mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:52:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: pes pojedel peško od nektarine
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: pes pojedel peško od nektarine  (Prebrano 5535 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
binci
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« : sreda, 29.07.2009 : 22:09:34 »

Žio
Psiček star 7 mesecev pasme shi tzu je na tleh našel peško od nektarine in še predno sem mu jo lahko iztrgala iz ust jo je pogoltnil. .sedaj pa me je strah kako bo to prišlo ven, ali jo bo normalno pokakal glede na to da je to majhen pes zato tudi želodčka nima velikega...ali mi lahko kdo svetuje kaj naj naredim in če ima kdo podobne izkušnje in kako se je izšlo...Hvala že vnaprej  Cry
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1 : sreda, 29.07.2009 : 22:16:47 »

Pokliči dežurnega veterinarja in vprašaj za nasvet.

Lp, Maja
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2 : četrtek, 30.07.2009 : 10:08:29 »

Dokler pes ne kaže nobenega bolezenskega znaka, je vsaka panika odveč. ven pride spredaj ali zadaj. Če bi se slučajno kje zataknila, bi bil pes zaprt, bruhal bi, in v tem primeru bi bilo treba k veterinarju pod nujno. sicer pa pri tujkih pomaga lanena sluz, ki jo dodaš hrani (žličko lana pustiš namočenega čez noč ali pa zavreš kot za čaj).
Logiran
binci
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 30.07.2009 : 11:20:05 »

ja sem klicala veterinarja pa je tud on rekel enako da če bo imel drisko ali bo bruhal naj ga takoj pripeljem...lahko da se ne bo zgodilo nič....samo nevem kako bo pokakal peško ko je pa tako majhen. Preteklo je že 12 ur pa jo še ni pokakal niti izbruhal...kaj pa zdaj?
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #4 : četrtek, 30.07.2009 : 12:13:11 »

če se več kot en dan sploh ne bo pokakal ali pa če bo imel zgornje znake ponovno pokliči veterinarja,
drugače pa ti sledi le čakanje
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #5 : četrtek, 30.07.2009 : 18:41:17 »

Take zadeve včasih hodijo ven tudi teden ali dva. Ne moreš nič, samo čakaš lahko in če  se slučajno zamaši črevo in noče naprej je treba operirati. Sicer se pa zelo pogosto taki tujki xy dni valjajo po želodcu, potem jih pa enkrat izbruha. Naše psice so sicer večje, a v sezoni pojedo veliko pešk, pa jim ni nič. Pitbul od znancev je pa moral zaradi ene same samcate češpleve koščice na operacijo.
Logiran
binci
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #6 : sreda, 12.08.2009 : 22:21:28 »

hvala vsem za prijazno pomoč, je kuži sam  potem zbruhal ven peško Smiley))
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #7 : četrtek, 13.08.2009 : 06:33:18 »

Super, da je sam uredil Smiley

Baje so kot tujki (razen ostri in strupeni seveda) najbolj nevarni kovanc in njim podobni kovinski predmeti. Ne vem zakaj, ampak prilepijo se lahko na steno prebavil in potem se tam lahko začne nek proces - vnetje.... Gumbi in ostali plastični predmeti podobni gumbom npr., pa pridejo sami ven spredaj ali zadaj.

Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: pes pojedel peško od nektarine
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines