mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 07:29:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Srednji pudelj
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Srednji pudelj  (Prebrano 4806 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« : četrtek, 02.07.2009 : 12:48:47 »

Pozdravljeni vsi poznavalci in ljubitelji pudljev.
Upam, da nisem prekršila kakšnega pravila s tem, ko odpiram novo temo, ampak ob prebiranju vse množice različnih vprašanj in odgovorov sem že kar malo zmedena  Undecided , zato sem se odločila kar na tem mestu postaviti svoja vprašanja.
Torej.....naš Jaka je črn, srednji koder, star 8 tednov (ne se jezit glede starosti...... sram sram).
Glede na to, da sem v otroštvu imela pudlja 12 let, mi dotična pasma ni tuja, a kljub temu se poraja nekaj vprašanj:
1. Jaka lula vsako uro......koliko časa traja, da so med lulanjem daljši intervali?
2. Glede na to, da stanujem v bloku (3.nadst.), mi je jasno, da ga je potrebno nositi po stopnicah.....kdaj lahko prične hoditi Jaka po stopnicah?
3. Dnevno mu odmerim približno 90g hrane, ki jo razdelim na 4 obroke. Izredno rad je in če bi mu dala še več, bi tudi pojedel. Ali ga dovolj hranim? Ne želim namreč, da bi kasneje imel probleme s težo. Hranim ga z briketi Fitnes Trainer, kamor primešam pašteto Naturediet za mladičke.
4. Kdaj se lahko prične pudlja učiti poslušnosti....s tem ne mislim na nič zahtevnega, ampak le besede kot so "NE", "TIHO", ipd. Jaka namreč najraje grize mojo roko Cry kljub temu da mu ponudim igračo in ko rečem "NE", me le pogleda, nato pa veselo nadaljuje s svojim početjem Cry.
5. V 3 dneh se je Jaka navadil opravljati potrebo na balkonu, kjer ima časopisni papir - bravo Jaka. Zdaj pa me zanima, kdaj naj mu pričnem papir pomikati proti vratom in nenazadnje tudi odstraniti? Za kakšno razdaljo naj prestavim papir?

Drugače je Jaka izredno priden, ješč, rad se igra, rad se carta. 

Zahvaljujem se za odgovore in vsem želim lep, sončen dan...............pa ne pozabite na svoje ljubljenčke Kiss
Logiran
tara98
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 02.07.2009 : 21:45:52 »

 Pozdravljena, enako kot ti imam srednjega kodra-psičko :) staro eno leto, kar se tiče lulanja to še bo trjalo kar nekaj časa počasi bo zdržal za več ur tam okrog 5 meseca s tem da se lahko zgodi  tudi da se polula v stanovanje kar tako nepičekovano.
Lepo da si ga navadla na časopis mi dva sva jo enako :) vseno če maš možnost ga nesi ven ker tako se počasi navaja da potrpi več časa.Kar se hrane tiče je čist ok.4x na dan priporočam ti da ga tehtaš 1x na teden da ugotoviš kolk pridobiva na teži 200 do 300 gr je normalno do 7 meseca starosti. Kar se tiče vzgoje najboljše takoj da začneš od začetka itak da ne razume samo vaja dela mojstra  :) vsak dan počasi pa ne pozabi na nagrado ker do enega leta se naj več navadijo to pa tudi ostane za vedno.
Ne skrbi preveč važno da je kuža zdrav in igriv vse se bosta skupaj navadla res da je potrebno potpežljivosti samo tvoj trud se kmalu pokaže :) Želim vam veliko veselih in igrivih trenutkov   

PS vsaj 6 mesecev mora bit star za hojo po stopnicah.           
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #2 : petek, 03.07.2009 : 07:38:06 »

tara98, hvala za izčrpen odgovor. Nikjer do zdaj nisem zasledila koliko je normalno pridobivanje na teži......zanimivo.
Ven ga nosimo zelo veliko (približno na 2 uri)  in ko zunaj lula ali kaka, ga hvalimo fuuuuuuuul, dobi tudi priboljšek  Smiley.
Časopis sem včeraj iz balkona prestavla v sobo in Jaka je takoj vedel, kaj to pomeni...ni minilo niti pol urce, ko je bila na papirju lužica - bravo.
Včeraj je dobil tudi prvo pikico Angry in sicer proti kužnim boleznim-Jaka sploh ni trznil, ko ga je veterinal piknil. Potem pa je spal par ur skupaj, zvečer sem ga komaj zbudila, da sem ga nesla ven lulat, nato pa je nadaljeval s spanjem do 6.zjutraj.

Lep dan.

Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Srednji pudelj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines