mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 05.06.2024 : 16:26:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 323 324 325 326 327 [328] 329 330 331 332 333 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 308378 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Poker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


WWW
« Odgovor #4905 : petek, 14.08.2009 : 10:14:06 »

Joj kako so simpatičniiiiiii Smiley

Evo rezultate od Pokerjevega driskanja in bruhanja. Danas sva bila pri g.Drobniču in je ugotovil da ima razdražen želodec in s tem je povezano driskanje. Prejel je dve inekcije, sirup oz raztopino,ki mu jo moram mešat v brikete ali v vodo, brikete hills - dietne(8dni), in ranital tablete mu moram vsako jutro in zvečer dajat po 1/4 (14dni).

Razlogi zakaj pride do tega,je pa vročina in pes noče jest cel dan in zvečer se pa oreng naje. Poker je navajen ,da ima skledico na razpolago 24h/dan. No zdaj mu jo bom morala odmikat, ker mora imeti 3 obroke na dan in da bo dejansko vse pojedel mu jo bom odmikala. Hjaaa vse je za nekaj dobrega.

Lp Mirela!
Logiran
Poker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


WWW
« Odgovor #4906 : petek, 14.08.2009 : 10:24:04 »

Srečanje buldogov si poglejte na http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,100.0.html
in povejte svoja mnenja.

Lp Mirela!
Logiran
hadi
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #4907 : ponedeljek, 17.08.2009 : 15:39:48 »

Hello!

Mirela, tudi naš ozzyje imel pred mesecem dni take probleme-občasno bruhanje predvsem ko se je igral in skakal. Pri naši veterinarki pa smo ugotovili, da ga malo preveč hranimo oz. razvajamo s hrano. Tako smo mu obrke zmanjšali in je sedaj veliko boljše- ne bruha in je še bolj aktiven. Zvečer pa dobi zadnjo porcijo ob 19. uri.

star je enako kot Poker in ima 11, 5 kg. To je ok. Koliko ima tvoj? To moraš res pazit.
Pozdrav iz Bele krajine.
Logiran
majha
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #4908 : ponedeljek, 17.08.2009 : 17:06:44 »

Pozdravljeni!
Ali se bi strinjali s to tezo da če mladiček hitro pospravi svojo blato - če nisi dovolj hiter s pobiranjem in se pase in je travico kot kravica - je treba razmisliti o menjavi hrane ker mu primanjkuje določenih snovi - ali pa je to oboje hip odraščanja mladička in je prehodno ( moram napisati da bi tudi svojo lužico popila če ne bi preprečevali).

LP Davorin
Logiran
Poker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


WWW
« Odgovor #4909 : torek, 18.08.2009 : 10:07:42 »

Hello!

Hadi ,neboš verjela ,moj Poker tehta 14,50kg. In ti bom priznala,da Poker sploh ni debel je pa zacudeno velik,pa nabit,da ti neznam opisat. Najin največji problem je bil ,da je samo zvecer jedel in to ob 22h,ker se je Poker takrat zaletel v kroznik. No zdaj pa zjutri lepo je,potem krožnik odmaknem in mu ob 19h ponovno postavim hrano ( na dan lahko poje max 230gr ) . Se pa strinjam s tabo Hadi, da je čas, da ga prenehamo toliko razvajat s hrano.

Hadi hvala ti za pomoč Cheesy

Davorin imam odgovor zate. Vsi buldogi radi pojejo nedovoljene stvari in popijejo kar ni primerno. To je hip odraščanja,drugim pa pač ostane to in jih dejansko moras merkat oz. imeti na očeh. Na osnovi da imam dva buldoga,ti bom zaupala ,da sta oba včasih prišla umazana okoli gobca,mislim črna ne  Cheesy , pa tudi polizala svojo luzico. Pa jima glede hrane nic ni manjkalo,ker dobivata na dan vsega po malem,od vitaminov (jabolk,banana itd.),briketov, skute itd.
Tako da ti svetujem,ko jo peljes ven,isti hip poberes iztrebke, ko ga pa najde in začne jesti,jo pa malo okregaj. Jo bo že minilo

Lp Mirela!
Logiran
majha
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #4910 : torek, 18.08.2009 : 11:43:38 »

Mirela malo sem pomirjen zaradi tvojih odgovorov. Hvala za nasvet in lep pozdrav.

Davorin
Logiran
zormanze
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #4911 : sreda, 19.08.2009 : 12:38:21 »

živjo
Imam eno vprašanje glede vzgoje našega Dina. Pri nas doma je sedaj dober teden in se je že čisto "udomačil", večidel časa je izredno poslušljiv in me uboga (praktično glede česarkoli), ima pa obdobja (cca 2 uri na dan), ko mu začne "dogajat" in ga ni možno ustavit. Ne moti em če teče vse naokrog in me ne posluša kaj preveč, imam pa vprašanje glede grizenja. Večino dneva ne grize, če pa začne, potem na moj jasen "NE" preneha, kar nekajkrat pa se tudi zgodi, da enostavno noče prenehat z grizenjem (mene in drugič članov, po rokah, nogah). Zanima me ali naj mu to grizenje, ki je bolj igranje kot ne, pustim ali ne? Skrbi me, da če mu grizenje dopuščam sedaj, potem bo grizel tudi kasneje in se ga bodo ljudje bali? Je to grizenje prehodna stvar in ga naj (in sebe tudi) zaradi tega ne sekiram?
Hvala za nasvete
LP
anže
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #4912 : sreda, 19.08.2009 : 12:47:00 »

Če ti sporovociraš igro in se tako igrata, je ok, samo mora prenehati, ko ti tako želiš.
Če pa kar grize iz veselja/ker mu tako paše, tebi in domačim pa to ni všeč, torej ne gre za obojestransko strinjaje, mu pa jaz tega nikakor ne bi dopuščala. Svoji nisem in se greva igro z zobmi samo takrat, ko sva obe za to in preneha takrat, ko jaz tako hočem.
Sicer se zna razviti v tečnega in nadležnega grizlija. Ko je mladiček je simpatično, ko je odrasel, je pa nadležno.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4913 : sreda, 19.08.2009 : 12:52:26 »

Preusmeri ga na cunjo, igračo, ki jo lahko grize, vendar moraš pri tem sodelovati. To ne pomeni, da mu potisneš cunjo/igračo v gobec in čao, temveč jo primeš na drugem koncu in se "vlečeta", igrata itd.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #4914 : sreda, 19.08.2009 : 13:00:41 »

Pod igro z zobmi pri nas smatramo to, da jaz Missy, kako naj rečem - narahlo izmenično z rokama tapkam po straneh gobca (izgleda, kot da bi jo klofutala, pa je seveda ne), ona pa z zobmi šavsa po mojih rokah in jih lovi. Kar pomeni, da včasih tudi zagrabi oz. oplazi z zobmi, vendar nikoli ne stisne. Igra se konča takoj, ko jaz odstranim roke in pes to natančno ve.
Vlečenje cote/igrače je pa tudi super igra, v pasi šoli te naučijo še, kako se pravilno igrati s psom.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #4915 : sreda, 19.08.2009 : 13:09:30 »

kocka vem kaj opisuješ, s Piko se enako igrava, in obožuje tole "kloftanje" po gobčku  Smiley uživa, ampak tudi dobro ve, kdaj mora nehat. Se mi zdi, da si vsaki dan povečujem avtoriteto pri njej.  Cool
Logiran
majha
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #4916 : sreda, 19.08.2009 : 14:43:31 »

Pozdrav

Anže zdravo po tvoji pripovedi je enako tudi z Gano pravim da je takrat hiperaktivna posebej ko je na sprehodu in je že malo mrak. Nič je ne ustavi in tudi mene je že v mimohodu in iz igre že do krvi po nogah ali rokah. Vem da je to čas odraščanja in da bo minilo sproti in potrpežljivo ji dopovemo da to ni zaželeno in so že vidni rezultati en malček se že umirja in verjamem da ti bo uspelo tudi z Din-om. Z Gano vidim da je treba kar strogo ker jo nič kaj ne gane samo z besedami.

LP Davorin
Logiran
zormanze
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #4917 : sreda, 19.08.2009 : 17:50:33 »

majha: vodiš gano že na povodcu? koliko pa je stara? dinu povodec nikakor ni všeč in ne ve kaj bi z njim, veliko lepše hodi za mano brez povodca (star je malo več kot 2 meseca). zaenkrat se še niti nisva odpravila na sprehod, ker imamo okrog hiše kar nekaj prostora, tako da se natečeva in nahodiva kar tu.
glede na to, da je din moj prvi pes in nimam izkušenj z vzgojo, me je samo zanimalo ali moram to grizenje strogo prepovedat, ker se lahko nadaljuje v "odraslost" ali lahko vse skupaj pripišem mladostniški razigranosti.
hvala
lp
anže
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #4918 : sreda, 19.08.2009 : 19:35:17 »

Navajaj psa na povodec že sedaj, lažje ga bo sprejel v domačem okolju, spotoma, med igro.
Logiran
majha
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #4919 : sreda, 19.08.2009 : 20:19:02 »

Halo
Gana po parih dneh že zelo pridno hodi na povodcu - stara je točno 10 tednov in 3 dni, Včasih malo grize povodec pa nič hudega spregledam kot da je igra in odneha, odziva se tudi na tvojo hojo hitreje ali počasi in pustim ji tudi da se navoha vseh vonjav ki jo mikajo kadar pa hoče kaj zgrabit kar ni dobro pa jo ob NE malo potegnem in povelje , že kar reagira in spusti in gre dalje. Vzami si čas Anže - vem stalno ga nimamo ampak lažje gre zate in za kužka. Grizenje odločno prepovej ko začne grizti takoj  prekini vse in spremeni situacijo, zamoti ga s čim drugim.

LP Davorin
Logiran
Strani: 1 ... 323 324 325 326 327 [328] 329 330 331 332 333 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines