mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 19:55:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Eozenofilija
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Eozenofilija  (Prebrano 2404 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« : četrtek, 14.04.2005 : 10:20:43 »

Zanima me, ce ima kdo od vas ze izkusnje z zenofilijo. Vzrok zanjo naj bi lahko bila alergija, vnetje, parazit... Se komu kaj vec sanja?

Lp, Ursa

[spremenjen naslov teme; Jana]
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1 : četrtek, 14.04.2005 : 19:49:47 »

Kaj pa je to? Ali misliš eozenofilijo (povečanje števila eozinofilnih levkocitov?
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #2 : sobota, 16.04.2005 : 19:03:51 »

Lanabela, prav imas. Z zensko sem govorila po tlf, tako da sem jo slisala 'zenofilija'. Gre pa, kot si sama rekla, za povecano stevilo eozinofilcev. V pon bom veterinarja podrobno izprasala o tem in se eni zadevi, tako da bom upam da vse razcistila. Vseeno pa so informacije dobrodosle. 
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3 : ponedeljek, 18.04.2005 : 11:30:02 »

Moja tastara psica ima to zadevo že vsaj dve leti pa nismo ugotovili vzroka. Ko je bila stara 12 let, sem ji dala preventivno pregledati kri, drugo je bilo vse v redu, samo eozinafilov je bilo preveč. Veterinar mi je naštel cel kup vzrokov, ki bi lahko prišli v poštev. Ker pa psici ni sicer ni bilo nič in so najpogostejši vzrok paraziti, je dobila sredstvo proti parazitom in sicer dvakrat v treh mesecih, potem pa smo spet pregledali kri. Izvid je bil sicer še boljši od prvega, % eozinofilov pa je ostal enak. Vzrok bi bila lahko tudi dinofilarija (srčna glista), vendar psica nikoli ni bila v krajih, kjer bi se lahko okužila. Če bi šlo za vnetje, bi se v tem času ali pozdravilo ali pa bi toliko napredovalo, da bi se videl kakšen znak. Za levkemijo tudi ni šlo, saj bi moralo biti levkocitov več, poleg tega pa bi jo do zdaj zanesljivo pobralo. Vzrok bi bila lahko tudi pasja različica kronove bolezni, ki pa je tudi nima in ni alergična na nič.   Vzrok bi bil lahko kakšen skrit tumor, ki pa se ga pri pregledu ni dalo najti.
Ker je psica sicer povsem zdrava, se mi ne vem kakšne preiskave in iskanje vzroka za vsako ceno ni zdelo smiselno in veterinarju tudi ne. Samo malo bolj pazim nanjo in jo vsake toliko časa stehtam, da bi takoj opazila morebitno hujšanje.
Tako čisto napamet se mi zdi možen vzrok to, da psica zelo pogosto uspe požreti kakšno neužitno stvar, ki jo sicer kljub lepi starosti uspe uspešno izločiti, kljub temu pa draži črevo.
Po moje se najbolj splača dati nekaj proti parazitom, mogoče preventivnio kakšno kuro z antibiotiki, po nekaj mesecih pa ponovno pregledati kri. Potem se bo videlo kaj več, ali pa tudi ne. Včasih se vzroka pač ne da ugotoviti.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #4 : ponedeljek, 18.04.2005 : 15:47:57 »

Lanabela, hvala za odgovor. Sambo redno dobiva Pratel, tako da paraziti skoraj gotovo niso. V petek sem dobila krvne izvide - ugotovili so, da ima borelijo. Verjetno so zato eozinofilci povisani, ker se hocejo prepricat, da ni se kaj drugega, bom jutri dala se blato na preiskavo. Hvala za informacije, vem za drugic.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Eozenofilija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines