mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 14:37:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Pupa, Binko in Drejka
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pupa, Binko in Drejka  (Prebrano 38390 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
pipikus
rad pišem
****
Sporočil: 314


WWW
« Odgovor #15 : petek, 21.08.2009 : 09:19:38 »

Ja ja moramo še moški del prepričat-drugače bi naš Pipi že zdavnaj imel družbo-lahko pa bo kmalu Pipi in mogoče Melkijad-kdo ve? Srčka sta ni kaj- Smiley Cheesy
Logiran
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #16 : petek, 28.08.2009 : 16:51:02 »

Evo, se že grizem v jezik. Očitno bo še treba jamrat in komplicirat. Se mi v dnevih, kot je ta današnji zazdi, da smo se prehitro med srečne uvrstili.
Razlogi:
1.Spim max štiri ure na noč.
-Če ju dam ponoči narazen, začne Binko okoli štirih besno krempat po vratih, za katerimi je Pupa. Ga poskušam ignorirat in si tlačim povšter na glavo, vstajam in ga odganjam od vrat, ga kregam itd, zaleže nič. Po uri takšne torture imam vsega dovolj in vstanem. Potem se pa začne...
-Če ju zvečer  pustim skupaj, oz. ne zaprem vrat se začne okoli štirih. Topotanje, ropotanje, prevračanje stolov...in žal zadnje dni tudi pihanje, renčanje in zavijanje ob kratkih stikih. Po mesecu in pol sta se začela mlatit.

2.Do sedaj se je razgrajanje dogajalo samo ob zgodnjih jutranjih urah, čez dan sta večinoma spala. Včasih na isti postelji, včasih vsak na svojem koncu. Že nekaj dni pa sta nestrpna drug do drugega tudi čez dan. Se mi zdi da od takrat, ko sta se ponoči prvič resno zahaklala. Vseskozi pazita en na drugega, Binko živčno in (se mi zdi) jezno, Pupi pa previdno in še vedno navihano. Se mu še vedno zakadi v rep, kljub temu, da Binko po novem jezno reagira. Je hitrejša in bolj gibčna in mu pač pobegne. Problem pa nastane, ko jo Binko dobi v kot. Se bojim, da bom kdaj prepočasna in se ji bo maščeval za vse nazaj.

Tole pišem, ker upam, da mi boste znali svetovati.
Kako ravnati? Ju imeti ponoči narazen? Ju znova začeti ločevati čez dan, ko sta sama? Kako pomagati Binkotu premagat jezo, tesnobo ali kar ga pač žene v sovražno obnašanje?
Feliway že imamo. Baje obstajajo tudi neke holistične kapljice, ki se zmešajo mačku v vodo za pitje in pomagajo pri teh zadevah. Pozna kdo? Vsak nasvet bo dobrodošel, ker se mi od tega nespanja že rahlo blede.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #17 : petek, 28.08.2009 : 21:42:14 »

Rnata, morda misliš baldrijan?

Morda poglej tole: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,28503.0.html
Logiran
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #18 : sobota, 29.08.2009 : 14:07:27 »

Hvala, Skuiki. Sem si prebrala, pa še na njihovo spletno stran zavila. Bom kar oboje naročila, baldrijanov ekstrakt in tabletke navadne čeladnice in baldrijana. Upam, da bo našemu Živčkotu pomagalo.
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #19 : sobota, 29.08.2009 : 15:05:12 »

Pomoje je nekaj v zraku... pri nas se tudi "klofamo"...
Zaenkrat še ne kompliciram, ker pridejo tudi taki dnevi.

A kreplje jima strižeš (da vsaj malo preprečiš morebitne poškodbe)?

Pa še malce v tolažbo: moja prva muca je rabila ca. pol leta, da je sprejela novega "sostanovalca"...
Logiran
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #20 : sobota, 29.08.2009 : 17:19:26 »

Kremplev jima (še) ne strižem. Pri Binkotu ni bilo do sedaj potrebe, Pupi jih bo pa verjetno  treba že zato, ker se ji stalno zatikajo v vse mogoče tkanine.
Pa ne moti me samo občasno klofanje, ki se zgodi pribl. dvakrat dnevno, pač pa bolj to, da je Bunklj skoz živčen. Jo ima stalno "na oku", razen ko spi  Wink.
Še v obraz je čisto drugačen, nekako daljši gobček ima, pa malo nor zgleda.  Shocked
Logiran
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #21 : nedelja, 04.10.2009 : 15:10:38 »

Po dolgem času se spet malo oglašamo.
Vsi smo (še) živi in zdravi, vsi telesni deli celi in "na broju".



Včasih nam celo uspe zdržati skupaj trenutek ali dva.




(Vsebina vijolične posodice ne ustreza napisu na njej, da ne bi kdo brez potrebe v luft skakal)

Resno smo že razmišljali o najeti delovni sili, ki bi pet, šest ur dnevno pri nas migala z vrvico, pa nas je pred bankrotom in vnetjem komolčnih sklepov odrešil Smiley. Gre za polavtomatsko napravo. Deluje kontra od krampa: gor gre sama, za dol se je treba potrudit.




Malo je že zmahan, revež, zato, če kdo ve, kje se dobijo novi, se priporočamo...

Drugače pa je danes mačji del gospodinjstva užaljen! Se je včeraj šefica po nekih stojnicah potepala, mačjih baje. In, je mogoče prinesla kaj za mačke? Nič. Se pa zato človeki takole po novem važijo:

Tastara:


In tamlada:


Evo, pa je najino novo plezalo postala še bolj oddaljena prihodnost! Potem pa naj kar ne jočeta, če bova še naprej njune noge uporabljala!
Logiran
pipikus
rad pišem
****
Sporočil: 314


WWW
« Odgovor #22 : nedelja, 04.10.2009 : 20:04:38 »

Čudoviti mački-lepo se mate- naš novi član pride konec meseca kaj bo še ne vemo upamo da se bosta ujela? LP Cheesy
Logiran
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #23 : nedelja, 04.10.2009 : 20:28:50 »

Nič bat, seveda se bosta. Sicer pa, kaj jima pa drugega preostane, saj se ve, kdo je šef pri hiši  Cool
Logiran
pipikus
rad pišem
****
Sporočil: 314


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 04.10.2009 : 20:43:48 »

Hvala hvala se že veselim-upam samo da ga bo naš PIPI sprejel-mejte se lepo PUPA in BINKO   sta prelepaa mačkona srčka ni kaj  Wink
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #25 : ponedeljek, 05.10.2009 : 06:13:21 »

 Smiley Kiss
Logiran
Bourbonka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 108


« Odgovor #26 : torek, 06.10.2009 : 10:57:13 »

Samo ena pripomba na sliki malo zgoraj: (če prav vidim) ali se tako dela z živalmi? Pred njima hrana, takoj za tem ob zidu na vidnem mestu pa tehtnica. Da ne bosta reveža dobila slabe samopodobe in  ej, ne vem če so pri nas že mačji psihologi... Ma, jaz ne bi mogla jesti s tehtnico v ozadju...
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #27 : torek, 06.10.2009 : 11:26:47 »

o ti vraga - ideja z balonom je pa res dobra!  Cheesy

Bourbonka - ma a ne vidiš, da je tistale vaga tam samo zato, ker sta mucota pač malce bolj okrogla in drugje enostavno ni placa zanjo? Ti pa tkole greš pa napadaš poštene človeke... Angry
 Wink Grin
Logiran
pipikus
rad pišem
****
Sporočil: 314


WWW
« Odgovor #28 : torek, 06.10.2009 : 11:31:34 »

Moram rečt da meni ta balon tudi dopade- Wink Cheesy Wink
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #29 : torek, 06.10.2009 : 11:42:33 »

Res sta srčka. Kiss

Rnata, tudi naši dve sta šli čez te faze združevanja:
Najprej pihanje in godenje, potem preganjanje in nazadnje še ravsanje. Zdaj, ko sta že malo bolj na "ti", je vse skupaj bolj prjateljsko in se tudi igrata skupaj.
In če je tako pri zelo mladih mucah, vrjamem, da se pri starejših potencira in vse skupaj vleče malo dlje.
Verjamem, da ste na pravi poti.


Pri nas imamo tudi balon, ampak v podobi konja, kakopak. Roll Eyes Hočem povedat, da sta naša dva hipnotizirana s tem balonom in zdaj, ko je že tako popustil, da je na tleh, je pa sploh fajn, ker šušlja. Obe zverinici skačeta po njem, najrajše tam okrog 1h zjutraj.  Grin
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Pupa, Binko in Drejka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines