mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 16:18:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Pes v strahu in paniki,ko je sam
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes v strahu in paniki,ko je sam  (Prebrano 12850 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Meg.y.
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« : petek, 17.07.2009 : 17:49:09 »

  Sad
Imam psičko Taro.Sedaj je stara 10 mesecev.Je zelo pridna,igriva in prijazna psička.Doma me vedno vse uboga.
Moja tezava je pa ta,.Ko grem od doma,zazene tako paniko,da laja,mi vse razmeče in uniči.
Tudi če jo peljem na dolg sprehod preden grem,ne bo zaspala dokler me ni nazaj.
Prej je tulila kot nora tudi po 4 ure skupaj.Zdaj ne tuli ampak samo razmetava vse kar najde.

Najbolj me je pa strah,ker takrat tudi ne je in ne pije.
Ko pridem domov,je vsa zadihana,zivčna,panična,prestrašena.Jezik do tal in vsa posljinjena.
Ugotovila sem,da sploh ne pije,ker po tem ko pridem,spije polno posodo vode.Strah me je da se ne pregreje,ali pade v nezavest.Sploh zdaj ko je tako vroče.
Ziviva pa v stanovanjskem bloku.Popoldan,je skoraj nevzdrzno včasih.

Naj mi kdo svetuje ali da svoje mnenje.

Mislim da to ni izsiljevanje ampak res paničnost.

Hvala! Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1 : petek, 17.07.2009 : 17:51:36 »

Kakšna vedenjska terapija, malo poišči po netu.
Psičko navadi na boks, ker si lahko med razmetavanjem kaj naredi!
Si poskusila s kakšnim sredstvom za umirjanje npr. (baldrijanove kapljice, Anaxivia ipd.)?
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #2 : petek, 17.07.2009 : 18:05:39 »

V tvoji odsotnosti naj bo v kletki, tam se bo počutila varno, predvsem pa bo na varnem sama pred sabo - če bo še naprej spuščena, si lahko kdaj tudi kaj naredi.
Hrane v tvoji odsotnosti ne rabi; ustvari ji nek red, naj hrano dobiva 2x ali 3x dnevno. Tako boš lahko tudi bolje nadzorovala, koliko dejansko poje dnevno. Kar pa se vode tiče, običajno ne lampajo cel čas - moja čez dan ne pije, tudi če sem doma; napije se po sprehodu, po obroku, po priboljšku in to je večinoma to. Da se nažlampa, ko ti prideš, je pa zato, ker je prej cel čas psihirala in je žejna, pa tudi zadovoljna, da si ti nazaj.
Svetujem ti še, da se vpišeta v dobro pasjo šolo, tudi tam ti bodo znali pomagati s kakim nasvetom.
Logiran
Meg.y.
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #3 : petek, 17.07.2009 : 18:49:08 »

Nism poskusila še z nobenim pomirjevalom.Bi poskusila le naravne.

Kletke nima,zato jo dam v svojo sobo,kjer ma vodo in igrače,vendar je to niti malo ne zanima.
Sedaj tudi zaklenem omare in postavim stvari na police,da jih ne doseze.Omare in pohištva ne grize.

Kar se tiče hrane,jo ima dvakrat na dan.To je bil samo poskus,da sem videla,če je to res panika.Pustila sem ji par briketov,ki jih ima rada,vendar se jih tud dotaknila ni.Imam občutek,da zdaj ko nima kaj za razmetavat,samo stoji pred vrati in se slini od strahu in panike.Ker je ponavadi pred vrati mokro.
Strah me je edino,da nebi dehidrirala,ali pa kaj podobnega.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4 : petek, 17.07.2009 : 20:13:49 »

Možno je, da jo je kdaj v tvoji odsotnosti kaj močno prestrašilo - nevihta z grmenjem in strelami, mogoče jo je pičila osa ali čebela, mogoče ji je pri razmetavanju kaj padlo na glavo - vse to so seveda samo ugibanja. Ali je že od vsega začetka takšna ali šele zadnje čase?
Tudi jaz bi ti priporočila kletko. Dovolj veliko in prostorno, navajati pa jo začni seveda takrat, ko si doma. Mora dojeti, da je to njen prostorček in mora se tam počutiti dobro in varno. To nikakor ne bo šlo čez noč, zato moraš biti vztrajna. Stanovanje zapusti večkrat na dan za nekaj minut. Ne stoj pred vrati, ker te bo slišala, vohala in čutila - pojdi v nabiralnik po pošto, odnesi smeti ipd. Ko se boš vrnila, nezaželeno vedenje ignoriraj. Če jo takoj objemaš in tolažiš, ona misli, da je panika v redu in da res ena velika sirota.
Veliko dela in vztrajnosti boš potrebovala, ampak psička je še mlada in zagotovo ti bo uspelo. Uspe tudi s tršimi orehi. Vsekakor se pa tudi posvetuj s kakšnim strokovnjakom (pasje šole ipd.). Pa srečno!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Meg.y.
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #5 : petek, 17.07.2009 : 20:33:10 »

Vsakič ko dobim odgovor,se spomnim za nazaj.
Ja,ze od začetka je taka,samo,da mi je od majhnega nagajala tako,da se je naprimer šla polulat na mojo posteljo,še celo kakat na kovter.
Ima sicer svoj prostor na tleh in ne sme na kavč ali posteljo.

Takrat sem jo malo ukregala in pokazala na luzo,da je dojela da to ni dobro.Ampak,to je bila vrjetno napaka,ker je to počela še naprej,pa je vedla da ni dobro,samo da se mi maščuje ali pa pridobi pozornost.Je zelo pametna. ;Dbarabica.

Nato sem se odločila,da ji bom namenila sobo,kjer bo,ko me ni doma.Zato,da bo to njeno takrat in tam ni lulala in kakala,ampak tulila in razgrajala.S tem,ko je razmetavala,se je še bolj utrudila in je bila čist utrujena in poslinjena,ker ni pila.

Potem sem začela stvari dajat na police in zapirat omare. Angry

Potem pa spet,samo panika in nič razmetavanja.Občutek imam,da je preveč odvisna od mene,ima me kot za kakšno mamico.

Nič ne pomaga.
Ko pridem nazaj samo sope,tezko diha in čudno joče,panično.

Zanimivo pa je,da ko gre zjutraj moj fant na delo nič ne cvili,ko je popoldan doma,pa če gre kam spet,pa spet panika.
Traja nekaj časa da jo spravim na prostor in da se pomiri.Potem pa kmalu pozabi.Vedno hoče met enga ob sebi.




Ko smo imeli pudlja,je zdrzal tudi devet ur in je samo spal.
Logiran
Meg.y.
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #6 : petek, 17.07.2009 : 20:38:54 »

Pepsi
,napisal si da naj nesem smeti,ali kaj podobnega za par minut.
Zelo rada bi jo pustila naj hodi po stanovanju,da bi imela več prostora,ker mislim,da jo mogoče soba utesnjuje,vendar vem da bi se spet kam polulala na kavč ali kaj takega Sad

Upam da jo bo minilo.Eni pravijo da je puberteta.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #7 : petek, 17.07.2009 : 22:33:56 »

Kot smo ti že vsi napisali - nabavi kletko, v kateri naj bo, ko je sama doma. Nabavi si kako dobro knjigo o pasji vzgoji, kjer boš našla tudi navodila, kako prijazno navajamo psa na kletko. Če to pravilno spelješ, jo bo psica lepo sprejela za svoj brlog in zatočišče, se bo v njej počutila varno in bo rada šla vanjo.

Soba, ki si ji jo namenila, je sicer čisto nič ne utesnjuje, očitno je samo brihtna psička in je pogruntala, kako naj izsiljuje oz. se dela boga Wink . Vsi naši psi bi najraje videli, da smo vedno doma, eni so pač bolj "karakter" in vztrajni ter preizkušajo naše meje oz. stopnjujejo pritisk, drugi se prej sprijaznijo in prilagodijo. Tu je na tebi, da si vztrajna in dosledna.

Kar se lulanja in kakanja tiče: probaj striktno po vsakem obroku in vsakokrat, ko se zbudi, it z njo ven, da bo vedno zunaj lulala/kakala. Ko opravi zunaj, pa jo navdušena pohvali. Če zadevo naredi not, je čisto brez veze, da jo kregaš, sploh, ker je gotovo ne zalotiš "in flagrante".

Mislim, da nimaš kaj čakati, da puberteta mine, zdaj je čas, da razrešita nakopičene zadeve.

In čisto resno: v pasjo šolo pojdita. Ta čas vpisujejo za jesenske termine, pozanimaj se, kje v tvoji okolici je kaka fajn. Pasje šole so super stvar, tam se res ogromno naučiš - ti se naučiš, kako hendlati psa, da bo vajino sobivanje fajn. Smiley

Lp, Tjasa
Logiran
Meg.y.
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #8 : sobota, 18.07.2009 : 08:11:48 »

Hvala Tjaša.Si bom res umislila kletko.
Da bo imela svoj prostor.Jo bom ze zrihtala.
Drugače imam pitbulko mešanko ima ogromno energije  Cheesy

Pa še nekaj,ko pridem po dolgem času domov,greva vn in najprej ima drisko potem pa še dvakrat kaka Huh

Najbolje bo da se posvetujem v pasji šoliSam bi najraje dobila nekoga,ki obvlada  take zadeve,ker je ze lepo socializirana.

Hvala vsem Grin

Lep pozdrav!
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #9 : sobota, 18.07.2009 : 08:21:54 »

Meg.y., imela sem podoben problem, kot ga imaš zdaj ti (imam tudi jaz eno energično bullko Smiley). Psica je v moji odsotnosti uničevala stvari, pa smo ji kupili kletko, jo navadili nanjo in kmalu sem bila lahko brez skrbi, da bo spet štala doma, saj je psica sprejela kletko za svoj prostor, kjer preživi čas, ko je sama. Zdaj gre včasih spat notri, tudi ko sem doma in ko hoče malo miru.

Logiran
Meg.y.
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #10 : sobota, 18.07.2009 : 08:59:08 »

Lepo Cheesy
Jest sem nora na pidbule in bokserje,ker so postavni in energični!

No če ti je uspelo,super,potem bo tudi meni Grin

Hvala ti za odgovor Smiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #11 : sobota, 18.07.2009 : 09:08:49 »

V večini takih primerov ne gre za strah, pač pa za jezo Wink
Izgleda, da rada nadzoruje in te ima pod "kontrolo". Zato  ji ne paše, da izgublja nadzor nad tabo, ko greš in to pač pokaže z uničevanjem, lulanjem,itn... (živčnost izvira potem iz tega, češ "kako si drzne it brez mene")

Najlažje je odpraviti problem z navajanjem na box in tudi ko si doma je posiljaj na svoj prostor, ko se ne ukvarjaš z njo in naj tam ostane. Naj ne hodi za tabo sem pa tja, temveč naj se nauči čakanja, umirjana in s tem samokontrole.

Le v zelo redkih primerih gre dejansko za stisko oz strah.
Logiran

Meg.y.
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #12 : sobota, 18.07.2009 : 09:19:13 »

Se strinjam s tabo glede jeze.
Ko pridem domov se uleze pred zunanja vrata,češ zakaj pa mene nisi s sabo vzela Wink
,pa sem ti ponagajala Tongue

Samo boksi so dragi,čez 100€.!
Najraje bi rabljenega kupila.Sem iskala,pa ne najdem niti na Bolhi. Sad

Hvala za odgovor Smiley


Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #13 : sobota, 18.07.2009 : 09:35:28 »

Kletke se dobi tudi za ceno pod 100 evrov. Jaz imam dve in nobena ni bila 100 ali več.
Logiran
Meg.y.
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #14 : sobota, 18.07.2009 : 09:40:28 »

Mhm.

Bom še malo prebrskala.Hočem da je velka,da se bo dobro počutila,ane Smiley
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #15 : sobota, 18.07.2009 : 09:45:51 »

Ni potrebe, da bi kupila ogromno kletko. Dovolj je velika, če se pes v njej lahko vstane in obrne. Itak notri večino časa prespi. Moji kletki sta dimenzij Š 55, V 65 D 91 cm, pa ne bi bilo nič narobe, tudi če bi bili malo manjši.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #16 : sobota, 18.07.2009 : 15:13:35 »

Jaz psa ne bi puščala dlje časa v kletki, zdej ko sem bila na morju je bil moj samojed v ogromni kletki tiste 3 ure ko sem bila na plaži pa ko sem prišla nazaj v hotelsko sobo me je kar vest pekla, ker se je prav vidlo da komi čaka da gre ven. No, takšne so moje izkušnje.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #17 : sobota, 18.07.2009 : 15:27:49 »

Lynn, je tvoj samojed navajen na kletko? Če drugače ni noter, kletka seveda ni fajn. Bistvo je namreč, da pes nanjo gleda kot na svoj varen brlog, kamor se umakne, kadar želi, kjer ima svoj mir in kjer se počuti varno. To pa dosežeš samo s pravilnim navajanjem nanjo, ne tako, da ga pač zapreš noter, ko te ni.
Moj Timi ni navajen na kletko, ker nikoli ni bilo potrebe po tem. Nikoli ni uničeval, lulal po stanovanju, ko nas ni, pač spi. Pa vendar mi je jasno, da je za nekatere pse navajanje na kletko nepogrešljivo - taki, ki doživljajo ločitvene stiske ali so nagnjeni k uničevanju so vsekakor med njimi.

Lp, 5ra
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #18 : sobota, 18.07.2009 : 15:51:05 »

Ja doma imam kletko ampak je tudi ne mara, niti Boni ne prenese če je v kletki, sta pa oba pridna, nikoli nič ne uničujeta tako da sm kr zadovoljna z njima. Sej kadar je kletka odprta ni noben problem, gresta včasih noter kadar kakšno kost čuvata Grin, če pa zaprem pa takoj žalostne učke.. Srčka sta, moja cukra.. Kiss

Edino kar je moj samojed rad grizel so tepihi in moje deko na postelji, pa sem ga kr lepo odvadila in zdaj moram reči, da nimam več problemov.

Lp, Sara
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #19 : sobota, 18.07.2009 : 15:57:56 »

Žalostne učke ti naredita zato, ker točno vesta, kaj je treba narediti, da boš popustila. Te imata ovito okoli prsta. Tongue
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #20 : sobota, 18.07.2009 : 16:34:19 »

Aja, sej maš prav, jaz pa sem mislila da hudo trpita..  Sej sm res trapasta, kupim mu kletko v katero bi še novofundlandca lahko spravla, pa se sekiram da trpi.. Tongue  No, na srečo sta oba ful pridna in ju lahko pustim kjerkoli v hiši, tko da hvala ker si me opomnila naj ne kompliciram preveč.. Wink
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #21 : nedelja, 19.07.2009 : 09:48:27 »

Meg.y., a si že kdaj videla otroka, ki pade in takoj z malo prestrašenim pogledom išče mamo? Če ga ta zgroženo pograbi in uboščka začne tolažit, ta kar naenkrat plane v neutolažljiv jok. Če mu mama veselo prigovarja, gre mali naprej, kot da se ni zgodilo nič.

Isto je pri živalih. Meni je bilo zelo težko sprejeti dejstvo, da se moja mačka lahko povsem sproščeno vozi s človekom, ki ni jaz, z menoj pa takoj dobi panick-attack najhujše sorte. Tudi ubiti bi se bila pripravljena z vročino, hiperventiliranjem in izsušitvijo. Na koncu bi jo verjetno kap zaradi pregretosti. No, v bistvu ne zaradi pregretosti, tudi ne zaradi fobije pred vožnjo ali zaradi tega, ker taka pač je - ampak zaradi mene. Jaz, ki jo imam tako zelo rada, ki jo ščitim, zanjo skrbim, s svojim odnosom do nje ustvarjam pogoje za njen strah in celo smrt.

Tega ni lahko sprejeti, ker je malce neprijetno. Je pa dejstvo. Naš odnos je tisti, ki pogojuje njihove reakcije. In zapovrh vsega tale bitja, ki jih ne vodi racio, tako kot nas, posedujejo še zoprni šesti čut, čudovito berejo naše geste, poslušajo naš ton glasu, gledajo mimiko obraza in včasih dajejo občutek, da čisto zares vidijo naše misli. Takemu bitju ne moreš praktično nič prikrit - prav zato ne pomaga, če mu poveš, da je vse fajn, da si skuliran in te ne skrbi, ker te on vidi in čuti in ve, da te tam čisto nekje zadaj na koncu možganov ves čas službe preganja, ali je revež on mogoče že dehidriral, ali je depresiven, poškodovan ali karkoli že. Dejansko se je treba skulirat, si rečt - 'če misliš, da si boga samo zato, ker boš par ur v tejle kletki, to ni moj problem. Bodi boga kolkor hočeš, jaz vem, da ti ni čisto nič hudega, nisi na verigi, ne tepemo te, skrbimo zate, vse je ok, zato se imej kakor hočeš.' (po potrebi jo ob prvih znakih 'ubogosti' še ornk natuliš). Tako razmišljanje preverjeno deluje, samo mora biti mišljeno čisto zares, brez vsakega 'ampak...' tam nekje v skritih kotičkih duše. Dokaz je tvoj fant, ki se očitno ne sekira toliko in poslkedično psa tudi ne obremenjuje s svojimi čustvi. To sicer ne pomeni, da s psom ne bo treba še delat, ko boš zadeve razčistila pri sebi, ker je tako vedenje že postalo navada, je pa ta pravo razmišljanje sigurno osnova da lumpo skuliraš. Tongue

Zdaj ti jih je pa napela ena, ki ima iste štorije doma, hehe Wink.  LP in fajn zrihtaj Smiley!
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #22 : nedelja, 19.07.2009 : 10:03:13 »

FŽ, amen! Smiley To si pa tako dobro napisala in opisala...
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #23 : nedelja, 19.07.2009 : 12:18:02 »


Isto je pri živalih. Meni je bilo zelo težko sprejeti dejstvo, da se moja mačka lahko povsem sproščeno vozi s človekom, ki ni jaz, z menoj pa takoj dobi panick-attack najhujše sorte.

Hehe. Smiley
Podobno je bilo moje presenečenje, ko sem "posodila" svojega psa za sprehod. Sprehajalka in pes sta na poti srečevala veliko drugih psov, pa ni bilo treba sprehajalki nič preusmerjati pozornosti, da se ne bi hotel moj pes zaganjati vanje, tako kot je to počel na sprehodu z mano, potem ko je seveda že vnaprej začutil moj strah. Recepta za to pa še nisem našla - je težje kontrolirati sebe kot psa.
Logiran
Meg.y.
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 19.07.2009 : 14:17:30 »

Zupca,imaš popolnoma prav. Smiley

Lepo si napisala ja,sej je res,ko sem jo ukregala je pomoje prou čutla,da se mi smili.Al pa ko sem jo ignorirala,je hotela mojo pozornost,sem jo poslala prostor ona pa ušeska dol in prou ubogo gledala.Jast sem se pa naredila,kot da me nezanima in da to ni nič takega,če je sama.
Vendar,šesti čut.... Cheesy

Upam,da se bo naveličala me pogrešat,ker me itak ne bo če bo nagajala al pa ne.
Potem bo mogoče obupala in pila,če bo zejna,verjetno ji drugega ne preostane.

Mene pa ze na poti domov skrbi kakšna bo Sad



Glede strahu psa in lastnika je pa tko če se lastnik boji,to pomeni da odobrava isto,kar pes čuti takrat.
Npr.je bla ena gospa,ki ima dva psa manjše rasti in ko sem se ji s Taro priblizala,je ona vsa panična oba vzela v naročje Cheesy
,kakšna traparija.

Moram jo soočit,kot sem jo pred večjimi psi,tovornjaki,
Ko se je bala velikih tovornjakov,sm ji rekla sedi in sm vsa sproščena stala blizu,kot da ni nič,ona je takoj začutila,da se jaz ne bojim in da se ona tudi nima kaj bat Smiley


No hvala za nasvet,verjetno bo pomagal,če maš iste štorije doma Wink Grin
LP
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #25 : nedelja, 19.07.2009 : 17:08:20 »

Meg.y., kar se ne nanasa na debato v tej temi, je loceno v novo temo Dvigovanje majhnih psov - strah lastnika?, torej tudi tam isci odgovore na drugi del tvojega zgornjega sporocila.
Logiran

fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #26 : ponedeljek, 20.07.2009 : 08:10:10 »

No hvala za nasvet,verjetno bo pomagal, če maš iste štorije doma Wink Grin
LP
So v odpravljanju, hehe Roll Eyes...
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Pes v strahu in paniki,ko je sam
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines