mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 03.06.2024 : 13:17:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 166 167 168 169 170 [171] 172 173 174 175 176 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 215016 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
yorkie
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #2550 : petek, 07.08.2009 : 15:12:53 »

jaz se strinjam, da je lepega yorkija brez rodovnika težko najt. vseeno pa mislim, da se tukaj glede rodovnikov malo pretirava. če je kuža nerodovniški, še ne pomeni da je mešan nevem z čem vse .. naša psička je nerodovniška.. stara je eno leto  in če bi me z njo srečali na cesti nikoli ne bi rekli, da nima rodovnika.. možno, da smo pač imeli srečo ampak useeno.  tako da treba se je sam prepričat in pozanimat pri kom kupuješ kužka in si ogledat starše. če je nerodovniški še ne pomeni da bo kuža grd! ..in tukaj je dokaz:
Logiran
yorkie
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #2551 : petek, 07.08.2009 : 15:14:44 »

aja pa tud bolezni nima nobenih .. razen rahlo vnetih očk ni blo z njo še popolnoma nič narobe.. Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2552 : petek, 07.08.2009 : 15:46:38 »

Če je nerodovniški, vsekakor pomeni, da je plod nemarnega izkoriščanja psov in spravljanja živih bitij na svet brez vsakega poznavanja genetike.

Psiček je lušten, s tem, kako "pameten" je bil tvoj nakup, pa se na tvojem mestu ne bi hvalila, saj ste dali zaslužit barabi.
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #2553 : petek, 07.08.2009 : 16:50:28 »

aja pa tud bolezni nima nobenih .. razen rahlo vnetih očk ni blo z njo še popolnoma nič narobe.. Wink


Ja ste pač imeli srečo, jaz pa poznam cel kup primerov nerodovniških yorkijev, ki non-stop visijo pri veterinarjih, če so seveda še živi. Pogosto pa tudi že kot mladiči poginejo.
Nikoli nisem rekla, da ni nobenega primera lepega in zdravega nerodovniškega yorkija. Je pa to bolj izjema kot pravilo, pri rodovniških je pa pač ravno obratno. Seveda imaš lahko tudi smolo z rodovniškim ampak riziko je bistveno manjši.
Aja pa tudi karakterno nikoli ne veš kaj dobiš. Če npr. yorki karakterno ni vredu  ne bo dobil vzrejnega dovoljenja in posledično ne more biti rodovniški, pri nerodovniških pa itak ni nobenega nadzora.

Koliko pa je stara tvoja psička.
Logiran
yorkie
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #2554 : petek, 07.08.2009 : 18:23:59 »

zato pa pravim.. nobena baraba ni zaslužila z mano. lastnica staršev moje psičke je naša dolgoletna prijateljica tako da njo in njene psičke poznam že res dolgo. to je bilo njeno prvo in zadnje leglo tako da tudi drugače ne služi z njimi.. gospa ni hotela imeti mladičev, zato tudi ni peljala na telesno in vzrejno oceno. imela je pač smolo in naredila napako, da sta se ji kužka pred psičkino sterilizacijo parla. takoj po leglu pa jo je dala sterilizirati, ker vzreja nikoli ni bila njen namen.. je pa tako, da ima samček vse papirje, samička pa nima rodovnika, ker jo je lastnica dobila iz podobne zgodbe kot je moja.
drugače pa se strinjam, da se nerodovniških kužkov pri neki preprodajalcih ne da kupit. vse kar hočem povedat je to, da vsi nerodovniški mladiči pa vseeno niso slabi. kr ne obstaja samo odličen rodovniški pes in najbol grozna možnost od preprodajalca. je tudi zmesna varjanta tako kot je naša, je pač res zelo redka.

Lili pa je stara leto in en mesec
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2555 : petek, 07.08.2009 : 18:33:40 »

yorkie, tvoje zgornje sporocilo je na tem forumu prav zares zadnje, ki kakorkoli govori pozitivno o taki produkciji psov, iz kakrsne si ga dobila ti.

Skrajno nemarno je, da se ti psica spari, ne glede na to, ali imas doma enega ali pa celo krdelo samcev. Totalne traparije, zakaj ni peljala psice, ki kot nerodovniska sploh nima kaj iskati na vzrejnem telesne ali vzrejne ocene, prihranita obe zase. Takih izmisljotin tukaj ne bomo vec brali. Nismo padli na glavo, in se ne pustimo nategovat, kot ti. Zato predlagam, da povsem prekines z vsakrsnim pisanjem o izvoru tvoje psice, kot tudi o rodovniskih ali nerodovniskih psih na sploh. Bom zagotovo brisala, ce se karkoli v zvezi s tem napises.
Logiran

yorkie
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #2556 : sobota, 08.08.2009 : 10:30:29 »

jana men sam nekaj ni jasno .. vse, ki pišejo o nerodovniških psih na tak ali drugačen način jih nadirah in bi brisala njihova sporočila in nevem kaj vse.. sam eno vprašanje: ni tud ena tvoja psička nerodovniška kolk jaz vem?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2557 : sobota, 08.08.2009 : 10:34:23 »

Pisat o lastnemu nerodovniškemu psu ni noben problem - kaj počne, kako živi, kakšen je itd. Veliko ljudi na tem forumu ima nerodovniške pse, pa o njih brez problema pišejo.

Pisat o kakršnikoli nerodovniški reji kot o nečem, kar je OK, pa ni primerno, saj gre za grdo okoriščanje ljudi na račun psov.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2558 : sobota, 08.08.2009 : 10:35:09 »

...in če bi me z njo srečali na cesti nikoli ne bi rekli, da nima rodovnika.. možno, da smo pač imeli srečo ampak useeno.  tako da treba se je sam prepričat in pozanimat pri kom kupuješ kužka in si ogledat starše. če je nerodovniški še ne pomeni da bo kuža grd! ..

Noben ni govoril o grdih psih. Kar se pa videza tvoje psičke tiče, pa ni treba bit tako ponosna, če ti nekdo na cesti reče, da je oh in sploh. O tem namreč presodi kvečjemu sodnik na podlagi standarda.
Vsega ostalega sploh ne bom komentirala, se mi ne da.
Logiran
Niny_ka
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #2559 : sobota, 08.08.2009 : 10:45:45 »

Živjo!

Zanima me, če kdo pozna vzreditelja mini yorkijev? Namreč kužka bi rada dobila pri dobrem vzreditelju! Želim pa si mini yorkija.. Wink
Hvala za odgovore.

Lp, Nina Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2560 : sobota, 08.08.2009 : 10:46:59 »

Mini yorkiji ne obstajajo in ga ne moreš dobiti pri dobrem vzreditelju. Kvečjemu pri šteparju ali preprodajalcu, ki ti bo prodal bolnega psa in te ornk nategnil.

Preberi si pasemski standard in se poduči, kakšen mora yorki sploh biti.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2561 : sobota, 08.08.2009 : 10:48:13 »

Živjo!

Zanima me, če kdo pozna vzreditelja mini yorkijev? Namreč kužka bi rada dobila pri dobrem vzreditelju! Želim pa si mini yorkija.. Wink
Hvala za odgovore.

Lp, Nina Smiley

A zdaj pa še na tem forumu?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2562 : sobota, 08.08.2009 : 10:53:01 »

yorkie, ocitno znas brat, torej ti ne bi smel biti problem tudi razumeti napisano. Pa se enkrat, samo zate, ker ocitno beres selektivno:

Pisete lahko o svojem psu, ne glede na poreklo, kar hocete. Brisani boste v trenutku, ko boste zaceli zagovarjati kakrsnokoli stepanje in s tem izkoriscanje psic. Ce ti kaj ni jasno, potem se tole:

TUKAJ IMAJO ENAK STATUS LASTNIKI NERODOVNIŠKIH IN RODOVNIŠKIH PSOV. ZA VSAKEGA PSA, NE GLEDE NA POREKLO, JE POTREBNO ODGOVORNO POSKRBETI PO VSEH MORALNIH IN OSTALIH NORMAH, KAMOR SPADA TUDI ONEMOGOČENJE PARJENJA ZA RAZPLOD NEUSTREZNIH PSOV IN PREPREČEVANJE PRODUKCIJE MEŠANCEV (to so seveda tudi, ali še posebej "čistokrvni nerodovniški psi")!

TUKAJ SO SKRAJNO NEZAŽELJENI VSI, KI ZAGOVARJAJO ALI KAKORKOLI PODPIRAJO PRODUKCIJO KAKRŠNIHKOLI NERODOVNIŠKIH PSOV!


Pa tisto, kar je napisano tule http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,16293.0.html

Ja, imam dve psici mesanki, vendar mi na kraj pameti ne pade, da bi ju pri oskrbi ali cemerkoli drugem locevala od tretje, ki je rodovniska. Nobena ni nikoli bila in nikoli ne bo parjena, prav tako mi ne pade na pamet, da bi komurkoli dovolila tukaj pozitivno pisanje o paritvah psov brez rodovnikov ali komurkoli omejevala pisanje o njegovem psu, ne glede na izvor tega psa, dokler ne zacne nabijat o tem, kako je bila neka nerodovniska paritev krasna in jo tukaj opravicevati. Ce si ne prides gor, zakaj tako, potem ti tudi jaz ne morem (nocem) pomagati. Je napisano dovolj o izkoriscanju psic, da si lahko vsak, ki zna prebrat zgornji odstavek, pride gor, kaj pomeni.

Niny_ka, mini yorkie ne obstaja in tukaj nikakor ne mores dobiti tako oslovskih informacij, kot je "kje se kupi mini yorkie".
Za zacetek preberi pravila, potem pa se kaj drugega.
Logiran

KUŽEK
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


WWW
« Odgovor #2563 : četrtek, 13.08.2009 : 21:34:19 »

Niny-ka slišala sem da imajo mini yorkiji lahko sploščen sapnik in je potem veliko težav. priporočam ti da kupiš normalnega yorkija in ne minija. mi imamo yorkija rodovniškega seveda, ki smo ga kupili pri gospodu ***** in je dober vzreditelj, ki ga priporočam. yorki je velik približno tako velik kot je standart za yorkije. zaenkrat nimamo nobenih problemov tako da......
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #2564 : petek, 14.08.2009 : 09:51:47 »

Pa saj je že yorki tako mini mini, kaj rabiš še manjšega? V tem primeru kupiš recimo dolgodlako čivavo-je še manjša, ravno tako kosmata,...seveda rodovniško.
Logiran
Strani: 1 ... 166 167 168 169 170 [171] 172 173 174 175 176 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines