mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 18:01:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 337   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 305823 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
ARISTID
novinec
*
Sporočil: 27


« Odgovor #75 : ponedeljek, 31.05.2004 : 10:16:42 »

Pozdravljene (i) vse (i) skupaj!


Tudi jaz sem vesela, da se oglasite še ostali, ki ste tudi ljubitelji bulijev.
/ne glede na to ali angleških ali francoskih...), da malo poklepetamo.

Tina, veš verjetno smo vsi, ki imamo tako radi pse malo"nori"- vsaj za druge.../pri nas je sosede pred leti  skoraj kap, ko smo peljali našega prvega šnucija k frizerju, so spraševali, če imamo novega psa in je bil atrakcija v vasi/tam nekje "Bogu za hrbtom v hribih"/kjer sem doma/"hahaha/no pa smo dobili še Arisa in so" poznavalci" mislili, da je to ful ena krvoločna pasma/taka ki so jo včasih polni časopisi..!!!/No pa smo jih razočarali...Je pravi carteljček..
Mi pa "eni čudaki",malo "ubrisani", ker pse sprehajamo že zelo  zgodaj, ko gredo oni v službo, namesto, da bi jih v vasi kar lepo spustili, da se sami sprehodijo in gredo na WC.Mislim, da se za večino pri nas nisem pretirano zmotila...
Tudi pri nas je Aris videl slikice tvoje Bube/na žalost niso bile zanimive, ker niso bile ŽIVE, drugače bi pa bila AKCIJA in VOHANJE
itd...mislim, ker je psička, da ne bi bilo problemov. No da ne bom predolga..
Ana /Pixy/daj povej, koliko je bil pa tvoj prvi francozek star, ko je šel v "pasja nebesa"?
Maja, kaj te lahko tudi jaz prosim, da dodaš še mojega /našega- je hčerka, ki tudi tole bere zelo jezna, ker včasih napišem mojega/Arisa, če ti jih pošljem na e naslov.
LP vsem
Darja
Logiran
ARISTID
novinec
*
Sporočil: 27


« Odgovor #76 : ponedeljek, 31.05.2004 : 10:37:47 »

Maja,
sedaj, ko tole še enkrat berem, vidim, da sem bila kar malo
preveč nevljudna/glede na to, za kar te prosim/, mislim, da te moram še enkrat PRAV LEPO PROSITI ZA USLUGO.

Pa še glede barve- naš Aris je tudi take barve kot  Tinina Buba
/za naju s Tino PAČ NAJLEPŠE..../Arisovo mamico, ki je krem barve pa lahko vidite na www.mojpes.com/tam kjer so predstavljene pasme leto 2002-februar/
Adijo,
Darja
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #77 : ponedeljek, 31.05.2004 : 10:45:41 »

aristid, glej zasebna sporocila. sem ti ze odgovorila.
m.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #78 : ponedeljek, 31.05.2004 : 10:57:30 »

Darja,

a tale cukerček je Arisova mamica? Totalno srčkana  Kiss pa v čisti buldog pozi  Grin Moram pa malo popraviti tvoj link, da jo bojo lahko še ostali videli: www.mojpes.com/revija2002.html

Glede pasje "ubrisanosti" nas, lastnikov pa tole: včeraj sva z mojim svakom pred enimi familiarnimi prijatelji veselo razpredala, kaj vse sta ta vikend počeli Buba in Baloo (njuna bordojska doga) in kako sta luštne,... pa so rekli, kaj nama je in ali ne bi raje imeli pri naših letih otrok, namesto da smo tako usekani na pse  Grin  Grin  Grin

Lp,
Tina
Logiran
ARISTID
novinec
*
Sporočil: 27


« Odgovor #79 : ponedeljek, 31.05.2004 : 11:59:49 »

Maja- že vnaprej hvala...

Tina, midve imava pa več skupnega- tudi jaz sem imela" samo pasje otroke "do 28 leta....šele potem hčerko. Pa ti povem, da nisi nič zamudila.Ti še kar uživaj, imaš še čas..Si pa  mislim kako hecno to izgleda,ker nekateri kar ne morejo iz svoje kože in to večkrat ponavljajo in se čudijo.....

Imejte se še naprej lepo na tak lep dan

Hvala, ker si popravila link.
Darja
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #80 : ponedeljek, 31.05.2004 : 20:14:12 »

http://tabla.xenya.si/gallery/albums/buldogci/aris1.gif 172.23 KB
http://tabla.xenya.si/gallery/albums/buldogci/aris2.gif 158.09 KB

dve Arisovi fotki za pokusino (btw, prva je fenomenalna - zgleda kot kipec), tukajle jih je pa se nekaj.
lp, m.

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #81 : ponedeljek, 31.05.2004 : 20:36:26 »

Živjo!
Najprej - full luštne fotke Smiley drgač me pa zanima, Tina, kako si dala slikco gor na profil - k jz bi tut dala svojga Šana tko (da ga ves svet vidi - no, da ne bom zdej preveč napihnjeno izpadla)  Wink
Prejšnja psička je bila, ko je poginila, stara malo več kot 8 let. Sam je bila precej boga že od začetka. Je bila alergična na polno stvari (veterinarji niso nikol ugotovil točno na kaj), pa namišljeno brejost je imela skoz, tko da je dobila raka na seskih, pol se ji je pa še želodec okol obrnil. Uglavnm ni bilo bolezni, da jo ne bi imela   Cry
Tko da smo potem rabili 2 leti, da smo se odločili za novega...In zdej sam upam, da ne bo še s Šanom kakšnih zapletov.

Uživajte,
Ana
Logiran
ARISTID
novinec
*
Sporočil: 27


« Odgovor #82 : torek, 01.06.2004 : 06:54:00 »

Maja,

se ti zahvaljujem za vse, si res mojster.Bom kaj probala
prilepiti po tvojih navodilih- sem se prej trudila pa mi nikakor ni uspelo...Upam da bo sedaj šlo.
ŠE ENKRAT NAJLEPŠA HVALA.

Tina ti pa ne zameri, ker sem se jaz tudi hitro "uštulila" za slikice...
Veš, slikice tvoje Bube je pa moral mož doma še enkrat sprintati-tiste, ki si mi jih poslala po e posti in tele tukaj- da so barvne in si jih je spela s spenjačem in napislala: Tole je pa Tinina Buba, je pravi srček./Zbira vse kar najde o francozkih, ima vse v eni škatli zloženo/revije, kaj iz neta sprintano.../

Ana sem tudi jaz že slišala, da so nekateri francozki zelo občutljivi,predvsem glede kože in dlake.

Vse vas prav lepo pozdravljam.
in še enkrat HVALA Maja.

Darja
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #83 : torek, 01.06.2004 : 08:23:26 »

Darja,

nobene zamere, prav vesela sem, da so še Arisove slikice gor- naj se vidi lepota  Grin Ti pa moram priznat, da imam podobne fore kot tvoja hčerka, saj me francozki tako zanimajo, da zbiram vse, kar najdem o tej pasmi  Wink Še pred Bubinim prihodom sem kupila knjigo na Amazon.com-u, v bistvu sem hotela dve, pa je ene zmanjkalo in so mi poslali samo eno, sem ravno pri ponovnem naročanju  Cheesy Bi pa blazno rada videla Arisa v živo, tako da če boste kdaj mimo Ljubljane šibali, ste lepo vabljeni k nam.

Ana,

slikice za profil nisem dala gor sama, sem jo poslala Jani (naši forumovski šefici) in mi jo je dala gor ona. Tako da vidiš, da se glede fotk že ves čas "šlepam"  Grin Drugače pa so vmes že dali nekam na forum navodila, kako to narediš, da ne bomo ravno Jane obremenjevali  Wink
Me pa zanima, kje si ti dobila svojega Šana, kakšne starše ima, koliko jih je bilo v leglu, itd. Sem strašen firbec, ne  Smiley

Lep dan vsem še naprej,
Tina
Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #84 : torek, 01.06.2004 : 09:17:28 »

Čau!
Ah ne, Tina, sej nisi firbec  Wink - te razumem, ker tudi jaz želim zvedeti kaj več o vaših kužatih - kje ste jih dobili itd. Šana sem kupila v Trbovljah pri eni družini, ki imajo tako samčka kot samičko francoza. V leglu jih je bilo 6 (4 samičke in 2 fanta - se mi zdi, ne me držat za besedo). In seveda sem morala izbrati tistega, ki je bil najbolj divji (tako da je zdaj ratal še bolj), no, najbolj pa me je "očarala" njegova barvna kombinacija in to da si je on ubistvu izbral mene  Smiley Starša nista ne vem kakšna prvaka, čeprav sta oba zelo lepa, kar pa meni ubistvu niti ne pomeni veliko, saj nisem tak tip človeka, da bi vozila pse na razstave. Rodovnik sem hotela samo zato, da bi bil pes zdrav, saj prejšnja psička ni imela rodovnika...
Naj še povem, da smo tudi mi imeli s prejšnjo psičko mladičke, in sicer tudi 6, pri čemer se je na enega sama usedla in ga tako zadušila, drugi pa je bil nedonošenček, ki je kljub našim naporom, da ga ohranimo pri življenju, drugi dan poginil Cry so pa zato ostali 4 zrastli v prav prisrčne francozke, čeprav imajo zdaj vsi probleme s kožo - tako kot njihova mamica.

Lep dan še naprej,
Ana
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #85 : torek, 01.06.2004 : 09:46:44 »

Živjo Ana,

to gospo iz Trbovelj sem pa tudi jaz kontaktirala, ko sem še iskala francozka. Pa sem zamudila lansko leglo za ene 14 dni  Sad Samičko, ki je niso mogli prodat, je vzela od te gospe sestra, baje je bila pa ful lepa (psička, ne gospa  Wink ).
Poznam pa 4 letno psičko, hčerkico tega pasjega trboveljskega para in je ful lepa in simpatična, živi pa v Trnovem. Je zelo velika pa psičko, ima pa krasen karakter. Je take barve kot Buba in Aris. Ko sta z Bubo skupaj, se ful igrata, ta mala pa posnema vse, kar naredi ta velika  Grin najraje kakšne neumnosti, seveda.

Nujno prilepi kakšno fotko. Lep dan,
Tina
Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #86 : sreda, 02.06.2004 : 12:39:16 »

Maja,
hvala za nasvet, sem se nekaj trudila, pa mi ni uspelo. Tako da bi rajši tebe prosila za pomoč in ti bom poslala slikce, ko bom prišla do dovolj velikega mejla ("moj" hotmail je premajhen za pošiljanje slik).

Tina,
"sestrico" od Šana sem tudi jaz že videla (se mi zdi) in je res velika. Se pa spomnim, da je bila tudi v tem leglu ena samička zelo velika, medtem ko se mi moj Šan sploh ne zdi tako velik. Je pa res, da me je zadnjič neka gospa, ki ima 5 mesecev staro francozko, vprašala, če je Šan angleški buldog. Seveda sem "zrasla kar za nekaj centimetrov", ampak meni se še vedno zdi tak "drobižek".  Smiley

Ne vem, kje sem zasledila - na tem forumu ali pa na forumu za ang.buldoge ... je bilo govora o kombinaciji ribe, skuta - da sta dobra za dlako? Mi lahko kdo prosim to razloži?

Lep sončen pozdrav vsem,
Ana
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #87 : sreda, 02.06.2004 : 13:03:44 »

Evo, tukaj imate navodila, kako si uredite slike v profilu in kako se daje slike na forum in v galerijo Wink!

LP Jana
Logiran
ARISTID
novinec
*
Sporočil: 27


« Odgovor #88 : sreda, 02.06.2004 : 13:39:21 »

Ana,
jaz prakticiram hrano: brikete Royal Canin/vsak dan/, in tuno cca 3x na teden in 1x na teden pa skutica + rumenjak. to je približno./če ne štejemo še posladkov z mize, pa kdaj pa kdaj malo jogurta.../
Mislim- in vidim, da je dlaka bleščeča in brez prhljaja tudi čez zimo, ko kurimo v centralno in je zrak bolj suh.Drugače ne kupujem nikakršnih konzerv.Se mi zdi, da so narejene bolj po tistem sistemu:saj za pse je vse dobro...Aja, da ne bo pomote ne kupujem najdražje tune, sedaj slučajno tisto, ki jo dobiš po 199 sit 2 komada.Drugače pa sem jo kupovala v Sparu./najcenejša je bila cca 130 sit ena konzerva/. Ta jedilnik mislim, da bom še naprej uporabljala, ker se mi zdi , da se pri nas obnese.
S kako hrano pa ti in ostali hranite svoje bulije/ali angleške ali francoske/?
Pa še nekaj me zanima-ali so vsi buliji tako požrešni?Aris bi lahko jedel in jedel, da bi verjetno "počil" pa to karkoli.Ni izbirčen.Sem pozabila napisati, da je vso sadje:jabolka,hruške,jagode,banane....
Se trudimo, da se preveč ne zredi...
LP vsem

Hvala tebi Bina, bom enkrat probali/pa mislim, da sem zato kar malo štorasta/

Darja

Logiran
pixy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #89 : četrtek, 03.06.2004 : 08:05:09 »

Dobro jutro!  Smiley
Ja, bi rekla, da so vsi (francoski) buldogi požrešni; se mi pa zdi, da je to značilno za vse majnše pasme... Čeprav je pa tudi res, da Šan ni toliko požrešen, kot je bila prejšna psička, ki je kar goltala hrano. Ta jo vsaj prežveči.
Drugače ga jaz hranim z briketi Hills ali pa TechniCal, včasih mu dodam konzervo (istih proizvajalcev), skuto, riž ali pa jajček. Tudi Šan je čisto nor na vse vrste sadja, prav tako pa rad poje kakšno zelenjavo. Aja, pa včasih mu privoščimo tudi košček vanilijevega sladoleda, ki ga obožuje (čeprav vem, da ga ne bi smel jesti, pa vseeno se lahko kdaj pregreši...)

Slikce pa pridejo... enkrat upam... ob vztrajni Majini pomoči... Hvala, Maja!

Lep pozdrav,
Ana
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 337   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines