mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 13:33:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 329 330 331 332 333 [334] 335 336 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 305913 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #4995 : ponedeljek, 22.03.2010 : 15:35:25 »

Kuba je komaj dočakala bolj suho vreme. Svojo ljubzen do teniških žogic je nadgradila - v balonke Smiley Prilagam slikovno gradivo Smiley







Logiran
hadi
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #4996 : sreda, 24.03.2010 : 20:43:53 »

Pozdravljene!

Nisem se že dolgo oglasla pa sem se sedaj spomnila, da malo pišem. Naš ozzy (profesor)- bratec Pokerja je že pravi frajer. težak je 13 kg, še vedno igriv in lenoba v stanovanju. Zdrav je, lenari zunaj pa je užival na snegu.

zdaj imava sicer posla s pometanjem, ker menja dlako in je vse polno njegovih dlak po stanovanju. zanima me ali imate tudi vi takšne probleme oz. ali obstaja kaj kar bi nam bilo vpomoč.

Koliko pa vaši kužki tehtajo?
Logiran
Alin
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #4997 : četrtek, 25.03.2010 : 08:58:17 »

lep pozdrav:)
pa se še js mal javim:)

moja Pupa ima zdej 4 mesece pa tehta že 6 kil:)..pa ni debela...sam velika je....Smiley
kar se tiče dlake pa...sicer je njeno prvo menjavanje ampak je wseeno ful zgublja...danes pa greva na pregled k veterinarju,kr se ji je uh neki wnel pa izcedek ima....tko da gremo pogledat kaj se da nardit..

LP,A&P
Logiran
Poker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


WWW
« Odgovor #4998 : nedelja, 28.03.2010 : 20:24:49 »

Eloww vsem skupaj Smiley

Ancy Kuba je pa res prava lepotička, kdaj greva na srehod,da se malo zdivjajo?

Oleee Hadi! Kako si? Se že dolgo nismo slišali, moja dva sta živa in zdrava, predvsem razposajeno in navihano. Vsak dan mi kako ušpičita, Poker seveda zadevo sproži, Bony jo pa pridno izvede,navihančka moja Smiley. Pa smo bili pri veterinarju, Poker se je šel cepit proti steklini in tehta 14,5kg, Bony je pa družbo delal Pokerju in tehta 13kg. Ja sliši se veliko ampak noben od njih ni debel, sta pa oreng razvita, nabita.

Hadi jaz sem mela delo z Bonijem,ker je tok dlake menjal, da sem ga kr lepo s sesalcem sesala. Lepo sem nastimala nastav gor in sem lepo kr posisala, pa še uperal se ni.

Smo prišli do ugotovitve, da belo-črni frenčiji imajo mehko dlako,bolj gosto kot puh in precej jim odpada, če bi mene vprašal bi rekla da bi moj Bony moral biti že brez dlak Smiley
Črno-rjavi imajo pa bolj ostro, sicer je gosta ampak ni puh in ko so mokri, moraš ker lepo dve brisači vzet da ga zbrišeš Smiley

Jaz uporabljam TRIMER glavnik in jim vso poddlako dam stran, praktično se odvečne dlake znebiš.
Logiran
Poker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


WWW
« Odgovor #4999 : ponedeljek, 12.07.2010 : 15:29:01 »

Hello

Kako so naši Franchiji?

Hadi kako Ozzy?

Jaz moram povedat, da sta moja dva navihančka odlično. Ne morem verjeti, da čas tako hitro beži i da bo moj Poker kmalu star dve leti. Hadi mi prosim pošlješ kako slikico od Ozzija, ker bi ga res rada videla Smiley
Logiran
DarthLady
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #5000 : sobota, 17.07.2010 : 15:04:00 »

Živjo!

Mogoče ste že govorili o francozih in vodi itd. ampak je kar velik za prebrat pa sm samo na hitro preletela in nisem zasledila nikjer... Zanima me, če ima kdo francoza, ki se ne boji vode ali pa kdo ve kako bi ga prpravila vsaj do tega da mi pusti da ga malo zmočim (zdaj ko je takšna vročina).
Zanima pa me še to, kako veste kdaj ma vš francoz  "dost" oz. kdaj se bliža temu da se bo totalno pregrel...
ker nš ma nenormalno velik energije in gre vsak večer hodit/tečt tm okrog 6 km, domov pride pa čist zadihan in hrope ampak bi se pa še vedno podil in igral...

Hvala, lp.
Logiran
MojaLu
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #5001 : torek, 27.07.2010 : 15:39:35 »

Pozdravnljena DarthLady,

imam skoraj 7-letno francozinjo Lu in je verjetno ena redkih predstavnikov pasme (kakor slišim in berem), ki nima velikih problemov z vodo. Kopa se rada, plavanje ji pa ne diši preveč, zato jo tudi nikoli nisem silila v to.
Ima pa na morju pred prikolico postavljen otroški peskovnik (ki služi kot bazenček) in neskončno uživa v njem. Sama skoči noter in čofota. V morje gre pa samo do tam kjer lahko stoji, potem pa ni več prepričana Smiley.
V hudi vročini, ko smo doma in nima možnosti čofotanja, pa zmožim brisačo in jo ovijem vanjo, potem pa pustim v kopalnici na tleh in se vleže nanjo.
Mi je pa kolegica pred kratkim povedala, da obstajajo neke hladilne blazine in so baje super. Sploh za te naše smrčače, neumorne, polne energije.
Kar se pa tekanja tiče: meni je bilo rečeno, da nikoli nimajo dovolj in da smo lastniki tisti, ki moramo omejiti čas "divjanja". Tako da, jaz vržem žogico cca. 5x, potem pa vzamem in pustim, da si malo odpočije. In tako cca 3x. Odvisno od temperatur in vremena. Umirim jo pa ponavadi tako, da ko pridemo domov, jo pokličem na kavč, rečem naj da prostor in potem sedim ali ležim z njo in jo čoham. Tako, da ponavadi kar zaspi.

Upam, da sem ti vsaj približno odgovorila na tvoja vprašanja.

Pozdravčke Smiley


 
Logiran
hadi
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #5002 : sobota, 07.08.2010 : 21:55:31 »

hello, poker
že celo večnost se nisem oglasla na tem forumu. imamo namreč 2 meseca starega dojenčka in mi časa za forum zmanjka. naš ozzy je dojenčka lešpo sprejel- ve do kod sme in kaj ne sme. Bomo videli kako bo naprej. Pazimo da se ne počuti zapostavljenega.
Težko prenaša te vročine tako, da je bolj v stanovanju pod klimo. Če gre že na malo daljši sprehod se ves zapiha in se potem 2 uri hladi na ploščicah v kopalmnici. Hvala bogu je zdrav in z njim nimava nobenih problemov. je pa že pravi dec- odrasel in vse bolj podoben svojemu očetu. Poker- ti že veš kakšen je dumbo(oče).

Zanima pa me naslednje. Opazila sva, da je zadnje čase naš ozzy bolj agresivbno nastrojen pri srečanju z večjimi psi. Z manjšimi je super, ko pa sreča večje pse ga pa najprej lepo povoha potem pa začne napadat tako, da ga morava takoj odstarnit. Kakšne imate vi izkušnje in kako naj to preprečiva. Drugače pa je zelo miroljuben, otroke pa obožuje.

Lp
Logiran
majha
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #5003 : ponedeljek, 23.08.2010 : 20:14:43 »

Halo vsi ljubimci frenčijev. Naša Gana raste in je že 14 mesecev stara. Je zdrava brez nekih težav in skupaj uživamo vsak trenutek ki ga imamo na voljo. Letos je bila z nami na morju in je tudi minilo brez vsakih težav če odmislimo vročino. Lep pozdrav vsem pasjim prijateljem od Gane.
Logiran
majha
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #5004 : ponedeljek, 23.08.2010 : 20:17:44 »

Halo vsi ljubimci frenèijev. Naša Gana raste in je že 14 mesecev stara. Je zdrava brez nekih težav in skupaj uživamo vsak trenutek ki ga imamo na voljo. Letos je bila z nami na morju in je tudi minilo brez vsakih težav èe odmislimo vroèino. Lep pozdrav vsem pasjim prijateljem od Gane.
Logiran
majha
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #5005 : ponedeljek, 23.08.2010 : 20:29:21 »

Še slikica

LP Davorin
Logiran
majha
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #5006 : ponedeljek, 23.08.2010 : 20:40:35 »

Zdaj pa zares http://www.shrani.si/f/3l/MS/4gesQCrx/gana1leto1.jpg
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #5007 : ponedeljek, 23.08.2010 : 21:27:49 »

Kakšna ušeska, luštna Cheesy
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #5008 : ponedeljek, 23.08.2010 : 21:59:23 »

Zelo je srčkana! Kiss Smiley
Logiran
Bojchy
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #5009 : sreda, 22.09.2010 : 23:12:30 »

Živjo!  da vam predstavim svojega malega Buldoga: ime mu je Gin (včasih tudi Gino lino čokolino, Ginolijo,ali indijansko ime: Velika neposlušna uha). Star je 1 leto in 8 meseceu in je čisto razigran. Nekaj časa nazaj sva vam že pisala, ampak ne vem če se kdo spomne. Stanujeva na Soriški planini (tako mu ni nikoli prevroče), kjer je ves čas spuščen, in njegove najbolše prijateljice so krave, ki se tam pasejo in psi turisti. Veliko sva tudi v bohinju, kjer čofota,plavati pa seveda noče. Ima pa ta moj mali Gin precej smole v svojem življenju... ko sem ga dobila je zbolel,smo ga pozdravili. kasneje je dobil demidikozo, kar smo tudi pozdravili. za piko na i pa se je srečal še z mačkom, zaradi česar je oslepel na eno oko. Sva obiskovala veterinarje 4 mesece vsak teden po dvakrat. revček...in zdaj veterinarjev res več ne mara... No in zdaj ko je zdrav, je spet čisto vesel in razigran (mačke še vedno rad preganja). Je pa postal od takrat precej nezaupljiv do ljudi, ki jih ne pozna (če se ga kdo boji, mu nakaže da ga hoče ugrizniti, če se mu preveč približa), razen če so ljudje nad njim navdušeni, pa takoj postane njihov prijatelj. mi zna kdo svetovati, kaj naj naredim, da se to ne bo več dogajalo? res ne bi rada, da koga ugrizne, ker ni agresiven pes... Sad

še slikice Ginkota Smiley    http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs229.snc1/7629_1253473379077_1296823534_741229_8153292_n.jpg
                           
                                  http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs116.snc1/4846_1177102829861_1296823534_484263_4128994_n.jpg
Logiran
Strani: 1 ... 329 330 331 332 333 [334] 335 336 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines