mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 15:43:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: NAPADANJE DO VSEH MIMOIDOČIH
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: NAPADANJE DO VSEH MIMOIDOČIH  (Prebrano 21859 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lija
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #15 : sobota, 20.01.2007 : 12:21:54 »

Sleepy, jaz nisem lorelie, imam mešanca, zmešanga med vsem mogočim, ponavljam da ni dominanten, je zelo ubogljiv. Sem se posvetovala z kinologi in z njihovo pomočjo pes ignorira ljudi, ki ga pustijo pri miru. V situacijah, kjer se počuti ogroženega pa odreagira agresivno. Tega kar so pa s psom počeli v mladosti pa na mojo veliko žalost ne morem spremeniti.
Aja, pes živi pri meni pol leta.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #16 : sobota, 20.01.2007 : 17:07:52 »

Ojla Lija. Jaz sicer nisem ekspert ampak ti priporocam eno knjigico, ki govori prav o temu kako pomagati psom pri njihovih strahovih. V bistvu je notri opisan cel potek kako spremeniti custva psa pri dolocenih drazljajih, ki v njem vzbujajo strah. Sicer mislim, da je to treba delat v posvetu s kaksnih strokovnim kadrom, ampak kot dodatno branje ne more skodit. Mogoce ti pa razjasni kaksno vprasanje. Wink
Naslov: The cautious canine (how to help dogs conquer their fears)
Pisateljica: Patricia B. McConnell (znana ameriska behavioristka)

(Ce me kontaktiras na mail pod avatarjem, ti jo lahko tudi posodim)
Lp
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #17 : sobota, 20.01.2007 : 18:52:03 »

Lija, sorry, sem malček pobrkala poste..... No, v vsakem primeru te v pasji šoli nekdo opazuje in ti lahko pove kaj delaš prav in kaj ne. Poleg tega je tam veliko različnih psov in ljudi in maš zato tolko več priložnosti, da psa odvadiš neprijetnoh lastnosti. Knjigo, ki ti jo je priporočila Balu ti tudi jaz priporočam, saj je pisateljica dobra in poznana behavoristka, ki se posveča ravno problematičnim psom, poleg tega je profesorica in so njene knige napisane res super - nakaj med romanom in priročnikom.
Še enkrat sorry, ker sem pobrkala poste, na šolo pa vseeno ne pozabi!  Wink

P.S.
Takile nasveti so sicer "nevarni", pa vseeno. Če imaš kužka šele pol leta, in ne veš kako so delali prej z njim, je možno, da je kuža nad tabo tako navdušen, da pravzaprav varuje svoje bogastvo, torej tebe. V vsakem primeru moraš zavzeti pozicijo alfe in mu na primeren način (brez grobosti) pokazati, da si ti tista, ki ocenjuje situacije, in da je njegovo varovanje nezaželjeno. Pa smo spet tam, pri pasji šoli, kjer bo kuža načrtno in pod nadzorom izpostavljen situacijam, v katerih boš lahko popravljala njegovo vedenje.
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #18 : sobota, 20.01.2007 : 20:09:34 »

Se strinjam z vsem zgoraj napisanim. Meni je pomagala marsikaj razjasniti tudi knjiga: Govoriti po pasje. Tam mahajoč rep ne pomeni samo čistega veselja. Veliko sreče pri vzgoji. Tudi jaz imam enega takega nepredvidljivega mešančka. Tako, da te popolnoma razumem. LP  Undecided
Logiran
Lija
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #19 : sobota, 20.01.2007 : 21:30:03 »

Hvala vsem za odgovore. Bom čimprej prebrala priporočeno knjigo, ter še enkrat Govorite po pasje.
 
Še enkrat sorry, ker sem pobrkala poste Wink
Sleepy nič hudega, vsakemu se lahko to zgodi  Smiley
Če imaš kužka šele pol leta, in ne veš kako so delali prej z njim, je možno, da je kuža nad tabo tako navdušen, da pravzaprav varuje svoje bogastvo, torej tebe.
To se tudi meni zdi zelo verjetno, ker sem imela občutek, da bolj kot je bil pes navezan name, bolj je bil agresiven do tujcev.

Se bova pa res vpisala v katero boljšo pasjo šolo in upam, da nama bodo lahko tam pomagali.

Švrk, kako pa ti prevzgajaš svojega kužka? Je imel tudi kakšne slabe izkušnje?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #20 : nedelja, 21.01.2007 : 09:58:42 »

Lija,
ce ti je v roku pol leta uspelo doseci, da pes tujce ignorira, ti lahko samo cestitam. Se toliko bolj, ker gre za odraslega psa iz zavetisca in ne poznas njegove preteklosti.
Naj te vsaj malo pomirim. To pocno tudi tisti psi, ki so pravilno vzgojeni in so pri svojem lastniku ze od malih nog, se vec, so dobro izsolani in veljajo za prijazne pse. Tu in tam pac pride do situacije, ki jo psi ocenijo, da je potrebno reagirati agresivno. Seveda govorim o tem, ko se to dogaja tu in tam. To seveda se ne pomeni, da je pes agresiven. Situacija bi bila povsem drugacna, ce bi bi popadljiv do vsega kar se premika.
Poskrbeti bos morala, da ga das na prostor tako, da ga bos imela 100% pod kontrolo in ga bos lahko ustavila takoj, ko bo samo nakazal svoj namen.
Eden mojih psov tujce ignorira na celi crti, vendar pa se tu in tam pojavi kaksen, ki mu ni po godu. Zaradi tega ne delam panike, ker psa dobro poznam in vem kaj mi je narediti v dolocenem trenutku, da ne bi prislo do kaksne nevsecnosti. Pac ne cutim potrebe, da bi moj pes moral tolerirati cisto vse kar se prikotali mimo. Vendar pa je zato moja naloga, da ga imam pod kontrolo.
hja, psi imajo kosmata usesa, znajo reci stari ljudje.
Najbolj me jezijo tisti lastniki, ki tulijo kako je njihov pes najbolj prijazen pes na tem svetu in da se nikoli nikomur ni nic naredil. Jaz in moji psi smo ugrize "fasali" ravno od taksnih "prijaznezev".
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #21 : nedelja, 21.01.2007 : 11:27:56 »

Lija,
tudi mi imamo že 10 mesecev posvojenega 2,5 letnega mešančka, ki je bil vsega hudega navajen, predno je prišel k nam. Takoj smo se obrnili na resnične strokovnjake in odpravljali napake po vrsti, od najhujše do manj hudih. Veliko dela nas še čaka in ko bo malo lepše vreme bomo ponovno poskusili s šolo za azilaše. Je pa taka prevzgoja individualna in se ne more prenesti kot vzorec na drugega psa. V taki šoli ti tudi svetujejo na koga se obrni glede na težave, ki jih ima tvoj pes. Želim ti veliko sreče in morda se spomladi v šoli tudi srečamo. LP  Wink
Logiran
zavseoci
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #22 : sreda, 29.07.2009 : 17:05:06 »

Pozdravljeni!

Zadnje čase imam vedno manj upanja v spremembo vedenja svoje psičke in ne vem več kaj naj naredim,zato se obračam na vas.Pa tudi pasja šola je zelo oddaljena tako da.....srčno upam na vašo pomoč,nasvete.

Doma imam psičko,sterilizirano,ki bo sedaj stara 2 leti.Psička je pasme havanec,za tiste ki te pasme ne poznate,naj povem,da je velikosti maltežana,tehta 4,4kg.
Psička je doma čisto normalna,ima nas rada in je prava cartika.Laja le,ko kdo pozvoni na vratih,kar nas pač toliko ne moti,ker baje čuva svoj teritorij.
Psički zunaj ne zaupam,zato jo imam vedno na vrvici,saj sem jo že lovila okoli bloka,ko je tekla za mačkami,torej ne uboga nič,je zelo svojeglava-zato vrvica.
Problem,ki se pretvarja v moro:
Ko pa gremo na sprehod(pa čeprav izven mesta-nobene gužve,kjer je bolj malo ljudi in živali)se ob srečanju mimoidočih obnaša grozno.Začne vleči,renčati,...postane prava mala zver,tako da se jo ljudje kljub majhnosti in vrvici ustrašijo.In to tako vleče,da imam občutek,da si bo z oprsnico potrla vsa rebra in renči...Katastrofa,se mi zdi,da je vedno huje.Ravno tako je obnašanje do psov,da o mačkah ne govorim(je imela z mačko že eno neprijetno srečanje,ko jo je ta pokraspala po nosu).
Poskusila sem že tako,da sem jo dvignila v naročje,pa postane živo srebro in se mi vedno izmakne,izrine iz naročja,poskusila sem tudi s posladki,...Kaj naj še poskusim?
Zaradi njenega obnašanja me je tudi strah srečanja z odvezanimi psmi,ki bi sicer verjetno samo psičko povohali in šli dalje,a zaradi njenega obnašanja,renčanja lahko čisto hitro spremenijo načrt in jo napadejo.Je pa drugače plašna,torej se zaganja,renči a gre hkrati tri korake nazaj,pa naprej,....
Lepo prosim za pomoč!!
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #23 : sreda, 29.07.2009 : 17:09:28 »

Če ne gre zlepa, gre mogoče zgrda? Nisem za pretepanje živali, ampak psička mora jemati resno tvoje ukaze in ona jih očitno ne. Ali oštevanje in jezen glas kaj pomagata?
Logiran
zavseoci
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #24 : sreda, 29.07.2009 : 17:21:20 »

Žal ne!Jih je na ta račun že dobila po riti,poskusila sem jo tudi na grdo odvleči stran,ampak žal,se je tudi to ne prime!
Sploh ne vem več,kaj naj nardim,ko tako renči in vleče.Včasih imam občutek,da si bo na asfaltu zdrsala vse nohte,v zemlji  in pesku prav kopa...res je kot kaka divja zver-še sreča da ima samo 4kg,če ne bi me odnesla s sabo!
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #25 : sreda, 29.07.2009 : 18:46:02 »

Joj, sama imam doma kavalirja in si težko predstavljam da ima nekdo takšne probleme s 4 kilogramskim kužkom. Vse to obnašanje pomeni, da te psička sploh ne jemlje resno, ker če bi te, ne bi potrebovala na tepeža po riti in ne povzdigovanja glasu. Jaz imam eno zelo posrečeno navado, da kadar je situacija najbolj vroča in se psa kaj spreta se postavim mednju in oba pobožam. In ne boste verjeli - renčanja je konec. Morda pojdi s psičko v dobro pasjo šolo, nikakor pa je ne tepi, tudi po riti ne, ker potem boš v njenih očeh zgubila vse spoštovanje in te bo še bolj ignorirala.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #26 : sreda, 29.07.2009 : 23:05:23 »

V pasjo šolo in pasjemu behavioristu.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #27 : četrtek, 30.07.2009 : 06:34:42 »

Kje ste jo kupili, koliko je bila takrat stara in v kakšnih razmerah je živela?
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #28 : četrtek, 30.07.2009 : 06:59:34 »

Ali je psico strah in to počne zato, ker je popolnoma nesigurna vase?
Ker če menca naprej in nazaj, ne pa samo v napad, bi jo lahko bilo ful strah neznancev?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #29 : četrtek, 30.07.2009 : 10:05:03 »

To je čisto navadna nesigurnost psa zaradi napačne socializacije + reakcija na strah vodnice, mogoče še nervoza psice, ki je ali prirojana ali pridobljena še v leglu. Kakršnokoli telesno kaznovanje nesigurnaga ali nervoznega psa ima kontra učinek.
Jaz bi tako psico, (če ne gre za kakšno že kar patološko živčnost) preprosto spustila med druge pse (take ki jih poznam in vem da psice ne bi zluknjali) šla stran in jo pustila, da se znajde kakor ve in zna. Tebi pa toplo priporočam obisk strokovnjaka. Slovenija ni tako velika, da bi ne mogla priti do njega v dobri urici vožnje.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: NAPADANJE DO VSEH MIMOIDOČIH
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines