtek, 16.03.2006 : 13:19:22 »

Hja, ravno sem ujela izjavo na enem od komercialnih radiev, da se formira oz. razmišlja o uvedbi zakona za "popadljive pasme". Nisem sicer ujela, v kakšni smeri bo ta zakon formiran, vendar sem prepričana da se ne bo izcimilo nič pozitivnega oz. sem prepričana, da s tem zakonom ne bo manj ugrizov in/ali napadov... Komentar je pa podal neki gospodič iz vrst policije.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #78 : četrtek, 16.03.2006 : 13:26:06 »

V zadnjem Kinologu pise g. predsednik UO KZS takole:

citirano iz revije Kinolog, st. 3, marec 2006, stran 3
"Po dolgih letih smo vzpostavili tvoren dialog z drzavnimi organi, soustvarjamo slovensko kinolosko zakonodajo tako na podrocju zascite zivali kot na podrocju lovstva in vzreje."
konec citata

Upam, da lahko v primeru zakonodaje o "popadljivih pasmah" pricakujemo tvorno in smiselno sodelovanje KZS s pisci zakonov.
Logiran

lkc
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #79 : četrtek, 16.03.2006 : 13:28:21 »

Naj dodam le še nekaj kratkih pripomb na napisano:

1. LKC so kratice imena in priimkov mame v družini Cerar (L=Lili)....
2. Napada bulmastifov na našega kraševca tedaj uradno nismo prijavili, saj smo bili poučeni, da bi bili "v očeh" zakona enako krivi kot napadalca. Dogodek sam je bil tudi izjemno boleč, saj je 8 odraslih ljudi nekaj dni hodilo okrog kot zombiji, trpeli in jokali smo z njim (tudi moj oče, ki za moje težave nikoli ni pokazal toliko čustev...). Sedaj pravim ŽAL - saj mi je bilo po reakciji g. Kavčič na Kinološki zvezi ("Oh, a spet ta dva psa") jasno, da Kar ni ne prvi ne zadnji pes, ki sta ga dobila v klanje.
3. Ne želim obsojati lastnice - zanesljivo je (bila) slepo zaljubljena v svoje pse. Bolj me skrbi, kdo je dal psici, ki je ob nepolnem letu starosti tako uživala v klanju drugih psov, vzrejno dovoljenje. Saj naj bi se ob dovoljenju preverjalo tudi karakter psa Huh In na KZ so MORALI vedeti za njene napade!
4. In povsem se strinjam s Kalsang - ni problem en pes, problem je KRDELO. Ko napadejo, se spremenijo iz ovčk v stekle volkove, ki jim je na oči padla megla.
5. Kot predstavnica družine, ki ima psa večje pasme (tervueren), se bojim, da bo dogodek na Oražmovi vnesel med ljudi (ki praviloma niso bralci "pasjih" spletnih strani) strah pred vsemi psi. In spet bomo poslušali starše, kako svarijo otroke: "Pazi, da te ne bo tisti grozni pes požrl! Stran od psa, saj veš, kaj so naredili tistemu mladeniču na Oražmovi!..."
Lp,
Lili
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #80 : četrtek, 16.03.2006 : 13:37:17 »

Na žalost je vedno tako, da ob takih primerih vedno pade ''slaba luč'' na ostale podobne pasme in na lastnike in ostale vzreditelje!

Upam, da ne bo kakšnih prišlo do prepovedi vzreje določenih pasem, kot se je že in se še dogaja v tujini. Sad

Citat
Napada bulmastifov na našega kraševca tedaj uradno nismo prijavili, saj smo bili poučeni, da bi bili "v očeh" zakona enako krivi kot napadalca.

Ja to je vsa žalost zakona!
Tudi nam se je pripetilo, da sta nemški ovčar in mešanka ''poklala'' domačo psičko bullterierko na domačem pragu. Sodnik za prekrške pa nam je pokroviteljsko pripomnil, ker naša psička ni bila privezana, je avtomatično krivda obojestranska in naj bomo veseli, da nas ne bo ''oglobil''. Huh

V Sloveniji resnično potrebujemo kakšen boljši zakon!

Eva
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #81 : četrtek, 16.03.2006 : 13:38:26 »

lkc, kaj pa če bi se vsi prizadeti (ali vsaj večina iz preteklosti) ob tej priložnosti združili in bi podali še kakšno skupno ovadbo oziroma bi na nek način sodelovali pri sodnem epilogu dogodka?

Ne vem, mogoče bi to res podžgalo tiste, ki bi hoteli potem kar vse velike pse prepovedati, ampak po drugi strani pa bi se lahko javnost še kaj naučila, če bi bila stvar pravilno predstavljena?

Mogoče je pa ta dogodek priložnost, da se nekatere stvari razjasni javnosti, namesto da se samo širi panika?
Logiran
ostrodlaka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #82 : četrtek, 16.03.2006 : 13:39:09 »

Kolikor vem v tujini kar prakticirajo sledljivost lasnikov (ne psov) potencialno "nevarnih" pasem...na Nizozemskem so npr. v ta rang sprva vključili tudi rotvajlerje, pa so jih potem zaradi pritiska vzrediteljev izvzeli...praksa pa je menda taka, da policija preveri ustreznost lastnika, njegovo preteklost in ga "opazuje"...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #83 : četrtek, 16.03.2006 : 13:45:08 »

To bi bilo idealno, ampak pri nas se še psihopatov, ki so že večkrat morili, ne spremlja....
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #84 : četrtek, 16.03.2006 : 13:51:20 »

ja seveda ko pa ni zakonske podlage... Roll Eyes
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #85 : četrtek, 16.03.2006 : 13:51:44 »

Kalsang,
menim, da ti je Drejči odlično odgovorila.
Vsak, ki je kdaj odprl našo slovensko spletno stran o neapeljskih mastifih, ve, da sem o svoji pasmi povedala tudi vse možne slabosti ( bolje preprečiti kot zdraviti Wink ) in bila deležna nekaj ostrih kritik "poznavalcev" pasme.

Vsekakor pa pri dogodku z bulmastifi NI primeren trenutek za zastraševanje široke javnosti o "nevarnih" molosih. Kot je bilo že neštetokrat napisano: "Nevarna je lahko vsaka pasma v nepravih rokah in ob nepravem trenutku."
Bojim se, da bo imel dogodek  odmevne  negativne posledice.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #86 : četrtek, 16.03.2006 : 14:02:03 »

Mefisto, tvoje spletne strani pa še nisem odprla... Super, da si napisala te stvari!

Se strinjam, da je vsak pes v nepravih rokah nevaren, zato so pa potrebne informacije...
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #87 : četrtek, 16.03.2006 : 14:02:15 »

Problem na katerega ste nekateri ze nakazali je sledljjivost lastnistva oziroma zakaj pristojni niso ukprepali, itd. Jaz vidim tukaj problematiko nepopolne oziroma neevidence lastnistva psov. Le-ta nerabi biti nujno povezana z davki, kot recimo v sosednji avstriiji, moral pa bi obstajat zakon, ki bi doloceval obvezno prijavo psa, tudi mesancev taksnih in drugacnih, ki bi uvajal kazni za neprijavljenje (npr. necipirane) psi, itd. Le tako bi lahko recimo preprecil, da bi si kaksna oseba, ponovno nabavila taksnega ali drugacnega psa, itd. Sicer pa tudi ce je v ozjem slovenskem krogu med vzreditelji dolocene pasme neka oseba "oznacena" kot nezazeljen kupec, nesposoben lastnik ali kaj podobnega, bo ta oseba vedno nasla kje v bliznji ali daljni sosescini nase drzave vzreditelja, ki te informacije nebo imel, se mu prikazala v najboljsi podobi, ki jo premore in ponovno dobila psa, sploh v drzavah kjer kinoloski in eticni standardi ne slovijo ravno po svoji visoki ravni.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #88 : četrtek, 16.03.2006 : 14:26:27 »

ma  lahko mi tukaj  moraliziramo...  ampak grem stavit  , da  se bo  v bodoče  sigurno  spet našel  en tak lastnik. To pa zato ker  si danes  vsak, ki ima denar lahko omisli,  vsako pasmo.Pa če  je  sposoben za to pasmo skrbeti ali pa ne.

Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #89 : četrtek, 16.03.2006 : 14:39:33 »

Mene pa zanima, kako naj človek reagira ob takem napadu? Ali se braniš, bežiš ali delaš mrtvega?
Lp
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines