mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 08:42:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet tekmovanj  |  Tema: Agility
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: Agility  (Prebrano 91131 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Maggie and Co.
novinec
*
Sporočil: 24


« : petek, 23.06.2006 : 12:46:55 »

Vedno bolj znani pasji šport, o tekmovanjih, dosežkih ... Smiley
Logiran
Maggie and Co.
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #1 : petek, 23.06.2006 : 12:51:09 »

Svojo psičko vozim na agility približno 8 mesecev. Gre ji že kar dobro.
Ali je kdo želi z mano deliti vprašanja teme o agilityju??
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #2 : petek, 14.07.2006 : 16:55:28 »

A agility treniraš 8 mesecev?
Jaz s svojo psičko treniram 1 leto in bom počasi začela s tekmovanji. Seveda ne bom šla na vsako tekmo.
Logiran
Maggie and Co.
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #3 : sreda, 19.07.2006 : 10:37:39 »

Kakšne pasme pa je tvoja psička? Kje treniraš? Lp
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #4 : sreda, 19.07.2006 : 13:00:41 »

Moja psička je zlata prinašalka in treniram z njo samo zato ker ji je v veselje! Treniram v KD Trbovlje!
Logiran
nusap
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #5 : četrtek, 10.08.2006 : 00:28:03 »

Vse ljubitelje agilityja vabimo, da se nam pridružite, kot tekmovalci ali gledalci, na 8. tekmi za državno prvenstvo ter ekipno tekmovanje v agilityju, ki bo v soboto 2.9. na vadbišču KD Ljubljana. Prireditev bo potekala od 9.00 do 16.00.


Dobrodošli!
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #6 : četrtek, 10.08.2006 : 07:07:02 »

Nusap, ob kakih urah pa si ti na internetu?  Grin  Upam, da se kaj vidimo ta vikend.  Smiley
Logiran
myphone
otrok do 14 let
**
Sporočil: 79


« Odgovor #7 : nedelja, 13.08.2006 : 15:49:01 »

mene zanima pri kakšni starosti lahko s psom začneš trenirat aggility???
vem da si psički lahko poškodujejo kolke in pogačico, če se preveč naprezajo, zato me res zanima pri kakšni starosti lahko aktivno začnem vadit?Huh
najverjetneje bi pa doma začela s kakšnimi nizkimi vajami, že dosti prej, vendar še ne bi uporabljala recimo palic-preskok čez oviro.......itd.
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #8 : nedelja, 13.08.2006 : 16:06:29 »

Pes naj bi bil star vsaj eno leto, midve z Naro sva začeli marca, ko je imela dobrih 13 mesecev Smiley.



Lp, Ana
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 13.08.2006 : 17:27:17 »

Za aktivno treniranje je res pametno, da se začne kasneje (z višjimi skoki in kakšnimi palisadami). Z osnovami se pa lahko začne že takoj (recimo vadiš cone, da se navadi, da stoji, delaš tunelčke in kakšne nižje skoke).

Vsekakor odsvetujem vsakršno treniranje brez nadzora inštruktorja, še posebno, če si popolni začetnik v agilityju, ker prej pride do poškodbe, če ne veš, kaj delaš kot če začneš prej.
Logiran
anateja
gost
« Odgovor #10 : nedelja, 13.08.2006 : 17:53:40 »

Se strinjam z 5rca.
Agility naj se začne aktivno pri 12 mesecih. Prej pa lahko kužka učite osnovne poslušnosti, kot je usmerjanje pozornosti na sebe, tunele, most in palisado če je spuščena na nizko površino, če ne pa priporočam, da je ne učite pred 8 meseci, zato, ker mladiček še ni stabilen v nogah in ti kaj hitro pade dol na tla. Tudi slalom se lahko hitro začne delati, samo če so količki postavljeni na široko (avtocesta), ker za mladička še ni priporočljivo, da vijuga med količki, zaradi hrbtenice. Če so pa količki narazen pa mladiček, kar teče po sredini količkov.

lp
Logiran
myphone
otrok do 14 let
**
Sporočil: 79


« Odgovor #11 : nedelja, 13.08.2006 : 20:05:07 »

hvala vam za odgovore....no tudi jaz sem mislila nekaj podobnega.....

zanima me še koliko agility mesečno približno stane in kje lahko dobim kakšne informacije da bi se prijavila....najbolje da kje v okolici ljubljane
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #12 : nedelja, 13.08.2006 : 20:12:05 »

myphone, za podatke o posameznih tecajih je za clane s paketi midi, maksi in mega na voljo rubrika Aktualni tečaji.
Logiran

myphone
otrok do 14 let
**
Sporočil: 79


« Odgovor #13 : torek, 22.08.2006 : 16:09:24 »

aha....se bom pozanimala

hvala
Logiran
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #14 : četrtek, 24.08.2006 : 10:49:32 »

hej, pozdravljeni, tudi jaz imam vprašanje. Pred dobrima 2 tednoma sem dobila spičko brabantskega grifona, stara je dve leti. Ali je za naju prepozno da začneva trenirati? Ali je to sploh ok pasma za kaj takega? Sva iz Maribora in me zanima, ali je tukaj poznan kak dober klub za agility. Kako potekajo tekmovanja in kako treninggi, kako začneš in približno kakšne so cene vsega potrebnega, samo okvirno. Če sem še kaj izpustila, bi bila vesela še kakšnih info.

Še nekaj, to se mi zdi sicer smešno, a vseeno vprašam. Ali je to res, da psi, ki so primerni in dobri v agilitiju, so manj inteligentni, ker kao je take pse lažje trenirat in pač vse naredijo, da ustrežejo lastniku?

Hvala že v naprej za informacije

 
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet tekmovanj  |  Tema: Agility
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines