mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:48:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Strani: 1 ... 332 333 334 335 336 [337]   Dol
Natisni
Avtor Tema: francoski buldog - čvek  (Prebrano 302167 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Poker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


WWW
« Odgovor #5040 : nedelja, 18.11.2012 : 20:23:56 »

Pozdravljeni,

že dolgo se nismo slišali,pa vas lepo pozdravljam in vam sporočam,da je bil danes franch meting v Tivoliju. Želo lepo je bilo videti več buldogov na kupu Smiley

Lp pozdrav,
Mirela&Poker&Boni
Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #5041 : nedelja, 25.11.2012 : 13:57:09 »

Lynn, za žogico se splača potrudit, tko da, ja je Smiley
Logiran
alime
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #5042 : četrtek, 25.04.2013 : 07:20:28 »

Lep pozdrav, s punco se odločava za nakup francoskega buldoga. Zanima naju par izkušenj drugih lastnikov. Sam se zaposlen, punca še študira. Do 1x tedensko bi se zgodilo, da bi pes moral biti sam do 8 ur. V Ljubljani imam stanovanje, vendar se med vikendi še zapeljeva do staršev, cca ura do ura in pol vožnje. Ali te dve stvari predstavljata veliki problem za to pasmo, ali se navadi? Kako je z slino pri tej pasmi? Kolikor sva našla razne opise, naj ne bi imeli problemov s tem. Glede smrčanja pa odvisno kako naletiš? lpM
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #5043 : četrtek, 25.04.2013 : 14:55:46 »

Mislim, da to, da bo pes 1x na teden sam 8 ur ni noben problem, večina psov je samih vsaj nekaj ur na dan, ko skrbniki delajo.
Glede sline ne vem, nimam FB. Morata se pa zavedati, da je FB brahicefalična pasma, pri katerih je pogost brahiocefalični sindrom (predolgo mehko nebo, zoožane nosnice,..) kar vodi v težave z dihanjem, smrčanje,..
Saj to verjetno že vesta, če se zanimata za to pasmo  Wink
Logiran
alime
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #5044 : petek, 26.04.2013 : 06:57:30 »

Ja glede brahiocefaličnega sindroma sva seznanjena. Mogoče ve kdo kako se pes navadi dolge vožnje oz. izmenično življenja na 3 lokacijah? (Ljubljana, in potem izmena čez vikende pri punci oz. pri meni doma?)
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #5045 : petek, 26.04.2013 : 07:11:25 »

Mi smo dosti okoli (enkrat ena žlahta, drugič druga) in lahko rečem, da je to za psa fajn popestritev Wink. Edino na vožnjo ga že od malega začnite navajat. Glede na to, da pes ni velik, priporočam box za v avto, se bo počutil varneje (vsaj naša ga tako dojema - kot fajn kraj za spanje/brlog, med vožnjo Grin). Če začnete takoj prvi dan (npr. ko ga boste pripeljali domov), ne bi smelo biti problemov. Mi smo našo brez predhodnega navajanja fliknli not, 2x je potulila, mi smo jo ignorirali in zdej ni nobenega problema s tem. Izjema so seveda psi, ki jim dejansko dela slabo v avtu, ampak kolikor sem seznanjena, tudi to čez čas mine - čimveč kratkih voženj, pa ful igre/žurke, ko pridete na cilj (magari sosednja vas/gozd), toliko da vožnjo poveže z nečim pozitivnim. Aja, sicer nimam FB, so pa to ena splošna pasja pravila. No, pa fajn je, če imate klimo v avtu Wink.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #5046 : petek, 26.04.2013 : 08:36:28 »

Za FB je NUJNO, da imate poleti klimo v avtu.
Logiran
MojaLu
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #5047 : petek, 26.04.2013 : 09:08:28 »

alime, jaz imam francosko buldoginjo in če želita se lahko enkrat oglasita pri nas in vama lahko pomagam z odgovori na vajina vprašanja pa še Lu bosta vidla in mogoče dobila kakšen dodaten aspekt življenja z FB Smiley
Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #5048 : petek, 26.04.2013 : 09:54:12 »

moja nima problemov z vožnjo z avtomobilim ali menjave lokacij (na nekaj dni). Tudi slini se ne... LP Smiley
Logiran
alime
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #5049 : petek, 26.04.2013 : 10:10:16 »

Ja klima je v avtu.

Glede brahiocefaličnega sindroma. To vem, da pes zaradi tega ni zmožen biti dalj časa aktiven, da ne prenaša vročine, da oddaja ljubke zvoke:D Kakšne so pa potem komplikacije oz. kako se da pomagati, če je res hudo? Ali je to čisto naključje kaj dobiš, ali je tudi od legla odvisno?

MojaLu iz kje pa si?

Hvala za odgovore
Logiran
MojaLu
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #5050 : petek, 26.04.2013 : 10:24:32 »

alime, škofljica Smiley
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #5051 : ponedeljek, 09.06.2014 : 06:36:11 »

Pozdravljeni!

Da malo pobrišem prah iz te teme ...  Smiley
Prosim vse, ki imate izkušnje s francozi, da mi svetujete glede izbire spola.
Da ne bo pomote, ne iščem informacij zase, ker imam že dva pasja prijatelja doma, ampak za svojo mamo. Pred 3 leti ji je poginila 14 letna shih tzujka in sedaj si spet želi psa. Po raziskovanju pasem in njenih želja in zmožnosti sva skupaj prišli do francoskega buldoga, ki se po značaju in potrebah najbolj približuje njenemu načinu življenja. Mama bi imela samičko, ker je navajena na samičko od prej in ker razmišlja o tem, da so morda bolj vodljive. Jaz pa raje vprašam, ker ni pri vseh pasmah tako. Odločila se je seveda za rodovniškega psa in sedaj zbirava podatke in kontakte vzrediteljev.

Torej, glede na vaše izkušnje:
kakšne so razlike v karakterju pri samcih in samicah francoskega buldoga? So samice res bolj vodljive?
 Aja, pa še to: mali ali mala bo redno v stiku z mojima dvema samcema - oba kastrirana (saj ju recimo moja mama pazi, ko gremo na dopust in tudi jaz bom pazila njenega psa  Wink), pa tudi sicer, se precej družimo.
Hvala!
Logiran
tipalka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #5052 : sreda, 06.08.2014 : 15:15:26 »

Hm... Jaz bi rekla, da pri francozih ni ravno nekih razlik med spoloma. Sama imam sicer angleškega buldoga, sem tudi kar seznanjena s francozi... V vsakem primeru se je treba zavedati, da so to bolj trmasti psi, niso pa neučljivi. Samo če se jim česa res ne da narediti, jim je pač treba 5  krat reči  Wink Definitivno pa so posrečena pasma (tudi jaz razmišljam o enem), definitivno primerna za človeka, ki s psom ne namerava vsak dan delati km sprehodov.
Logiran
SEBA978
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #5053 : nedelja, 24.08.2014 : 17:00:36 »

Pozdravljeni sem nov in me nekaj zanima vem da ni po standardih ampak me zanima kakšne težave lahko nastanejo namreč francozek ima presvetle oči  po standardu pa morajo biti čimbolj temne ,vem da zato ni za rastave kaj še lahko pričakujem drugega. Hvala za odgovore.
Logiran
Strani: 1 ... 332 333 334 335 336 [337]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: francoski buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines