mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 10:14:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Preveč miren pes
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Preveč miren pes  (Prebrano 13927 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : petek, 17.07.2009 : 16:41:52 »

Vsak mora poznati svojega psa vsaj toliko, da preceni spremembo v "kar nekaj", "vpliv vremena" ali "kriticno".
Sama zelo dobro poznam svoje psice in ce se katera od njih slucajno kam v kot stiska in isce mir - "se odmika", je znak za alarm. Ce gre samo za prekladanje po bajti in sistem "ma, men se zdajle ne ljubi" ali kaj podobnega, me ne vznemirja. Posebej, ce pijejo takrat, kot obicajno pijejo, pa cetudi ne pojedo vsega toliko, kot obicajno, kar se sicer pri nas ne dogaja Smiley in ce nocejo ven takrat, kot sem si jaz zamislila. Ce bo katera nehala jesti, bo to zame znak za alarm. Obicajno pa ne spreminjam ritma, torej jih ne silim na sprehod ob njim nenavadnih urah, jim ne dajem hrane ob drugih urah, kot obicajno ...

Torej, poznas psa in ce menis, da se obnasa nenavadno, je pot k veterinarju nujna. Ce ne bo nicesar nasel, bos pomirjena, ce najde kaj, zacnete lahko zdraviti takoj. Ce pa menis, da se obnasa povsem normalno ob teh visokih temperaturah, samo bolj lenoben in nezainteresiran za hrano je, potem pac cakaj.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #16 : petek, 17.07.2009 : 17:57:31 »

Se popolnoma strinjam z Jano.

Moja Layla strašno težko prenaša vročino, ampak če ne bi hotela jest, bi bil to znak za alarm.
Tudi Habibiju ni lahko, ampak se res samo preklada, vseeno pa ne ždi v kotu in ni apatičen...

Peljite psa na pregled za vsak slučaj.
Logiran
LaurinaRoch
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #17 : ponedeljek, 20.07.2009 : 09:09:34 »

Pozdravljeni

Naš pesek je bil čez vikend mnogo bolje, sploh včeraj je bil spet naš dobri stari pesek  Cheesy Smo se šli tudi kopat in je užival  Smiley Jutri verjetno gremo kljub vsemu vsaj na pregled krvi... Danes je spet precej vroče, bomo videli kako bo...

Hvala vsem za mnenja in predloge  Tongue
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #18 : ponedeljek, 20.07.2009 : 09:57:12 »

Super, da bi se le izkazalo, da je le vročina tista, ko ga dol tišči Smiley
Logiran
LaurinaRoch
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #19 : sreda, 22.07.2009 : 08:13:50 »

Pozdravljeni

Kuža smo včeraj imeli pri veterinarju, kjer so mu naredili pregled krvi za klopske bolezni in izvid je bil v vsem NEGATIVEN  Cheesy Grin Je rekla veterinarka, da je bila očitno res vročina tista nadloga in da je v tem času veliko živali s takimi simptomi... Če bi se stanje nadaljevalo bi mu delali še nadaljne preiskave za jetra in ledvica... Ampak za 1x je velikoooo bolje  Cool
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #20 : sreda, 22.07.2009 : 08:34:11 »

Super novica. Gotovo se ti je kamen odvalil od srca - boljše 3x preveč preveriti, kot enkrat zaradi lastne lenobe ali bognedaj šparanja prepozno priti do veterinarja, a ne?  Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
LaurinaRoch
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #21 : sreda, 22.07.2009 : 15:06:14 »

SE POPLNOMA strinjam!!!!!  Wink
Logiran
MojaLu
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #22 : ponedeljek, 15.08.2011 : 23:25:43 »

Pozdravljeni,

znašla sem se v dilemi pa me zanima vaše mnenje. Imam skoraj 8-letno "francosko buldoginjo" (nima rodovnika, pasmo sem napisala za predstavo). Psičko sem posvojila, ko je imela 11 mesecev in je imela nekaj zdravstvenih težav (alergija na hrano in epilepsija), ki pa smo jih uspešno odpravili in nekako zadnjih 6 let je zdrava in zadovoljna. Odkar živi pri meni jo hranim z briketi, prej je imela Hill's DD, zdaj pa Happy dog. Pri treh letih je bila sterilizirana in od takrat veterinarja praktično obiskujemo zaradi cepljenja, ker ni imela nobenih zdravstvenih težav. Je pa bila pravi mali hiperaktivec, nikoli ji ni zmanjkalo energije za tek in predvsem za igre z žogo, kar sem morala resno kontrolirat, ker ni imela meje kdaj nehat divjat. Bila pravim zato, ker sem v zadnjem mesecu opazila, da se po 15ih minutah sprehoda začne vlečt kot megla. Psička je navajena sprehodov. Vsak dan je hodila vsaj eno uro - glede na temperature. Zdaj pa 15 minut šiba kot zmešana, vleče na povodcu, potem pa jo zmanjka in hodi 2 metra za mano.

Drugače normalno pije in je, tudi lula in kaka normalno. Klopa ni imela zadnji dve leti (dopuščam možnost, da sem kakšnega spregledala, čeprav dvomim), razglistila sem jo pred dvemi meseci, ne šepa, nič je ne boli. Ko se je treba razburjat, je še vedno glasna, se me razveseli, ko pridem domov in maha z repom.

Samo ta upočasnjenost jo je napadla... Mislite, da bi jo bilo dobro peljat na pregled? Ali je to posledica let in se je pač umirila?

Najlepša hvala za vašo pomoč,

MojaLu



Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #23 : ponedeljek, 15.08.2011 : 23:53:29 »

Če gre za zelo naglo in nenadno opazno razliko v vedenju prej in zdaj, bi jo jaz vsekakor peljala na pregled. Tista umiritev zaradi let pride počasi in postopno, moj npr. več spi doma, zunaj pa je enako živahen kot nekoč. Res pa je, da se v vročini veliko hitreje utrudi. Če se ti zdi, da je od vremena, bi moralo biti zjutraj ali pozno zvečer bistveno drugače.
Logiran
MojaLu
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #24 : torek, 16.08.2011 : 08:07:36 »

Hvala za odgovor. Jo bom kar peljala na pregled. Nima smisla, da mi 100 dvomov in vprašanj roji po glavi.
Pa javim kakšen je rezultat.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #25 : torek, 16.08.2011 : 10:30:39 »

Pri nas je bila take sorte mirnost znak za klopne bolezni.
Logiran
MojaLu
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #26 : torek, 16.08.2011 : 13:20:57 »

Lu ima v petek pregled pri veterinarju. Javim kakšni so izvidi in morebitna diagnoza.
Čeprav še vedno upam, da je samo vročina v kombinaciji z leti "kriva" za njeno lenobno stanje.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #27 : torek, 16.08.2011 : 17:29:34 »

Zakaj pa šele v petek?
Logiran
MojaLu
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #28 : torek, 16.08.2011 : 19:00:39 »

Ker je veterinar do četrtka odsoten in sva se dogovorila za petek zjutraj.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Preveč miren pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines