mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 15:23:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 179 180 181 182 183 [184] 185 186 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 213026 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2745 : sobota, 15.10.2011 : 21:43:21 »

Ne, nisem ga kupila ampak sem ga posvojila iz zavetišča Gmajnice.  Očitno je nekdo mislil da bo dobil krasnega yorkija za malo denarja pa mu ni bil več všeč ko je odrasel ker nima 2 kg pa tudi kup težav ima, ki kar nekaj stanejo. Drugi moj yorki je pa rodovniški. Sicer pa priporočam malo branja na ro temo, na internetu je ogromno informacij, mogoče vam potem kaj bolj jasno.

Sicer je pa odločitev vas
Logiran
timonko
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #2746 : nedelja, 16.10.2011 : 07:26:57 »

Hvala obema. Sem prebrala članek in priznam da se me je zelo dotaknil.

Sašenka yorkija, ki ju imate na slikci sta prelepa.
Logiran
timonko
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #2747 : nedelja, 16.10.2011 : 13:25:34 »

Punce sem na strani 121 in veliko bolj mi je jasno zakaj sta mi dale takšne odgovor.
Sašenka Gal in seveda tudi ostali so prelepi.

Si pišemo.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2748 : nedelja, 16.10.2011 : 14:04:59 »

Saj je tudi Lux moj najlepši pikec ampak ni pa rodovniški yorki kar se vidi. Mene ne moti, da je večji ampak se mi zdi pa neumno z denarjem  in drugače podpirati tako štepanje psov.

Imam sosedo, ki mi je stalno težila, da bi ona rada točno takega kot je Gal. Sem ji vse razložila, dala podatke, linke,... vse možno. Pa je šla in kupila prvega nerodovniškega, ki ga je našla. Mali je  smešno velik, s kratko dlako poleg tega je imel patelo in je za oepracije plačala za skoraj dva rodovniška yorkija pa še kronično vnetje ušes ima in je že skoraj gluh. Saj ga ima res rada ampak zdaj, vsakič ko se srečava, besni nad preprodajalci in šteparji. Meni ni verjela, je potrebovala lastno izkušnjo. Zdaj je pa pametna in ljudem razlaga zakaj morajo kupiti rodovniškega. Skratka zame sta  pravilni samo dve možnosti; rodovniški ali zavetišče.
Logiran
timonko
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #2749 : ponedeljek, 17.10.2011 : 08:50:56 »

Punce pozdravljene.

Po vaših nasvetih sem se odločila , da poiščem rodovniškega psa. Poklicala sem znano psarno v Zg in gospa mi je ponudila punčko ki je sicer stara 6 let  in bi jo prodala v dober dom. Hodila je na razstave, imela je tri legla, sedaj pa so se odločili da jo bodo prodali za hišno ljubico. Kužiki je ime Flo in je na njihovi spletni strani. Ima rodovnik ij zdrava, kar mi je najpomembnejše, po vsem tem kar sem prebrala.
Prosim vas za vaša mnenja.
Pozdravček.

Gospa je dosti na vašem forumu in jo zelo cenite, kot sem razbrala.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2750 : ponedeljek, 17.10.2011 : 09:24:15 »

timonko, odlično, da si razmislila o vidikih nakupa pasemskega psa in da si se odločila za nakup rodovniškega yorkija.
Žal ti z nasveti v stilu 'tam je ok kupit' ali 'tam ni ok kupit' ne bomo pomagali, ker moraš zadeve raziskat in razmislit sama. Ne vem sicer, o kom sprašuješ, vendar ni tukaj trenutno nikogar iz Zagreba, ki bi bil član mojpes.neta kot vzreditelj, in tako podatkov, ki jih želiš od nas, ne bo, razen če ti bo kdo napisal na splošno kaj o nakupu starejšega yorkija. Torej, tukaj javno ne osiramo in ne hvalimo nikogar, ker je vsak tak nasvet povsem subjektivna zadeva. Nekdo, ki bo meni všeč, nekomu drugemu ni in nekdo, ki ga jaz ne maram, ga bodo morda drugi hvalili. Tega tukaj ne počnemo že nekaj let. Ne samo pes, temveč tudi vzreditelj ti mora ustrezati - da lahko komuniciraš z njim kadarkoli, posebej pa takrat, ko se bo s psom kaj zapletlo in boš imela kakšna vprašanja.

Moj predlog je, da raziščeš podatke o psarni po netu, po imenih psov poiščeš kakšnega lastnika, ki ima psa iz njihove vzreje in stopi v kontakt z njim, in nenazadnje - zapelji se k njim in si poglej zadevo od blizu. Vsekakor ne potrebuješ vzreditelja samo za to, da ti da psa, ti pa njemu denar, temveč si moraš zagotoviti komunikacijo z njim tudi v naprej.

Vsekakor pa nakup psa ni zadeva nekaj dni, temveč nekaj tednov, mesecev, nekateri izbirajo in čakajo na ustreznega psa nekaj let.
In zagotovo to ni edini yorkie, ki je na voljo "na trgu" in tebi dosegljiv. Torej, nekaj več razmisleka, nekaj več raziskovanja in nekaj več kontaktov.
Logiran

raztresena ally
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #2751 : sobota, 22.10.2011 : 07:45:50 »

nekaj me zanima... ali vi puščate vašim kosmatinkom čopke ponoči gor? če gledam po sebi, me že lasišče začne boleti če ga imam predolgo na vrhu glave Smiley sem pa gledala neke slikce, kako spijo pa jih je veliko imelo čopke... jaz ga mojemu razdrem... oz ga niti nima cel dan, se mi zdi da bi ga potem začelo boleti...
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2752 : sobota, 22.10.2011 : 08:31:00 »

Jaz mojima  ne puščam čopkov ponoči gor. Tudi sicer jih ne naredim preveč na tesno ali pa spnem samo s špangico - ker tudi jaz vem, kako mene začne motit, ko moram imeti kdaj cel dan čop. Roll Eyes
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
raztresena ally
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #2753 : sobota, 22.10.2011 : 12:33:00 »

se mi je zdelo Wink hvala Wink
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #2754 : sreda, 02.11.2011 : 11:25:56 »

Sem že enkrat napisala tu odgovor pa me je nekaj očitno vmes zmotilo Smiley

Skratka, ni razloga da čopek razdiraš, moja ima čop skoz gor, če je dlaka dolga ga spneš in popravljaš po potrebi. Spenš tako da psa ne tišči, vedno ko čop narediš zrahljaš, paziš da ne pripneš kože ali uhljev, samo dlako. Prvič slišim da bi kdo razdiral čop zvečer Smiley Če ima pes dolgo dlako, mu potem vsa dlaka pade na oči, gre v usta, ...skratka, čop mora biti narejen pravilno in potem psa nebo motil. Ne moremo soditi po naših izkušnjah, poznam ljudi ki imajo 24 ur na dan čop, tudi ko spijo. Ampak običajno je čisto nekaj drugega speti pramen dlake na glavi psa kot pa speti lase iz celotne glave....
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2755 : četrtek, 17.11.2011 : 23:59:01 »

Ja, moja imata tudi zrahljan čopek ponoči. Tako zrahljan, da izledata kot zadnja klošarja. Zjutraj ga pa popravim. Ponoči hodita tudi vodo pit in s tisto dlako čez oči in pol gobčka jima ni prijetno. Zadnjič se je Galu en sprednji pramenček zataknil za zobe. Glavico je držal postrani in prvo sem mislila, da ga je kap, mene je pa res skoraj tako sem se ustrasila. Enkrat se mu je pa podrl čop in je frajer cel pramen dlake žvečil namesto palcke. Tako da mi imamo kar stalno čopke ali pa krokodilčke.
Logiran
raztresena ally
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #2756 : ponedeljek, 19.12.2011 : 18:33:52 »

Jaz si mu ne upam dati gor krokodilčkov, ker me je strah da bi ga dobil dol in pojedel...
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #2757 : sreda, 04.07.2012 : 14:55:45 »

jst bi pa nekaj vprašala ...
včeraj sem spoznala Sultana (ok, ajd, ni Sultan ampak zame je vsak yorks Sultan ali pa Hektor).
je rodovniški.
presenetila me je dlaka.
Sultana namreč redno strižejo na dolžino parih cm.
dlako ima čisto drugačno, kot jorkiji.
čisto mehko in medvedkasto ... kot puhek kakega mladiča, čeprav je orenk dec star že 18 mesecev (2,2 kg hehe).
tudi po facici je postrižen in nima gumic, špangic, ....

in zdaj vprašanje Smiley

kako to, da se več lastnikov ne odloča za striženje jorkijev, s tem bi potem odpadle tudi vse dileme z gumicami, špangicami ipd.? 
meni se je rešitev pri Sultanu zdela bolj praktična, predvsem pa veliko udobnejša za psa.
pa sem se odločila, da znalce malo povprašam kako je s tem - ali je keč samo v tipičnem jorkividezu ali še kje drugje?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2758 : sreda, 04.07.2012 : 15:31:25 »

Stvar je izključno v okusu posameznika. Cool

Jaz npr. imam yorkije že več kot 25 let in jih nikoli ne strižem - razen po površini ušesk in okoli šapic, če so tam dlake predolge. Moje stališče je namreč, da če si želiš dolgodlakega psa, potem imej dolgodlakega psa. In pika. Seveda ob predpostavki, da za dlako ustrezno skrbiš. To pa med drugim pomeni res vsakodnevno česanje. Včasih tudi dvakrat na dan; pač odvisno od tega, kje se sprehajamo. Psa je na to treba navaditi že od malega, da v česanju uživa, ne pa trpi. Moje psičke zjutraj stojijo v vrsti, ko pokažem glavnik in krtačo. Tudi tista med njimi , ki sploh ni yorkica in je nikakor ne bi bilo treba vsak dan počesati, to sama hoče in v tem neizmerno uživa.  Cool

Poznam pa vrsto lastnikov yorkijev, ki jim je česanje prava nočna mora in se tega z odporom lotijo samo občasno, pri tem trpijo oni sami in še pes zraven, pa še rezultat je bolj klavrn.

Tudi kvaliteta dlake je pri psih različna - od skoraj svilene, kakršna naj bi bila po standardu, do žimaste in scufane, kakršno imajo ponavadi psi, kupljeni "s kamiona" ali po domače, šteparske variante "čistokrvnih brez rodovnika". Ti so yorkijem itak podobni samo na daleč   Undecided in je že zato najbrž nega lažja, če so ostriženi.

Ampak kot rečeno - vsak se sam odloči! Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #2759 : sreda, 04.07.2012 : 15:49:33 »

Pepsi, fenks alot za pojasnilo Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 179 180 181 182 183 [184] 185 186 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines