mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:12:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Frizijski bišon (Kodrasti bišon)
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Frizijski bišon (Kodrasti bišon)  (Prebrano 19808 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #30 : torek, 17.07.2007 : 08:02:58 »

Pozdravljena, Magic Lady! Megy je eno silno luštno in srčkano bitje!!!  Kiss
Se strinjam s teboj, da je kužkov, ki sodijo med bišone (bolonjce, friseje, havance) zelo malo in so -vsaj pri nas in v okoliških državah- zelo redki. Kar je po eni strani škoda, saj jih odlikuje krasen karakter, kajne?
Me pa zanima, koliko imaš dela z nego dlake? Jaz svojo Jenny (bologneser) kar strižem.... Je mnogo lažje, glede na to, da ogromno časa (in pravzaprav ne glede na vreme) preživiva zunaj, v naravi.
Uživajta in upam, da vama ni prevroče!!! Pa javi se še kaj!
Lp, Katja
Logiran
Magic Lady
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #31 : četrtek, 19.07.2007 : 15:26:53 »

Hvala Jenny!  Smiley
I ti imaš lijepu bišonku. Bolognesera kod nas skoro da i nema, znam samo za jednu curu u Splitu! Bichoni imaju divan karakter. Jako su mazni, privrženi i zaigrani. Ne znaju se naljutiti, srditi, nema kod njih nimalo agresije niti nervoze. Svemu se raduju i sve doživljavaju kao igru. Predivna pasmina, pa mi nije jasno zašto ih ima tako malo.
Istina je da treba posvetiti više vremena dlaci. Ja Megi češljam svaka 2 dana i onda nema problema. Budući da idemo i na izložbe, mora se svaka 2 tjedna kupati. Zato treba paziti da šamponi i kozmetika budu jako kvalitetni. Kod svakog kupanja malo se i šiša. Šišam ju i friziram sama. Jel i ti svoju Jenny sama šišaš? Megi dlaka mora biti malo duža - zbog izložbi. Ali nije to teško održavati. Važna je redovitost.
Kako vi podnosite vrućinu? Megi sada zato šetam samo rano u jutro i kasno navečer.
Pozdrav!  Smiley
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #32 : petek, 20.07.2007 : 07:29:18 »

Hojla, Magic Lady!! Me veseli, da si se javila! Hja, žal je tako malo bišonov, pa še od teh se nihče ne javi v to temo. Škoda.  sram
Ja, bišoni (bolonjci - te najbolj poznam)  imajo zares prekrasen karakter! Vse kar si napisala drži! Jenny je ena taka maza - prijazna,  ubogljiva,  mila gospodična. Edinole zelo malih otrok nima rada in se jim izogne. Žal je imela kot mladič slabe izkušnje z nekim fantom, ki jo je "vlačil kot mačka mlade" naokrog, da je doživela pravi stres. Sedaj imam nečakinjol staro 2 leti in jo Jenny pač tolerira.
Ne, jaz Jenny ne strižem sama. Jo vozim k frizerju. Uf, sem totalen antitalent in če bi se lotila tega sama verjamem, da bi mogla par mesecev hoditi na sprehode samo ponoči, ker bi bila obupna!  Grin Tako da prepustim ta opravek kar frizerki. Sem tudi jaz Jenny parkrat razstavljala in takrat sem seveda bolj pazila na dlako. Je pa žal tako, da če si z dolgodlakim psom (vsaj za bolonjca lahko to trdim - verjamem, da je pri ostalih pasmah podobno) precej zunaj, v naravi, se kvaliteta dlake pač poslabša, saj se dlaka uniči.  Angry  Ampak nama z Jenny sprehodi res pomenijo ogromno in sva zelo veliko zunaj.
Je pa tako, da je bila prvo leto in pol nega dlake grozna!! Blazno se je fecljala in sem imela hude probleme. Potem pa se je struktura dlake spremenila in je neprimerno lažje za negovati in česati.
Hja, ta teden je obupno vroče!!!!  Shocked Jenny načeloma sicer nima večjih problemov z vročino, čeprav se ji ne ljubi skakati in dirjati naokrog. Ampak ta teden, ko se temperature dvignejo nad 33 stopinj, pa hodiva na sprehod (tečt) ob 6h za cca 45 minut. Čez dan samo lulat ven, sicer pa Jenny spi in lenari. Pa seveda proti večeru še na en daljši sprehod. Je pa tudi proti večeru še zmeraj grozno vroče! Kaj pa Megi? Je kaj bolj apatična in manj igriva?
Upam da bomo jutri ali v nedeljo izkoristili in šli malo višje, v hribe, kjer je hladneje.
Smo pa bili v ponedeljek v Iškem vintgarju (to je soteska, kjer teče ena reka in je fuuul prijetno hladno in senčnato!) Je celo Jenny namakala tačke in ji je bilo prav všeč.
Aha, še to me zanima: se Megi želi igrati z vrstniki? Jenny ni več tako zelo navdušena nad igranjem. Ja, včasih, ko "ima dan". Sicer je pa bolj nekako samotar. Se pa zelo rada igra s svojimi igračkami in se sama s seboj super zamoti!
Uživajte maximalno in javi se kaj!!!
Lp, Katja
Logiran
mbuba
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #33 : sobota, 23.02.2008 : 18:51:40 »

Živjo!

Že nekaj časa sledim debatam na tej strani, vendar pa sem komaj sedaj zbrala pogum, da tudi jaz nekaj napišem Smiley

Zelo so mi všeč karakterji bišonov (coton de tulear, kodrasti in havanski bišon ter bolonjec) in tudi sama že dlje časa razmisljam, da bi si omislila eno izmed teh prijaznih kepic. Vendar pa se mi ravno tu poraja vprašanje katerega, zato bi prosila, če bi mi mogoče kdo znal povedati, katere so tiste najpomembnejše razlike med predstavniki teh pasem.

Hvala!
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #34 : torek, 02.09.2008 : 18:09:13 »

Živjo
vidim da je ta tema že kar dolgo prazna! Smiley

No moja prijateljica ima bišonko iz Italije. Psička je z rodovnikom stara pa bo 3 leta (marca). Sem jo prepričevala da bi jo peljala na razstavo ampak nima tega interesa. Je pa fuul luštna psička! Smiley
Nimam pa nobene slikice na računalniku.  sram
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #35 : četrtek, 04.09.2008 : 18:40:25 »

ja nezzek se strinjam da je fuuuul luštna.. ampak žal tudi jaz nimam nobene njene slikice.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #36 : petek, 05.09.2008 : 14:57:17 »

Jah skoraj sem pozabila na slikice. No sem jo slikala med sprehodom tako da slikice takoj ko se naložijo! Wink
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #37 : petek, 05.09.2008 : 15:41:18 »

Tale bela kepica je Boni, "šeki" pa je moja Bella Wink

Boni v "akciji" Cheesy



Ja Boni je res težko slikat ker ne mora bit pri miru! Wink




Evo to je vse kar imam od njenih fotk! Wink lp
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #38 : petek, 05.09.2008 : 19:40:41 »

super, da si jo slikala. res so lepe. lp


Logiran
petris hilton
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1


« Odgovor #39 : ponedeljek, 13.07.2009 : 19:22:29 »

Lepo pozdravljeni!

Tokrat bi vas rada povabila k ogledu svoje nove spletne strani www.bichon.si in k oddaji morebitnega komentarja. Trenutno stran deluje le v angleškem jeziku, s koncem poletja pa bo delovala v vseh štirih uradnih jezikih FCI in seveda tudi slovenščini.

Kot verjetno že veste, smo 22. aprila končno dočakali prvo vrhunsko slovensko leglo kar 5-ih kodrastih bišonov. S pomočjo Eukanube in ustvarjalcev oddaje 4TAČKE smo posneli simpatično oddajo, ki je bila v preteklih tednih predvajana na večih slovenskih televizijah. Zaradi določenih časov predvajanj pa smo mislili tudi na tiste, ki ste oddajo zamudili, bi si jo pa vseeno radi ogledali. Tako si jo lahko končno ob vsakem času, na vsakem kraju ogledate na http://www.bichon.si/en/media/.

Pa lep začetek tedna,

Petra Lozej
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Frizijski bišon (Kodrasti bišon)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines